[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drukarka BROTHER J315W
13-03-2013, 17:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2013 17:24 przez raven.michal17.)
Post: #1
Drukarka BROTHER J315W
Mam problem, zaczął mi się kończyć czarny tusz (zamiennik) postanowiłem go wymienić na nowy.
Po wymianie czarny drukuje na zielono. Myślałem, że to problem z pojedynczym kartridżem, dlatego wyjąłem i włożyłem inny.
Niestety problem nie ustąpił. Dodam, że kolory też od tego samego sprzedawcy, działają ok.
Dla testu druknąłem http://obrazki.elektroda.net/2_1257375134.png w załączniku widać efekt.

Oczywiście czyszczenie nie powoduje poprawy.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2013, 17:57
Post: #2
RE: Drukarka BROTHER J315W
sprawdź czy nie masz ustawionego druku koloru czarnego ze zmieszanych kolorów CMY
(ale nawet jeśli tak jest to źle świadczy o tych zamiennikach)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2013, 18:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2013 18:13 przez raven.michal17.)
Post: #3
RE: Drukarka BROTHER J315W
szczerze? to nie wiem gdzie znajduje się taka opcja
Swojego czasu po zakupie, przeczytałem szczegółowo instrukcje obsługi. Niestety jeśli nie ma się styczności z daną rzeczą na co dzień, to nawet jeśli się przeczytało to i tak się tego nie kojarzy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2013, 18:50
Post: #4
RE: Drukarka BROTHER J315W
Ja we wszystkich kolorowych urządzeniach mam opcję - druk w kolorze, albo tylko w czerni - niektóre szarości niektóre drukarki drukują właśnie na zielono.
Natomiast ty możesz mieć po prostu problem w tym, że ten pojemnik z tuszem ma... po prostu zielony tusz w środku zamiast czarnego, albo (jeżeli posiada) ma błędną informację w chipie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2013, 18:55
Post: #5
RE: Drukarka BROTHER J315W
Wcześniej włożony był inny zamiennik i było ok po kilki czyszczeniach, a tutaj akurat ten zabieg nie pomaga. W środku jest czarny, nie ma zielonego.
A w opcjach drukowania mam "kolor" i "odcienie szarości"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2013, 19:41
Post: #6
RE: Drukarka BROTHER J315W
Wybierz odcienie szarości. Jak sprawdzałeś, że w środku jest taki, a nie inny kolor?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2013, 22:37
Post: #7
RE: Drukarka BROTHER J315W
Jakub wybieram tak i tak, daję najlepszą jakość, na różne sposoby próbuję, i nic.. dalej zielono !
Sprawdziłem w ten sposób, jak wyżej już wspomniałem, najpierw włożyłem jeden kartridż, mazał na zielono, potem z tego samego źródła dałem włożyłem drugi kartridż i znów to samo. To się wkurzyłem ( w sumie żartuje) no i dobrałem się do tego poprzedniego, no i atrament był czarny w środku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2013, 22:49
Post: #8
RE: Drukarka BROTHER J315W
jeśli ten model drukarki potrafi drukować bez kolorowych tuszy, to proponuję eksperyment - wyjmij kolory CMY zostaw tylko czarny i wydrukuj coś czarnego (nie ten test! - drukowanie bez tuszu może skończyć się awarią głowicy!)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2013, 23:01
Post: #9
RE: Drukarka BROTHER J315W
Wiesz co, jeśli mnie pamięć nie myli, jak kiedyś mi się skończył sam czarny, a kolory były, to wolało o ten kolor, jakby poprostu był potrzebny do wymieszania. Także chyba to nie jest dobry pomysł Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2013, 23:38
Post: #10
RE: Drukarka BROTHER J315W
więc wniosek jest prosty - masz martwą głowicę koloru czarnego i to co widzisz na wydruku jako czarny=zielony to jest po prostu mieszanka kolorów CMY

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-03-2013, 23:44
Post: #11
RE: Drukarka BROTHER J315W
ale w jaki sposób mogłem ją zabić? jeszcze kilka dni temu drukowała jak trzeba. Nie pozostaje nic innego jak kupić kartridż w sprawdzonym źródle jak x-kom za 30 zł i wyeliminować opcje trefnej jakości kartridża.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 00:39
Post: #12
Odp: Drukarka BROTHER J315W
Nie pozostaje Ci nic innego jak oddać ją do naprawy na gwarancji. Moja (inny model) była już 2 razy naprawiana, a używam oryginalnych tuszy.

Wysłane z Androida... :-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 01:38
Post: #13
RE: Drukarka BROTHER J315W
A ja ciągle pytam, jak sprawdzasz kolor tuszu w pojemniku? Ta cholera jest tak gęsta i mocna, że dopiero po rozrzedzeniu (rozwodnieniu) widać kolor.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 02:10
Post: #14
Odp: Drukarka BROTHER J315W
Sklanialbym się do twierdzenia szopena o składaniu kolorów na czarny, ale trochę nie pasuje mi to ze drukuje w ogóle coś co ma być czarne, w starym hp musiałem trzymać pusty naboj kolor żeby w ogóle drukowal czarny, "wrzeszczal" o braku naboju. I po próbie druku w kolorze wychodziła pusta kartka.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-03-2013, 10:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-03-2013 12:44 przez raven.michal17.)
Post: #15
RE: Drukarka BROTHER J315W
jakub w ten sposob sprwadziłem, ze jak jest ten otworek w kartridżu co chyba doprowadza tusz do drukarki, to po wyjęciu kartridża i skapnięciu na kartkę kolor był czarny. Nic pozatym ;P

piotros, jak wygląda procedura reklamacyjna? I jaki u Ciebie występował problem? Kolejne pytanie, wysyłałeś bez tuszy drukarkę?

Dodatkowo mnie zastanawia, w jaki sposób sprawdzają, że używało się zamienników. Czy jak wyślę po prostu z zaślepką dołączoną do drukarki przy zakupie to przejdzie? Albo ewentualnie kupić oryginał i włożyć ?
W razie stwierdzenia winy po mojej stronie, obciążą mnie kosztem ekspertyzy jeśli nie zdecyduję się u nich tego naprawiać.
A spodziewam się, że jeśli to głowica to pewnie koszt będzie dość wysoki, czy dobije do wartości drukarki?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2013, 13:01
Post: #16
RE: Drukarka BROTHER J315W
Odświeże ciut, czy ktoś ma jeszcze jakieś pomysły/rady czy już wyczerpały się pomysły i rady jeszcze szukać gdzie indziej ?Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-03-2013, 13:15
Post: #17
RE: Drukarka BROTHER J315W
Miałem kilka brotherów.
Zasada z nimi jest zawsze taka sama:

Nie wolno jej odłączać od prądu. Ona raz w tygodniu wykonuje czyszczenie tuszy. Jak nie ma prądu to nie wykona tej czynności. Kończy się to uwaleniem głowicy i właściwie wyrzuceniem drukarki...

Teraz mam dokładnie taki model jak podałeś.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2013, 11:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2013 11:30 przez raven.michal17.)
Post: #18
RE: Drukarka BROTHER J315W
W sumie to cały czas jest podpięta do kontaktu, także tak jej raczej nie uwaliłem, a właśnie kojarzę jak od czasu do czasu wykonywała tę czynność.
Orientujesz się może, jak jest w przypadku gwarancji jak się używało zamienników?
Czy jak tam tą zaślepkę co była przy zakupie to powinno przejść? Albo zakup oryginalnych tuszy i włożenie do drukarki i wtedy wysłanie na gwarancje?
Czy mimo wszystko i tak oni to dogłębniej sprawdzają.
I zastanawia mnie czemu akurat tylko jedna głowica by mi padła od czarnego.
Czy ktoś się orientuje ile koszt naprawy głowicy czarnego koloru kosztuje poza serwisem jeśli założyć, że to właśnie głowica.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2013, 13:34
Post: #19
RE: Drukarka BROTHER J315W
Głowic zwykle się niestety nie naprawia, tylko wymienia - zwykle to koszt porównywalny z cała drukarką, jeżeli głowica jest wspólna dla wszystkich kolorów (tak jest zwykle).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-03-2013, 14:28
Post: #20
RE: Drukarka BROTHER J315W
Jak masz gwarancję to ja bym oddał. Moim teściom naprawili, mimo, że używali zamienników. Nie wiem co było w środku jak oddawali drukarkę, zamienniki czy oryginały...
Głowica jest jedna na kadrydze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Drukarka laserowa mono Wi-Fi Ekonomista 58 24 792 21-11-2019 19:21
Ostatni post: szopen
  EPSON SX235W - drukarka widoczna w sieci PMN 16 15 864 13-09-2014 00:07
Ostatni post: jakubd