[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dell DW5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
04-09-2012, 14:57
Post: #21
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Na stronie z lista modemów masz napisane:
Dell 5540, wersje: NIEZGODNA: Ericsson F3607GW1 (ozn. C680R)
zgodna jest odmiana GW2 oznaczona H039R.
Wersji 5PJ87 nie spotkałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-09-2012, 15:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-09-2012 15:49 przez Dziadek_AD.)
Post: #22
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
'komputel'
Ja walczę z DELL D620 z modemem (H039R, F3607gw), którą kupiłem na Allegro. Znalazłem strone ze sterownikami do tej katy działającymi z każdym komputerem: http://megaserwis.com/windows-c-229_364_365_368.html . Zainstalowałem sterowniki pod WIN 7 HP (64 bit) wg załaczonej instrukcji. Modem widzi system i działa w PLUS'em ale nie widzi karty Aero2. Będę dalej walczył aby zobaczył kartę Aero2. Jak mi się uda to napiszę co trzeba zrobić.
Zainstaluj te sterowniki pod DELL D630, może tobie się uda uruchomić kartę Aero2.

'komputel'
Steroniki pod WIN XP są pod tym linkiem: http://megaserwis.com/modem-ericcson-f36...4_365.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2012, 09:17
Post: #23
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
witam sterowniki zainstalowałem modem widziany jest w menadzer urzadzeń ale program oryginalny della informuje mnie ze brak synchronizacji z urz. program zastepczy podawany na forum widzi modem , jest siła zasiegu widoczna w dolnym lewym rogu ale niemoge się połączyć 3-5 wyników podczas połaczenie jest OK potem wywala w programie 2 komunikaty ERROR .
Może karta moja jest jeszcze nie aktywna dostałem nową w warszawie na dzielnej 58 to ostatni punkt w warszawie gdzi emozna podpisac umowe reszta jest juz pozamykana .
Podobno moja karta ma być aktywna od 1 października , może wtedy ruszy zobaczymy
http://www.aero2.pl/aktualnosci.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-09-2012, 11:24
Post: #24
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
komputel:
1. Karty wydawane na Dzielniej działają od ręki - nie ma żadnego okresu aktywacji.
2. Na razie z tego co widzę nie masz żadnego modemu zgodnego z Aero2. Sprawdziłem w międzyczasie - 5PJ87 to także wygląda na wersję na USA, czyli GW1.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2012, 14:32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-09-2012 14:33 przez komputel.)
Post: #25
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Panie administratoże

jakubd

skąd Pan wie że sa odrazu aktywne jak na stronie aero jest JASNO NAPISANE
Wymienione karty SIM Aero2 BDI będą aktywna od dnia 01 października 2012r. Natomiast karta SIM Aero2 BDI, której obecnie używa Korzystający będzie aktywna do 30 września 2012r. (włącznie).

Każdy Korzystający może na tej stronie sprawdzić, czy posiadana przez niego karta SIM Aero2 BDI podlega wymianie.
LINK do strony
http://www.aero2.pl/aktualnosci.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2012, 15:04
Post: #26
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
(07-09-2012 14:32)komputel napisał(a):  Panie administratoże

i na tym zakończmy dyskusje

karty wydawane na Dzielnej działają od ręki i mogą też podlegać wymianie "nazwijmy stare nowe" skoro karta nie jest na liście aero do wymiany to nie będzie wymieniona po prostu będzie działać.

a jak komputel napisałeś

"Wymienione karty SIM Aero2 BDI będą aktywna od dnia 01 października 2012r. Natomiast karta SIM Aero2 BDI, której obecnie używa Korzystający będzie aktywna do 30 września 2012r. (włącznie). "

Chyba kluczem jest tu słowo WYMIENIONE ech język polski się kłania
skoro ci nie wymienią to ci nie wyłączą proste?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2012, 15:21
Post: #27
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Dzięki spag, wyjaśniłeś wszystko chyba Smile Podsumowując:
1. Karty wydawane po raz pierwszy przez operatora (w dowolny sposób) są aktywne od razu (tak naprawdę zostały aktywowane o wiele wcześniej, przed wydaniem). Jest tak mimo deklaracji w regulaminie, że mają na aktywację 7 dni.
2. Karty wymieniane (i wysyłane pocztą lub w ramach wymiany odbierane na ul. Lwowskiej w Warszawie) przez operatora będą aktywne, tak jak napisał operator - od 1 października 2012.
3. Obie te rzeczy nie mają związku z problemem niezgodnego (jak mi się wydaje) modemu, jak w przypadku kolegi komputela.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2012, 20:51
Post: #28
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
no może
ale zastanawiam się czy niema ktoś oprogramowania żeby ten model był widziany w dela d630 i w nich działał ewentualnie w innych modemach serii 5540
miałem wcześniej modem Dell 5520 i wgrałem w niego firmware oryginalne nie do dela i skutek był taki ze modem przestał być widoczny dla oprogramowania della ale jak zainstalowałem oprogramowanie novotela wówczas ten modem mogłem włozyć do każdego komputera z gniazdem na WWAN i modem działał wszędzie . Więc może tu wystarczyło by wgrać oprogramowanie Ericsona i było by to samo ??
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-09-2012, 21:42
Post: #29
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Proponuję nie grzebać w firmware modemów PCI-E - w razie czego będzie bardzo trudno je naprawić. Prawie na pewno da się go odpalić w D630 - modyfikuje się pliki instalatora, żeby rozpoznał d630 jako "swój laptop". Nie mam doświadczenia, ale na jdtech i na bez-kabli o tym pisali.

Jeżeli jednak masz tylko te dwie wersje 5540, które opisałeś powyżej - i tak nie ruszą z Aero2, bo są po prostu niezgodne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-09-2012, 22:33
Post: #30
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Witam wszystkich, którzy chcą uruchomić modem DELL 5540 (H039R, F3607gw) z internetem Aero2, na każdym komputerze. Ja ze swoim modemem w wersji REV.05 w połączeniu z komputerem DELL Latitude D620 mam problem, że przy łączeniu przez „komórkowe połączenie szerokopasmowe" nie widzi karty SIM Aero2 i połączenie nie może być nawiązane.
Posiedziałem nad tym problemem kilka dni od mojego ostatniego wpisu i przegrzebałem różne fora w poszukiwaniu podpowiedzi. Rozwiązaniem tego problemu jest skonfigurowanie połączenia z internetem jako odpowiednio skonfigurowane modemowe połączenie dial-up. Wadą tego rodzaju połączenia z internetem jest to, że nie widzimy i nie znamy mocy sygnału nadajników. Ważne, że działa samo w sobie bez żadnego dodatkowego oprogramowania alternatywnego i tyko samo skonfigurowanie połączenia dial-up wystarczy.
Jeśli chcemy widzieć zakres mocy sygnału należy użyć odpowiednio skonfigurowany program Top_netinfo.

1. Instalacja sterowników.
Sterowniki do modemu pobieramy z tej strony zależnie od systemu Windows oraz instalujemy zgodnie z instrukcją, jest tam także program Top_netinfo: http://megaserwis.com/modem-ericcson-f36...4_365.html

2. Konfiguracja połączenia dial-up
Konfigurację połączeń dial-up jest tu:
- dla Windows 7 (film): http://www.youtube.com/watch?v=KiPWEhH0Pow
- dla Windows XP (film): http://www.youtube.com/watch?v=kfUt6AhKSDU
- dla Windows XP (post z opisem): http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211
Dla Aero2 przy konfiguracji połączenia dial-up należy wprowadzić następujące dane:
- Modemem który konfigurujemy w Menedżerze Urządzeń jest Dell Wireless 5540 HSPA Mini-Card Modem
- Dodatkowe połączenie inicjujące – AT+CGDCONT=1,"IP","darmowy"
- Nazwa usługodawcy internetowego – (dowolna) np. Aero2
- Nr telefonu - *99# lub *99***1#
- Nazwa użytkownika (Login) – zostawić puste
- Hasło - zostawić puste
Po skonfigurowaniu połączenia dial-up i jego uruchomieniu mamy połączenie z Internetem przez Aero2.

3. Program Top_netinfo (widoczna siła sygnału).
Jeśli chcemy zobaczyć siłę sygnału i inne parametry sieci możemy uruchomić program Top_netinfo, który jest do pobrania razem ze sterownikami pod linkiem w punkcie 1.
Aby uruchomić połączenie pod tym programem należy wcześniej skonfigurować połączenie dial-up jak opis w punkcie 2.
Konfiguracja przez zmiany w menu Ustawienia:
->Połączenia-> tryb RAS -> Wybierz - edytuj połączenie -> wybrać skonfigurowane połączenie dial-up (np. Aero2)
->Połączenia->APN: darmowy, numer telefonu: *99***1#, Login (puste), Hasło (puste),
-> Dodatkowe połączenie inicjujące – AT+CGDCONT=1,"IP","darmowy"
-> Komunikacja AT i PIN->Port do komunikacji …: COMx: Modem Dell Wireless 5540 HSPA Mini-Card Modem
-> Komunikacja AT i PIN->zaznaczona komunikacja AT
-> GPRS/UMTS -> Wybierz modem: Inny, Wymuszaj technologie: Nie zmieniaj
Po zaakceptowaniu Ustawień zainicjować połączenie przez Połącz. Gdy wyskoczy monit z uwagą, to nacisnąć Tak. Powinno dojść do nawiązania połączenia i pokazanie siły sygnału w dolnym lewym rogu okna.

Miłego korzystania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-09-2012, 11:42
Post: #31
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Witam ponownie Wszystkich,

Chciałbym dodać jeszcze jedną ważną informację co do konfiguracji programu Top_netinfo opisanym w poprzednim moim poście w punkcie 3. Chodzi o zweryfikowanie informacji o wpisaniu ustawień w ustawieniach w Komunikacja AT i PIN->Port do komunikacji … .
Aby można widzieć parametry sygnału nadajników poprzez funkcję Komunikacji AT, należy wpisać „z palca” tylko nr portu COM (np. COM6) bez nazwy urządzenia w polu "Port do dokumikacji ...." w Komunikacja AT i PIN pod menu Ustawienia. Dokładnie jest to ten sam nr COM jaki jest ustawiony w Menadżerze Urządzeń dla „Dell Wireless 5540 HSPA Mini-Card Device Management” w grupie rządzeń „Porty (COM i LPT)”. U mnie jest przypisany do tego urządzenia port COM6. Jak zmieniłem w tym urządzeniu na inny np. (COM5) i wpisałem ten nr portu do programu to nie działa łączenie i wyskakują błędy – nie wiem dlaczego więc pozostałem z portem COM6 w urządzeniu i programie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-09-2012, 20:10
Post: #32
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Super sprawdzę i dam znać co umnie sprawdze na D630 i D430
a teraz mam pytanie chce na dela D5540 zainstalować firmeware do IBM lecz niemogę wypakować sterownika do IBM na Dellu , podejżewam że jest taka sama zasada przy rozpakowaniu sterownika z oryginalnego dela ale niewiem gdzi mam ich szukać dokładnie chce je sprawdzić na Lenovo ThinkPad T420 , może ktoś mi podpowie ,
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-10-2012, 23:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-10-2012 01:05 przez p4trykx.)
Post: #33
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Dziadek_AD
Mógłbyś jeszcze raz opisać jak uruchomić komunikacje AT z Dellem 5550. Ja sobie nie mogę dać rady. Mój modem jest na porcie COM3 (Mini-Card Device Managment). Mam wyłączonego Dell Modem Managera. Modem jest włączony.
Dostaję komunikat
Kod:
Nie otrzymano prawidłowej odpowiedzi z portu.

EDIT
Sprawdziłem na Viście 32bit i tam top_netinfo działa z AT pod Win 7 mogę otworzyć port com np. puttym ale po kilku chwilach wyskakuje błąd. Czasami zdążę wysłać AT i dostać OK. Pewnie czeka mnie żonglerka wersjami sterownika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2012, 11:53
Post: #34
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
p4trykx, może masz połączone połączenie szerokopasmowe w windows?

Komendy AT możesz wysyłać na port COM od modemu (nie na porty com w portach com i lpt) chociaż na Mini-Card Device Managment też powinno działać, jeżeli nic nie używa tego w tym samym czasie.

Jakby ktoś szukał sterowników do Dell 5530, 5540, 5550, 5560: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=36314 (same sterowniki, bez instalatora Della, który nie działa)


Instalatory sterowników Della odmawiają współpracy i każą się kontaktować z pomocą techniczną.

Dell Mobile Broadband Manager DMBM się instaluje ale nie wykrywa modemu (możliwe, że nie ma jakichś wpisów w rejestrze, że sterowniki są zainstalowane przez instalator Della).
Cytat:Brak komunikacji w przenośnym urządzeniu szerokopasmowym

Także jak ktoś wie jak oszukać instalator sterowników lub sam program DMBM to byłbym wdzięczny a informacje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2012, 12:19
Post: #35
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Trzeba spreparować instalotora
http://forum.jdtech.pl/Watek-dell-latitu...instalacji
Tu jest mój wątek z instrukcjami i linkiem do odpowiedniego tematu na forum bez-kabli

Pokombinuję jeszcze z tym portem, może rzeczywiście coś innego z niego korzysta. Czasami działa ale tylko przez chwilę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-01-2013, 21:01
Post: #36
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
witam

to mój pierwszy post na JDTech więc korzystając z okazji wszem i wobec się witam...

A w temacie modemu 5540 to udąło się uruchomoć jako połaczenie szerokopasmowe
stałem się posiadaczem modemu DELL Wireless 5540 (H039R) umieszczonego w Lenovo T410. Takie połączenie nie jest jak wiadomo zbyt szczęśliwe. Korzystając z wieu informacji zarowno z JDTech jak i innych stron udąło mi się uruchomić połączenie jako modem telefoniczny. Działało jednak po pewnym czasie połączenie przy próbie uruchomienia sypało błedem 743 (o ile dobrze pamiętam).
Nie dając za wygraną odinstalowalem wszystkie urządzenia związane s Dellem 5540 i zaczołem instalować od nowa ponownie postepując instrukcją: http://megaserwis.com/images/Dell-WWAN-5...rukcja.pdf

tym razem postapiłem zgodnie z instrukcją i pozmieniałem porty...
   
następnie skonfigurowałem połączenie szerokopasmowe i.... udąło się również działa.
   
   
i pokazuje siłe sygnału :)

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-01-2013, 02:16
Post: #37
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
No proszę - pierwszy wpis i od razu konkretne informacje - dzięki za opis!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2013, 02:38
Post: #38
Odp: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
To w dalszym ciagu nie dajac za wygrana pokusilem sie o sprawdzenie modemu pod Ubuntu...wiec szybki start z pendriva...wybor sieci pomiedzy WIFI lub gsm broadband (sam bez niczego podstawil do wyboru).
Niewiele myslac wybralem gsm nastepnie kreator polaczenia zapytal o kraj, podstawil liste operatorow (w tym Aero2), zatwierdzenie i co....?
Dziala...!! Na linuksie...



Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2013, 13:03
Post: #39
RE: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
Ten Ericsson (brandowany tylko przez Della) ma dobre wsparcie we wszystkich systemach. A Linuks od końca 2011 roku ma pełną obsługę Aero2, w Ubuntu od 12.04 jest w Network Managerze odpowiedni profil. Szkoda, że automatycznie nie wybiera.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-01-2013, 13:36
Post: #40
Odp: Dell 5540 z nową kartą Aero2 - działa na oryginalnym sofcie
We wszystkich pod warunkiem ze posiada sie laptopa DELL... w innym wypadku jest problem opisywany w tym watku...



Wysyłane z mojego LG-P970 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Aero2 a likwidacja 3G zurich 2 1 274 11-04-2023 11:47
Ostatni post: jakubd
  Problem z GPS w Dell 5550 modemie Justyna0011 23 30 730 04-07-2016 13:23
Ostatni post: szopen
  Aero2 jest Internetu nie ma… wwojtek 14 27 519 02-09-2015 16:28
Ostatni post: jakubd
  Medion S4222 a Aero2 QJaw 4 11 902 09-08-2015 21:45
Ostatni post: QJaw
  Nokia Booklet 3G, a Aero2 szymek 3 9 480 11-07-2015 18:53
Ostatni post: jakubd