[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak przekierowania na stronę logowania z laptopa
30-05-2016, 19:12
Post: #1
Brak przekierowania na stronę logowania z laptopa
Hej!

Używam aero2 w sytuacjach awaryjnych, ostatnio gdy używałem problemu nie było. Aero2 udostępniam ze smartfona Sony do WiFi. Kiedyś po przekroczeniu limitu czasowego przeglądarka w laptopie automatycznie przekierowywała mnie na
bdi.free.aero2.net.pl:8080/
Od jakiegoś czasu ani jedna przeglądarka w komputerach korzystających z Aero2 po wifi z telefonu nie przekierowuje (mimo stosowania takich operacji jak np. ipconfig /flushdns).
Teraz aby odzyskać dostęp do internetu muszę wziąć komórkę do ręki, uruchomić na niej przeglądarkę i strona logowania bez problemu się pojawia. Kod wpisuję na komórce i tak odblokowuję co godzinę Intetrnet, co jest dość upierdliwe.

Co się stało i czy da się przywrócić możliwość wpisywania kapcia na laptopie?
Na komputerach jest Windows 7.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
30-05-2016, 23:11
Post: #2
Brak przekierowania na stronę logowania z laptopa
Obstawiam jako przyczynę problemu blokowanie pingowanego adresu przy wystąpieniu kapcia.
Prawdopodobnie nieprawidłowa odpowiedź ping sprawia że "router"(czyt. komórka) lub komputer sądzi iż poprawnego połączenia nadal nie ma.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 00:59
Post: #3
Brak przekierowania na stronę logowania z laptopa
pewnym półśrodkiem jest dodanie do bookmarków/zakładek/ulubionych takiego adresu:
http://10.2.37.78:8080
nie wymaga on do otwarcia poprawnie działających DNS, co zwykle umożliwia obejście problemu braku przekierowania

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
saphrii (2016-05-31)
31-05-2016, 03:15
Post: #4
Brak przekierowania na stronę logowania z laptopa
@penknife - nie za bardzo zrozumiałem co z tym pingowaniem czego przez co - problem po stronie komórki czy Windowsa?
Komórka jest stara i wyłącznie używana do udostępniania aero2 i nic tu od lat nie zmieniałem, ją definitywnie wykluczam, a windows? - podejrzewałbym którąś z aktualizacji KB, że coś w temacie dns namieszała...

a tak w ogóle, to
@szopen - dzięki, sposób działa, to mi wystarczy Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 22:07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-05-2016 22:10 przez penknife.)
Post: #5
Brak przekierowania na stronę logowania z laptopa
Wydaj polecenie:
ping -t wp.pl
i zobacz co się dzieje przy wystąpieniu kapcia oraz po jego wypełnieniu. Też nie wiem, które urządzenie jest temu winne (prawdopodobnie komórka robiąca za router uznaje iż połączenie jest wadliwe i nie puszcza go dalej), ale sprawiła to konfiguracja po stronie operatora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-05-2016, 22:37
Post: #6
Brak przekierowania na stronę logowania z laptopa
skoro rozwiązanie podane wyżej działa, to winny jest DNS, bo komórka "puszcza" połączenie, a routing jest prawidłowy

więc ja bym proponował
w "dosowym" okienku (start->uruchom/wyszukaj->cmd.exe) następujące polecenie

nslookup bdi.free.aero2.net.pl

z wyników dowiemy się co służy za DNS
(kiedyś np. DNSy google nie rozwiązywały prawidłowo tego adresu, no w sumie nie jest to dziwne bo konfiguracja przedziwaczna, ale w tej chwili większość publicznie dostępnych DNSów "zna" ten adres, ale np. odpowiedzialne mogą być antywirus czy firewall zapewniające niestandardową obsługę zapytań)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-06-2016, 14:32
Post: #7
Brak przekierowania na stronę logowania z laptopa
hej!

reakcja na nslookup bdi.free.aero2.net.pl:

DNS request timed out. Timeout was 2 seconds.

i kilka takich komunikatów. Spróbowałem z wyłączonym MBAM i Avastem, bez zmian. Strona logowania nadal nie ładuje się automatycznie, reaguje wyłącznie na adres w postaci numeru IP.

W sumie taka sytuacja ma jeden niezaprzeczalny i duży plus. Bywało, że gdy uruchamiałem komputer, następnie przeglądarkę, a dostęp do internetu w danym momencie był zablokowany, to wszystkie karty z ostatniej sesji szlag trafiał, bo wszędzie miałem przekierowanie do kapcia, często bez możliwości odzyskania wcześniejszej strony.

Zostawiam jak jest, mam w speed dialu ikonkę do kapcia aero2 z adresem w postaci numeru IP i jest dobrze. Dziękuję serdecznie za pomoc!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Brak obrazka po sesji - Captcha timeto1 16 18 666 01-10-2015 12:16
Ostatni post: freshman
  Brak CAPTCHA kinta 3 11 844 26-11-2014 22:22
Ostatni post: kinta
  Brak połączenia po Captcha - TP-Link 3420+Huawei 3131 slogan 43 79 347 22-08-2014 22:38
Ostatni post: jakubd
  Brak kodu Captcha... bulas 5 8 522 06-06-2014 06:56
Ostatni post: jakubd
  Brak obrazów captcha pod Windows XP saphrii 16 18 994 28-04-2014 21:54
Ostatni post: ftalo