[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie się podziało "nieoficjalne" forum TP-Linka?
11-05-2017, 19:37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-05-2017 19:38 przez szopen.)
dla przypomnienia zwykle było ono pod adresem:
https://tplink-forum.pl/
w tej chwili zostajemy przekierowani do oficjalnego FAQ producenta

dla tych, którzy nie pamiętają - tak wyglądało jeszcze w ubiegłym roku
https://web.archive.org/web/201611020410.../index.php

czyżby treści generowane przez użytkowników zostały uznane za niewygodne dla firmy tp-link?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-05-2017, 12:01
TP-LINK zablokował, pewnie wróci po "czystkach" po weekendzie.
11-06-2017, 00:38
Chyba już nie wstanie... Angel

[Obrazek: znm4lze23as144968at9.png]
11-06-2017, 05:33
Prowadzenie oficjalnego forum firmowy to zawsze tego typu ryzyko. Póki co Play długo ma tego typu forum i bloga, zobaczymy jak długo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-06-2017, 08:59
No wstać w formie takiej jak było, to pewnie już nie wstanie. Pod koniec czerwca przyjeżdżają z Chin gadać w sprawie tego forum. Opcje są w sumie trzy:

1. okrojenie forum z OpenWRT/LEDE, root smartfonów i innych tego tupu zabiegów użytkowników pod kątem sprzętu TP-LINK (czyli tak z 3/4 forum) ale za to wsparcie TP-LINK'a zostanie zachowane.
2. próba odzyskania statusu forum sprzed bycia oficjalnym i wtedy forum wróci w całości ale już bez wsparcia TP-LINK.
3. zostanie tak jak jest, czyli nie będzie forum (bazy danych starych postów, itp), a na jego miejsce może powstanie coś nowego ale moim zdaniem to będzie pozamiatane i już się tego nie da podnieść.
11-06-2017, 09:15
Jak dla mnie najlepsze (dla społeczności) byłoby rozwiązanie pośrednie 1-2, czyli stworzenie dwóch forów - oficjalnego wg wytycznych oraz wydzielenie części nieoficjalnej i przekazanie jej społeczności. Jak znajdą się chętni (to mogą być ci sami ludzie) to niech prowadzą otwarte forum już bez wsparcia TP-Linka.
Natomiast forum z dostępem do wsparcia samej firmy zawsze jest cenne, choć nie zawsze "polityczne" dla producenta i stąd pewnie wątpliwości.
11-06-2017, 09:36
Trzeba poczekać jeszcze z tydzień czy dwa i się sprawa wyjaśni co do stanowiska Chińczyków. Bez tego w sumie nie ma co gdybać.
11-06-2017, 10:53
Ja tylko proponuję Smile Chodzi mi o to, że wpisy na forum w zasadzie należą do społeczności, która je stworzyła i jak miałoby to zostać skasowane, to lepiej oddać im.
11-06-2017, 10:55
Póki co trwa walka o to by odzyskać zawartość ale co z tego będzie to się okaże pod koniec czerwca.
11-06-2017, 13:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-06-2017 14:00 przez szopen.)
jakubd napisał(a):Jak dla mnie najlepsze (dla społeczności) byłoby rozwiązanie pośrednie 1-2, czyli stworzenie dwóch forów - oficjalnego wg wytycznych oraz wydzielenie części nieoficjalnej i przekazanie jej społeczności.

to tak jak stawiać "panu Bogu świeczkę, a Diabłu ogarek", tyle, że nie ma sensu stawiania tej świeczki w momencie, gdy się już sprzedało duszę diabłu i niestety zgoda na sponsorowanie była takim szatańskim cyrografem…

a na moje oko to problem generalnie jest inny - firma ostatnimi czasy odwróciła kota ogonem odcinając się od otwartego oprogramowania
(jak niektórzy pamiętają segment soho, czyli to co stanowi o potędze tej firmy, to był mocno chłamowaty, bo z kiepskim softem najtańszy sprzęt z najtańszej półki, a o niezwykłej popularności stanowiła podatność na przeróbki, w tym łatwość zmiany softu na alternatywny - nie będę sięgał daleko - jeśli ktoś kto "się zna" i ma sprzęt jakiejś firmy, to ludzie z jego otoczenia też to kupią, "bo musi być dobre skoro on ma" i mamy samo nakręcającą się spiralę, a w tej chwili firma już pretenduje do nieco bardziej luksusowego segmentu)

ciekawi mnie jedynie, czy wśród znanych w internecie recenzetów, jutuberów, i innych osób, których dobra opinia może być istotna, ktoś nie dostał na testy/do zrecenzowania/w podziękowaniu sprzętu tej firmy?
(ręce w górę, ja nie podniosę, bo dostałem, mam i używam, a w dodatku przy tej okazji rozdałem swój sprzęt wśród potrzebujących studentów, ale co ważniejsze zawsze staram się mimo to być obiektywny, czego o wielu recenzentach nie można powiedzieć…)
aby nieco oddać sprawiedliwość taka praktyka jest dość powszechna, przez co trudno znaleźć naprawdę obiektywne recenzje czegokolwiek

a tamto forum chyba ostatnio miało być tubą propagandową firmy w ramach dość agresywnego marketingu nowych linii produktów i niestety było dość intensywnie cenzurowane (z wielu głosów niezadowolonych użytkowników otwarcie obnażających wszelkie słabości sprzętu i wsparcia…)

szkoda mi tylko (polskojęzycznych) doskonałych merytorycznych treści, których było naprawdę pełne

ale się rozpisałem, a chciałem wspomnieć tylko, że szansa na stworzenie 2 oddzielnych forów raczej jest zerowa:
1) zbudowanie forum nieoficjalnego bez treści, które powstawały przez kilka lat graniczy z cudem
2) oficjalne (anglojęzyczne) forum istnieje od dawna
http://forum.tp-link.com/
i o dziwo nie jest mocno cenzurowane (albo i wcale?) choć tamtejszy ruch mimo globalnego zasięgu forum jest niczym w porównaniu do polskiego nieistniejącego forum

jakubd napisał(a):Chodzi mi o to, że wpisy na forum w zasadzie należą do społeczności, która je stworzyła i jak miałoby to zostać skasowane, to lepiej oddać im.
szczerze?

wiele zależy od aktualnej wersji regulaminu, a nie mam kopii aby sprawdzić jak to wyglądało
(tak wiem można to by sprawdzić w archive,org, ale nie mam weny, a nie zdążyłem tam wpompować większej ilości swojej energii bo mi po prostu czasu nie starczało, choć mam pewną ilośc materiałów wstępnie przygotowanych do publikacji - to samo zresztą dotyczy materiałów na nasze forum, na które nie mam "mocy przerobowej"…)
jakkolwiek zwykle tak jest, że korporacja dysponuje armią prawników, a garstka hobbystów zazwyczaj nie

natomiast jak zwykle jest druga strona medalu - internauci potrafili się już nieraz skrzyknąć na wspólne działania, a niekiedy nawet na skuteczny bojkot określonych marek, choć szczerze wątpię czy tak mogłoby być w tym wypadku (ale szkoda mi niedzieli na analizę potencjalnych scenariuszy wydarzeń)
Odpowiedz