[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Huawei E173-u2 + stara toshiba satelitte pro
05-03-2013, 14:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2014 03:49 przez szopen.)
Post: #1
Huawei E173-u2 + stara toshiba satelitte pro
Panowie mam bardzo ciekawa sprawę,
Zasięg mam na pewno. W tym samym modemie na dwóch innych laptopach sieć działa, ale w tej starej toshibie (nawet na 1m przedłużce usb) modem miga tylko na zielono, a to znaczy (jak wyczytałem):
Cytat:zielona dioda
-dwa sygnały co trzy sekundy/modem włączony

Na kompie zainstalowany system XP, a modem ustawiony w następujący sposób:
[Obrazek: attachment.php?aid=316]

I teraz co najciekawsze w momencie kiedy usypiam laptopa, modem zaczyna migać na niebiesko, co (chyba) znaczy:
Cytat:niebieska dioda
-miga hmm co chwilkę/jest siec

Kiedy komputer jest uśpiony to nie ważne czy modem jest podpięty bezpośrednio do portu usb w komputerze czy na przedłużce, w obu przypadkach miga na niebiesko.

W momencie kiedy go budzę modem od razu zaczyna migać na zielono.

Wyłączyłem już wszystkie inne karty sieciowe ale nie pomogło, ktoś miał taki problem? Są jakieś rozwiązania, albo sugestie (bo siedzę nad tym cały dzień i już nie mam pomysłów).

Próbowałem też tą kartę w innym modemie (też model e173u-2) ale w tym laptopie nie działa. Mam też inna kartę, dla której też nie działa.
W toshibie satelitte a305-s6989 i w lenovo z370 próbowałem różne kombinacje i na tej podstawie wnioskuje, że modemy i karty są sprawne, ale w tej toshibie starej na której mi zależy niestety dzieje się tak jak opisałem wyżej.

W pozostałych komputerach jest windows 7.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 15:40
Post: #2
Odp: Huawei e173-u2 + stara toshiba satelitte pro
Pewnie coś w ustawieniach oszczędności energii

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-03-2013, 16:36
Post: #3
RE: Huawei e173-u2 + stara toshiba satelitte pro
Komputer strasznie sieje ci zakłócenia dookoła komputera - dobrej jakości dłuższy przedłużacz i problem z głowy. Ustal kierunek, w którym zakłócenia są najmniejsze (zwykle na boki jest największy, ale czasem może być do tyłu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2013, 17:05
Post: #4
RE: Huawei e173-u2 + stara toshiba satelitte pro
Na przedłużce 1m nie działa (tak ja pisałem) na 2m już działa.

Ale leząc w tym samym miejscu potrafi zgubić zasięg, a jak się połączy to czasem działa tylko gg. Jak już działa to wyciąga maks 200 kB, jeśli uśpię i obudzę komputer to już bez odpięcia i podpięcia przedłużki nie zaczyna sam migać na niebiesko.

Zasięg łapie tylko w jednym miejscu w pokoju (mimo, że ten sam modem, z ta samą kartą w połączeniu pozostałymi kompami ma zasięg wszędzie(oczywiście w tym pokoju)) (i to przy włączonym tym starym lapku).

Macie jeszcze jakieś porady?? Żeby internet zaczął działać stabilnie, bo działać w końcu zaczął i czasem nawet da się z tego skorzystać Smile

Chyba muszę kupić antenę, mimo że chciałem tego uniknąć.

Czemu z tamtymi kompami działa normalnie?

P.s. a nie wystarczyłby zwykły miedziany drucik przytknięty do złącza antenowego?

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2013, 19:10
Post: #5
Odp: Huawei e173-u2 + stara toshiba satelitte pro
Antenę lub komputer :P

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2013, 20:11
Post: #6
RE: Huawei e173-u2 + stara toshiba satelitte pro
Komputer sprawia problem - z zasilaniem. Pomoże aktywny koncentrator USB, choć najpierw sprawdziłbym inne gniazda USB w komputerze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2013, 20:40
Post: #7
RE: Huawei e173-u2 + stara toshiba satelitte pro
Na każdym gnieździe usb to samo.
Oszczędzanie energii wyłączone, możliwość wyłączenia tego modemu i karty (HUAWEi) w celu oszczędzania energii wyłączone.

Przedłużka usb raczej dobrej jakości, zasilania modem nie traci (na zielono zawsze miga) a z innymi komputerami nie ma problemów na tej przedłużce.

W tym miejscu (jedynym w pokoju) w którym łapie zasięg ma maksymalnie jedna kreskę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2013, 21:31
Post: #8
RE: Huawei e173-u2 + stara toshiba satelitte pro
Czyli wszystko wskazuje na problemy z niedoborem zasilania w tym komputerze - aktywny koncentrator USB z zasilaczem spowoduje, że modem będzie działał tak samo jak innych, bezproblemowych komputerach.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2013, 21:50
Post: #9
RE: Huawei e173-u2 + stara toshiba satelitte pro
no mam taki, z opcją podpięcia zasilacza Tylko zasilacza na 5V brakuje, ale może sobie zrobię (ostatecznie pewnie kupię).

Obiecuje dać znać czy pomogło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2013, 22:23
Post: #10
RE: Huawei e173-u2 + stara toshiba satelitte pro
Możesz podać (czasem są takie kabelki) zasilanie z innego portu USB (lub zastosować tzw. kabel Y), ale zewnętrzny zasilacz to pewniejsze rozwiązanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-09-2014, 12:28
Post: #11
Huawei E173-u2 + stara toshiba satelitte pro
Nie pomogło, problemem okazał się tak naprawdę bardzo słaby zasięg aero. Co dziwne na innych komputerach działało ale po 2 miesiącach przestało również działać na innych kompach - właśnie z powodu zasięgu - chyba wycięli moją wioskę Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-09-2014, 13:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-03-2015 02:06 przez szopen.)
Post: #12
Huawei E173-u2 + stara toshiba satelitte pro
acmt napisał(a):chyba wycięli moją wioskę Tongue
nie da się wykluczyć zmiany parametrów anten BTSa, bądź nawet likwidacji stacji (=zmiany lokalizacji),
ale podejrzewam jednak coś bardziej prozaicznego - wzrosła liczba klientów i zasięg spadł

masz modem i laptopa więc w wolnym czasie możesz wykonać "badania terenowe" być może zastosowanie dobrej anteny kierunkowej by pomogło?

podaj w miarę dokładną lokalizację - może ktoś w miarę wolnego czasu przejrzy mapy (choć takich możliwości jak były paręnaście miesięcy temu przy użyciu oficjalnych map Plusa już nie ma...)

w okolicach Wrocka mogę pomóc osobiście, ale tylko w ramach wolnego czasu (może za 2 tygodnie?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Huawei E173U-2 znika z systemu Theofilos 19 51 332 14-09-2017 09:29
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s-2 zmiana hilink na normalny adamos11 9 35 611 19-01-2016 21:21
Ostatni post: szopen
  Huawei E173u2 - zanika transfer danych przychodzących tamyja 1 18 004 01-09-2015 19:56
Ostatni post: jakubd
  Huawei E303s - 2 problem adamos11 48 137 439 09-06-2015 22:19
Ostatni post: szopen
  Huawei E173s-2 (Plus) nie widzi Aero2 ElAnka 10 41 801 04-04-2015 17:29
Ostatni post: jakubd