[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kapciochy by penknife [modemy,(routery,HiLink)],[win]
22-05-2014, 00:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2014 12:09 przez penknife.)
Post: #1
Brick Kapciochy by penknife [modemy,(routery,HiLink)],[win]
ja natomiast skleciłem coś(kapciochy.bat) na podstawie powyższego skryptu oraz dawnych poczynań (Test_Con.bat -automatycznie wznawia połączenie i wywołuje okno domyślnej przeglądarki dla kapcia)
Niestety nie udało mi się wyświetlić jakoś normalnie w jednym okienku obrazka i pola do wprowadzenia kodu(proszę o ewentualne realne sugestie) i obecnie obrazek wyświetla się w domyślnej pokazywarce plików, a kod do wklepania jest w okienku InputBox środowiska Windows VBScript.
Obrazek wyświetla się w okienku aplikacji HTA wraz z miejscem na wprowadzenie kodu i przyciskiem Sprawdź. Niestety jest jeszcze problem z umieszczeniem okienka nad pozostałymi oknami. Wszystkie pliki tymczasowe trafiają do folderu tmp, natomiast obrazki kapciów wraz z kodami w formie YYYYMMDDhhmmss_kodkapcia.jpg trafiają do Archiwum, jeśli obrazek zostało poprawnie zweryfikowane to tuż za rozszerzeniem .jpg pojawia się + .
Po uruchomieniu skrypt automatycznie generuje dodatkowe skrypty oraz foldery. Np. jeśli chcemy schować działanie skryptu, aby działał niewidocznie uruchamiamy (nazwa)_schowany.vbs, jeśli natomiast będziemy chcieli zamknąć skrypt uruchamiamy zamknij_(nazwa).bat.
Nazwę pliku można zmieniać dowolnie, lecz najlepiej nie wprowadzać do niej spacji, polskich ogonków (np. ą ć ś ó ł), oraz trzymać w folderze, którego adres nie zawiera spacji.
Skrypt wykorzystuje do resetowania połączenia modemowego systemowe polecenie rasdial, do testu pingiem systemowe polecenie ping, polecenie ipconfig w celu uzyskania posiadanych adresów, oraz polecenia type oraz find w celach odczytu oraz wyszukania/weryfikacji itp. . Dodatkowo używa polecenia CScript w celu wykonania skryptów VBS, oraz polecenia move(przenosi pliki) , del(usuwa pliki) i rd(usuwa folder%_tmp% wraz z zawartością) oraz md(tworzy foldery). Skrypt używa również systemowego tasklist do sprawdzenia czy ten skrypt już się wykonuje.

Skrypt wymaga programu wget.exe !


wersje 0.2.x przynoszą lepszą obsługę łącza oraz wiele usprawnień, dodano nie wspierany wcześniej CaptchaBrotherhood jako opcję do wyboru przy uruchomieni/konfiguracji oraz informację o kapciu dźwiękiem(plik należy umieścić w katalogu programu i w sekcji konfiguracyjnej podać pełną nazwę z rozszerzeniem np. melodia.mp3. Może nie działać na Windowsach z literką N(na rynek europejski).)

0.2.9: dodano rozróżnienie połączenia przez modem od połączenia przez router(w chwili obecnej daje to to że skrypt sprawdza/nie sprawdza dostarczony adres IP oraz resetuje połączenie modemowe lub używa pliku reset.vbs (jeśli istnieje)), poprawiono kilka błędów merytorycznych oraz dodano (pseudo)log na wypadek wysypania się programu, który wystarczy przysłać w celu pomocy razem z posiadanym skryptem(bez dodatkowych programów)

0.2.10: drobne poprawki oraz obsługa archiwizacji niewypełnionych kapci
PS. nie wiem czemu forum uszkadza wrzucone pliki zip jeśli pliki nie znajdują się w dodatkowym folderze, a odrzuca mi pliki rar

0.2.11: drobne usprawnienia w skrypcie, log(jeśli włączony) jest przenoszony do głównego folderu skryptu przy uruchamianiu, a nie zamykaniu(czyli tylko po crash-u skryptu lub nieprawidłowym(nie używając zamknij_(nazwa_skryptu).bat) zamknięciu), dodano dodatkowy tymczasowy skrypt "resetujący" dla tych co mają włączony tryb routera, a nie posiadają własnego skryptu, który wyświetla tylko monit o reset połączenia

0.3.1: drobne modyfikacje oraz okienko HTA, w którym znajduje się obrazek(pobrany wget-em) wraz z miejscem na tekst i przyciskiem Sprawdź(jeśli zostanie zamknięte wyświetli się znowu z nowym obrazkiem)

0.3.2: drobne poprawki i próba zmniejszenia ilości kodu w skrypcie

0.3.3:drobne poprawki,usunięcie błędu(o rrc) przy wywołaniu skryptu reset.vbs, teraz plik z melodią może się znajdować gdziekolwiek(np. _sygnal=%WinDir%\Media\chord.wav) lub znajdować się w katalogu skryptu(_sygnal=klaps.mp3)

0.3.4:dodanie informacji o Licencji (BeerWare) na początku skryptu oraz jeśli ktoś wcześniej uświadczył pojawienie się na moment okienka konsolowego po kliknięciu Sprawdź, już tego nie uświadczy; dodano również sprawdzenie czy adres katalogu skryptu zawiera spacje
0.3.4.1:drobna poprawka dotycząca aplikacji HTA(dzięki koledze sauron76 za zgłoszenie, że coś nie gra), niestety dalej coś nie gra z HTA(przekazanie kodu)

0.3.5:wydaje się, że wyeliminowałem problem z aplikacją HTA, dodano wykorzystanie innych możliwości "usypiania" wykonywanego skryptu(wywołanie w np. pliku reset.bat:%_sleeps% liczba_sekund )(uwzględnione komendy w kolejności: timeout /t , sleep ; jeśli zawiodą to wscript.sleep(), ping nie będzie dodany powód: sprawia problemy w skryptach)

0.3.6:dodano wyśrodkowanie okienka oraz ewentualne wykorzystanie nircmdc.exe, który ustawia okienko HTA na wierzchu, a który należy ściągnąć na własną odpowiedzialność i umieścić w katalogu skryptu (lub w którejś ze ścieżek %path%) (od wersji 0.3.7: możemy nircmdc.exe również w (katalog skryptu)\bin )

0.3.7:wiele poprawek merytorycznych w skrypcie oraz w celu uporządkowania całości możemy wrzucać potrzebne pliki .exe do folderu bin umieszczonego w katalogu skryptu, więc w katalogu skryptu wówczas zostaną tylko kapciochy.bat, ewentualny własny plik resetujący, ewentualny plik dźwiękowy oraz pliki tworzone przez skrypt: zamknij_kapciochy.bat, kapciochy_schowany.vbs (kapciochy_r_schowany.vbs -dla CaptchaBrotherhood) oraz reset_tmp.vbs(jeśli potrzebny, jest usuwany przy zamknięciu) i plik tworzony w celu zamknięcia skryptu(zamknij_kapciochy.tmp) oraz oczywiście foldery Archiwum(jeśli włączona archiwizacja), bin(jeśli wykorzystane) i tmp(czyszczony przy uruchamianiu oraz usuwany przy zamykaniu skryptu).

0.3.8:poprawiono błąd przy inicjalizacji zmiennej _sleep oraz poprawiono obsługę nircmdc.exe

0.3.9:poprawiono zacinanie się wget-a przy teście google'a, usprawniono parę innych drobnostek (w tym domyślnie tworzony ukrywacz zrzuca to czego nie widać do pliku r.log)

0.3.10:dodano obsługę brzęczyka systemowego w aplikacji HTA (brzęczyk działa tylko jeśli brak pliku _sygnal i jeśli włączony _beep>0) oraz poprawiono parę błędów

0.4.0:wiele drobnych poprawek; zmniejszenie okna z kapciem wraz z możliwością ustawienia powiększenia obrazka z kapciem (zmienna _zoom=150 dla 1.5x, z wyłączonym pomniejszeniem) oraz rozmiar okienka HTA pośrednio zależy od wielkości obrazka

0.4.1:dodane sprawdzanie czy istnieje interfejs sieciowy ze zmiennej _con
(jeśli istnieje włącza się tryb routera bądź następnie testuje połącznia modemowe), drobne zmiany (w tym drobna zmiana w "poprawnym zamknięciu" skryptu)

0.5.0:dodanie trybu odczytu serwer(_read=s), gdy wymaga przepisania kapcia nie wyświetla aplikacji HTA ani nie uruchamia CaptchaBrotherHood tylko czeka 5 sekund i sprawdza ponownie stan połączenia (przydatne gdy z jednego komputera udostępniasz internet na pozostałe komputery w domu). Dodano wczytywanie zmiennych z pliku config/config.txt /config.ini/(nazwa_pliku_skryptu).cfg(jeśli istnieje któryś z plików próbuje wczytać zawartość zmiennych)każda zmienna w osobnej linii (w formie: zmienna=wartość_zmiennej), ewentualna linia komentarza zaczyna się od ;(średnika) bez dodatkowych spacji. Dodałem również małą sekcję pomocy wywoływaną kapciochy.bat /?

0.6.0:wiele drobnych poprawek i zmian. Dodano obsługę katalogu zawierającego skrypt(-y)/program(-y) resetując-y(-e) (jeśli taki istnieje i inny niż domyślny przypisujemy go w pliku config do zmiennej _lr=pełna_ścieżka_do_folderu , domyślnie podfolder Reset w katalogu skryptu, jeśli istnieje, jeśli nie katalog skryptu). Przeniesiono domyślny folder z plikami tymczasowymi do lokalizacji "%tmp%\nazwa_skryptu.tmp\". Poprawiono obsługę testu ping. Nie wiedzieć czemu bywają sporadyczne sytuacje(przynajmniej na moim sprzęcie) iż test google.com/blank.html czasami potrafi zamrozić działanie programu wget, którego należy ubić w takiej sytuacji (chwilowo brak rozwiązania).

0.6.1:poprawiono błąd przy inicjalizacji ścieżki w zmiennej _lr , test ping oraz wywołanie skryptu resetującego

0.6.2:zmiana obsługi testu google blank, teraz skrypt sprawdza czy wget nie działa zbyt długo i ewentualnie go zamyka; przebudowano inicjalizację usypiacza i dodano w nim obsługę ping, który odejmuje sekundę od zadanej wartości; kilka innych drobnych zmian

0.7.0:wiele poprawek m.in. w trybie działania serwera, teście google blank i przy sprawdzaniu czy należy przepisać kapcia czy zresetować połączenie oraz kilka innych drobiazgów np. od teraz uruchamiając kapciochy_schowany.vbs(obecny plik należy skasować ręcznie) będzie zapisywał nie tylko informacje ale i błędy z wykonanych poleceń do pliku r_kapciochy.log

0.7.2:kilka drobnych usprawnień oraz naprawiono problem przy przycinaniu znaków spacji we wprowadzonym( lub niewprowadzonym) pustym kodzie

0.7.3:pozbycie się skryptów .vbs oraz drobne poprawki

0.8.0:jak zwykle wiele poprawek, najważniejsza: kapeć powinien się wyświetlać od razu(po min 3 sekundach od zakończenia działania skryptu resetującego)


w/g VirusTotal.com skrypt kapciochy.bat jest rozpoznawany przez Qihoo-360 jako virus.bat.runner.i
w/g VirusTotal.com skrypt kapciochy.bat wraz z wget-em (i ewentualnie z cbh) jest rozpoznawany przez Baidu-International jako Hacktool.Win32.Bitcoinminer.81 Bkav jako W32.BitcoinMinerAB.Trojan

w/g ViruaTotal.com skrypt kapciochy jest pozbawiony wirusów jednakże może podejmowć podejrzane działania


Legenda:
kapciochy_a.b.c_wo_bin.zip -sam skrypt(od wersji 0.5.x: z przykładowym plikiem config.ini)
kapciochy_a.b.c.zip -sam skrypt (od wersji 0.3.7: razem z folderem bin) (od wersji 0.5.x: z przykładowym plikiem config.ini)
kapciochy_a.b.c_w_wget.zip -skrypt razem z wget-em (od wersji 0.3.7: w folderze bin) (od wersji 0.5.x: z przykładowym plikiem config.ini) (jeśli ktoś nie posiada zainstalowanego w systemie lub w katalogu skryptu)
kapciochy_a.b.c_w_wget_cbh.zip -jak wyżej tylko dodatkowo z pluginem CaptchaBrotherhood (tylko dla osób posiadających konto i mających drugie łącze)

kapciochy_a.b.c_w_bin_reset.zip -pełna paczka, czyli skrypt z plikiem config, oraz folderami z wymaganymi aplikacjami/skryptami
full_bin_reset_YYMMDD.zip -programy w katalogu bin potrzebne do poprawnego wykonania się skryptu głównego oraz skryptów resetujących połączenie z katalogu reset.(paczkę należy wypakować do katalogu głównego skryptu)


DropBox z kapciochem i dodatkami


Załączone pliki
.zip  full_bin_reset_140814.zip (Rozmiar: 593,08 KB / Pobrań: 606)
.zip  kapciochy_0.7.3_w_bin_reset.zip (Rozmiar: 601,85 KB / Pobrań: 692)
.zip  kapciochy_0.7.3_wo_bin.zip (Rozmiar: 8,07 KB / Pobrań: 573)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-05-2014, 22:58
Post: #2
Dekapeć - wersja pod Windows
no to już jest spory postęp. przydałoby się jeszcze popracować nad tym żeby obrazek był w jednym oknie z polem na kod, wyskakiwanie tego okna na wierzchu oraz reset połączenia po wpisaniu kodu wbudowany lub poprzez uruchomienie odrębnego programu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 11:39
Post: #3
Dekapeć - wersja pod Windows
w konfiguracji znajdziesz
Kod:
set _reset=reset.vbs
jeśli powyższy domyślny plik istnieje w głównym katalogu skryptu to zostanie wykonany zamiast resetu skonfigurowanego połączenia modemowego podanego wyżej w skrypcie
Kod:
set _con=Aero2

PS. pisząc "proszę o realne propozycje" miałem na myśli choćby kawałek kodu, który można by było umieścić w tym lub dodatkowym skrypcie/pliku lub url do jakiegoś sprawdzonego rozwiązania zwracającego wprowadzony tekst z takiego okienka do konsoli
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 13:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-05-2014 13:38 przez sauron76.)
Post: #4
RE: Dekapeć - wersja pod Windows
Wyskakuje mi taki błąd i za nic nie chce wykonywać tego skryptu penknifa. Modem to Hi-Link. Nazwa połączenia taka sama jak w skrypcie.

[Obrazek: LQUd5li.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 14:01
Post: #5
Dekapeć - wersja pod Windows
bo HiLink to nie modem lecz karta sieciowa, więc twoje "Aero2" to nie połączenie modemowe tylko "zwykły" interfejs sieciowy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 14:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-05-2014 14:45 przez sauron76.)
Post: #6
RE: Dekapeć - wersja pod Windows
(25-05-2014 14:01)szopen napisał(a):  bo HiLink to nie modem lecz karta sieciowa, więc twoje "Aero2" to nie połączenie modemowe tylko "zwykły" interfejs sieciowy

Ale czy jest jakiś sposób na skonfigurowanie tego skryptu aby działał z Aero2 z Hi-Linkiem? Widzę że jest dodatkowy parametr (router,modem) ale zmiana nic nie daje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2014, 15:27
Post: #7
Dekapeć - wersja pod Windows
to pytanie jedynie do autora, ale poszukaj, bo gdzieś na forum jest wątek z rozwiązaniem dla hilinka

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 09:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2014 09:09 przez penknife.)
Post: #8
Dekapeć - wersja pod Windows
niestety kolego do hilinka musisz mieć swój własny skrypt reset.vbs (lub inny jaki sobie ustawisz)

PS. to jest prosty skrypt (trochę rozciągnięty), ale można go przecież przejrzeć jak mniej więcej działa
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 12:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-05-2014 12:27 przez sauron76.)
Post: #9
RE: Dekapeć - wersja pod Windows
(26-05-2014 09:05)penknife napisał(a):  niestety kolego do hilinka musisz mieć swój własny skrypt reset.vbs (lub inny jaki sobie ustawisz)

PS. to jest prosty skrypt (trochę rozciągnięty), ale można go przecież przejrzeć jak mniej więcej działa

Już sobie z tym poradziłem. Te komunikaty były trochę niejasne. Ciężko z nich stwierdzić, że wina leży po stronie skryptu resetującego. Co do samego okienka to wpisywanie jest toporne. Może wypróbuj tą opcję.
http://stackoverflow.com/questions/71724...n-vbscript
http://wsh2.uw.hu/ch09c.html
Małe okienko w IE załatwia sprawę. Za pomocą html można zdziałać cuda. Wrzucaj obrazek do okienka. Dodatkowo forma html do wpisywania powinna załatwić sprawę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 12:35
Post: #10
Dekapeć - wersja pod Windows
myślałem nad tym rozwiązaniem
jednakże w Unii Europejskiej istnieją pewne restrykcje na Wingrozę i jeśli ktoś ma wersję Win XP/Vista/7/8 z literką N wówczas nie (powinien) posiadać zainstalowanego domyślnie IE(jeśli dobrze pamiętam)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 13:23
Post: #11
RE: Dekapeć - wersja pod Windows
(26-05-2014 12:35)penknife napisał(a):  myślałem nad tym rozwiązaniem
jednakże w Unii Europejskiej istnieją pewne restrykcje na Wingrozę i jeśli ktoś ma wersję Win XP/Vista/7/8 z literką N wówczas nie (powinien) posiadać zainstalowanego domyślnie IE(jeśli dobrze pamiętam)

Zawsze mogą sobie doinstalować. IE w tle jeszcze nikogo nie zabiło. No i wpisywanie kodów będzie o niebo wygodniejsze niż w obecnym stanie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-05-2014, 13:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2014 01:19 przez szopen.)
Post: #12
Dekapeć - wersja pod Windows
tylko jest jeszcze taki mankament, że używając HTA możemy od razu wejść na stronę aero2 i nie bawić się wget-em co robi mój stary skrypt test_con.bat, jednakże bez użycia HTA

PS. co do wersji N systemów windows jednak chodzi o WMP i pochodne

edit:27 maja 2014 od wersji 0.3.x wprowadziłem okienko HTA, jednakże mam jeszcze drobny problem z umieszczeniem go ponad wszystkimi innymi oknami(jakby coś ciekawego i sprawdzonego ktoś znalazł proszę o info na PW)

Więcej...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-06-2014, 11:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-07-2014 14:30 przez penknife.)
Post: #13
RE: Dekapeć - wersja pod Windows
dodałem parę innych opcji(np.     powiększenie wyświetlanego obrazka regulowane przez zmienną w skrypcie), wiele poprawek oraz usprawnień szczegóły w poście #1
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-10-2014, 11:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-10-2014 20:40 przez penknife.)
Post: #14
Kapciochy by penknife [modemy,(routery,HiLink)],[win]
przykładowy plik kapciochy.cfg(dla skryptu kapciochy.bat lub analogicznie przy innej nazwie skryptu) w trybie działania serwera, który można wykorzystać jako zamiennik dla Aero3, które obecnie jeszcze nie obsługuje modemów w innym trybie niż RAS
Kod:
_ConDev=r
;_lr=pełna ścieżka do foderu z plikem ze zmiennej _reset
;jeśli pusta wykorzystuje folder Reset w katalogu skryptu lub katalog skryptu
_lr=c:\Skrypty_resetujace
;_reset=nazwa pliku resetujacego wraz z rozszerzeniem
_reset=reset_modem_in_router.bat
_test=p
_read=s
dg=1

Nowa wersja 0.7.3 w pierszym poście tego wątku
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Aero3 by sebus [modemy],[win] egri 294 272 492 29-04-2019 09:17
Ostatni post: forresty
Brick AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu] juniorjpdj 12 20 598 13-12-2014 16:50
Ostatni post: onyx73
Brick Programy resetujące połączenie po wpisaniu Captcha dla modemów i routerów HiLink serek 14 29 373 15-08-2014 14:10
Ostatni post: Defaced
Brick HILINK_Aero2_Captcha by feedhorn [HiLink],[win] szopen 8 9 402 03-08-2014 16:41
Ostatni post: grzech1991
Brick garg by sebus [routery z gargoyle],[win] izaw 8 9 927 17-07-2014 00:08
Ostatni post: juniorjpdj