[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
GUUDGO GD-SC11 kamera IP WiFi do wnętrz i ogólnie o monitoringu internetowym
13-11-2017, 23:21
RE: ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
No właśnie. Kurde - nie widzę na razie zastosowania dla siebie tej kamerki.
Przejrzałem tę ww. stronkę i jest tam najtańsza opcja konta 6$/mc albo 60$/rok. Niby jest 7 dni trial, ale jest napisane też, że 21 dni. Tak czy inaczej można płacić kartą albo paypalem. Czy skoro paypalem, to nie ma jakiejś gwarancji paypala?
Czy da się tę kamerę podłączyć pod jakiś pewny i tani system chmurowy? Czy to sprzęt twardo przypisany jakoś do tego proponowanego przez producenta?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2017, 20:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-11-2017 20:55 przez szopen.)
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
Nie czytałem warunków ubezpieczenia przez PayPal płatności za usługi, ale przypuszczam, że nie różni się jakoś bardzo od zakupu fizycznych towarów.

Z drugiej strony te ceny jakoś nie rzucają na kolana - chyba to przykład na starą regułę: tani sprzęt = drogi abonament, drogi sprzęt = stosunkowo niskie opłaty.

Popatrz choćby na to (akurat ceny są na porównywalnym poziomie, ale chyba nadal obowiązuje zniżka o połowę dla nowych użytkowników):
https://home.getvera.com/services/acm/about
(aby nikt sobie nie robił nadziei, oprócz stosunkowo drogich kamer, choć nie są one koniecznością - ten system pracuje też z niektórymi innymi, ten abonament wymaga posiadania też ich centralki ID)

W kwestii ostatniego pytania - moim zdaniem najsensowniejszym posunięciem jest podpięcie kamer do lokalnego rejestratora, opcji z zapisem chmurowym nawet nie rozpatrywałem, ale jeśli poszukasz, to pewnie znajdziesz jakieś opcje tego rodzaju.
Chociaż nie wiem czy jest sens się tak szarpać dla jednej kamerki - tu powinien w zupełności wystarczyć system oferowany przez jej producenta.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-11-2017, 21:55
paypal ma do 60 dni spory, z tego co wiem to raczej skuteczne na zasadzie chargeback.

Tylko raz czytałem (nie wiem czy to prawda i wątpię), że kasę zabierają z salda paypal. Jak ktoś nie ma żadnych środków (drobny sprzedawca), to nie mają Ci z czego tego oddać.

Korzystałem raz ze zwrotu jak banggood mnie "wydymał", zwrot chyba 1-2 dni czekałem.

[Obrazek: 2czejb.png][Obrazek: SXcG2D0.png]
14-11-2017, 22:29
ale 60 dni to za mało np. (przykład hipotetyczny) w przypadku rocznego abonamentu, który przestaje być świadczony w 3 miesiącu
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-11-2017, 11:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2017 12:03 przez Ekonomista.)
GUUDGO GD-SC11 kamera IP WiFi do wnętrz i ogólnie o monitoringu internetowym
Spróbuję zakładać nowe konta na nowe adresy e-mail. Jeśli ten trial trwa 3 tygodnie to jeszcze mogę się pobawić. Robiłem tak z inną usługą internetową, więc trochę tych kont gmail mam. Tylko trochę się boję, że google się wkurzą i w końcu zbanują mi wszystkie konta.

szopen napisał(a):moim zdaniem najsensowniejszym posunięciem jest podpięcie kamer do lokalnego rejestratora, opcji z zapisem chmurowym nawet nie rozpatrywałem
Uważam, że chmura ma przewagę, ponieważ (wg ważności):
1. W przypadku rejestratora złodziej może - w zależności od czasu jaki ma - zniszczyć dysk, wykasować nagranie, wziąć ze sobą jako kolejny fant, a w przypadku zapisu chmurowego nagranie już "poszło w świat".
2. Nagrania z ostatniego przynajmniej czasu mam zawsze i wszędzie pod ręką i mogę np. od razu pokazać policji.
3. Nie wiem czy rejestrator rozpoznaje nietypowy ruch i dźwięk, ale i tak potrzeba by internetu, albo jakiejś centralki GSM, aby mnie poinformował o takim zdarzeniu.
4. Zdaje się, że kosztuje więcej np. w miarę dobry rejestrator z dyskami, które po kilku latach padną niż te parę lat płacenia za chmurę. Jeszcze dokładnie tego nie liczyłem, ale powiedzmy przez 5 lat - 1000 zł vs 500 zł - w obu przypadkach bardzo optymistycznie.
5. Kwestia zaniku prądu - rejestrator = drogi UPS, kamerka = tani powerbank, a może być router MiFi, chociaż zdaję sobie sprawę, że taki prowizoryczny system długo nie pociągnie i wymusza już posiadanie osobnej karty do internetu, więc z tymi kosztami wtedy może być różnie jeśli nie korzysta się z RBM DIL (obliczałem też, że to jedyna opcja na rynku nadająca się do monitoringu, bo ta kamerka ciągnie ok. 0,4 Mbps czyli ok 150 GB/mc. Ile tam był lejek dla uploadu? 1 Mbps? Jeśli tak to 2 kamerki.)
Odpowiedz