Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: DualSIM - Simplus traci zasięg
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam ponownie.

Jakiś czas temu pisałem o problemach z aero, dualsimem no-cut 28 generacji ale wszystkie problemy udało mi się rozwiązać. Dziś zwracam się z kolejnym problemem - jako że posiadam Dual sima 28 generacji w wersji no-cut, używam go do aero2 i simplusa. Od jakichś 3-4 dni mam problemy z simplusem - gdy wybieram do kogoś numer, to po 1-2 sekundach od połączenia się z nim, tracę sygnał i telefon rozłącza mi się z sieci. Sytuacja ma miejsce niezależnie od tego, w którym slocie dual-sima znajduje się karta. Wylogowuje mnie z sieci nawet po uruchomieniu kodu USSD *100# do sprawdzania stanu konta. Pomaga tylko restart. Co wg Was może być przyczyną? Uszkodzona karta SIM, adapter dual-sim czy coś z ustawieniami? (apny poustawiane jak wcześniej, telefon czysty, problem pojawia się na androidzie od GingerBreada, przez ICSa po Jelly Beana 4.1.1 i 4.1.2 Resurrection Remix).

Pozdrawiam
Na 100% problemy robi dualSIM - co możesz z resztą dość łatwo sprawdzić wkładając samą kartę SIM bez tego wynalazku po drodze.
Jednak to dość mało popularne rozwiązanie właśnie z powodu tych różnych problemów.
po kilku testach z kartami mam mieszane uczucia bo np. na karcie z Orange działa prawidłowo, na Play też działał prawidłowo, a simplusa mi wywala z sieci, dlatego jednoznacznie nie skłaniałem się ku uszkodzonemu dualsimowi. Sprawdzę, dam znać - pójdzie do zwrotu jeżeli się okaże, że to faktycznie po jego stronie leży problem. Wszelkie inne opinie mile widziane.

Pozdrawiam
Nie tyle uszkodzony, co mający problemy ze zgodnością z niektórymi kartami.
tylko że ja go miesiąc używałem i działał prawidłowo... nagle sie mu coś potemtegowało

P.S. duplikat (świeży) karty sim pomoże? moja obecna karta ma już ładnych parę lat...
Może pomóc, może... pogorszyć Smile
problemem jednak okazała się wadliwa karta SIM. w
Wymieniłem kartę i wszystko teraz działa prawidłowo. karta musiała ulec uszkodzeniu podczas wielokrotnego przekładania między slotami w telefonie. Adapter dual sim 28 gen w wersji no-cut działa nadal prawidłowo.

pozdrawiam
Acro
Przekierowanie