[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
15-12-2018, 03:47
Post: #41
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
grzech1991 napisał(a):Kirin to nie jest procek czasem huawei?
oczywiście, miałem napisać exynos Big Grin
choć huawei też zaszywa w swoich prockach podobne rozwiązania (z tym, że produkuje głównie pod siebie)

oczywiście takie projektowanie to jest pozycja klęczącego przed koncernami wypuszczającymi produkt końcowy czy wręcz go sprzedającymi (mam na myśli gigantycznych operatorów telekomunikacyjnych, którzy dla utrzymania swojej dominującej pozycji stosują takie zagrania, gdyby nie żądali implemantacji możliwości blokowania urządzeń na kilkanaście sposobów pewnie nigdy być nie słyszał o knoxie)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2018, 14:08
Post: #42
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Jeśli idziemy już w używyki to p1102w, ale ceny widzę istnie kolekcjonerskie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2018, 14:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-12-2018 14:29 przez Ekonomista.)
Post: #43
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
grzech1991 napisał(a):Jeśli idziemy już w używyki to p1102w

Raczej nie chcę używek. Z tym LEXMARK 4443-1EN chodzi mi o skaner (OFFTOP), wydaję mi się, że to jednak Lexmark Impact S305 (przynajmniej wygląda tak samo i nie wiedzieć czemu w google wyskakuje coś po wpisaniu frazy "LEXMARK 4443-1EN") - producent już o nim milczy na swojej stronie, a manuala gdzieś znalazłem chyba z 2007. Sterowniki z kolei są, ale chyba z nie do końca pewnego źródła.

A właściwie to jak wygląda sprawa tzw. urządzeń wielofunkcyjnych - Czy są laserowe? Bo jakoś nie kojarzę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2018, 15:42
Post: #44
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Ekonomista napisał(a):A właściwie to jak wygląda sprawa tzw. urządzeń wielofunkcyjnych - Czy są laserowe?
ponieważ AIO to tak naprawdę kombo drukarki ze skanerem (i ewentualnie jeszcze parę innyc gadżetów typu fax itd.) to technologia zastosowanej drukarki nie ma znaczenia - są i atramentowe i laserowe, a nawet chyba kiedyś mi mignęła tzw. stałoatramentowa

na domowy segment masowo były produkowane atramentówki, ale z linii biznesowych to niemal wyłącznie laserówki

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2018, 18:06
Post: #45
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Nie wiem czemu, ale wyszedłem z założenia, że nie istnieją zbytnio tzw. urządzenia wielofunkcyjne laserowe.
Jednak sprawdziłem i są. Wink Tylko, że jakoś drogie i mały wybór.
Więc już podsumowując wspólne wszystkie wnioski to ma być:
1. Nowa lub praktycznie nowa (zużycie, dostępność sterowników i tanich tonerów zamiennych oraz gwarancja);
2. Mono i bez skanera (rozmiary, cena i wybór (a kopiowanie dokumentów to dla mnie na tyle sporadyczna potrzeba, że "od biedy" poratuję się zdjęciem z telefonu));
3. HP (bo chyba nikt nie narzekał tu na tę firmę (a moje doświadczenia wynikały raczej z długiego przechowywania w nie najlepszych warunkach drukarki i jej ogólnie mówiąc ceny (za 40 parę zł to nie mógł być dobry model i też leżak magazynowy zapewne)) i wybór=niska cena i dostępność tonerów-zamienników);
4. Laser (koszt wydruku 1 strony, możliwość zapomnienia o drukowaniu w razie potrzeby).

W takim razie zostaje ten WHD i czekanie na dobrą cenę. Tylko ile mam sobie zostawić pieniędzy na koncie walutowym/Revolucie (bo zrozumiałem, że za 50 EUR bywały praktycznie nowe?)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-12-2018, 18:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2020 16:30 przez szopen.)
Post: #46
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Ekonomista napisał(a):Tylko ile mam sobie zostawić pieniędzy na koncie walutowym/Revolucie
Nic, jeśli uważasz to za konieczne kup walutę, gdy będzie na nią dobry kurs
(mimo wszystko nie chomikuję tam kasy, licząc się z tym że dana waluta będzie w cenie z dnia wymiany)

Sam kupuję waluty w/g potrzeb to zajmuje zaledwie kilka chwil i kupuję zwykle mając koszyk w kasie (lub w przypadku Amazonu nawet po zakupie o ile tylko mam na koncie przysłowiowe 1$/1€/1GBP, by była kwota potrzeba do weryfikacji karty, jakkolwiek na amazonii można mieć kartę nawet bez środków, z tym że w takim wypadku wymagane jest dodatkowe klikanie jeśli tylko zostanie wykryta karta bez środków/zablokowana itd.)
edit: Polityka AMZ odnośnie obsługi kart prepaid się zmieniła - teraz jest pobierana cała kwota już w momencie zakupu, a nie przy realizacji wysyłki.

Ekonomista napisał(a):Więc już podsumowując wspólne wszystkie wnioski to ma być:
[…]
4. Laser (koszt wydruku 1 strony, możliwość zapomnienia o drukowaniu w razie potrzeby).
no to teraz musisz już tylko samodzielnie zrobić sobie research dotyczący tonerów i możesz się czaić na jakąś ciekawą okazję

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2018, 13:33
Post: #47
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
research na compredii, http://www8.hp.com/pl/pl/products/printe...d=16647070 pewnie stanie na tym. W na końcu pewnie = wireless
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2018, 13:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-04-2020 16:37 przez szopen.)
Post: #48
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
tak, dla HP typowe przyrostki to:
w = wifi (zwykle jest dostępny także klasyczny Ethernet kablowy)
n = network (kablowy Ethernet)
d = duplex
t = dodatkowy tray w komplecie
s = skaner (w AIO)
f = fax (czyli także i skaner)

czyli np.
fdw = fax (i skaner) + duplex + wifi
sdn = skaner + duplex + sieć kablowa
dtn = duplex + dodatkowy podajnik papieru + sieć kablowa

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2018, 13:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2018 14:25 przez Ekonomista.)
Post: #49
RE: Drukarka laserowa mono Wi-Fi
(16-12-2018 13:33)grzech1991 napisał(a):  research na compredii, http://www8.hp.com/pl/pl/products/printe...d=16647070 pewnie stanie na tym. W na końcu pewnie = wireless

HP LaserJet Pro M15w zamienniki od 69 zł. Odpada.

Za to w PL nowa w sklepie internetowym jest tańsza niż z WHD. Ale co z tego skoro starszy model HP LaserJet Pro M12w, który w Polsce jest droższy to można kupić zamienniki poniżej 19 zł z dostawą.

@szopen: Podałeś tylko 2 HP, te co powyżej. To trochę mało. Chyba, że zrobiłeś research i tylko te HP spełniają założenia. W takim razie by zostało czaić się na HP LaserJet Pro M12w na WHD.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2018, 15:07
Post: #50
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
wiesz ja nie szukam dla siebie Tongue trudno abym godzinę spędzał na szukaniu za kogoś Smile Pierwsze lepsze znalazłem.

79A są bardzo popularne, co prawda to mały toner ale tu nie masz wymiany bębna - jeśli nie drukujesz nie wiadomo ile, to będziesz mega zadowolony. Wada tych drukarek to tylko wi-fi (dla mnie przynajmniej) i ręczny duplex.

Dodatkowo patrz czy toner ma chip, ona powinna wydrukować nawet na takim bez chipa tylko będziesz miał komunikat i będzie długo mieliła.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2018, 16:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2018 18:22 przez szopen.)
Post: #51
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Ekonomista napisał(a):@szopen: Podałeś tylko 2 HP, te co powyżej. To trochę mało.
Powiem tak jak Grzechu - to nie ja kupuję drukarkę, mimo to przejrzałem całe niemieckie WHD i jest to dokładnie wyszczególnione - lista modeli w tej chwili na WHD.

Sam musisz szukać, nikt tego nie zrobi za Ciebie to jest zbyt czasochłonne zajęcie, by ktoś pilnował twoich oszczędności, wynikami możesz się podzielić (w sumie po to jest forum i z założenia "daje się wędkę, a nie rybę", bo każdy ma jakieś swoje "widzimisię"), oczywiście możesz się oprzeć na liście drukarek polecanych przez sprzedawców (ale jak dla mnie to raczej słabo wiarygodne źródło), możesz np. patrzeć w ten sposób: jeśli jakiś model jest produkowany dłużej niż przez 4 lata, to musi być wyjątkowo udany, z drugiej strony taki stary modele pewnie wkrótce będzie w jakiś sposób przestarzały.

Wybrałem dla siebie ten model, który kupiłem, bo spełniał MOJE założenia, a przez najbliższe lata, póki ta będzie działać poprawnie nie mam w planach kupna kolejnej drukarki do domu.


Podam taki przykład - jeśli chodzi o automatykę oświetlenia, na chwilę obecną widzę tylko jedno rozwiązanie do tzw. powszechnego użytku - jest to mostek Philips Hue + osprzęt Zigbee ZLL (no już niekoniecznie philipsa, ale to akurat zależy od tego co ma z tego powstać i jakie ma inne ograniczenia przyszły użytkownik - np. użytkownicy ekosystemu opartego na ios+homekit są skazani na jednobrandowe rozwiązanie - mostek i wszystkie akcesoria od phiilipsa, bo tylko taki zestaw ma certyfikację apple),
ale większość woli tańsze gówno, bo jest tańsze… (mocne słowa, ale prawda)
i to wszystko nawet przy założeniu, że philips wypchnął produkcję do ChRL i tak naprawdę ich sprzęt w tej linii produktów jest coraz bardziej tandetny…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-12-2018, 16:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-12-2018 17:10 przez Ekonomista.)
Post: #52
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
szopen napisał(a):Powiem tak jak Grzechu - to nie ja kupuję drukarkę, mimo to przejrzałem całe niemieckie WHD i jest to dokładnie wyszczególnione - lista modeli w tej chwili na WHD.

Sam musisz szukać, nikt tego nie zrobi za Ciebie to jest zbyt czasochłonne zajęcie, by ktoś pilnował twoich oszczędności
Nie no jasne. Tylko chodziło mi o to, że napisałeś, że to ta lista i myślałem, że już nic innego nigdzie nie ma, a drukarek jest multum modeli. Jeśli w końcu coś znajdę i kupię to się podzielę.

Wyszedłem na niewdzięcznika i janusza pomocy, a po prostu nie jestem na etapie kupowania jeszcze, a Ty się sam zabrałeś za przeszukiwanie WHD, poza tym ten cały zakup nie jest taki prosty jak myślałem. Tyle tych możliwości i trzeba na wszystko patrzeć, jakby się kupowało co najmniej dom. Dzisiejszy świat jest pop...y. Dawniej był w sklepie 1 model długopisu, a nie milion modeli drukarek. Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2018, 00:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2018 00:09 przez grzech1991.)
Post: #53
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Na pewno dodam od siebie:
1) 10 lat temu przerobiłem skaner, zajmował mi miejsce - nigdy więcej
2) Dziewczyna potrzebowała drukarki, dałem jej swoją
3) Przyszedł czas na zakup nowego urządzenia, kupiłem brothera (co żałuje), ale zastanawiałem się jakie. Wziąłem ze skanerem na wszelki wypadek, mimo, że też nie byłem do końca przekonany. I cóż, strzał w 10-tkę. Jeśli miałbym przeliczyć koszt skanera na poświęcony czas na zabawę w skanowanie u kogoś albo w punkcie, to już się dawno zwrócił. Dokumenty do pracy, dowód itd. Skanuje bez problemu, urządzenie oczywiście - jest większe. Ale pod względem łatwości użytkowania i ogólnego miejsca - o wiele lepsze.

Na pewno nie warto brać skanera z jednostronnym ADF, dla mnie to się nie sprawdza. Lepiej wziąć tańsze bez ADF albo droższe z duplexem ADF.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2018, 02:02
Post: #54
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Co do skanera, to moim zdaniem w dobie smartfonów z wbudowanymi bardzo przyzwoitymi aparatami fotograficznymi - jest zbędny w zdecydowanej większości zastosowań (chyba, że faktyczne zastosowanie będzie wymagało masowego skanowania - wtedy może i się przydać skaner z ADF w dupleksie) - realnie te pojedyncze przypadki opędzam budżetowym smartfonem, mając możliwość podstawowej edycji zdjęcia (czy wręcz automatycznej obróbki zdecydowanie polepszającej jakość wydruku) i usługę drukowania dostosowaną do używanych drukarek zainstalowaną bezpośrednio w smartfonie…

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2018, 10:26
Post: #55
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Czy kolega chce kupić drukarkę, czy chce sobie z nią robić zdjęcia?

Bo ja do 100 stron chcę kupić i nie ma, a jeśli ktoś ma ważne pisma to po co się zastnawiać? Jeśli komuś jak mnie atramentówka HP wysiadłą wtedy gdy dokument miał iść do sądu, a trzeba było jechać 20km żeby wydrukować coś to teraz dmucham na zimne. A z drugiej strony jeśli nei prowadzę biura to oczywiste jest różnica czy wydam 200 PLN czy 350PLN. No ale bez przesady....Jesli mnie polecano za 200PLN i eksploatacja tania, to reszte rzeczy nei dbam. Zepsuje się pójdzie na szrot. Na zawał nie chcę schodzić o jedną kartkę a hp1050 ja już dziękuję. (wlewki, strzykawki, izopropanol, oryginalne, zamienniki).
Odpowiedz cytując ten post
18-12-2018, 12:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2018 12:49 przez Ekonomista.)
Post: #56
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Racja: Skaner fajna sprawa jeśli... się go używa. Tongue Nie będę inwestował w coś co mogę zrobić smartfonem. A jeśli chodzi o np. wysoką jakość skanu (odbitki, jakieś ważne dokumenty) to raczej nie nagli i jakiś znajomy mi na spokojnie to zrobi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-12-2018, 23:30
Post: #57
RE: Drukarka laserowa mono Wi-Fi
(18-12-2018 02:02)szopen napisał(a):  Co do skanera, to moim zdaniem w dobie smartfonów z wbudowanymi bardzo przyzwoitymi aparatami fotograficznymi - jest zbędny w zdecydowanej większości zastosowań (chyba, że faktyczne zastosowanie będzie wymagało masowego skanowania - wtedy może i się przydać skaner z ADF w dupleksie) - realnie te pojedyncze przypadki opędzam budżetowym smartfonem, mając możliwość podstawowej edycji zdjęcia (czy wręcz automatycznej obróbki zdecydowanie polepszającej jakość wydruku) i usługę drukowania dostosowaną do używanych drukarek zainstalowaną bezpośrednio w smartfonie…

ja sobie cenie skaner jednak, skan to skan mam na dysku poskanowane świadectwa pracy, nie latam nie robię ksero, tylko dodruk

poza tym wbudowany skaner daje Ci też ksero

Co do ADF jeśli ma duplex - fajnie, ale bez duplexu to dla mnie rozwiązanie pozbawione sensu. A mam je w drukarce, bo większość producentów wciska Ci zbędne rzeczy. ADF zajmuje miejsce i się kurzy + dodatkowa zbędna elektronika na klapie. Jednak z tego co pamiętam to ADF łączył się z duplexem na drukarce... chcesz jedno, bierzesz drugie.

(11-12-2018 22:03)Ekonomista napisał(a):  To chyba zostaje bieganie do punktów ksero. Tongue
A poza jakimiś chmurami i sterownikami ten brother ma jakieś wady?
Bo nie zrozumiałem czego (Brother HL-1210WE ?) dotyczyły te słowa:
jakubd napisał(a):A konfiguracyjnie, zwłaszcza WiFi, to mi się one nie podobają strasznie - w kilku biurach miałem z tym do czynienia. Działa niezawodnie chyba tylko przez USB.

Chmura - nie jest niezbędna, zwłaszcza przy VPN ale siedzisz u kogoś i chcesz coś mieć wydrukowane, to puszczasz sobie od razu na drukarkę
Sterowniki - pada samba na komputerze, nie do naprawienia, pozostaje ręczne montowanie przez skrypt

Na dodatek wydaje mi się, że jest mały bufor. Ja mam przez lan podłączoną, wifi nie mam to się nie wypowiem.

W HP jedynie problem na wifi jest jeśli masz spacje w nazwie sieci, poza tym ładny kretaor. Panel ma też funkcje informacyjne, w brotherze wygląda jak z lat 70-tych i nic się nie dowiesz.

Jeszcze raz powtórzę, skaner doceniłem teraz, gdy jestem dorosły, mam faktycznie co skanować. Po prostu ułatwia życie, nie widzę problemu aby wrzucić 100-200 zł, tym bardziej, że laser przy rzadkim używaniu jest szansa, że nawet nigdy tonera w nim nie zmienisz Big Grin

Ale to jest moja subiektywna opinia, wiem, że komuś skaner nigdy nie będzie potrzebny. Po prostu, chodzi mi o to, że też byłem negatywnie do takiej opcji nastawiony.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2019, 08:00
Post: #58
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
Teraz amazon daje 10€ do doładowania 30€ (chociaż 135 zł za nie trza bulić) i mam pyt.: Czy znajde sensowną nową drukarke mono laser za 40€ ? Wg promocji musi być od amazon .de i nie AWD.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2019, 19:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2019 00:18 przez szopen.)
Post: #59
Drukarka laserowa mono Wi-Fi
bez WHD to raczej wątpię w takie znalezisko

promo doładowań AMZ (żabka/fresz/stacje benzynowe itd.) jest o dobrego pół roku (to już chyba 3 albo 4 edycja), ale można skorzystać tego promo tylko raz, realnie jest to jakieś 8€ oszczędności (biorąc pod uwagę np. płacenie pozostałej kwoty kartą revoluta/curve czy czymś innym o w miarę uczciwych kursach)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  EPSON SX235W - drukarka widoczna w sieci PMN 16 15 864 13-09-2014 00:07
Ostatni post: jakubd
  Drukarka BROTHER J315W raven.michal17 35 39 847 23-05-2013 10:06
Ostatni post: pawelarc