[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Eken H9R i połączenie WiFi
27-02-2019, 21:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2019 14:56 przez szopen.)
Post: #1
Eken H9R i połączenie WiFi
///mod: wątek wydzielony z
http://forum.jdtech.pl/Watek-jaki-solidn...odemu-e398


H9R v2.0 STD EKGZA O4G7AX 170707
Tutaj łopatologicznie na temat transferu po WIFi z kamerki
https://www.youtube.com/watch?v=-X8QB-9g8_8
Okazało się, że wystarczy wyjąć baterię, i po kablu można kopiować pliki.


Po włączeniu WiFi i pierwszych lepszych ustawieniach w routerze jest parowanie:
Po restarcie jednak konflikty z powodu mego lamerskiego próbuj-próbuj.
   
Tylko jak to ustawić
   
Parowanie z smartfonem (niezaszyfrowane) przebiega sprawnie.
Natomiast samo połączenie w trybie kemary nie doszło do skutku
https://www.youtube.com/watch?v=jeOlpAQ7tAM


Gargyle jakies się ujawniło tak na marginesie Big Grin (Przypominam Netgear 4300 -> Gargoyle Client WR740N )
   
(28-02-2019 13:07)szopen napisał(a):  bo skaner IP jest w stanie wykryć TYLKO te urządzenia, które są wewnątrz sieci, a wspominasz o problemie z parowaniem WiFi (więc nie będzie wewnątrz sieci).
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2019, 13:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2019 15:00 przez szopen.)
Post: #2
Jaki solidny router do starego modemu E398?
@whiteindianin dzięki za edycje i poprawki - powstał z tego sensowny wątek
w celach edukacyjnych pozostawiam dla ewentualnych czytelników wskazówki, które tu już nie są aktualne…

1. Ten wątek (przypomnijmy tytuł: "Jaki solidny router do starego modemu E398?") to naprawdę nie jest dobre miejsce na dyskusję o problemach z kamerką (wydzielę to gdzieś indziej, tylko daj więcej informacji - chociaż konkretny model!)

2.
whiteindian napisał(a):wszystko się gryzie.
to tak jakbyś zadzwonił do mechanika samochodowego i mu powiedział "nie jedzie" (resztę ma sam zgadnąć czy jak?)

3.
whiteindian napisał(a):Natomiast tu raczej mnie interesuje, dlaczego nie mogę po ludzku odnaleźć jej po WiFi z Traya.
Próbowaem telefonem daje radę i paruje poprawnie.
więc albo konkretny opis i/lub bardziej suto w screeshoty (z telefonu również)
zamieszczony SS niewiele daje (właściwie to zupełnie NIC), bo skaner IP jest w stanie wykryć TYLKO te urządzenia, które są wewnątrz sieci, a wspominasz o problemie z parowaniem WiFi (więc nie będzie wewnątrz sieci).

4. Nie mam takiej kamerki (a gdzie jakiś konkretny model? linki do producenta/jego wsparcia?), ale miewałem różne w ręce i zazwyczaj to wygląda tak, że one do połączenia ze smartfonem (choć już niekoniecznie z komputerem, ale za dużo pisania by wspominać możliwe rozwiązania) wystawiają swój AP (ale zwykle nie pracują w trybie AP-klient, więc ich nie połączysz do istniejącej sieci).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-02-2019, 13:38
Post: #3
RE: Jaki solidny router do starego modemu E398?
(27-02-2019 21:15)whiteindian napisał(a):  Okazało się, że wystarczy wyjąć baterię, i po kablu można kopiować pliki.
Częśćiowo sens teatu został wypaczony, bo głównie o tą funkcję przesyłąnia plików mi chodziło.

Być może należy jeszcze przekształcić tytuł aby coś ciekawego tu przekazać, jakkolwiek nie wiadomo jakie są możliwości takiego sprzętu. Z fish-eye już się zapoznałem https://actioncamguides.com/removing-fis...on-camera/
(dla zdjęcia przy dużej rozdzielczości obiket w środku najwazniejszy, wystarczy usunąć boki)

Jesli temat okaże się bezużyteczny - wnioskuję o wyrzucenie do kosza.
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2019, 17:43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2019 18:37 przez szopen.)
Post: #4
Eken H9R i połączenie WiFi
whiteindian napisał(a):Okazało się, że wystarczy wyjąć baterię, i po kablu można kopiować pliki.
jeśli trzeba wyjmować akumulator, to kamera nie jest poprawnie skonstruowana…
zmiana trybu połączenia kablowego powinna być dostępna z menu, bądź zależeć od tego czy ją przypinasz włączoną lub wyłączoną, a co na to instrukcja dołączona do sprzętu? (a jak się okazuje dostępna też online)
https://www.eken.com/preview_pdf/show.html?file=H9R.pdf

whiteindian napisał(a):(dla zdjęcia przy dużej rozdzielczości obiket w środku najwazniejszy, wystarczy usunąć boki)
ta kamera nie ma dużej rozdzielczości, aby tak szaleć Big Grin
możliwości są jakie każdy widzi - typowa niedroga kamerka sportowa (stąd szerokokątny i zapewne stałoogniskowy obiektyw).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-02-2019, 18:07
Post: #5
RE: Eken H9R i połączenie WiFi
inaczej, z baterią tez łączy, nie łączy po włączeniu kamerki i podpięciu. stąd tak czy siak konfiguracja wifi wydaje się logiczna dla określonych celów.
Zdjęcia solidne i ładne ostre, ale wiadomo że do 4K jest skalowany.
No i to co szukałęm 720p/120fps
Zalecane w dokumentacji 16GB i 32GB karty SD. Zastnawiam się jakie szybkie class10 w zapisie 32GB mają dobre ceny, bo najtaniej GoodRam - tu jednak szacunkowy zapis 10Mbps chyba za mało....
---
przed zakupem robiłem duży research - SJ5000+, SJ4000 (wszystkie klony jego ale z jakością 240p), Xiaomi Yi Action. Qumox to rebrand SJCAM w Europie. Generalnie akcesoria wszędzie pasują raczej, więc można kupić tanią podróbkę i mieć za pół darmo akcesoria.
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2019, 19:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-02-2019 19:23 przez szopen.)
Post: #6
Eken H9R i połączenie WiFi
whiteindian napisał(a):Generalnie akcesoria wszędzie pasują raczej, więc można kupić tanią podróbkę i mieć za pół darmo akcesoria.
No jednak nie wszystkie pasują, ale jeśli chodzi o mocowania itd. to GoPro wytyczyło tu jakąś ścieżkę i inni nią podążają.
Nie widzę sensu w kupowaniu taniej kamerki dla akcesoriów skoro same akcesoria można kupić luzem i tylko te, które faktycznie będą potrzebne (a jeśli nie wiesz czego potrzebujesz są też "starter-packi", w których znajdziesz niemal wszystko oprócz kamerki czy obudowy wodoszczelnej)

Sprawdziłeś faktyczny maksymalny i średni bitrate zapisywanego wideo (w tych rozdzielczościach, które Cię interesują)?
Jeśli nie to użyj do tego choćby VLC.

Patrząc na to co napisano w instrukcji (tabelka dostępnego czasu w/g pojemności karty) jest to prawdopodobnie 15Mbps (dla 720p120/1080p30, pozostałe wyższe rozdzielczości to odpowiednio 30Mbps i 60Mbps dla 1080p60 i "2,7K"/4K) dla średniego bitrate (maksymalny nie może być radykalnie większy, bo kodek nie byłby w stanie skompensować większych różnic).

Aby mieć zapis bez dropoutów karta powinna być przynajmniej o połowę szybsza od najwyższego bitrate (zazwyczaj w pełni wystarcza dwukrotność średniego bitrate, by nagrywać bez problemów nawet na mocno zużytej karcie, która ma spadki prędkości zapisu, dla nowej karty wystarczy aby prędkość zapisu nie była niższa niż maksymalny chwilowy bitrate typowego materiału).
Sprawna karta class10 gwarantuje zapis na poziomie 10MB/s, czyli 80Mbps, amen.
https://www.sdcard.org/developers/overview/speed_class/

Aby sprawdzić realne osiągi karty należy zapisać całą jej powierzchnię losowymi danymi - idealnym narzędziem dla windows jest h2testw (dane pseudolosowe, każdy sektor ma nielosowy znacznik, pozwalający zweryfikować czy karta nie jest o oszukanej pojemności)
https://www.heise.de/download/product/h2testw-50539
oczywiście pomiar karty trzeba robić czytnikiem minimum USB3.0 (albo wbudowanym sd3.01, czyli UHS-I lub nowszym), bo użycie czytnika wolniejszego od karty oczywiście spowoduje niekorzystne przekłamanie wyniku.

Do podobnych kamerek jako kart używam najtańszych "chińczyków" (zakładając zniszczenie lub zgubienie sprzętu), gdyby szczególnie zależało mi na nagraniu pomyślałbym o czymś lepszym (np. goodram w zielonym blistrze, choć jej cena powala na kolana).

Wiele kamer bez problemu obsługuje karty większe niż 32GB pod warunkiem (niezgodnego ze specyfikacją sformatowania karty na fat32 zamiast ex-fat), np. takim narzędziem
http://www.ridgecrop.demon.co.uk/index.h...format.htm

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2019, 10:12
Post: #7
RE: Eken H9R i połączenie WiFi
720p/120fps - 28.5Mbps
1080p/30fps - 12.6Mbps
1080p/60fps - 22.6Mbps

(uważam, że @szopen powinieneś moderowac post #2 jako że całość zostałą wydzielona. Lec w celu zachowania czytelności warto skrócić tu wywód do dwóch linijek, gdyż zostało wszystko całkowicie poprawione).
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2019, 14:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2019 15:01 przez szopen.)
Post: #8
Eken H9R i połączenie WiFi
Umówmy się co do jednego: nowy temat = nowy wątek, a moderatorzy będą mieli znacznie mniej do roboty, a forum pozostanie czytelne (i nie będę pisał takich rzeczy jak powyżej w #2 - dokładasz mi teraz dodatkowej roboty), tak przeredagowałeś tekst, że z oryginału niewiele chyba zostało…

whiteindian napisał(a):720p/120fps - 28.5Mbps
1080p/30fps - 12.6Mbps
1080p/60fps - 22.6Mbps
czyli tak jak napisałem powyżej - dowolna sprawna karta class10 da radę

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2019, 16:03
Post: #9
RE: Eken H9R i połączenie WiFi
(01-03-2019 14:54)szopen napisał(a):  
whiteindian napisał(a):720p/120fps - 28.5Mbps
1080p/30fps - 12.6Mbps
1080p/60fps - 22.6Mbps
czyli tak jak napisałem powyżej - dowolna sprawna karta class10 da radę
Jakich producentów cenisz jeśli chodzi o 32GB. Prosiłbym tez o nazwę czytnika USB 3.0 względnie w przeciętnej cenie, bo akurat pytam o sprawdzony produkt.

(zostało tylko należało tak przeredagować, aby teraz dopiero ciągnąc inne kwestie w tym wątek o wifi, i np. live streaming bo chyba to tygryski lubią najbardziej. a #2 nawet nie musiałęś edytować a nawet usunąć, lecz to tylko moja opinia; te linie pisane kursywą będą kasowane).

Wracając do WiFi, jakie ustawienia w routerze są tu niezbędne, bo domyślnie łaczy poprawnie, ale to nie to samo co korzystanie.
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2019, 18:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2019 18:34 przez szopen.)
Post: #10
Eken H9R i połączenie WiFi
ad 2. z #2 - zostawiłem celowo, bo nie jesteś jedynym, który napisał coś w tym stylu, powiedziałbym nawet, że na forach jest plaga pytań w stylu "coś nie działa", może przypadkiem ktoś to przeczyta i to do niego trafi zanim napisze coś podobnego…


Wracając do tematu - każdy producent kart TF jest OK (o ile to nie podróbki) i równocześnie każdy jest do bani
np. w tamtym zestawieniu:
http://forum.jdtech.pl/Watek-testy-wydaj...estawienie
nie uwzględniłem żadnej swojej karty Sandiska, bo wszystkie które miałem są już w kuble (zużyły się),
to samo dotyczy tanich Samsungów (z linii konsumenckich EVO/EVO+) ten jedyny przetestowany to egzemplarz z wymiany gwarancyjnej,
za to prawdopodobnie mogę polecić Barun (obecnego koreańskiego producenta kart pod brandem Lexar) czy Jiaelec (przyzwoite chińczyki).

Zasada z grubsza jest prosta: jakość jest mniej więcej proporcjonalna do ceny.
W DVR używam już któryś rok z rzędu tę samą kartę GoodRAM M3AA (to taka z zielonego blistra - jest znacznie droższa od tych z czerwonym blistrem, ale to MLC, a nie TLC).
Do niewymagających zastosowań u mnie idą chińczyki (po wcześniejszym teście poprawności działania)

Co do czytnika nie umiem doradzić nic konkretnego (szczególnie jeśli ma być tani) - używam 2:
https://www.sandisk.com/home/memory-card...der-writer
i chińczyka bez brandu na obudowie (a pudełko dawno poszło w kubeł) - jest to 3-portowy hub USB3.0 ze slotami SD i TF
edit: znalazłem łudząco podobny (mój jest czarny)
https://www.aliexpress.com/item/Rocketek...09958.html
oba działają jak należy

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-03-2019, 21:36
Post: #11
RE: Eken H9R i połączenie WiFi

Sorry za problemy, ale tu akurat była kwestia wifi jako takiego a nie kopiowania plików, a sprżet dostałem dzień na dniach(kwestia kopiowania przez kabel wyszła wostatniej chwili)

Proszę do utylizacji temat, bo chyba kwestia połączenia po wifi bardziej zlozona. Znikam z forum na dluzszy czas.
Przepraszam za bałagan.
---

Prosze o utylizację tematu. Zasyfiłem wszystko. Nie ma sensu tego zostawiać ludzkości.
Pozdrawiam.
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2019, 22:28
Post: #12
Eken H9R i połączenie WiFi
whiteindian napisał(a):Proszę do utylizacji temat, bo chyba kwestia połączenia po wifi bardziej zlozona. Znikam z forum na dluzszy czas.
Nie jest złożona - to działa tak jak napisałem i jest przedstawione w filmiku na YT do którego sam dałeś linka -
kamera ma własny AP, ale nie działa on jako AP-klient, więc nie możesz być połączony równocześnie ze swoim LANem i z kamerą - albo jedno albo drugie.

Jedyny potencjalny dodatkowy problem, to ewentualna niezgodność chipsetu twojej karty WiFi w komputerze z AP w kamerce (swoją drogą jak znam życie jej AP być może ma dodatkowe ograniczenie i np. akceptuje tylko jednego klienta, więc by się z nią łączyć warto spróbować odłączyć się smartfonem).


Ja tu jednak widzę sens dla ludzkości - ten temat zabrał mi z życia parę godzin - więc mógłbyś szanować też cudzy czas poświęcony twoim problemom - po prostu włącz czasem trochę empatii.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-03-2019, 08:31
Post: #13
RE: Eken H9R i połączenie WiFi
Zamierzam jeszcze zgłębić temat te kamerki, ale faktycznie ogólnie słąbe robi zdjęcia, no chyba że nagrwamy 120fps i wyciągniemy klatki Smile
Tak trochę od końca, bo szukałem akcesoriów do niej, znalazłęm sklep Mitoya, nie jestem pewien czy ten sprzęt pohasa w wodzie, trzeba dokupić coś.
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2019, 15:54
Post: #14
RE: Eken H9R i połączenie WiFi
Co do kart SD, wspominasz o tej w zielonym blistrze M3AA, to ciekawe bo jeden sklep jakiś czas temu wywindował cenę do prawie 100PLN za 32GB pamięć. Reszta graczy w wyszukiwarce ceneo.pl miała znacznie taniej. Potem ta duża sieć miała ją poniżej 50PLN (już miałem kupować) a teraz po dwóch-trzech tygodniach Goodram 32GB w zielonym blistrze generalnie za stówkę Smile

Na teraz celuję w KINGSTON Canvas React SDCR/32GBSP, albo ekonomicznie ADATA 64GB Premier (AUSDX64GUICL10A1-RA1).

Połączenie WiFi może być zbyt obciążające dla tego maleństwa i jego baterii Smile
Odpowiedz cytując ten post
04-04-2019, 02:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2019 02:30 przez szopen.)
Post: #15
Eken H9R i połączenie WiFi
32GB za 100zł to dość drogo (w tej cenie kupowałem 64GB i to raczej dawno), ale w zalewie szitowych kart TLC czasem trzeba wydać więcej, wersję w czerwonym blistrze możesz omijać, bo to TLC (poszukiwania dobrych i równocześnie niedrogich kart zajmują zbyt dużo czasu, więc jeśli zastosowanie nie jest krytyczne po prostu używam niedrogie chińczyki).

Z drugiej strony temat ma już ponad miesiąc - gdybyś wtedy zamówił tanie chińczyki, to za te 100zł miałbyś już w domu 5-6 kart 32GB (więc nie musiałbyś katować jednej mając kilka do rotacji ;O).

Mam wrażenie, że w twoich poszukiwaniach wydatny udział miał owocowy sklep,
a specyfikację w której jasno jest napisane na jakich kościach jest zbudowany dany model karty trudno wyczaić
(jakoś producenci się niechętnie tym chwalą Tongue).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2019, 21:43
Post: #16
RE: Eken H9R i połączenie WiFi
Gdzieś w recenzji zwróćono uwagę, że niketórzy producenci stosują haczyki, aby nie reklamować kart jeśli zostały użyte w wideorejestratorach.
Odpowiedz cytując ten post
05-04-2019, 00:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2019 03:30 przez szopen.)
Post: #17
Eken H9R i połączenie WiFi
whiteindian napisał(a):niketórzy producenci stosują haczyki, aby nie reklamować kart jeśli zostały użyte w wideorejestratorach.
Nie niektórzy, tylko wszyscy z Sandiskiem i Samsungiem na czele (jako tymi "najbardziej polecanymi") i nie tylko w DVR, ale też w każdym urządzeniu stosującym ciągły zapis (a czasem nawet ciągły odczyt) wyklucza gwarancję.
https://www.sandisk.com/about/legal/warr...mea#Polish
https://www.samsung.com/semiconductor/mi...t/faqs-05/ (ciężko znaleźć notę prawną dotyczącą kart, a nie chce mi się szukać - a tu już widać wyłączenia gwarancyjne, kiedyś były bardziej restrykcyjne, albo po prostu nie znalazłem wersji obowiązującej w PL).
Ograniczenia w tym zakresie dotyczą produktów konsumenckich - chcesz kartę do wymagających zastosowań - proszę bardzo - wszyscy mają je w ofercie, są wolniejsze, odpowiednio droższe i trwalsze… (i tu jest to miejsce, gdzie niejeden pomyśli: trwalsze to i droższe, ale dlaczego WTF(!) wolniejsze? - a tu odpowiedź jest banalna - są po prostu produkowane w stosunkowo starej technologii, co do cen - sprawdziłem i karty 64GB o podwyższonej trwałości i większość z nich generalnie z szybkościami z dołu klasy C10 kosztuje jakieś 20€-25€, choć są i znacznie droższe karty - za klasę U3 widziałem ponad 40€ w tej pojemności, więc ta stówka za "zielonego" goodrama 32GB się wpasowuje w stawkę, bo 32GBnie są dwukrotnie tańsze od 64GB - obecnie lepszy=niższy przelicznik $ za GB jest dla 64GB).

Intensywny użytek w DVR jest w stanie "zajeździć" każdą kartę, ale karty na kościach TLC zużywają się szczególnie szybko (stąd wysokie ceny na karty MLC i wręcz zabójczo wysokie na karty SLC - ta technologia bywa stosowana tylko w kartach profesjonalnych).

Policzmy - godzina nagrania z bitrate 15Mbps (typowa dla DVR HD podobnie wygląda to dla kamerek sportowych, ale mało kto je eksploatuje aż tak intensywnie - akumulatory są dość skuteczną barierą) daje jakieś 6GB nagrania - kartę 4GB (taki rozmiar był do niedawna masowo używany do DVR ze względu na ceny kart…) w ciągu 2 godzin masz zagraną w całości trzykrotnie.
"Przeciętny mieszkaniec" dużego miasta (lub okolic jeśli pracuje w tym mieście) spędza dziennie 2h w samochodzie - przez rok masz 1000-krotny przemiał takiej karty, a teraz przyjmij, że ten rejestrator pracuje w samochodzie wykorzystywanym użytkowo dość intensywnie (np. 16h/dobę) - to już dla takiej karty daje przemiał 8000x rocznie (tyle, to naprawdę mało która karta wytrzyma, co gwarantowałoby roszczenia gwarancyjne w przypadku każdej karty zużytej w okresie gwarancyjnym, więc producenci muszą się zabezpieczać przed takimi klientami).

Dla porównania - dyski ssd wykonane w podobnej technologii (tyle, że stosujące znacznie bardziej zaawansowane kontrolery) zwykle mają ograniczenie gwarancyjne do równoważnika kilkuset pełnych zapisów - wynik otrzymamy przez podział dopuszczalnego TBW przez pojemność ssd - wypada to różnie zależnie od producenta/modelu/serii, ale przeważnie jest to wartość od ~100x do ~1000x (jestem leniem, więc dla przykładu tylko dyski samsunga: 860EVO to 600x, 860PRO to 1200x, ale np. 850EVO ma zaledwie 75x dla niektórych pojemności, a maksymalnie 150x dla pojemności o najwyższej wytrzymałości, powyżej zostajemy bez gwarancji).

Oczywiście w tej chwili rozmiary rzędu 32GB czy 64GB mają akceptowalną cenę więc już nie każdy używa zbyt małych kart (no ale nie każdy DVR/kamerka natywnie poprawnie obsługuje karty >32GB czyli SDXC!), za to wraz z rosnąca pojemnością konieczna jest zmiana technologii wytwarzania kości flash na "gęstszą" za czym idzie spadek trwałości.


Po prostu ludzie nie myślą (choć powinni) o kartach w charakterze materiału eksploatacyjnego, czyli tak jak się traktuje toner/bęben czy kartki w drukarce, bo nie widać że to jest przedmiot, który się zużywa, nie jest to paliwo, które ubywa i "na blacie" widzisz wskazówkę schodzącą na czerwone pole, czy choćby papier toaletowy, którego rolka "chudnie" Big Grin a jednak - nośniki półprzewodnikowe się zużywają stosunkowo szybko, a pierwszym objawem może być utrata danych… oczywiście kontrolery są w nich zaprogramowane by przełączyć kartę w tryb "tylko do odczytu", gdy wykryją nieprawidłowość działania flash, no ale nie każda usterka wygląda jednakowo i z praktyki powiem, że takie przełączenie występuje zwykle za późno - gdy już są utracone dane,
no a jeśli używasz tego w DVR, to mało kto ma na wymianę w samochodzie kartę zapasową - heh sam nie mam na stałe, a nieraz to miałem w planie, ale używam tylko 2 kart zamiennie (i zapominam zapasową zabrać do samochodu po "konserwacji"), a powinienem trzech - 1 w DVR, 2 w schowku, 3 w domu nagrana do wyczyszczenia i zgrania wybranych fragmentów, a potem rotacja "w kółko".

Dla przykładu i kontrastu profesjonalne nośniki magnetooptyczne mają np. licznik zapisu (a właściwie licznik ilości kasowań) co umożliwia rozsądne zarządzanie nimi, gdy np. zapisane treści są bezcenne - choćby nie istnieje druga kopia, a jak wiadomo nie wszystko da się przeliczyć na kasę.

Czy teraz już w 100% wyjaśniłem moją "taktykę" polegającą na stosowaniu "stadka" tanich kart do większości zastosowań?
(chociaż w samochodzie używam jednej, która na 100% jest MLC i dedykowana do DVR, a co do drugiej nie mam takiej pewności, czas pokaże).

Pominąłem w tych wyliczeniach powyżej jedną istotną cechę DVR - zabezpieczania fragmentów nagrań (czy manualnie, czy z użyciem np. czujnika przeciążeń - a na niektórych ulicach ten czujnik zapewnia mi niepotrzebne zabezpieczanie nagrań z każdej jazdy po dziurach) - to jest przyczyna dla której kartę trzeba "konserwować" - czyli usuwać zachowane nagrania, im mniejsza karta tym takie zalegające nagrania są bardziej szkodliwe - reszta karty podlega przez to jeszcze częstszemu "przemiałowi".

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-04-2019, 20:14
Post: #18
RE: Eken H9R i połączenie WiFi
Nie wiem na ile i jak skutecznie można programowo zrobić zoom bez dużego ziarna, bo sprzętowo to chyba nieopłacalne jak na tym filmie (ten model)



Ja już pomijam że zgodnbie z nazwą kamera sportowa, chodzi o rejestrację dynamicznych scen, nie księżyca Tongue
Odpowiedz cytując ten post
16-04-2019, 23:47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-04-2019 23:55 przez szopen.)
Post: #19
Eken H9R i połączenie WiFi
whiteindian napisał(a):Nie wiem na ile i jak skutecznie można programowo zrobić zoom bez dużego ziarna
Generalnie nie można programowo zrobić żadnego zoomu, bo generowany obraz nie będzie miał wiele wspólnego z rzeczywistością, granica rozsądku w takim powiększaniu to jakieś 2x (choć da się uzyskać więcej by obraz wydawał się wciąż realistyczny, to jednak nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością…)

Jest nieco inaczej gdy się to realizuje na poziomie sprzętowym wykorzystując nadmiarową rozdzielczość matrycy - w takim wypadku cały zakres między downskalowaniem a natywną rozdzielczością daje "bezstratny" cyfrowy zoom (jeśli masz np. matrycę 12Mpix a kręcisz w 720p to maksymalny zoom do uzyskania tą metodą to koło 3,5x - jest to pierwiastek kwadratowy ze stosunku maksymalnego użytecznego obszaru natywnej rozdzielczości matrycy do rozdzielczości nagrania).

W normalnych warunkach to się załatwia optyką - stąd w topowych telefonach 2, 3 czy 4 tylne aparaty - służą właśnie do takich sztuczek, jak syntetyczne zmniejszanie głębi ostrości (tryb portretowy/rozmywanie), czy by właśnie sztukować braki w optyce (jeden aparat ma obiektyw zasadniczo krótkoogniskowy, a inny w tej skali teleobiektyw - w ten sposób można dość skutecznie emulować zoom optyczny).

Jeśli z kamerki "sportowej" wykorzystasz wszystko oprócz optyki, to możesz uzyskać dość ciekawego "potworka" (matryca jest bardzo mała więc stosując standartowy obiektyw np. z analogowej lustrzanki - choćby socjalistycznego Zenita uzyskasz efekt teleobiektywu).


OFF Topic (ale tylko troszeczkę Tongue)
tu można zobaczyć zdjęcia osób, które nie istnieją (można poodświeżać, to się wyświetlą kolejne)
https://thispersondoesnotexist.com/
i stosując podobne, ale równie zaawansowane algorytmy, można powiększać znacznie bardziej niż 2x ale to będzie obraz syntetyzowany, a nie zdjęcie…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-04-2019, 06:31
Post: #20
Eken H9R i połączenie WiFi
szopen napisał(a):tu można zobaczyć zdjęcia osób, które nie istnieją (można poodświeżać, to się wyświetlą kolejne)
Algorytmy algorytmami, ale w drodzę ku postępowi, gdy świat się zdehumanizuje, przemysł pornograficzny całkiem legalnie będzie tworzył wytwóry wyobraźni w celach zarobkowych. Zwłaszcza że dzisiaj większośc ludzi i tak nie zna sąsiada, to sobie go zwizualizuje przynajmniej. (Generalnie zawsze tak było ale nie we wszystkich grupach społecznych).


Z tym Ekenem ten twóca filmu jednak jakąś robotę zrobił, plamy na księżycu?
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Polecicie jakas drukarkę wifi 3w1 duplex laser spag 22 5 643 22-01-2021 22:50
Ostatni post: szopen
  ZTE Experiabox v10 słabe wifi majecki 8 8 530 07-04-2017 06:12
Ostatni post: plecho1
  Połączenie E3131 z ruterem Netii janek9602 4 4 860 28-07-2015 13:02
Ostatni post: szopen
  Udostępnienie mobilnego neta dla karty WiFi lub rutera janek9602 12 12 140 16-09-2014 14:29
Ostatni post: szopen
  Karta WiFi na PCI tomek8899 14 15 755 24-07-2014 19:12
Ostatni post: tomek8899