[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
11-05-2017, 20:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-09-2017 09:08 przez morfik.)
Post: #1
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
dla przypomnienia zwykle było ono pod adresem:
https://tplink-forum.pl/
w tej chwili zostajemy przekierowani do oficjalnego FAQ producenta

dla tych, którzy nie pamiętają - tak wyglądało jeszcze w ubiegłym roku
https://web.archive.org/web/201611020410.../index.php

czyżby treści generowane przez użytkowników zostały uznane za niewygodne dla firmy tp-link?


Dodane przez Morfik:
Nieoficjalne Polskie Forum TP-Link już działa i można tam wchodzić, przeglądać i zadawać pytania.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-05-2017, 13:01
Post: #2
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
TP-LINK zablokował, pewnie wróci po "czystkach" po weekendzie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2017, 01:38
Post: #3
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
Chyba już nie wstanie... Angel
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2017, 06:33
Post: #4
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
Prowadzenie oficjalnego forum firmowy to zawsze tego typu ryzyko. Póki co Play długo ma tego typu forum i bloga, zobaczymy jak długo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2017, 09:59
Post: #5
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
No wstać w formie takiej jak było, to pewnie już nie wstanie. Pod koniec czerwca przyjeżdżają z Chin gadać w sprawie tego forum. Opcje są w sumie trzy:

1. okrojenie forum z OpenWRT/LEDE, root smartfonów i innych tego tupu zabiegów użytkowników pod kątem sprzętu TP-LINK (czyli tak z 3/4 forum) ale za to wsparcie TP-LINK'a zostanie zachowane.
2. próba odzyskania statusu forum sprzed bycia oficjalnym i wtedy forum wróci w całości ale już bez wsparcia TP-LINK.
3. zostanie tak jak jest, czyli nie będzie forum (bazy danych starych postów, itp), a na jego miejsce może powstanie coś nowego ale moim zdaniem to będzie pozamiatane i już się tego nie da podnieść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2017, 10:15
Post: #6
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
Jak dla mnie najlepsze (dla społeczności) byłoby rozwiązanie pośrednie 1-2, czyli stworzenie dwóch forów - oficjalnego wg wytycznych oraz wydzielenie części nieoficjalnej i przekazanie jej społeczności. Jak znajdą się chętni (to mogą być ci sami ludzie) to niech prowadzą otwarte forum już bez wsparcia TP-Linka.
Natomiast forum z dostępem do wsparcia samej firmy zawsze jest cenne, choć nie zawsze "polityczne" dla producenta i stąd pewnie wątpliwości.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2017, 10:36
Post: #7
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
Trzeba poczekać jeszcze z tydzień czy dwa i się sprawa wyjaśni co do stanowiska Chińczyków. Bez tego w sumie nie ma co gdybać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2017, 11:53
Post: #8
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
Ja tylko proponuję Smile Chodzi mi o to, że wpisy na forum w zasadzie należą do społeczności, która je stworzyła i jak miałoby to zostać skasowane, to lepiej oddać im.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2017, 11:55
Post: #9
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
Póki co trwa walka o to by odzyskać zawartość ale co z tego będzie to się okaże pod koniec czerwca.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-06-2017, 14:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2017 15:00 przez szopen.)
Post: #10
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
jakubd napisał(a):Jak dla mnie najlepsze (dla społeczności) byłoby rozwiązanie pośrednie 1-2, czyli stworzenie dwóch forów - oficjalnego wg wytycznych oraz wydzielenie części nieoficjalnej i przekazanie jej społeczności.

to tak jak stawiać "panu Bogu świeczkę, a Diabłu ogarek", tyle, że nie ma sensu stawiania tej świeczki w momencie, gdy się już sprzedało duszę diabłu i niestety zgoda na sponsorowanie była takim szatańskim cyrografem…

a na moje oko to problem generalnie jest inny - firma ostatnimi czasy odwróciła kota ogonem odcinając się od otwartego oprogramowania
(jak niektórzy pamiętają segment soho, czyli to co stanowi o potędze tej firmy, to był mocno chłamowaty, bo z kiepskim softem najtańszy sprzęt z najtańszej półki, a o niezwykłej popularności stanowiła podatność na przeróbki, w tym łatwość zmiany softu na alternatywny - nie będę sięgał daleko - jeśli ktoś kto "się zna" i ma sprzęt jakiejś firmy, to ludzie z jego otoczenia też to kupią, "bo musi być dobre skoro on ma" i mamy samo nakręcającą się spiralę, a w tej chwili firma już pretenduje do nieco bardziej luksusowego segmentu)

ciekawi mnie jedynie, czy wśród znanych w internecie recenzetów, jutuberów, i innych osób, których dobra opinia może być istotna, ktoś nie dostał na testy/do zrecenzowania/w podziękowaniu sprzętu tej firmy?
(ręce w górę, ja nie podniosę, bo dostałem, mam i używam, a w dodatku przy tej okazji rozdałem swój sprzęt wśród potrzebujących studentów, ale co ważniejsze zawsze staram się mimo to być obiektywny, czego o wielu recenzentach nie można powiedzieć…)
aby nieco oddać sprawiedliwość taka praktyka jest dość powszechna, przez co trudno znaleźć naprawdę obiektywne recenzje czegokolwiek

a tamto forum chyba ostatnio miało być tubą propagandową firmy w ramach dość agresywnego marketingu nowych linii produktów i niestety było dość intensywnie cenzurowane (z wielu głosów niezadowolonych użytkowników otwarcie obnażających wszelkie słabości sprzętu i wsparcia…)

szkoda mi tylko (polskojęzycznych) doskonałych merytorycznych treści, których było naprawdę pełne

ale się rozpisałem, a chciałem wspomnieć tylko, że szansa na stworzenie 2 oddzielnych forów raczej jest zerowa:
1) zbudowanie forum nieoficjalnego bez treści, które powstawały przez kilka lat graniczy z cudem
2) oficjalne (anglojęzyczne) forum istnieje od dawna
http://forum.tp-link.com/
i o dziwo nie jest mocno cenzurowane (albo i wcale?) choć tamtejszy ruch mimo globalnego zasięgu forum jest niczym w porównaniu do polskiego nieistniejącego forum

jakubd napisał(a):Chodzi mi o to, że wpisy na forum w zasadzie należą do społeczności, która je stworzyła i jak miałoby to zostać skasowane, to lepiej oddać im.
szczerze?

wiele zależy od aktualnej wersji regulaminu, a nie mam kopii aby sprawdzić jak to wyglądało
(tak wiem można to by sprawdzić w archive,org, ale nie mam weny, a nie zdążyłem tam wpompować większej ilości swojej energii bo mi po prostu czasu nie starczało, choć mam pewną ilośc materiałów wstępnie przygotowanych do publikacji - to samo zresztą dotyczy materiałów na nasze forum, na które nie mam "mocy przerobowej"…)
jakkolwiek zwykle tak jest, że korporacja dysponuje armią prawników, a garstka hobbystów zazwyczaj nie

natomiast jak zwykle jest druga strona medalu - internauci potrafili się już nieraz skrzyknąć na wspólne działania, a niekiedy nawet na skuteczny bojkot określonych marek, choć szczerze wątpię czy tak mogłoby być w tym wypadku (ale szkoda mi niedzieli na analizę potencjalnych scenariuszy wydarzeń)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-06-2017, 11:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-06-2017 12:32 przez szopen.)
Post: #11
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
koniec czerwca tuż, tuż, a oznak "powrotu do życia" brak…

może to już czas aby pozbierać jakieś alternatywne linki pod którymi można znaleźć choć część z zasobów tamtego forum…
(pamiętam, że parę osób prowadziło własne "składnice", gdzie m.in. były dostępne firmware w specyficznych wersjach)
te które udało mi się odnaleźć "na szybko":

zbiór firmware umożliwiających powrót z alternatyw do fabryki
http://www.friedzombie.com/tplink-stripped-firmware/

buildy Cezarego (tylko aktualne wydania + ostatnie kompilacje niektórych wydań archiwalnych) oraz co nieco innych rzeczy Tongue
http://dl.eko.one.pl/

mirror tego co buduje Cezary (i chyba nie tylko, ale pewien nie jestem, bo jest tego sporo ;P) wraz z wersjonowaniem (od mniej więcej początku 2016)
http://openwrt.jaru.eu.org/

po co komu stare wersje?
otóż to - oprogramowanie, które jest nietrywialne w swojej budowie, zawiera czasem błędy w nowych wersjach i najprostszą drogą ich uniknięcia jest cofnięcie wersji
i druga kwestia - alternatywne oprogramowanie podlega stałemu rozwojowi co zwłaszcza w buildach na konstrukcyjnie ubogi sprzęt skutkuje znikaniem pewnych funkcjonalności (tak było np. bodajże z trybem repeatera w gargoyle AA który zniknął bodajże po wersji 1.6.0.3?)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-06-2017, 11:59
Post: #12
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
Przełożyli termin na połowę lipca czy coś ale "to nic pewnego". Ja sobie dałem już siana z tym wszystkim. Heinz tam jeszcze to męczy (gada z tplink) ale ja nie sądzę by cokolwiek z tego wyszło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 21:04
Post: #13
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
A nie ma szans na wyciągnięcie archwium żadnego? Choćby do prywatnego użycia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 21:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-06-2017 21:21 przez morfik.)
Post: #14
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
Być może udostępnią bazę ale ona jest póki co w rękach polskiego tplink i raczej bez decyzji z góry to oni jej nie wydadzą. Heinz walczy o tę bazę czy inne rozwiązanie, które pozwoli przywrócić forum w wersji nieoficjalnej ale kazali czekać jeszcze parę tygodni i to z dopiskiem "nic pewnego". Także jak jest takie podejście to ja nie wróże, że cokolwiek z tego będzie i raczej można zapomnieć o bazie czy forum. W sumie to można poczekać jeszcze na połowę lipca ale jak wtedy przełożą termin albo znów jakieś uniki będą robić, to interesowanie się tym tematem będzie pozbawione sensu, bo to już teraz jest śmiechu warte. My im tam robiliśmy robotę za free przy wyraźnych wskazówkach z polskiego oddziału i oni nie mieli zastrzeżeń do tego co na tym forum było i co robiliśmy. Jak się sprawa rypła to zwalili na nas całą winę, cytując support tplinka: "Marcin i chłopaki trochę narozrabiali. Nie specjalnie, ale na tyle poważnie że centrala poprosiła nas o zamknięcie tego projektu.", no i zablokowali forum z dnia na dzień i ono po prostu zniknęło.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 23:49
Post: #15
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
Jak to w Polsce Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-06-2017, 23:59
Post: #16
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
Nie tylko w Polsce. W Niemczech mają podobnie, przynajmniej jeśli cho o tplink. Dalsza część zachodniej Europy to już w ogóle jakaś parodia, bo tam w zasadzie to tylko zwrot sprzętu jak jest jakiś najmniejszy problem. Ta cała sytuacja pokazuje jaki burdel panuje w tplink, bo oddziały działają niezależnie od centrali i zwykle sprzecznie z jej wytycznymi. Ja nie wiem czy to jest problem czysto tplinkowy ale mi się wydaje, że to jest norma w tych większych korpo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2017, 12:27
Post: #17
RE: Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
a czy jest jakaś grupa na facebooku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2017, 13:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2017 13:11 przez jakubd.)
Post: #18
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
Grupy chyba nie ma, zwłaszcza, że ona nie zastąpi nigdy dobrego forum. Ale nie jest źle, staramy się przywrócić forum w tej czy innej formie do życia.
Tymczasem pytania można zadawać choćby tutaj na tym forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-09-2017, 09:04
Post: #19
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
Udało nam się dość przyzwoicie posprzątać bałagań, który zaistniał po imporcie bazy, chodzi głównie o formatowanie postów, które nie były najlepiej renderowane na Discourse (nowym oprogramowaniu).

Facebook i Twitter będą najprawdopodobniej aktywne w przeciągu tygodnia czy dwóch (nad starym profilem FB mamy już kontrolę, rozmowy z właścicielem Twita trwają ale też nie powinno być problemów).

Zostało jeszcze trochę do zrobienia (zwykle kwestie kosmetyczne) ale to Nieoficjalne Polskie Forum TP-Link już działa pod adresem i można tam wchodzić, przeglądać i zadawać pytania. Big Grin

Dodam też informacje w pierwszym poście w tym wątku, tak by ludzie mogli szybciej znaleźć odpowiedź.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-09-2017, 10:19
Post: #20
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
Dobra robota, gratuluję wytrwałości. No i ładną domenę upolowaliście Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Wyciek danych na oficjalnym forum play tps4 2 1 210 09-09-2020 10:51
Ostatni post: jakubd
  Resetowanie routera... z pilota, zguba odnaleziona, jednak na forum nic nie ginie piotrkovski 9 6 838 15-07-2014 21:19
Ostatni post: szopen
  Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?) Oreo2 66 62 040 14-04-2013 20:10
Ostatni post: grzech1991
  Włamanie na forum Haker69 9 11 345 13-03-2013 12:25
Ostatni post: jakubd