[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DualSIM - Simplus traci zasięg
24-10-2012, 20:55
Post: #1
DualSIM - Simplus traci zasięg
Witam ponownie.

Jakiś czas temu pisałem o problemach z aero, dualsimem no-cut 28 generacji ale wszystkie problemy udało mi się rozwiązać. Dziś zwracam się z kolejnym problemem - jako że posiadam Dual sima 28 generacji w wersji no-cut, używam go do aero2 i simplusa. Od jakichś 3-4 dni mam problemy z simplusem - gdy wybieram do kogoś numer, to po 1-2 sekundach od połączenia się z nim, tracę sygnał i telefon rozłącza mi się z sieci. Sytuacja ma miejsce niezależnie od tego, w którym slocie dual-sima znajduje się karta. Wylogowuje mnie z sieci nawet po uruchomieniu kodu USSD *100# do sprawdzania stanu konta. Pomaga tylko restart. Co wg Was może być przyczyną? Uszkodzona karta SIM, adapter dual-sim czy coś z ustawieniami? (apny poustawiane jak wcześniej, telefon czysty, problem pojawia się na androidzie od GingerBreada, przez ICSa po Jelly Beana 4.1.1 i 4.1.2 Resurrection Remix).

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-10-2012, 21:18
Post: #2
RE: DualSIM - Simplus traci zasięg
Na 100% problemy robi dualSIM - co możesz z resztą dość łatwo sprawdzić wkładając samą kartę SIM bez tego wynalazku po drodze.
Jednak to dość mało popularne rozwiązanie właśnie z powodu tych różnych problemów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-10-2012, 21:35
Post: #3
RE: DualSIM - Simplus traci zasięg
po kilku testach z kartami mam mieszane uczucia bo np. na karcie z Orange działa prawidłowo, na Play też działał prawidłowo, a simplusa mi wywala z sieci, dlatego jednoznacznie nie skłaniałem się ku uszkodzonemu dualsimowi. Sprawdzę, dam znać - pójdzie do zwrotu jeżeli się okaże, że to faktycznie po jego stronie leży problem. Wszelkie inne opinie mile widziane.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-10-2012, 22:03
Post: #4
RE: DualSIM - Simplus traci zasięg
Nie tyle uszkodzony, co mający problemy ze zgodnością z niektórymi kartami.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-10-2012, 22:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2012 22:08 przez acro.)
Post: #5
RE: DualSIM - Simplus traci zasięg
tylko że ja go miesiąc używałem i działał prawidłowo... nagle sie mu coś potemtegowało

P.S. duplikat (świeży) karty sim pomoże? moja obecna karta ma już ładnych parę lat...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-10-2012, 23:42
Post: #6
RE: DualSIM - Simplus traci zasięg
Może pomóc, może... pogorszyć Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2012, 15:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2012 15:52 przez acro.)
Post: #7
RE: DualSIM - Simplus traci zasięg
problemem jednak okazała się wadliwa karta SIM. w
Wymieniłem kartę i wszystko teraz działa prawidłowo. karta musiała ulec uszkodzeniu podczas wielokrotnego przekładania między slotami w telefonie. Adapter dual sim 28 gen w wersji no-cut działa nadal prawidłowo.

pozdrawiam
Acro
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nielimitowany transfer 45 zł za miesiąc i zasięg 4 sieci- kilka pytań cbool1995 2 4 493 27-01-2015 23:18
Ostatni post: jakubd