[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dekapeć - tylko dla programistów
03-04-2014, 13:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-05-2014 14:02 przez szopen.)
Post: #1
Lightbulb dekapeć - tylko dla programistów
Zapraszamy do dyskusji na temat programu wspomagającego korzystanie z połączeń Aero2. Szczegóły w artykule dekapeć - oprogramowanie wspierające użytkowników Aero2 na blogu jdtech.pl.

Ten wątek jest przeznaczony tylko dla programistów i osób wspierających projekt od strony technicznej. Wszystkie posty niespełniające tego wymogu będą natychmiast usuwane.

Wszystkie inne uwagi - zapraszamy do wątku dyskusji ogólnej do programie dekapeć. Wszelkie uwagi, pomysły i komentarze są tam mile widziane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi jakubd za tę wiadomość:
K4r0lSz (2014-04-03)
03-04-2014, 14:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2014 15:27 przez nice1.)
Post: #2
RE: dekapeć - tylko dla programistów
Chciałbym poruszyć problem, który zaobserwowałem wczoraj (na urządzeniu mobilnym) podczas pierwszych przygód z captcha. Jest to moim zdaniem spory problem, którego aero2 nie przewidziało albo po prostu został olany. Mianowicie: załóżmy że na telefonie, bądź tablecie używamy aplikacji, które pingują jakiś adres z dużą częstotliwością. Przyjmijmy, że jest to gg, które co chwila łączy się z serwerem w celu sprawdzenia nowych wiadomości. Przepisaliśmy captche, zrestartowaliśmy połączenie, wszystko jest ok i gg działa jak należy. Ale po godzinie nasza sesja w aero2 wygasa, i wymagane jest ponowne przepisanie kapcia. My akurat jedziemy autem, bądź pływamy w basenie i nie możemy tego zrobić.

Co się dzieje - gg wysyłając request licząc na leciutką odpowiedź w postaci (na przykład) krótkiego JSONa z ewentualnymi wiadomościami dostaje w odpowiedzi ciężki response zawierający captche i coś tam jeszcze. I tak co chwilę.
W rezultacie zużycie baterii wzrasta niemiłosiernie, w moim przypadku jest to około 100% (!!!).

Jeśli aplikacja powstałaby na urządzenia mobilne musiałaby w jakiś sposób blokować cały traffic jeśli wykryje captche. Byłby to bardzo dobry feature, aczkolwiek inne aplikacje pewnie zacząłby krzyczeć o braku dostępu do sieci. Inny sposób to przechwycić wszystkie requesty i zwrócić puste responses - powstaje ryzyko niepoprawnego funkcjonowania aplikacji, w których taka odpowiedź nie została przewidziana.

Chętnie poznam Wasze oponie na temat zjawiska opisanego wyżej.
Posiadam doświadczenie w pisaniu aplikacji na Androida, i w zależności od dostępnego czasu możliwe, że się podejmę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 21:05
Post: #3
dekapeć - tylko dla programistów
Proponuję podzielić program na moduły.

Zupełnie inaczej dekoduje się wymaganie reakcji w przypadku modemu, zupełnie inaczej przez router. Okienko z kapciem może być trzecim modułem.

Szybciej pójdzie pisanie i testowanie. Także ewentualne zmiany będzie łatwiej wprowadzać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 21:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-04-2014 21:54 przez konrad.zielinski.)
Post: #4
dekapeć - tylko dla programistów
Pingowanie czegokolwiek nie ma sensu, bo serwery DNS captive portala przekieruja nas do bdi.free.aero2.net.pl i będziemy pingować ten serwer. Tak samo HTTP GET gdziekolwiek zwróci 200 OK, z tegoż serwera. Są mi znane dwa popularne sposoby wykrywania captive portali:
1) stosowany w Androidzie i Chromie - GET jakiegoś adresu który zawsze zwraca HTTP 204 np. http://gstatic.com/generate_204, http://google.com/generate_204, http://clients3.google.com/generate_204, etc. jeśli dostaniemy coś innego, to jesteśmy w captive portalu;
2) starszy sposób - GET http://google.com/blank.html - musi zwrócić 200 o zerowej długości, w przeciwnym wypadku jesteśmy w captive portalu

Myślałem o podobnej aplikacji do zastosowania w Androidzie, ale rozszerzonej o automatyczne rozwiązywanie kapci Pakistańczykami (kosztuje jakieś 4 zł za 1000). Konkretnie o takim scenariuszu: urządzenie jest podłączone dwoma sieciami: Wi-Fi i komórkową, np. telefon z Androidem + Mi-Fi podłączone do Aero2, albo tablet w zasięgu Wi-Fi i modemem komórkowym. Appka stwierdza captive portal na jednym łączu ale drugie bangla*. No to bierzemy kapcia, sru do serwisu dekapciującego, submit, jest OK, restart łącza. Niestety, w przypadku Mi-Fi trzeba restart zrobić ręcznie, chyba, że da się jakimś callem zdalnie, ale to musiałoby być dla konkretnych modeli.

* Tu http://stackoverflow.com/questions/25137...30#4756630 jest opisane jak testować konkretne adresy przez łącze komórkowe, gdy jesteśmy podpięci do Wi-Fi (normalnie cell data się wyłącza, gdy Wi-Fi działa)

A! I jeszcze pomyślałem, że jak ktoś ma dostęp do dwóch modemów 3G to dałoby się chyba zrobić full-automat jak opisany wyżej na desktopa (dwa BDI dekapciujące się nawzajem co pół godziny :>), ale nie mam pojęcia jak poszczególne OSy się zachowują w przypadku obecności dwóch różnych łącz, jak je priorytezują, jak potraktują captive portale itp. To już jest tricky shit, trzeba zejść warstwę niżej i raczej dziergać per platforma. Extra bonus jak ktoś dorobi do tego trunking takich łącz (do oszołamiającego 1 Mb/s Tongue).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 09:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2014 09:22 przez jakubd.)
Post: #5
dekapeć - tylko dla programistów
Konkretny przykład resetowania routera z komentarza kolegi diatryba - http://jdtech.pl/2014/04/aero2-i-captcha...t813764288
Cytat:Korzystam także z MR3420 i stworzyłem plik restart.bat, który wystarczy kliknąć, oto jego zawartość:
Kod:
@echo off
rem To pod linux
rem wget -qO- --user=mójlogin --password=mojehasło http://192.168.1.1/userRpm/SysRebootRpm.htm?Reboot=Reboot > /dev/null
rem To pod Windows XP
wget -qO- --user=mójlogin --password=mojehasło http://192.168.1.1/userRpm/SysRebootRpm.htm?Reboot=Reboot > /null

Sam plik wget.exe można m.in. wziąć stąd: http://users.ugent.be/~bpuype/wget/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 09:42
Post: #6
dekapeć - tylko dla programistów
Kolejny pomysł dla HiLinków:
(04-04-2014 01:47)sauron76 napisał(a):  Dla tych, którzy mają Hi-Linka. Zróbcie sobie plik bat, który będzie resetować połączenie. Mi to na razie działa. Zmieniłem nazwę interfejsu na Aero2 (Panel sterowania -> Centrum sieci i udostępnienia -> Zmień ustawienia karty sieciowej dla WIN7). Wcześniej miałem tam polskie znaki i coś nie chciało działać. Teraz tylko pozostaje jakiś sposób, który uruchomi sam ten plik po wpisaniu kodu. Dałem opóźnienie jednej sekundy i nie ma problemu. Jak komuś nie zadziała to dajcie więcej. Bez tego opóźnienia nie wykonywało się drugie polecenie. Ten myk chyba jest uniwersalny dla wszystkich, którzy korzystają z bezpośrednio wpiętych modemów.

Cytat:netsh interface set interface "Aero2" disabled
timeout /t 1
netsh interface set interface "Aero2" enabled

Dodanie skrótu dla pliku bat do paska systemu Windows (nie jest to takie oczywiste jak się może wydawać)
1.Renaming your .cmd/.bat to to .exe
2.Right clicking on the *.exe and choose pin to taskbar
3.Renaming it back to .cmd/.bat
4.Shift+right clicking the taskbar icon (for the exe) and choose properties
5.Changing the reference from *.exe to .cmd/.bat and change icon as needed

Wystarczy po wpisaniu kodu kliknąć w podręczny skrót na pasku. W sumie jest to dużo wygodniejsze niż wchodzenie w ustawienia modemu.

Dla użytkowników routerów może wskazane będą zdalnie sterowane gniazda elektryczne. Znalazłem coś takiego. Urządzenie powinno się zresetować po chwilowym odcięciu od prądu za pomocą pilota. To tylko moja idea. Nie wiem jak to się sprawdzi w praktyce.
http://www.jula.pl/gniazda-elektryczne-z...szt-408062
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 10:15
Post: #7
dekapeć - tylko dla programistów
wget/curl to są też aliasy do Invoke-WebRequest w PowerShellu dostępnym od Visty wzwyż, nie trzeba wget.exe dodawać i klepać dosowskich batchówek, nie te czasy Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-04-2014, 10:19 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2014 10:20 przez jakubd.)
Post: #8
dekapeć - tylko dla programistów
Czasem chodzi o quick and dirty solution - jak tutaj. Oczywiście to nie bezpośrednio zastosowanie do dekapcia jako projektu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2014, 21:55
Post: #9
RE: dekapeć - tylko dla programistów
Widzę, że pomysł użytkownika konrad.zielinski dotyczący automatycznego rozwiązywania kodów przy pomocy innego łącza przeszedł bez echa. Może ktoś zorientowany wypowie się w tym temacie?
Można by skorzystać z serwisu Captcha Brotherhood.
Całkowite zautomatyzowanie procesu „autoryzacji” połączenia pokazałoby panu Zygmuntowi, że wprowadzenie kapcia okazało się nieskuteczne. Dodatkowo pewnie konkurencja trochę by zarobiła, zakładając że dodatkowe łącze byłoby usługą typu Orange Free na Kartę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2014, 22:51
Post: #10
dekapeć - tylko dla programistów
Pomysł nie tyle upadł, co jest niepraktyczny - jak kogoś stać na dwa łącza... (można użyć HEYAH, albo OFnK właśnie, jednak... to nie w Windows, trudno tutaj napisać soft zarządzający dwoma łączami aktywnymi jednocześnie).
A Captcha Brotherhood to przecież ludzie przepisujący kody.
Atak algorytmiczny na reCAPTCHA jest dla nas niewykonalny. Czekamy na ew. uproszczenie kodów na żądanie UKE.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Dekapec-mod by sauron76 [modem],[wini] sauron76 9 6 597 09-04-2016 06:22
Ostatni post: sauron76
Brick Dekapeć by gbr [modem + dodatkowe łącze],[win +CBHplugin] gbr 21 30 464 02-01-2015 21:19
Ostatni post: szopen
Brick Dekapeć OpenWrt by sciss [router OpenWRT +dodatk. łącze +konto shell mono],[dowolny] sciss 5 2 574 05-06-2014 02:49
Ostatni post: sciss
  dekapeć - dyskusja ogólna jakubd 53 32 355 03-05-2014 23:16
Ostatni post: jakubd