[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
garg by sebus [routery z gargoyle],[win]
08-07-2014, 02:03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2014 15:59 przez szopen.)
Post: #1
Brick garg by sebus [routery z gargoyle],[win]
Fajny programik.

Ręcznie miałem problemy. Kod akceptowano za kilkunastym razem. Podejrzewam, że aplikacje w tle wysyłały coś do sieci i było to odrzucane. Teraz inne procesy są chyba odcięte, bo kod wchodzi za pierwszym razem.

edycja przez szopena: powyższy komentarz dotyczy programu aero3 tego samego autora, ten wątek powstał z wydzielenia tematu routerów i programu garg

Żeby go jeszcze rozbudować o obsługę routerów, aby typ połączenia nie miał znaczenia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2014, 03:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2014 03:54 przez szopen.)
Post: #2
AERO 3 - program wspomagający (modemy)
izaw napisał(a):Żeby go jeszcze rozbudować o obsługę routerów, aby typ połączenia nie miał znaczenia.
no nie chciałbym się wypowiadać w imieniu autora, ale...

1) po prostu wiem, że obsługa routerów to dość spore wyzwanie ze względu na to, że każdy model routera może mieć inaczej rozwiązany interfejs (i przeważnie ma, w dodatku bywają różnice między wersjami firmware nawet w obrębie tego samego modelu) i wymagałoby dość zaawansowanej współpracy użytkowników, a nie tylko wsparcia koncepcyjnego (co program powinien mieć za funkcje), czy testerskiego, czyli" gdzie są jakieś błędy"

2) wersja dla routerów istnieje, choć jest to stara (i zapewne obecnie niedziałająca) wersja, jakkolwiek jest ona przeznaczona dla w miarę zunifikowanego interfejsu w alternatywnym firmware gargoyle, (niestety tu tez mogą wystąpić różnice między wersjami, ale jest to na 100% bardziej zunifikowane oprogramowanie niż fabryczne firmware routerów)
http://chomikuj.pl/sebus1201/Aero3/stare...cha+google
brak opisów ale sądząc z nazwy katalogu tu pewnie jest działająca:
http://chomikuj.pl/sebus1201/Aero3/Gargoyle
"czuję w kościach", że pewnie więcej informacji w tym temacie można znaleźć tam:
http://eko.one.pl/forum/viewforum.php?id=18

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2014, 08:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2014 03:07 przez szopen.)
Post: #3
RE: AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
Witam
W związku z tym, iż namnożyło się trochę wątpliwości i pytań postaram się wyjaśnić, co wiem:
- wymagań systemowych nie jestem w stanie sprecyzować. Kompilacja odbywa się w Delhi 7 z Win XP SP2. Programik testowałem na w/w oraz Vista, W7 64bit i wydaje się, że działa.
edit by szopen: powyższy opis dotyczy programu aero3, ale jak przypuszczam tu było użyte to samo środowisko programistyczne)
[...]
Co do routerów, to były pozytywne próby (owoc jest na chomiku), tylko że potrzeba router z firmware Gargoyle i pluginem do restartowania WAN bez logowania. Aktualnie porzuciłem temat bo router oddałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2014, 09:39
Post: #4
AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
sebus: chętnie opracuję ci procedury restartowania połączeń dla routerów, powiedz w jakiej formie je chcesz. Mam ich kilka, więc jest materiał do badań.
Mogę ci opisać różne zasady dostępu (a to http auth, a to klik i okno), wraz ze wszystkimi wywołaniami http, które są potrzebne do wykonania restartu. Czasem konieczne może być dostanie się przez javascript, czasem nie. Do tego kiedyś dobrze by było rozpoznawać automatycznie router, ale na początek lista routerów i ew. username/pass wystarczy od strony opcji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2014, 11:16
Post: #5
RE: AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
Wydaję mi się, że to nie będzie takie proste. O ile sam "kod" do restartu urządzenia da się zaszyć w opcjach, to problemem będzie wyczucie momentu zmiany adresu IP połączenia WAN. W Gargoyle, dość łatwo można było to wyłuskać, a w innych routerach do sprawy trzeba podchodzić indywidualnie, co wiąże się z koniecznością wzięcia danego modelu na stół i próbowania. Jedynie o czym myślałem, to jeszcze próba dostosowania programiku do modemu HiLink, ale póki co nie mam do niego dostępu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2014, 12:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2014 16:03 przez szopen.)
Post: #6
AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
[...]
sebus: z jakiego jesteś miasta? W Warszawie cały sprzęt mam na miejscu. Zdalnie - mogę wymyśleć jakąś maszynę wirtualną, żebyś miał dostęp do danego sprzętu zdalnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2014, 13:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-07-2014 16:03 przez szopen.)
Post: #7
RE: AERO 3 - program wspomagający [modemy],[win]
[...]
A jeśli chodzi o lokalizację to jestem z okolic Rzeszowa. Zdalnie dostęp w moim przypadku odpada ze względów technicznych, ponieważ cały soft do pracy mam w pracySmile, a tu z różnych względów nie mam możliwości stosowania VPN, teamviewerów, itp. Gdy będę miał dostęp to HiLinka, to postaram się go "oprogramować".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2014, 16:08
Post: #8
garg by sebus [routery z gargoyle],[win]
No to faktycznie trudno będzie to tak zorganizować - ja działam w Warszawie.

Interfejs routera z modemem w różnych wersjach po kolei mogę ci nawet wystawić po prostu przez VPN i nawet poprzez Aero2 się do tego dostaniesz na potrzeby testów.

Ew. mogę ci pomóc na poziomie programistycznym z częścią routerową - co prawda ostatnio mało robię jako programista, jednak mam podstawy i ew. pomoc w ten sposób. Oczywiście to zależy w 100% od ciebie Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-07-2014, 00:08
Post: #9
garg by sebus [routery z gargoyle],[win]
No witajcie Smile
Może połączymy siły?
Właśnie do mojego AeroGUI rozpracowałem (albo raczej znalazłem rozpracowane) metody reconnectu na hi-link.
Milo byłoby mieć coś uniwersalnego, prawda?
Ja również niezbyt mam dostęp do modemów itp.
Metoda dialup windosowa tez będzie dodana. (rasdial)
Planuje tez potem podzielić mój program na moduły aby np. captche dało się wysyłać na captcha brotherhood lub na jakiś interfejs www (będzie wtedy dobrym programem bezpośrednio na routery z gargoyle).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Aero3 by sebus [modemy],[win] egri 294 263 738 29-04-2019 09:17
Ostatni post: forresty
  Gargoyle/OpenWRT i automatyczne resetowanie połączenia jakubd 15 22 365 06-03-2015 13:03
Ostatni post: jakubd
Brick Kapciochy by penknife [modemy,(routery,HiLink)],[win] penknife 13 21 441 08-10-2014 11:05
Ostatni post: penknife
  Aero3 by sebus - NIE działa z HiLinkami! Aguero 6 7 224 01-08-2014 22:09
Ostatni post: szopen
Brick Router Asystent by Cuplesoft [routery],[Android] _mario_ 2 7 983 25-06-2014 12:19
Ostatni post: _mario_