[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
16-12-2012, 08:58
Post: #21
Odp: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Znalazłem coś takiego może pomoże
StickMount z play.google ale musi być zanotowany tablet, ponoć z nexusami w tym 7 daje radę w parze z ppp

Wysyłane z mojego S3 LTE za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 13:38
Post: #22
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Na Androidach stosuje się dwie podstawowe metody, obie po zrootowaniu i upewnieniu się, że kernel ma wymagane sterowniki do obsługi modemów:
1. Dodanie obsługi PID:VID danego modemu do listy usb-modeswitch i informacji dla kernela przy jednoczesnym dostosowaniu kolejności urządzeń modemu do potrzeb domyślnej konfiguracji tabletu
2. Zastosowanie ppp-widget, który zastępuje fabryczną obsługę modemów.

Gdyby nie konieczność rootowania, to 2. byłoby idealnym rozwiązaniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2012, 18:31
Post: #23
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Zna ktoś sprawdzony sposób na root-a w przypadku ferguson S3, wstrzymam się jeszcze na odpowiedz od ferguson-a ale jeżeli jej nie dostanę to z "rootuję" tablet.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2012, 02:15
Post: #24
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
tutaj ktos podal sposob na roota http://forum.jdtech.pl/Watek-mini-adb-ro...androidsdk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-12-2012, 12:21
Post: #25
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Ale są przypadki, gdy nawet to nie działa.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2012, 23:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2012 23:43 przez Haker69.)
Post: #26
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Przede wszystkim martwi to, że tablet w ogóle nie rejestruje pól MCC i MNC (powinny być odpowiednio wypełnione wartościami 260 i 17), a co za tym idzie nie rozpoznaje karty SIM Aero2.
Spotkałem się z tym problemem na kilku tabletach i nie mam pojęcia, czemu nie lubią się z Aero2 (faktycznie z innymi SIMami działały poprawnie, ale nie o to chodziło).

jak doda się apn (jeśli się doda) to musza pojawić się liczby W MMC MNC, jeśli to się nie pojawia samo czy nawet po wpisaniu się nie zapisuje znaczy bankowo, ze modem nie ejst widziany przez tablet.

Najprosciej polecam sprobowac z tego co tu ten gość opisal link www

To najprostsza droga, ale czy aby na twoim urządzeniu to zadziała to nie wiem, bo chodzilo o inne urządzenie, ale gość zrobil to na innym przykładzie dla paru osob, które nie mogly tego fergusona odpalić z modemem.

[Obrazek: umts_manager_E3131.jpg]

Możesz spróbować, ale ROOT jest potrzebny

Zapomnialem dodac
Co do ROOTA

to też koleś umieśił poradnik chiński program, ale robi wszysto za Ciebie.
Korzytałem i wiem, ze to sprawdzony sposób i rozwala każdego roota praktycznie na każdym urządzeniu. Pewnie program wyciekł z chińskiej agencji bezpieczeństwa ;-)

Masz tam tutorial co i jak klikac wiec dasz rade.

Tu jest link www

p.s. tablet musi być widziany przez komputer, aby tego roota tak zrobic jak nie ma sterowników to też tam jest podany sposób jak zainstalować
instalacja sterowników urządzeń z androidem na wszystkich Windowsach

Mam nadzieje, zę te kilka linków do naprawdę dobrych materiałów się przyda ludziom.
Wiem jak sam zaczynałem przygodę ze smartfonem i jak czasami brak roota potrafi utrudnić zycie to jak samochod z kolami, ale bez paliwa, który ciagle trzeba samemu pchac.
Byle jakiego skreena chciałem zrobić i była lipa.

Dodam jeszcze, ze przez ten program można cofnac roota.

Powodzenia
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-01-2013, 22:38
Post: #27
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Witam po dłuższej przerwie. Niestety przez dłuższy czas byłem zarobiony i nie miałem czasu zająć się tabletem. W ciągu ostatnich dni próbowałem z „rotować” F-S3 ale niestety coś nie idzie. Instalowałem różne wersje ZhuoDaShi (różne sterowniki do tabletu ale niestety nie daje rady. Tablet jest rozpoznawany ale podczas procesu wyskakuje za każdym razem czerwona ikonka z krzyżykiem i proces przerywa. Wszystko niestety po chińsku Wink i nie wiem o co biega. Jeżeli zna ktoś jakiś inny sprawny sposób na Root to proszę o propozycje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2013, 21:31
Post: #28
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Witam. Już nie mam siły do tego F-S3. W końcu udało mi się z go z "rootować", poszło UnLockRoot, niestety internetu na aero2 dalej nie ma Wink.
PPP Widget nie wiem czemu ale nie wykrywa modemu, a umts manager zaraz po uruchomieniu zawiesza androida i system się restartuje, następnie podczas uruchamiania, jest informacja android jest uaktualniany, optymalizowanie aplikacji .../... i tak za każdym razem jak uruchamiam umts manager. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2013, 23:14
Post: #29
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Piszę po raz kolejny, wydaje się, że to już ostatni raz w tym wątku, mam przynajmniej taką nadzieję. Problem rozwiązany. Otóż okazało się, że te wszystkie zabiegi związane z "rootowaniem" i innymi aplikacjami zastępującymi fabryczną obsługę modemów okazały się nie potrzebne.

Ferguson S3 obsługuje i kartę aero2, różnica jest tylko taka, że trzeba wpisać ręcznie nowy profil APN, a z tym są porostu problemy.

Jednak nie myliłem pisząc na początku, że tablet nie zapisuje APN-u gdy próbuje się wpisać nową jego pozycję. Musi to być jakiś błąd systemowy ponieważ aby utworzyć nowy profil należy wpisać (nazwa, APN, itd.), a następnie nacisnąć przycisk home powracając do pulpitu. Gdy spowrotem wróci się do ustawień sieci komórkowych już widać nowy zapisany profil, który można zaznaczyć i Internet działa – taka właśnie filozofia. Pozdrawiam i mam nadzieję, że innym na przyszłość się przyda.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-01-2013, 23:59
Post: #30
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Hm... a nie wystarczy po prostu nacisnąć przycisk "cofnij"?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-01-2013, 00:23
Post: #31
Odp: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
chińskie ipmlentacje androida zaiste dziwne bywają Smile


pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-02-2013, 11:32
Post: #32
RE: Ferguson S3 & Huawei E173-U2 & AERO2
Witam miałem w ręku kiedyś ten tablet, szkoda że wcześniej nie widziałem tego wątku, bo objawy te same - brak zapisu APN, poradziłem sobie w niecałą godzinę.
Modem to Vodafone K3715 (Huawei E230), ale dużo nie działałem w internecie, pamiętam że trochę zrywało połączenie. Ponieważ tylko ten tablet testowałem i wiem że internet działa, to mam zamiar go zakupić. Możecie opisać jak sprawuje się wam internet w aero2 na tym tablecie ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 - Problem z Kruger&Matz Eagle 975. pipeck 23 24 188 11-04-2018 13:28
Ostatni post: jakubd
  Colorovo Citytab 10 3G i Aero2 ExPrezes 13 12 485 08-04-2017 18:08
Ostatni post: zmiecz7
Information Huawei MediaPad T1 7.0 Plus K4r0lSz 0 9 575 21-04-2016 07:33
Ostatni post: K4r0lSz
Information Huawei Honor X2 (Dual SIM) K4r0lSz 0 5 600 23-09-2015 06:32
Ostatni post: K4r0lSz
Information Yoga 2-1051L [z kartą LTE] w Aero2 jerzyf 20 24 605 21-09-2015 01:45
Ostatni post: jakubd