[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Escam Brick QD300WIFI kamerka bezprzewodowa IP HD720p [WiFi/ETH]
28-01-2017, 12:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2017 16:27 przez szopen. Edit Reason: poprawka tytułu - to jest INNY model niż QD300)
Post: #1
Escam Brick QD300WIFI kamerka bezprzewodowa IP HD720p [WiFi/ETH]
Mam ESCAM Brick QD300 WIFI 720P H.264 Waterproof IP Camera i ani chmura ani aplikacja na androida kamery nie widzi.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 16:26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2017 19:02 przez szopen.)
Post: #2
Escam Brick QD300WIFI kamerka bezprzewodowa IP HD720p [WiFi/ETH]
wydzieliłem z tamtego wątku,
http://forum.jdtech.pl/Watek-escam-owl-q...hd720p-eth

w pierwszej chwili pomyślałem, że chodzi o QD300 (ta sama linia co QD100), ale jednak nie
podejrzewam, że QD300WIFI ma inny chipset od wersji QD300 (bez WiFi) - co może skutkować tym, że potrzebne jest inne oprogramowanie

swoją drogą WiFi w kamerze IP to lekkie nieporozumienie - generowane przez nią 2 streamy wideo przy wysokich ustawieniach są w stanie zapchać całe dostępne pasmo (w QD100 ustawienia były fabrycznie maksymalne!, podejrzewam, że tu jest podobnie, a są modele, które generują nawet 4 streamy)

nie mam praktyki z wersją WiFi, więc chętnie bym zobaczył osobiście w czym problem (ale możliwość spotkania "na dziś" to tylko okolice Wrocka)
rozwiązania są podobne, ale nie identyczne jak w linii QDxxx,

przede wszystkim dla linii QDxxxWIFI czyli także dla QD300WIFI jest oddzielny katalog z oprogramowaniem i od tego bym pewnie zaczął
https://drive.google.com/drive/folders/0...TVGNFpNUk0
https://mega.nz/#F!Sg4SEYrT!io4IbxNpR-yd...A!qtAXnArb
lista zgodnych modeli z tym softem to Q6320WIFI, QD300WIFI, QD800WIFI, QD900WIFI

po drugie to nie jest "plug and play" więc:

1) kamerę najpierw trzeba skonfigurować do poprawnej pracy w danej sieci
a) albo za pomocą IPCSearch
b) albo bezpośredniego połączenia kablowego komputer-kamera z użyciem statycznych adresów IP (w/g dokumentacji ta kamera ma fabryczny adres 192.168.1.128)
c) albo tymczasowo (lub na stałe) ustawiając LAN w routerze na podsieć 192.168.1.0 (czyli ustawiając jego adres LAN na jakiś postaci 192.168.1.x) co oczywiście nie zwalnia z konieczności konfiguracji kamerki
d) ewentualnie można przestawić kamerę w tryb pracy jako klient DHCP (w malej sieci to najprostsze rozwiązanie, gdy kamera jest tylko jedna, choć może prowadzić do innych problemów, bo jej IP może się przez to zmieniać)

2) dopiero po prawidłowej konfiguracji IP, maski, bramy i DNSów dla danej sieci kamera zaczyna działać w miarę normalnie, w kroku 1) można też skonfigurować WiFi, ale najpierw skupiłbym się na pracy "po kabelku"

3) aplikacja mobilna i chmura dodatkowo wymaga dostępu do internetu całej sieci w której znajduje się kamera (i to raczej ze sporą szybkością uploadu, albo takiego skonfigurowania kamery, aby generowane przez nią streamy nie były w stanie wysycić łącza up całej sieci)
chmura i aplikacje to osobny rozdział i kolejna masa potencjalnych problemów (z niektórymi konfiguracjami chmura/aplikacja sobie po prostu nie radzi - w szczególności mam na myśli sieci mające dostęp do internetu za nietypowym NATem czyli np. przez sieci komórkowe, zazwyczaj w takiej sytuacji pomaga użycie łącza innego operatora w smartfonie z aplikacją niż w przypadku sieci z kamerą i nie mam na myśli różnych MVNO na tej samej sieci MNO, tylko całkiem osobne MNO)
dodatkowo widzę, że dla tej linii trzeba wykupić dostęp do chmury osobno… a aplikacja jest inna niż dla QDxxx


poddaj więc jakieś szczegóły dotyczące LAN w twojej sieci, bo nieprawidłowa konfiguracja uniemożliwia pracę kamer IP

PS dla tych, którzy chcą mieć względny "plug and play" idealne są kamerki TP-linka z serii NC2x0/NC4x0 tyle, że to są wyłącznie kamery wewnętrzne! - konfigurację wstępną przeprowadza się z dedykowanej aplikacji mobilnej - tylko dla android lub ios (ale i tak jest konieczne pierwsze połączenie kamery w sposób kablowy z routerem!), która jednocześnie stanowi jedyną możliwość integracji z chmurą, w zamian za to skonfigurowanie tych kamer z czymkolwiek innym raczej należy traktować jako niemożliwe (tinycam monitor pro sobie z nimi radzi, ale chyba tylko w obrębie LAN, a to mnie nie urządza, no i nie miałem czasu na eksperymenty)

PPS o ile kamera jest sprawna technicznie, a nie spełnia twoich oczekiwań to mogę ją odkupić za jakieś rozsądne pieniądze i użyję jądo moich eksperymentów

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 18:56
Post: #3
Escam Brick QD300WIFI kamerka bezprzewodowa IP HD720p [WiFi/ETH]
Na aplikacji TinyCam śmiga jak pozostałe kamery IP na WiFi które mam.
Upload mam spory, niestety Orange LTE, ale na ruterze porty pootwierane.
Przez aplikację od Escam na androida nawet przy włączonym w telefonie WiFi nie wykrywał kamery - słabo aby firmowa apka nie działała.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 19:21
Post: #4
Escam Brick QD300WIFI kamerka bezprzewodowa IP HD720p [WiFi/ETH]
no wiesz ja jestem tylko użytkownikiem, a nie sprzedawcą, czy przedstawicielem producenta Tongue

ale na moje oko to jest to świetny przykład sprzedawania sprzętu z innymi flakami pod nazwą dobrze sprzedawanego modelu

wydaje mi się, że usługę chmury zapewnia nie producent kamer, a producent zastosowanego w nich chipsetu, więc z serią QDxxx problemu nie ma, a QD300WIFI chyba ma tylko wspólną obudowę z QD300

bo z dokumentacji wynika, że nawet apka mobilna ma być inna
https://play.google.com/store/apps/detai...ient&hl=pl
https://itunes.apple.com/us/app/p2pwific...65207?mt=8
a w dodatku trzeba sobie samemu wykupić dostęp do chmury!

a przecież seria przewodowych QDxxx pracuje z XMeye (co ciekawsze współpracuje z nią także rejestrator Digoo)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  WLED "dla leniwych" - sterowanie każdą diodą RGB oddzielnie [WiFi, ESP, Android, iOS] szopen 3 6 552 04-04-2022 14:12
Ostatni post: szopen
  DSTIKE WiFi Deauther MiNi szopen 0 1 474 08-04-2021 00:32
Ostatni post: szopen
  Czujnik pyłu zawieszonego, smogu, "smogomierz", ale nie tylko [WiFi, ESP] szopen 6 3 098 03-06-2020 18:42
Ostatni post: szopen
  Najtańsze "gniazdko WiFi". Ekonomista 45 16 750 27-05-2020 00:24
Ostatni post: szopen
  DGM PP-W162 smart-plug z pomiarem energii [WiFi, Tuya, Android, iOS] szopen 5 8 036 14-04-2020 16:27
Ostatni post: szopen