[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dekapeć - dyskusja ogólna
03-04-2014, 13:54
Post: #1
dekapeć - dyskusja ogólna
Zapraszamy do dyskusji na temat programu wspomagającego korzystanie z połączeń Aero2. Szczegóły w artykule dekapeć - oprogramowanie wspierające użytkowników Aero2 na blogu jdtech.pl.

Ten wątek jest przeznaczony dla wszystkich. Wszelkie uwagi, pomysły i komentarze są mile widziane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
K4r0lSz (2014-04-03)
03-04-2014, 17:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2014 17:35 przez szopen.)
Post: #2
dekapeć - dyskusja ogólna
wprawdzie nie dekapeć, ale spore ułatwienie dla użytkowników routerów (wprawdzie tylko dla modeli na których pracuje alternatywne firmware gargoyle by obsy, ale zawsze to coś, szczególnie, że gargoyle daje się zainstalować na najpopularniejszych TP-Linkach)
http://forum.jdtech.pl/Watek-gargoyle-by...n=lastpost

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 17:51
Post: #3
dekapeć - dyskusja ogólna
To na pewno do wykorzystania przy tym sofcie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 19:57
Post: #4
RE: dekapeć - dyskusja ogólna
Może by lepiej poszukać kontaktu z autorami Top netinfo? Może dali by radę wprowadzić jakąś wtyczkę czy coś? Po co tworzyć dodatkowy program.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 20:06
Post: #5
dekapeć - dyskusja ogólna
TNI jest closed source dlatego nie jestem pewien co do chęci współpracy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 00:01
Post: #6
RE: dekapeć - dyskusja ogólna
Przykładowo, jak rozwiązali kapcia w JDownloaderze: Stworzyli wtyczkę Captcha Brotherhood, która działa według tłumaczenia z ich strony domowej:

Jeśli mam Captchę do rozwiązania, wtyczka ta wysyła go do serwera CBH (czymkolwiek to jest). Następnie inny użytkownik zapytuje serwer czy jest Captcha do rozwiązania. Serwer wysyła moją Captchę do tego użytkownika i wysyła jego odpowiedź na tę Capthę z powrotem do mnie. W ten sposób automatyzuje się proces. Tworzy się taka mała sieć (a np. użytkowników Aero2 jest trochę) i każdy rozwiązuje kapcia każdemuSmile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 06:25
Post: #7
dekapeć - dyskusja ogólna
Panie i Panowie... tutaj rozmawiamy o dekapciu, a nie o tym co zrobiło Aero2 Wink

Funkcja SZUKAJ jest za darmo, nie na darmo.
Moje oferty na olx.pl Wink
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 09:44
Post: #8
dekapeć - dyskusja ogólna
Wyłączę potem do osobnego działu o kapciu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 09:49
Post: #9
dekapeć - dyskusja ogólna
Czy jest jakiś ETA (przewidywany czas dostarczenia) wersji testowej?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 10:00
Post: #10
dekapeć - dyskusja ogólna
Po drodze (rozpracowywania API itd.) pojawiło się szereg dodatkowych pomysłów i koncepcja jest teraz taka:
1. To będzie coś na kształt easy-to-use zastępnika dialaera, czyli kolejny po MDMA i TNI programik sterujący połączeniem.
2. Każdy (bardziej zaawansowany) będzie mógł dodać obsługę kolejnych urządzeń (modemów, routerów itd.)
3. Domyślnie obsługujemy kapcia i Aero2, ale program będzie działał z każdym providerem.
Będzie dużo automatyki tak, żeby nie trzeba było nic robić dodatkowego, ale konfiguracja będzie także dostępna dla zaawansowanych.
4. Program będzie zastępował bardziej MP, niż TNI (to będzie program przede wszystkim do łączenia, a nie diagnostyki).

Komunikacja podstawowa z modemami już jest (routery to sprawa osobna), wyświetlanie kapci też.
Na pierwszy rzut sprzęt, który mam na stanie i jest/był w sklepie, bo to najłatwiej nam testować.

Mam nadzieję, że coś będzie można udostępnić w ciągu kilkunastu dni - nie interesuje nas robienie Quick&Dirty solution tylko dla "mojego windows XP bez SP2" albo "dystrybucji linuksa Debian na dziś", tylko dla wszystkich - systemów i urządzeń i operatorów. Dlatego nie mamy gotowców jak inni po 24 godzinach, tylko to musi chwilę potrwać.

Sprawy komplikują się na takich drobiazgach jak... interfejs użytkownika - brakuje nam grafika, ale z tym też sobie poradzimy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 11:19
Post: #11
RE: dekapeć - dyskusja ogólna
Jakub: jestem gotowy do testów, jak będziesz coś miał to wyślij.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 12:18
Post: #12
dekapeć - dyskusja ogólna
Jeżeli będzie potrzeba testów, to zgłaszam gotowość.

Dysponuję: WnXP, Win7, E173u-2, E3131, TP-LINK MR3420.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2014, 14:04
Post: #13
dekapeć - dyskusja ogólna
Ja mam dostęp do Windows 8.1 x64 oraz XP SP3, ew. też do 7 x64 Wink
Na podorędziu korzystam z Huawei E5331, także jestem bardziej router'owo zoorientowany.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2014, 22:10
Post: #14
RE: dekapeć - dyskusja ogólna
Proponuję zrobić jeszcze jedną funkcjonalność:
możliwość wykorzystania innego łącza internetowego do automatycznego rozwiązywania kapcia przy pomocy serwisu typu Captcha Brotherhood.
Ten pomysł pojawił się już w wątku http://forum.jdtech.pl/Watek-dekapec-tyl...gramistow, ale jak na razie przeszedł bez echa.
Założenie jest następujące: kupujemy najtańszy Internet mobilny, oczywiście od operatora nie związanego z grupą kapitałową pana Zygmunta. Przez to łącze przesyłane będą tylko obrazki captcha i odpowiedź zwrotna z serwisu rozwiązującego kody. Cała reszta ruchu internetowego będzie przechodziła przez BDI.
Całkowite zautomatyzowanie procesu „autoryzacji” połączenia pokazałoby panu Zygmuntowi, że wprowadzenie kapcia okazało się nieskuteczne. Dodatkowo pewnie konkurencja trochę by zarobiła, zakładając, że dodatkowe łącze byłoby usługą typu Orange Free na Kartę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2014, 22:53
Post: #15
dekapeć - dyskusja ogólna
O ogólnych wadach pomysłu napisałem w dziale dla programistów.
Co do Captcha Brotherhood - widziałeś, że za rozwiązywanie kodów trzeba płacić (np. własną pracą przy przepisywaniu kodów), uzyskać zgodę serwisu itd. itp.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2014, 23:24
Post: #16
RE: dekapeć - dyskusja ogólna
Wiem, że trzeba płacić na przykład własną pracą, ale nie wiem o jakiej zgodzie serwisu piszesz?
Dawno temu korzystałem z podobnego serwisu Captcha Exchange Server i oprócz tego że trzeba było zarabiać nie było innych wymagań.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 07:04
Post: #17
dekapeć - dyskusja ogólna
Mówię o ostatnim punkcie FAQ:
Cytat:I need a captcha solving system for other uses than Jdownloader or Mipony, is it possible?

Please contact us about your needs on captchabrotherhood{at}gmail.com
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 09:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-04-2014 09:48 przez gbr.)
Post: #18
dekapeć - dyskusja ogólna
Gdybyśmy chcieli otrzymać jakąś dedykowaną wtyczkę inną niż do JDownloader lub Mipony, to OK.
Ale nie chcemy, gdyż oprócz wtyczek dają też windowsowy programik cbhcoreplugin.exe o następującej składni:
cbhcoreplugin.exe -l <username> -p <password> -c <captcha file name>
którym wysyłamy obrazek kapcia, a w odpowiedzi dostajemy plik tekstowy z rozwiązanym kodem.
Mamy do dyspozycji gotowca, którego można wykorzystać.

Oto link: http://www.captchabrotherhood.com/api.aspx
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 10:49
Post: #19
dekapeć - dyskusja ogólna
Cytat:I need a captcha solving system for other uses than Jdownloader or Mipony, is it possible?
Tłumaczenie:
Potrzebuję systemu rozwiązywania kodów CAPTCHA do zastosowań innych, niż Jdownloader lub Mipony. Czy to jest możliwe?

Nie wiem jak ty to rozumiesz, ale użycie ich systemu do innego zastosowania niż Jdownloader lub Mipony jest albo działaniem wbrew prośbie operatorów systemu, albo wbrew ich regulaminowi. Przygotowanie pliku obsługującego serwis nie zwalnia nas z konieczności przestrzegania zasad korzystania z serwisu. A opieranie skomplikowanego programu na naruszaniu regulaminu innej organizacji (nawet luźnej) to nie jest zbyt dobry pomysł.

Mimo to pomysł uważam za interesujący - możemy spędzić godzinkę albo dwie na wpisaniu 100 kapci dla innych i mamy z tego trochę kapci do automatyzacji. Gdyby nie to, że trzeba obsługi dwóch łącz na raz to dałoby to się zrobić bardzo szybko.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-04-2014, 11:18
Post: #20
dekapeć - dyskusja ogólna
Nie wyobrażam sobie, żeby właściciel jakiegokolwiek systemu zabezpieczonego kapciem wyraził zgodę na używanie jakiejś automatyki do omijania zabezpieczenia Wink
Po prostu mają przygotowane tylko 2 wtyczki i gdyby ktoś chciał inną dedykowaną do jakiegoś softu, to ma się do nich zgłosić.
Opublikowali za to rozwiązanie uniwersalne, o którym pisałem wcześniej. Wada tego rozwiązania jest taka, że należy to jeszcze okodować we własnym zakresie.
Według mnie to jest cała tajemnica tego pytania w FAQ.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Dekapec-mod by sauron76 [modem],[wini] sauron76 9 12 039 09-04-2016 06:22
Ostatni post: sauron76
Brick Dekapeć by gbr [modem + dodatkowe łącze],[win +CBHplugin] gbr 21 44 062 02-01-2015 21:19
Ostatni post: szopen
Brick Dekapeć OpenWrt by sciss [router OpenWRT +dodatk. łącze +konto shell mono],[dowolny] sciss 5 5 279 05-06-2014 02:49
Ostatni post: sciss
Lightbulb dekapeć - tylko dla programistów jakubd 40 45 855 18-05-2014 21:40
Ostatni post: tombur