[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak internetu w virgin mobile na kartę
15-06-2021, 07:17
Post: #1
Brak internetu w virgin mobile na kartę
Mam prepaida w virgin mobile z aktywnym pakietem MINI3, na którym według danych z aplikacji vigrin jest jeszcze 343M. Podobnie, jak się sprawdzi stan pakietu via *222# , to również pokazuje, że pakiet jest aktywny i, że jest tyle samo danych do wykorzystania. Problem tylko w tym, że jak się przejdzie na dane pakietowe w telefonie, to net mobilny najwyraźniej nie działa. Niby tutaj piszą, by wysłać SMS pod numer 9999 o treści VIRGIN, by dostać konfigurację via SMS. No ale najwyraźniej nie potrafię z mojego telefonu wysłać SMS na numer 9999, bo zwraca, że "message could not be sent. Check your connection and try again". No to próbowałem ręcznie skonfigurować APN zgodnie z tym co piszą tutaj. No i dalej brak netu. Big Grin W telefonie (redmi 9m, andek 10) jest niby narzędzie do diagnostyki sieci mobilnej. Są tam takie pozycje jak: test wifi network, network protocol diagnoscics, test network, restricted connection for apps, restricted background connection. Po przeprowadzeniu testu, to narzędzie wskazuje, że "internet connection is normal". Widać tam też przydzielony adres IP (10.200.x.x). Ping do tego adresu dochodzi ale już do 8.8.8.8 nie. Na telefonie są dwie karty SIM, jedna virgin, druga play. Ta druga jest wyłączona i fon działa na jeden karcie zwykle, a druga jest jako zapasowy net. Co ciekawe, kiedy włączę tę drugą kartę i ustawie, by to z niej szedł net mobilny, to na niej net działa, więc wygląda na to, że coś nie tak jest z konfiguracją netu mobilnego dla virgin, tylko co?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-06-2021, 11:59
Post: #2
Brak internetu w virgin mobile na kartę
Jakkolwiek od dość dawna nie używam VM, to wydaje mi się, że APN kiedyś był inny.

Może musisz ustawić SMSC aby SMSy mogły działać (a na normalne numery wychodzą?)
https://virginmobile.pl/pomoc-techniczna
a na końcu jest opis jak się skontaktować z ich pomocą techniczną (kiedyś musiałem skorzystać parę razy, bo problemy leżały po stronie sieci i wydaje się, że w tym wypadku jest podobnie).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
morfik (2021-06-23)
15-06-2021, 12:18
Post: #3
Brak internetu w virgin mobile na kartę
Niby ja mogę dzwonić i ludzi do mnie też mogą. SMS normalnie można wysyłać i też przychodzą, ale na ten 9999 nie chce wysłać. Big Grin

Napiszę do nich i zobaczę co tam powiedzą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-06-2021, 11:56
Post: #4
Brak internetu w virgin mobile na kartę
Napisałem do nich, i poprawili, tj. już net działa, choć nie powiedzieli co było nie tak. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kody USSD Fakt Mobile (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 3 165 436 14-02-2019 20:19
Ostatni post: szopen
  Kody USSD Red Bull Mobile (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 3 44 787 13-02-2019 14:29
Ostatni post: szopen
  Virgin Mobile problemy z zarządzaniem kontem szopen 10 8 030 30-08-2018 15:24
Ostatni post: szopen
  Orange Free na Kartę (OFnK) to_ja 148 388 357 24-07-2018 16:14
Ostatni post: szopen
  Virgin Mobile w zasięgu 4 sieci antekwars 9 7 671 18-03-2018 18:59
Ostatni post: mshmaster