[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
09-12-2012, 20:07
Post: #1
Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Witam. Od kilku dni stałem się posiadaczem tabletu ferguson S3. Po kilku dniowym testowaniu jestem ogólnie zadowolony z działania modelu. Przeznaczenie jego było jedno, zainstalować w samochodzie, mieć nawigację, muzykę przez transmiter fm, video-recorder, telewizję dvb-t dla Dziecka, Żony podczas jazdy oraz internet do programów typu "Yanosik" itp.
Wcześniej zakupiony został modem Huawei E173-U2 z play i nabyta karta AERO2 na wyjazdy itp. zdarzenia, więc chciałem wykorzystać zakupiony pierwotnie sprzęt do Internetu w tablecie.
Niestety jeżeli chodzi o „Internet” pojawiły się schody, mianowicie modem w przedmiotowym modelu z kartą aero2 coś nie działa. W Windows, nie ma problemu i wszystko śmiga, w tablecie gdy podłączy się modem to niby wszystko jest ok. (miga na niebiesko, sieć jest wykrywana) ale APN-y się nie zapisują (przynajmniej po wpisaniu zapisaniu nie są widoczne i nie ma możliwości ich wyboru) i pojawiają się komunikaty o uszkodzonej karcie SD. Sprawdziłem modem na innej karcie sim (t-mobile ze swojego telefonu i w tym przypadku nie ma problemu (w ogóle nie trzeba było wpisywać apn-u) i Internet działa.
Podobny problem znalazłem w tym poście: http://forum.jdtech.pl/Watek-goclever-a7...ro2?page=4 , jednakże dotyczy innego innego tabletu i modemu. Pytanie moje, czy jest jakaś możliwość uruchomienia mojego modemu na przedmiotowym tablecie bez zmiany firmware tak jak jest to opisane w linku powyżej ? Modem mam na gwarancji i nie chciał bym jej stracić zmieniając firmware.
Przy okazji opiszę kilka cech tabletu, po kilku dniowym jego testowaniu, których nie znalazłem czytając i oglądając o nim filmy, a które może się komuś przydadzą. Jedną z funkcji, na której mi zależało był transmiter fm, mając wcześniej do czynienia z tego typu urządzeniami byłem dość pesymistycznie nastawiony, ponieważ urządzenia które pierwotnie posiadałem działały bym powiedział kiepsko, a dokładniej występowała kiepska jakość dźwięku. Otóż okazuje się, że transmiter w tym urządzeniu działa dość dobrze ale trzeba spełnić jeden warunek, a nikt o tym nie pisze jak do tej pory. Jak to w urządzeniach radiowych, każde z nich musi posiadać antenę, nadajnik i odbiornik. W przypadku tabletu Ferguson S3 itp. Rolę anteny pełni kabel zasilania, gdy się tylko go podłączy transmiter działa dobrze, zwłaszcza na pustych częstotliwościach. Drugą kwestią, która mnie interesowała to kamera frontowa i jej możliwości nagrywania. W artykułach napisane były różne specyfikacje odnoście nagrywania. Okazuje się, że kamera 2 megapixel, może nagrywać w HD, może nie jest to typowa rozdzielczość 1280x720 ale 960x720, a to już trochę więcej niż 640x480.
Wracając do mojego pytania, czy ma ktoś może jakieś doświadczenia i byłby w stanie pomóc rozwiązać mój problem ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2012, 12:23
Post: #2
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
przecież 2mpx to nie jest 960x720.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2012, 12:53
Post: #3
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Masz rację "2mpx to nie jest 960x720" ale co to ma do rzeczy.
Ferguson nagrywa video właśnie z taką maksymalną rozdzielczością (960x720) bez interpolacji. Dla przykładu HTC desire hd, które ma matrycę 8 megapixel, nie nagrywa video w 3264x2448, a jedynie w hd (1280x720), architektura urządzenia musi także podołać.
Wracając do meritum, czy jest ktoś kto byłby mi w stanie pomóc w przedmiotowym problemie Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2012, 14:43
Post: #4
Odp: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Może zaznacz pozwolenie na połączenia w roamingu? Może to to?

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2012, 16:34
Post: #5
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Przede wszystkim martwi to, że tablet w ogóle nie rejestruje pól MCC i MNC (powinny być odpowiednio wypełnione wartościami 260 i 17), a co za tym idzie nie rozpoznaje karty SIM Aero2.
Spotkałem się z tym problemem na kilku tabletach i nie mam pojęcia, czemu nie lubią się z Aero2 (faktycznie z innymi SIMami działały poprawnie, ale nie o to chodziło).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2012, 19:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-12-2012 20:01 przez greeno.)
Post: #6
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
No o takich podstawowych rzeczach jak roaming to pamiętam, także nie w tym rzecz.
JakubD, czy zmiana firmware na nie brandowany pomoże, czy to też jest zagadka ?, w ostatczeności bym się na taki krok zdecydował.

Przy okazji dopiszę kolejne możliwości tabletu ferguson S3, jakie udało mi się do tej pory ustalić. Dzisiaj trochę pojeździłem po warszawie z tabletem i testowałem możliwości tunera dvb-t w tym modelu (dotyczy to także goclever t76 TV i itp., w tym, że S3 ma 1 GB ramu i złącze na zewnętrzną antenę, prawdopodobnie to te same sprzęty z różnymi etykietkami). Na wbudowanej wysuwanej antenie w samochodzie można odbierać dosyć dużo kanałów, jednakże jest jeden warunek, trzeba stać w miejscu, a nie jechać, w przeciwnym wypadku pojawiają się makrobloki i oglądanie mija się z celem. Jest jednak jeden kanał, który ma na tyle silny sygnał, że można go oglądać nawet podczas jazdy bez jakichkolwiek problemów. TVN - HD, odbiera nawet na wbudowanej antenie i w bloku gdzie tłumienie jest naprawdę duże. Prawdopodobnie podłączając zewnętrzną antenę, będzie można oglądać większość nadawanych kanałów podczas jazdy ale o tym poinformuję jak tylko wpadnie mi taka w ręce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2012, 20:32
Post: #7
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Nie zauważyłem żadnego wpływu firmware (czyli tzw. RadioROM) na działanie Aero2 na tabletach. A z pewnością żadnego znaczenia nie ma dashboard.

Co do problemów z DVB-T w ruchu - sprawa oczywista, bo ta technologia nie zakłada możliwości zaników sygnału i korekcji tego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2012, 20:56
Post: #8
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Znaczy mam rozumieć, że upgrade firmware modemu huawei nic nie pomoże ?

Kierowałem się opisem który znalazłem w w przytoczonym linku,
Cytat:Pomógł dopiero upgrade firmware. Gdzieś w Internecie (chyba to było tu http://huaweifirmware.blogspot.com/2011/...4505.html) znalazłem nowe wersje firmware. Pobrałem wersję K4505_to_E182EUpdate_11.831.06.01.464.B427.exe. Po uruchomieniu trzeba podać kod do odblokowania. Ten kod można sobie wygenerować tutaj http://a-zgsm.com/freecode/ po podaniu IMEI swojego modemu (trzeba przepisać drugi kod podany chyba jako FLESH, a nie pierwszy podpisany jako UNLOCK). Po wgraniu tej wersji firmware tablet nagle „ożył”. Pojawiły się wszystkie wpisane wcześniej punkty dostępu (kilkanaście musiałem skasować pozostawiając tylko jeden). Po dłuższej chwili pojawiła się ikonka 3G w pasku na dole, dioda na modemie zaświeciła światłem ciągłym – wszystko działa!

Odnośnie DVB-T w ruchu to nie jest tak do końca, tak jak napisałem TVN-HD działa dobrze, także w ruchu, nawet przy większych prędkościach, rzędu 80 km/h i to na malutkiej teleskopowej antence w urządzeniu przy przedniej szybie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2012, 04:10
Post: #9
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Też czytałem ten opis, ale nie jestem przekonany co do E173u-2. Co nie zmienia faktu, że jeżeli chcesz zaryzykować, to czemu nie. A może zadziała...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2012, 14:26
Post: #10
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
No cóż, na początek spróbuje jeszcze innego rozwiązania. Dzisiaj prawdopodobnie będę miał dostęp do nie "brandowanego" modemu huawei E173-U2 i innego egzemplarza ferguson-S3, sprawdzę w różnych konfiguracjach kartę aero2 i wszystko będzie jasne. Problem pojawi się w momencie, kiedy karta aero2 w ogóle nie odpali, co by było dziwne ponieważ przedmiotowy tablet obsługuje ten modem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2012, 22:39
Post: #11
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Właśnie jestem po testach i niestety sprawdził się czarny scenariusz, niestety ale nie udało mi się odpalić karty aero2 na nie "brandowanym" modemie huawei E-173-U2, także zmiana firmware pewnie w tym przypadku nie pomoże. Niestety na tą chwilę brakuje mi pomysłów co z tym fantem zrobić. Sprawdzałem kilka kart sim różnych operatorów i problemy nie występują, a z aero2 klops niestety. Może ktoś mądrzejszy ma jeszcze jakieś pomysły ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-12-2012, 22:55
Post: #12
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Ja właśnie ten problem znam (czasem działa, czasem nie) i nie potrafię wskazać żadnego rozwiązania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 14:18
Post: #13
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Witam. Dzisiaj wpadł mi w ręce nowy modem do sprawdzenia na moim tablecie, a mianowicie huawei E3131 z inną karta earo2. Niestety na tym modemie jest dokładnie taka sama sytuacja. Coś mi się wydaje, że problem nie leży po stronie modemu, a w sofcie tabletu. Gdy w modemie zainstaluje się kartę sim innego operatora, automatycznie pojawiają się już skonfigurowane dostępne profile APN danego operatora z opcją ich wyboru. W przypadku karty aero2, w ogóle nic się nie pojawia. podobny problem występował w niektórych "brandowanych" komórkach ze skonfigurowanymi profilami APN pod danego operatora. W przypadku takiej komórki, nawet jeżeli wpisało się ręcznie nowy profil APN, domyślnym profilem i tak zawsze był operatora i występował problem z połączeniem. Jedynym rozwiązaniem była zmiana firmware lub instalacja dodatkowego oprogramowania które przejmowało konfigurację APN.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 14:26
Post: #14
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
To bardziej złożone.
1. Po podłączeniu modemu musi on zostać rozpoznany przez system.
2. System musi dogadać się z modemem i kartą SIM - efektem tego jest między innymi automatyczne wypełnienie pól MCC i MNC przy dodawaniu nowego APNu - powinno tam być odpowiednio 260 i 17.
3. Jeżeli w system wbudowano APNy dla tej kombinacji MCC i MNC, to zostaną one wyświetlone. Jeżeli modem z tabletem się nie dogada lub nie będzie w bazie APNów, to lista będzie pusta i tak ma być.

Nie widziałem na razie tabletu z fabrycznie wbudowaną konfiguracją dla 260-17, czyli Aero2 (telefony i modemy już się pojawiają).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 17:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-12-2012 17:39 przez whisper.)
Post: #15
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Witam.

Modem e173 z plusa nie chciał mi początko działać z Fergusonem. Po zainstalowaniu uaktualnienia w tablecie z tej strony - http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobier...21024.zip/ bez problemu działa. Może z Aero też pójdzie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 17:43
Post: #16
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Właśnie problem polega na tym, że o ile modemy z tabletami działają świetnie z innymi operatorami (także Cyfrowym Polsatem w sieci Aero2) o tyle karty Aero2 sprawiają tutaj jakieś niewyjaśnione problemy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-12-2012, 20:52
Post: #17
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Podaną aktualizację mam zainstalowaną więc niestety i to nie pomaga. Napisałem do Fergusona, zobaczymy co odpowiedzą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-12-2012, 22:25
Post: #18
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
jest sposób na internet z modemem praktycznie każdym w tablecie. Trzeba tylko wiedzieć jak.
Albo trzeba umieć szukać w gogle.
To 2 łatwiejsze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2012, 08:47
Post: #19
Odp: RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
(14-12-2012 22:25)Haker69 napisał(a):  jest sposób na internet z modemem praktycznie każdym w tablecie. Trzeba tylko wiedzieć jak.
Albo trzeba umieć szukać w gogle.
To 2 łatwiejsze.

Oświeć zatem niewiedzacych , mnie problem nie dotyczy ale innym się przyda jak wskażesz jakiś link.

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2012, 15:22
Post: #20
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Metoda Hakera jest powszechnie znana, ale.... nie zawsze jest wykonalna (niektóre tablety wyjątkowo trudno zrootować), a czasem i tak nie pomaga (brak sterowników w jądrze systemu) lub po prostu brakuje zasilania w porcie USB, lub po protu nie ma USB-Host.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 - Problem z Kruger&Matz Eagle 975. pipeck 23 24 188 11-04-2018 13:28
Ostatni post: jakubd
  Colorovo Citytab 10 3G i Aero2 ExPrezes 13 12 485 08-04-2017 18:08
Ostatni post: zmiecz7
Information Huawei MediaPad T1 7.0 Plus K4r0lSz 0 9 575 21-04-2016 07:33
Ostatni post: K4r0lSz
Information Huawei Honor X2 (Dual SIM) K4r0lSz 0 5 600 23-09-2015 06:32
Ostatni post: K4r0lSz
Information Yoga 2-1051L [z kartą LTE] w Aero2 jerzyf 20 24 605 21-09-2015 01:45
Ostatni post: jakubd