[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
D-Link DWR-921 A1 Firmware – jakie(!) „wersje” oprogramowania sprzętowego?
25-02-2015, 13:20
Post: #1
D-Link DWR-921 A1 Firmware – jakie(!) „wersje” oprogramowania sprzętowego?
D-Link DWR-921 A1 Firmware – jakie(!) „wersje” oprogramowania sprzętowego?

Miałem okazje odświeżyć swojego DWR`a, dla odmiany pod sieć PLAY. Przy okazji doszedłem do wniosku, iż „zaktualizuje FW” i tu mała zagwozdka.

Jak wspominałem w temacie http://forum.jdtech.pl/Watek-d-link-dwr-...szczecinie od razu po zakupie natrafiłem na dwie różne wersje FW:
a) 1.00 B03 PL z polskiej strony producenta;
b) 1.01b04 ze strony angielskiej/brytyjskiej;
Niby nic, niemniej przy okazji „googlowania” podstawowych fraz jak „DWR-921 firmware” trafiłem na stronę/forum: http://www.dlink-forum.info/showthread.php?tid=2454 gdzie wspominano już o FW w wersji 1.01 build 10, 11… 12!

Szybki przegląd „oficjalnej” dostępności na stronach producentów i tak v1.01 build 11 (lub jak kto woli 1.01b11) dostępny jest na stronie DE => http://www.dlink.com/de/de/support/produ...#downloads nie analizując zbyt długo przystąpiłem do instalacji.
*ew. ftp://ftp.dlink.de/dwr/dwr-921/driver_software/

Jeśli jesteś lub byłeś użytkownikiem DWR-921:
1) z jakiej wersji FW korzystałeś?
2) jakie miałeś z nim problemy (jeśli)?
3) czy znasz / masz dostęp do info odnośnie zmian wprowadzanych w kolejnych wersjach / build`ach?

A tak btw. co myślicie o takiej formie rozwijania FW? Na polski rynek wypuszczamy wersję X, na angielski Y, a na mały rynek niemiecki wersję Ybuild11...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 14:14
Post: #2
Odp: D-Link DWR-921 A1 Firmware – jakie(!) „wersje” oprogramowania sprzętowego?
Niektóre rynki roznia się wiec nic dziwnego ze na dany rynek moze byc inna wersja softu. Jakis czas temu walczylem z fritzboxem bo w .de jest annex a a gdzieidziej annex b albo odwrotnie (w pl niektórzy operatorzy maja a inni b) nie wnikam co to jest, w każdym razie moze to byc uzależnione od takich ustawień. UE niby jeden rynek ale technologie różne moga byc.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 15:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2015 15:21 przez bakahk.)
Post: #3
D-Link DWR-921 A1 Firmware – jakie(!) „wersje” oprogramowania sprzętowego?
W dużej mierze się zgadzam, niemniej w tej sytuacji nieco mnie to zmierziło.

Rozumiem „rynki” w stylu: USA vs EU vs Asia itd., rozumiem również podział samej „zjednoczonej” Europy.

Nie chcę jednak zrozumieć dlaczego dla tej samej wersji sprzętowej, tego samego urządzenia, zastosowano taki „wysyp” wersji.

W skrócie:
-ten sam HW;
-„partia” na EU;
-„kraje” EU;
-wszystkie wersje FW anglojęzyczne;
-wg wygrzebanego po części z netu changelog`a w kolejnych build`ch naprawiano zgłaszane problemy; stąd między innymi poszukiwanie ostatniego oficjalnego FW (zakładałem najnowszego) na stronie DE - skala i znaczenie rynku.

Testowałem „wersje” dla PL, UK, oraz aktualnie testuje DE.

p.s mam nieodparte wrażenie, iż support D-Linka na poszczególne kraje (dla tego zakresu urządzeń) po prostu ma „w poważaniu” dalsze zmiany i nawet nie interesuje się tym jak jest rozwijane ich oprogramowanie przez inne działy;
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 16:55
Post: #4
Odp: D-Link DWR-921 A1 Firmware – jakie(!) „wersje” oprogramowania sprzętowego?
Zauważ że troszke generalizujac w Polsce ludzie lubia grzebać w routerach, natomiast na zachód od nas raczej wszystko mam byc idiot friendly, plug and play czy jak to nazwiesz. Pewnie większość klientów z "zachodu" to wie gdzie w iphonie jest wifi i ze tam ma wpisać password from sticker Big Grin bo WPS moze byc za trudny Big Grin mimo ze łatwiej paruje ale nie wszędzie.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-02-2015, 19:16
Post: #5
D-Link DWR-921 A1 Firmware – jakie(!) „wersje” oprogramowania sprzętowego?
bakahk napisał(a):mam nieodparte wrażenie, iż support D-Linka na poszczególne kraje (dla tego zakresu urządzeń) po prostu ma „w poważaniu” dalsze zmiany i nawet nie interesuje się tym jak jest rozwijane ich oprogramowanie przez inne oddziały
ja mam takie wrażenie, że dotyczy to prawie każdego producenta, którego sprzęt regionalnie różnicowany jest przy pomocy oprogramowania, tyle, że w innych dziedzinach różnice między krajami się tak agresywnie nie ujawniają, bo oprogramowanie ma jedną wersję na cały region (np. EMEA czy Ameryki)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 11:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2015 11:50 przez bakahk.)
Post: #6
RE: D-Link DWR-921 A1 Firmware – jakie(!) „wersje” oprogramowania sprzętowego?
(25-02-2015 16:55)spag napisał(a):  (...) password from sticker (...)

genialne Smile

(25-02-2015 19:16)szopen napisał(a):  (...) którego sprzęt regionalnie różnicowany jest przy pomocy oprogramowania (...) EMEA czy Ameryki (...)

-przypomniały mi się czasy gdy w jednym odtwarzaczu "mp3" wypuszczonym na rynek polski / europejski, należało zmienić FW na fabryczny, ale jak się nie mylę "amerykański", by zyskać dodatkową funkcjonalność w postaci... radia FM! Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 14:34
Post: #7
D-Link DWR-921 A1 Firmware – jakie(!) „wersje” oprogramowania sprzętowego?
bakahk napisał(a):przypomniały mi się czasy gdy w jednym odtwarzaczu "mp3"
to jeszcze można dodać do tego limitowanie głośności tylko na rynku europejskim - w tym wypadku tez trzeba było zmienić soft na "amerykański", generalnie ta przypadłość dotyczyła w zasadzie tylko tzw. znanych firm, bo Chińczycy mieli w poważaniu przepisy obowiązujące w unii

inne zastosowanie to nielegalne podnoszenie mocy AP - tu stosowano soft na rynek brazylijski, bo tylko tam lokalne przepisy zezwalają na stosowanie wyższej mocy nadajnika wifi niż w "reszcie świata"
UWAGA w razie wykrycia tak "zmodowanego" sprzętu grożą problemy z UKE i z prokuraturą (a generalnie zagrożenie to ku**wsko wysoka grzywna, a max to chyba 2 lata odsiadki czy coś w tym guście, a gdyby zakłócenia spowodowały jakąś katastrofę - bardzo mało prawdopodobne, ale jednak możliwe, to wtedy można spędzić za kratkami z pewnością ponad 10lat)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-02-2015, 17:53
Post: #8
Odp: D-Link DWR-921 A1 Firmware – jakie(!) „wersje” oprogramowania sprzętowego?
Trochę winy w roznym ograniczaniu mają ..... prawa autorskie, niby wszędzie wolność ale bez różnych modyfikacji IP to za granica nie obejrzysz przez internet różnych vod z polski czy tez w Pl programów z serwisów USA, troche to dla mnie chore, bo zamiast propagować np. Polska kulturę za granicą poprzez tego typu serwisy (wiadomo ze Polacy za granicą byliby głównymi odbiorcami, ale sa przecież inni ktorzy tez byliby zainteresowani polska) to taki przykład.

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Asus RT-AC51u, TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372s-153 oem 24 71 749 25-03-2019 15:54
Ostatni post: mshmaster
  wymiana tp-link 3420 na asus rt-ac750 mshmaster 4 3 757 07-03-2019 21:01
Ostatni post: Ekonomista
  TP-Link TL-MR3420 v2 i E3372h-153 hlink z Play mshmaster 1 1 955 15-11-2018 14:24
Ostatni post: szopen
  D-Link DWR-116 + Huawei E3131s-2 router nie widzi modemu Ekin 18 10 849 08-02-2018 20:30
Ostatni post: Ekin
  Alcatel Link Zone MN40V przenośny hotspot LTE (router mobilny) szopen 1 10 568 26-09-2017 09:01
Ostatni post: jakubd