[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukarka BROTHER J315W
13-03-2013, 17:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2013 17:24 przez raven.michal17.)
Drukarka BROTHER J315W
Mam problem, zaczął mi się kończyć czarny tusz (zamiennik) postanowiłem go wymienić na nowy.
Po wymianie czarny drukuje na zielono. Myślałem, że to problem z pojedynczym kartridżem, dlatego wyjąłem i włożyłem inny.
Niestety problem nie ustąpił. Dodam, że kolory też od tego samego sprzedawcy, działają ok.
Dla testu druknąłem http://obrazki.elektroda.net/2_1257375134.png w załączniku widać efekt.

Oczywiście czyszczenie nie powoduje poprawy.

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2013, 17:57
RE: Drukarka BROTHER J315W
sprawdź czy nie masz ustawionego druku koloru czarnego ze zmieszanych kolorów CMY
(ale nawet jeśli tak jest to źle świadczy o tych zamiennikach)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-03-2013, 18:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2013 18:13 przez raven.michal17.)
szczerze? to nie wiem gdzie znajduje się taka opcja
Swojego czasu po zakupie, przeczytałem szczegółowo instrukcje obsługi. Niestety jeśli nie ma się styczności z daną rzeczą na co dzień, to nawet jeśli się przeczytało to i tak się tego nie kojarzy.
13-03-2013, 18:50
Ja we wszystkich kolorowych urządzeniach mam opcję - druk w kolorze, albo tylko w czerni - niektóre szarości niektóre drukarki drukują właśnie na zielono.
Natomiast ty możesz mieć po prostu problem w tym, że ten pojemnik z tuszem ma... po prostu zielony tusz w środku zamiast czarnego, albo (jeżeli posiada) ma błędną informację w chipie.
13-03-2013, 18:55
Wcześniej włożony był inny zamiennik i było ok po kilki czyszczeniach, a tutaj akurat ten zabieg nie pomaga. W środku jest czarny, nie ma zielonego.
A w opcjach drukowania mam "kolor" i "odcienie szarości"
13-03-2013, 19:41
Wybierz odcienie szarości. Jak sprawdzałeś, że w środku jest taki, a nie inny kolor?
13-03-2013, 22:37
Jakub wybieram tak i tak, daję najlepszą jakość, na różne sposoby próbuję, i nic.. dalej zielono !
Sprawdziłem w ten sposób, jak wyżej już wspomniałem, najpierw włożyłem jeden kartridż, mazał na zielono, potem z tego samego źródła dałem włożyłem drugi kartridż i znów to samo. To się wkurzyłem ( w sumie żartuje) no i dobrałem się do tego poprzedniego, no i atrament był czarny w środku.
13-03-2013, 22:49
jeśli ten model drukarki potrafi drukować bez kolorowych tuszy, to proponuję eksperyment - wyjmij kolory CMY zostaw tylko czarny i wydrukuj coś czarnego (nie ten test! - drukowanie bez tuszu może skończyć się awarią głowicy!)
13-03-2013, 23:01
Wiesz co, jeśli mnie pamięć nie myli, jak kiedyś mi się skończył sam czarny, a kolory były, to wolało o ten kolor, jakby poprostu był potrzebny do wymieszania. Także chyba to nie jest dobry pomysł Smile
13-03-2013, 23:38
więc wniosek jest prosty - masz martwą głowicę koloru czarnego i to co widzisz na wydruku jako czarny=zielony to jest po prostu mieszanka kolorów CMY
Odpowiedz