[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2
03-04-2015, 12:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2015 12:38 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2
Witam.
Mam problem z modemem Huawei 173s2. Modem z sygnaturą Plusa i wcześniej internet z Plusa działał. Po włożeniu karty Aero2 Zaczęły się problemy. Laptop (Lenovo) wlg nie wykrywał czegokolwiek. Potem modem zaczął świecić na zielono: sekunda przerwy, dwa mignięcia. Na stronie Aero2 sprawdzałam jak oni przedstawiają połączenie z internetem i to tez zrobiłam. Niestety jak można się było domyślić internetu jak nie było tak nie ma. Dodatkowo laptop zaczął traktować modem jako pendrive. Przy próbie połączenia z internetem wyskakiwał komunikat Brak modemu. Po odinstalowaniu i zainstalowaniu aplikacji Plus Internet zaczaił i przynajmniej widzi modem jednak połączyć dalej się nie da.
Dodam, że mieszkam na wsi ale sprawdzałam mapkę zasięgu i niby teoretycznie Aero2 powinno tu sięgać. Gdy wyszłam na podwórko modem zaczął regularnie migać na niebiesko ale nie dało się połączyć.
Próbowałam też z aplikacja Mobile Partner ale ciągle wyskakiwał błąd więc odinstalowałam.
Co tu jeszcze można zrobić?
Dodaje kilka screenów, które powinny pomóc.
   
   
   
   
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 12:46
Post: #2
Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2
Masz kiepski zasięg jesli miga na zielono to brak zasięgu , jak widzisz gdy wyszłaś na zewnątrz zaczął migać na niebiesko wiec złapał sieć, jedyne co moze powodować brak połączenia moim zdaniem to brak zgody na roaming , gdzieś na pewno jest w aplikacji Plusa jesli nie to spróbuj z programem topnet info
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 12:50
Post: #3
Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2
niestety poza problemami z instalacją modemu (muszą być przynajmniej zainstalowane sterowniki)
masz też najprawdopodobniej problem z zasięgiem (zielone miganie diody w modemie)

mobile partner MUSI być wersji zgodnej z tym modemem i być uruchamiany wtedy gdy inne programy sterujące modemem są zamknięte (np. iPlus) a nie jedynie zwinięte do traya!

ja bym proponował odinstalować WSZYSTKIE programy sterujące modemami (nie wiem co było instalowane, ale na 100% Mobile Partner i iPlus)

należy je odinstalowywać przy odłączonym modemie

(jeśli oprogramowanie prosi o restart to go wykonać)

restart (jeden "gratis")

podpiąć i zainstalować oprogramowanie zamieszczone na wirtualnym cd-romie modemu

skonfigurować je poprawnie (choćby tak jak na pierwszym obrazku powyżej)

wyjść w miejsce gdzie jest zasięg

krok opcjonalny - przełączyć modem (w oprogramowaniu) do pracy wyłącznie w 3G

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 13:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2015 13:44 przez ElAnka.)
Post: #4
RE: Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2
Próbowałam tez już wcześniej z Topnet ale też w pewnym momencie wyskakiwał błąd jeśli dobrze pamiętam żeby zaznaczyc opcje AP ale zaznaczyc jej nie mogłam z racji że wtedy też wyskakiwał jakiś błąd. Huh Wiec jego tez odinstalowałam. Może ktoś tak krok po kroku mi powiedzieć jak to w tym topnetinfo?
Dodatkowo co chwilę pojawia się to okno:
   

(03-04-2015 12:50)szopen napisał(a):  niestety poza problemami z instalacją modemu (muszą być przynajmniej zainstalowane sterowniki)

jakie? skąd?

mobile partner MUSI być wersji zgodnej z tym modemem i być uruchamiany wtedy gdy inne programy sterujące modemem są zamknięte (np. iPlus) a nie jedynie zwinięte do traya!

iPlus był zamknięty

ja bym proponował odinstalować WSZYSTKIE programy sterujące modemami (nie wiem co było instalowane, ale na 100% Mobile Partner i iPlus)

Już próbowałam odinstalowac i zainstalowac na nowo iPlusa


podpiąć i zainstalować oprogramowanie zamieszczone na wirtualnym cd-romie modemu

wirtualnym cd-romie? przepraszam ale niezbyt sie znam.

skonfigurować je poprawnie (choćby tak jak na pierwszym obrazku powyżej)

wyjść w miejsce gdzie jest zasięg

krok opcjonalny - przełączyć modem (w oprogramowaniu) do pracy wyłącznie w 3G
gdzie to przełączyć? w iPlusie? w panelu sterowania?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 15:00
Post: #5
Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2
ciągniesz dziesięć srok za ogon - nic z tego nie wyjdzie w takim chaosie

TNI jest programem typu nie wymagającego instalacji, więc tez nie wymaga deinstalacji (wystarczy go nie uruchamiać)

zacznijmy od końca, bo na moje oko to i tak jest przypadek beznadziejny

jak zgaduję okno uruchamiania (autotrun napędu) załączone w poście powyżej wyskakuje w okolicznościach takich jak podłączanie modemu do komputera, tyle, że Ty tego modemu nie odłączasz i nie podłączasz fizycznie

prawdopodobnie towarzyszy temu dźwięk odłączania i podłączania urządzenia usb (a jeśli nie to w schematach dźwięku wybierz taki, aby było słyszalne podłączanie urządzenia usb - to działanie służy jedynie potwierdzeniu tego co zgadłem, jeśli nie zgadłem musisz dokładniej opisywać problem)

jeśli tak jest to podstawowym problemem jest brak wydajności elektrycznej gniazd usb i dopiero po jego rozwiązaniu można myśleć o dalszych ruchach

właściwie jedynym zawsze skutecznym rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie aktywnego huba usb czyli takiego, który ma własny zasilacz sieciowy, ale jeśli dobrze czytam między wierszami chodzi o laptopa, więc w tym wypadku sugeruję zastosowanie przewodu usb typu Y (taki, który ma 2 wtyczki usb i jedno gniazdo), oczywiście aby z niego korzystać musisz mieć 2 wolne porty usb w laptopie


a z rozwiązań "na już" sugeruję użycie innego komputera, w którym problem zasilania nie wystepuje

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 15:30
Post: #6
Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2
Dobrze zgadujesz z AutoRun ale dlaczego przy korzystaniu wczesniej internetu w plusie to sie nie pojawiało a po włozeniu karty Aero2 tak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 15:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2015 15:42 przez szopen.)
Post: #7
Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2
ElAnka napisał(a):dlaczego przy korzystaniu wczesniej internetu w plusie to sie nie pojawiało a po włozeniu karty Aero2 tak?

a zatem jest szansa, że myliłem się w kwestii zasilania

a teraz odpowiedź - bo konfiguracja sieci Aero2 mimo coraz większej integracji z Plusem jest nadal zdrowo popieprzona (i zapewne będzie do końca BDI) co powoduje restartowanie się niektórych modemów nawet jeśli zasilanie jest wystarczające, przykro mi, ale w takim wypadku najrozsądniejsze posunięcie to... wymiana modemu (a nie wiem czy ma to jakikolwiek sens ekonomiczny, szczególnie, że prawdopodobnie nie masz wystarczającego zasięgu Aero2)

poszukaj wątków o wymuszaniu pracy modemu w pasmie 900MHz (przypomnę tylko, że chodzi o wymuszenie pracy w WCDMA 900MHz a NIE w GSM 900MHz)
oraz przejrzyj te najdłuższe wątki dotyczące restartów E173 - tam były podane skuteczne rozwiązania na restarty, tyle, że wtedy konfiguracja sieci Aero2 była nieco inna (mimo to powinny pomóc)

TNI możesz uruchomić tylko gdy zamkniesz inne programy sterujące modemem (np. iPlusa)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2015, 15:59
Post: #8
Odp: Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2
Przejrzyj watek PORADNIK CO I JAK PRZED... w dziale Huawei modemy pozostałe tam jest opis generalny jakie kroki tzreba zrobić. Sprawdź czy wszystko jest tak samo. Wydaje mi się ze problem jedyny to zasieg i jak szopen pisze modem próbuje znaleźć siec przez to ciągnie prąd a ze porty moga nie wyrabiać to te dwa elementy sie nie spotykają. Najlepiej próby blisko okna lub zewnątrz. Również wymus pasmo 900mhz jako jedyne zeby modem nie błądzil jest opcja odwracalna wiec nie boj sie o ile zrobisz zgodnie ze wskazówkami.

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2015, 14:33
Post: #9
RE: Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2
Mój przypadek chyba jest beznadziejny.Undecided Nawet, gdy już połączy się i jest tak 2 kreski zasięgu to własciwie nadal go nie ma, nic nie da się wyszukac i wgl.
Dodaje screena jak to wygląda (wczesniej miał przez chwilę zasięg).
Dodatkowo czasami pisze Plus 3G a czasami Plus EDGE.
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2015, 14:38
Post: #10
Odp: Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2
To nam nic nie powie jeślimąż topnet info to podaj nam wartosci dbm jakie pokaże modem gdy miga niebieskim kolorem. Bo kreski to taka wartość nic nie mówiąca

Wysłane z mojego GT-N7105 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2015, 17:29
Post: #11
Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2
Jak bym ustawił wymuszenie pracy 3G, bo na 2G/GSM Aero2 w zasadzie nie działa wcale.
Sygnał słaby bardzo i to jest główny problem tak, jak pisał szopen.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 51 329 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 35 608 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 18 001 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 137 401 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173-u2 + stara toshiba satelitte pro acmt 11 40 905 20-09-2014 13:16
Ostatni post: szopen