[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173s-2 z T-Mobile a Aero2
14-07-2012, 15:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2013 02:24 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E173s-2 z T-Mobile a Aero2
Witam.. walcze juz z tym modemem troche czasu ale wyczerpały sie moje pomysły i proszę o pomoc..
modem jest odblokowany wczesniej miał blokade na sieći i idziałało tylko T-mobile... był już u specjalistów od firmware niby odblokowany ale dalej nie mogę uruchomić Aero2... robiłem podobnie jak w przypadku modemu E3131..w TNI i bez skutku..
komendy AT porównywałem z E3131 i jest jedna róznica
w E173s2 jest tak
Czy podłączony do GPRS (0 - nie, 1 - tak): AT+CGATT?

+CGATT: 0

nie wiem nie widzi sieci ?..

prosze o sugestie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-07-2012, 16:18
Post: #2
RE: E173S2 T-Mobile a Aero2
1. Jeżeli to modem z polskiego T-mobile, to nigdy nie miał simlocka.
2. Tylko modemy z sieci Play wymagają tzw. "odblokowania" za pomocą TNI.
3. Wyświetl listę sieci za pomocą dowolnego programu i zobacz, jakie widzi sieci. Upewnij się także, że jesteś w zasięgu sieci: http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2012, 09:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2012 09:39 przez pedro44.)
Post: #3
RE: E173S2 T-Mobile a Aero2
.. być może to jakiś ewenement , w kazdym razie sam się zdziwiłem ze był zablokowany ale to to juz nie problem bo zostało zmienione oprogramowanie na takie
Manufacturer: huawei
Model: E173
Revision: 21.017.05.00.55
IMEI: xxxxxxxxxxxxxxxxxx
+GCAP: +CGSM,+DS,+ES
wkładałem karte Pleya i był zasięg ok
lecz z kartą Aero nie widzi mi zadnej sieci przynajmniej tak ostatnio jak sprawdzałem to nic sie nie pokazało jakby modem nie widział zadnej sieci


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2012, 12:01
Post: #4
RE: E173S2 T-Mobile a Aero2
A jak odpalisz oprogramowanie Mobile Partner lub odpowiednik to pojawia się jakiś błąd, np. "błąd karty SIM"?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2012, 12:35
Post: #5
RE: E173S2 T-Mobile a Aero2
Jak odpalam Mobile to brak zasięgu, jak wyszukuje sieci ręcznie to mam pusto...nie ma błedu karty sim
Jak odpalam TNI wyskakuje błąd 720.. ale to zalezy jak poustawiam program..
w logu AT pojawia mi sie coś takiego
Parametry PDP: AT+CGDCONT?

+CGDCONT: 1,"IP","darmowy","",0,0
+CGDCONT: 2,"IP","Internet","",0,0 - nie wiem skąd mi sie to bierze chyba nie powinno tu być.. ?

a to zdjęcia z Mobile Partnera



               
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2012, 17:14
Post: #6
RE: E173S2 T-Mobile a Aero2
To jest bardzo dziwny objaw. Listy sieci nie widać tylko wtedy, gdy nie włożysz karty SIM, ale wtedy pojawia się wielki komunikat aplikacji sterującej "brak karty SIM". Ale tutaj to nie to, bo numer IMSI został przydzielony, numer SIM (ICCID) jest.
Ten modem wygląda na jakiś dziwny - albo sterowniki są nie od niego, albo był wcześniej zainstalowany jakiś inny Huawei, albo są jakieś dziwne interakcje tego modemu i karty SIM - ale nie widziałem jeszcze, żeby modem odmówił wyświetlenia listy operatorów po zmianie karty SIM (no chyba, że w jednocześnie były uruchomione dwie aplikacje sterujące na raz).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2012, 18:20
Post: #7
RE: E173S2 T-Mobile a Aero2
to fakt z modemem troszkę dziwnie się dzieje..normalnie jak włożyłem do nowo zainstalowanego systemu w laptopie nic się nie działo, nie uruchamiała się aplikacja automatycznie... musiałem ręcznie instalować modem, poszukałem sterowników na necie i dopiero wtedy modem był widzialny w systemie...
być może warto by było zaprogramować go na nowo wgrać firmware z "lesia".. tego nie próbowałem jeszcze...
próbowałem też na Ubuntu ten modem z kartą Aero ale bez zmian...nie wykrył sieci
jutro jeszcze popróbuje z innymi kartami Orange i Pleya... czy w ogóle widzi sieci... być może jednym rozwiązaniem będzie wgranie firmware ale do tego muszę się przygotować bo nigdy nie wgrywałem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2012, 21:23
Post: #8
RE: E173S2 T-Mobile a Aero2
Jak chcesz, to mam gdzieś zrzut dashboardu z polskiego T-mobile. Ale w tym modemie dashboard powinien być, ale prawdopodobnie jest wyłączony.
A takie dziwactwa mogą się dziać, jak używasz sterowników nie do końca zgodnych z tym modemem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-07-2012, 11:16
Post: #9
RE: E173S2 T-Mobile a Aero2
witam próbowałem uruchomić Orange na tym modemie i modem nie widzi żadnej sieci,,rzeczywiście coś nie tak może ze sterownikami do tego modemu,prawdopodobnie jest tak jak zauważyłeś , wyłączony dashboard ale co i dlaczego tak sie stało nie wiem , chciałbym go przywrócić jakoś do działania jak podpowiesz co i jak po kolei wykonac postaram się tak zrobic.. z góry dziekuje za wszelką pomoc

ps. ok tydzień wczesniej instalowałem koledze na nowo system do laptopa i miał swoje 3 modemy w tym dwa E173 jeden z Pleya drugi jakiś z niemiec.. dwa uruchomiłem mu z tymi kartami co miał trzeci nie zadziałał.. a przy okazji wsadziłem karte pleya do tago mojego modemu i wtedy pokazał się sygnał pleya w Mobile Partner oczywiscie nie łaczyłem sie bo konto było puste ale sam fakt ze pokazął sie sygnał moze daje jakąś podpowiedż co do sterowników, mój modem coś nie chciał się już sam instalować na nowym postawionym systemie (nastepny laptop w którym obecnie testuje ten modem) i wtedy poszukałem w sieci i zainstalowałem odzielnie sterowniki po czym modem był dopiero widzialny w systemie
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2012, 06:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-07-2012 06:44 przez pedro44.)
Post: #10
RE: E173S2 T-Mobile a Aero2
cd. testowałem w miejscu gdzie ostatnio modem widział sieć Play... i zgadza sie modem w tym miejscu sygnał Pleya odbiera natomiast nie widzi innych sieci, wygląda na to ze coś jest uszkodzone albo antena , koncówka mocy itp.. nie wiem czy to moze być zależne od firmware... tu zdaje się na doswiadczenia bardziej zaawansowanych proszę o sugestie..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-07-2012, 10:02
Post: #11
RE: E173S2 T-Mobile a Aero2
Dwie rzeczy - za pomocą Top NetInfo zrób:
1. Przywrócenie ustawień fabrycznych (jest gdzieś opcja w TNI)
2. Włączenie wszystkich podzespołów (Komunikacja AT->Komunikacja AT->Huawei->Włącz wszystkie urządzenia)
A potem możemy dalej szukać włączania odpowiednich pasm itd.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-07-2012, 09:06
Post: #12
RE: E173S2 T-Mobile a Aero2
1. Przywrócenie do ustawień fabrycznych wykonałem.
2. Włacz wszystkie urządzenia- zrobione..
3.Jak narazie bez zmian nie widzi żadnej sieci GSM tak jakby brak anteny słaby sygnał itp....
4.Moim zdaniem wypadało by modem wziąć gdzieś blisko BTS-a i tam spawdzić jak z sygnałem
ponieważ w jednym miejscu odbiera tylko Pleya (widocznie mocny sygnał i dolatuje) innych sieci nie widzi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-07-2012, 13:16
Post: #13
RE: E173S2 T-Mobile a Aero2
Po włączeniu wszystkich urządzeń powinien pojawić się napęd CD ze sterownikami. Spróbuj ich użyć.

A co do widzenia tylko jednej sieci - widziałem tak uszkodzony E173u-2 - widział tylko Play i tylko 2G (stojąc pod samym nadajnikiem). Ewidentnie uszkodzony tor antenowy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 51 329 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 35 608 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 18 001 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 137 400 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 41 785 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd