[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
28-05-2013, 20:39
Post: #1
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
Witam Wszystkich!
Problem modemu Huawei K4505 był już niejednokrotnie poruszany o czym przez 2 dni wałkowania internetu zdążyłem się już przekonać. Właśnie od dwóch dni jestem "szczęśliwym" posiadaczem tegoż modemu, ponieważ mój poprzedni ZTE MF100 nie jest kompatybilny z Aero2.
I tu problem pojawia się ten sam... W programie Mobile Partner nie mam ani jednej kreski zasięgu, toteż myślę, że dlatego nie mogę zarejestrować karty SIM (chociaż mimo to, w zakładce Ustawienia>Sieć wykrywa mi 4 sieci 3g - w tym oczywiście Plus). Próbowałem też rozwiązać problem programem TNI, ale bezskutecznie. Mieszkam w Strzelinie woj Dolnośląskie i wg mapy zasięg powinienem mieć bardzo dobry, do tego mieszkam dość wysoko. Czy jest ktoś, kto wie co jest na rzeczy, bo już mi ręce opadają?
Z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 21:10
Post: #2
Odp: Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
Przeczytałeś poradnik na górze tego działu? Jeśli coś jest u ciebie nie tak to wskaż po wykonaniu czynności tam opisanych. Jeśli modem świeci na niebiesko i jest w systemie widoczny to sprawdź czy nie masz włączonego w tle programu Vodafone mobile

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 21:57
Post: #3
RE: Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
Tak więc...
W modemie miga zielona dioda.


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
28-05-2013, 23:07
Post: #4
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
... Nagle pojawiły się dwie kreski i zarejestrowałem kartę, udało mi się wejść nawet na jakąś stronę, ale tylko na moment. Za chwilę była albo jedna kreska albo wcale, dziwne. W TNI przez chwilkę moc sygnału była nawet 48% po czym spadła do 16 i później lipa. Może po prostu coś jest z nadajnikiem nie tak? Dodam, że teraz dioda mruga na niebiesko...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 02:32
Post: #5
Odp: Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
Na mój gust coś ci zakłóca sygnał, może komputer jak masz kabel usb to spróbuj odsunąć od komputera modem chociaż ten model jest bardzo dobry wg mnie ale nigdy nic nie wiadomo.

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 10:02
Post: #6
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
A czy ten nadajnik na pewno działa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 11:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2013 11:24 przez jafu.)
Post: #7
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
Właśnie jak się okazało jest tam nadajnik Plus ale nie obsługuje UMTS 900. Nadajnik Aero2 jest parę km dalej. W nocy udało mi się jakoś pokombinować z TNI i Mobile Partnerem i był zasięg oraz dostępna sieć Plus 3G. Jak to zrobiłem i w jakiej kolejności coś poustawiałem to nie mam zielonego pojęcia. Potem coś "się skopało" Wink i teraz efekt jest taki, że nie ma ani zasięgu, ani dostępnych sieci. Kurcze, już sam nie wiem o co kaman, jakie ustawienia wprowadzić i w jakiej kolejności. Macie jakiś pomysł? ;/

Dioda znów miga na zielono, w TNI pokazuje moc ok 35% (ale to z tym różnie), sieci nie wykrywa wciąż...

Sytuacja dość podobna jak u kolegi darowizna > RE: Wymuszanie UMTS 900 MHz w Huawei...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 11:49
Post: #8
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
Używaj tylko jednego programu na raz i jak ustawiasz pasma w TNI, za jego pomocą też możesz wybierać sieci. Ustaw zalecane w tamtym wątku opcje i sprawdź, co widzi modem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 12:34
Post: #9
RE: Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
Tak więc... Pokaże wszystko co i jak mam:

   

   

   

   

   

Następnie zamykam TNI i uruchamiam MP

   

   

   

Zmieniam więc na:

   

i o dziwo pojawiają się cztery sieci 3G

   

Ale na tym koniec, bo nie mogę oczywiście zarejestrować Plus 3G...

W nocy jakoś dziwnym trafem i pomimo deszczu była w tym oknie dostępna tylko sieć Plus 3G i normalnie zarejestrowałem kartę. Było połączenie WCDMA Aero2 i ze 3-4 kreski. Co się zrypało to nie wiem. Resetowałem modem a dalej to tak jak widać wyżej... Załamka.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 13:54
Post: #10
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
sytuacja jest jasna i klarowna - brak zasięgu Aero2
(to co widzisz w MP po włączeniu wszystkich pasm to sieć Plus 2100MHz do której karta Aero2 się nie zaloguje) natomiast w przypadku ograniczenia pasma do WCDMA 900MHz widzisz PL06, czyli w twojej okolicy Play pracuje w paśmie wcdma 900MHz (z czego płynie pośredni wniosek, że znajdujesz się z dala od dużej aglomeracji)

to, że się jednorazowo zalogowałeś może świadczyć o tym, że trafiłeś moment idealnej propagacji 900MHz i po prostu musisz wyjść z laptopem na zewnątrz i poszukać miejsca o lepszym zasięgu (w dalszym etapie może być i raczej będzie konieczne użycie anteny kierunkowej) lub... np. trafiłeś na moment testowego uruchomienia nadajnika (i jest on nieczynny)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 14:00
Post: #11
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
Zatem wszystko jasne. A miało być tak ładnie i pięknie... Dzięki za zainteresowanie i pomoc.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 14:29
Post: #12
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
Możesz kupić zawsze antenę kierunkową Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 15:37
Post: #13
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
Zastanawia mnie jednak czy to na pewno wina braku zasięgu sieci Aero2... Z ciekawości włożyłem do tego modemu kartę z Play. Wszystko ładnie i pięknie, zasięg jest, połączyło z siecią (zarówno w TNI jak i MP) a po chwili przeglądania stron nie chciało się nic załadować, pomimo tego, że w jednym i drugim programie zasięg był. Do tego w MP raz na jakiś czas wyskakiwało wykrywanie urządzenia. W starym modemie ZTE MF100 (niestety niezgodny z Aero2) takich problemów nie miałem. Może więc problem nie leży po stronie braku zasięgu z Aero2? Tylko o co w takim razie chodzi. Dodam, że K4505 jest nowiutki :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 15:54
Post: #14
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
podłącz przez kabelek typu Y (2 wtyczki usb i jedno gniazdko) jeśli modem "znika" czyli się resetuje, to w większości wypadków problem zbyt słabego zasilania

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 16:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-05-2013 16:32 przez jafu.)
Post: #15
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
Kurcze, niestety nie posiadam takiego. A czy nie byłoby tak, że jeśli jest zbyt słabe zasilanie, to wystąpiłby ten problem w przypadku innych urządzeń? (tak mi się wydaje) Nigdy nie miałem problemu z urządzeniami podłączonymi pod USB. Dodam jeszcze, że w Mobile Doctor przy Aero2 wykrywa błąd przy rejestracji sieci, a w przypadku Play nie.

Aha, problem z wykrywaniem urządzenia występuje tylko na bardzo krótką chwilę i tylko w MP.

W przypadku sieci Play zasięg jest cały czas i "niby" nie zrywa połączenia, tylko w przeglądarce jest "Wysyłanie żądania..."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 20:31
Post: #16
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
Modemy 3G to wyjątkowo prądożerne urządzenia (zwłaszcza te HSPA+), często przekraczają przepisowe dla USB 2,5W (500ma przy 5V) i stąd problemy ze znikaniem modemu z komputera. Jest to zwłaszcza widoczne przy słabszym sygnale sieci.

Play działa, a (jak sądzę z powyższej dyskusji) przy Aero2 jesteś poza zasięgiem sieci - więc nic dziwnego, że masz błąd przy rejestracji w sieci (bo jej... nie ma).
Zalecenie ogólne - wyjdź na świeże powietrze na testy i użyj przedłużacza USB.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2013, 23:02
Post: #17
Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
Tak, właśnie zrobiłem, kiedy miałem już dostęp do laptopa. "Pobiegałem" po podwórku i... działa! Big Grin Trzeba będzie zaopatrzyć się w antenę i na lapie będzie śmigać Big Grin Dzięki wszystkim za pomoc!!!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-05-2013, 00:03
Post: #18
Odp: Brak zasięgu Aero2 (Vodafone K4505)
K4505 to pradozerny ale mocny zawodnik (do 28.8Mb/s po zmianie softu) wyższa klasa modemów wiele częstotliwości ale już swoje lata ma ten model ale jest ok i świetnie łączy jako szeroko pasmowe urządzenie w Windows

Wysłane z mojego GT-I9305
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z zasięgiem Aero2 w Nowej Dębie woj. podkarpackie bogdanzieba 13 2 673 09-08-2021 09:33
Ostatni post: tps4
  Problem z zasięgiem Aero2 w miejscowości STALE k. Tarnobrzega bogdanzieba 62 41 893 12-11-2020 18:33
Ostatni post: szopen
  Aero2 nie ma zasiegu Portinon 11 10 293 08-11-2020 23:28
Ostatni post: szopen
  Aero2 - zasieg 3G, 4G i UMTS damianosr3 3 5 942 19-08-2016 01:11
Ostatni post: szopen
Brick Problem z Aero2 po 3 miesiącach Heibonna 10 9 886 04-08-2016 10:07
Ostatni post: K4r0lSz