[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bardzo słaby upload w PLAY
24-07-2012, 14:16
RE: Bardzo słaby upload w PLAY
Właśnie byłem na tarasie i sprawdziłem sobie zasięg z ciekawości na nim.
Nie robiłem tego wcześniej, bo ani tam siedział nie będę, ani tam przecież routera nie postawie na parapecie.

W każdym razie tak wyglądają dane z tarasu:

[Obrazek: 06840989892783207549_thumb.jpg]

Czy zakup takiej anteny by coś pomógł jakbym ją postawił na tarasie i podpiął ją sobie do modemu w mieszkaniu?
http://allegro.pl/antena-11dbi-gsm-hsdpa...58667.html
Czy może trzymać się z daleka od takich anten bo nic nie dają?

W elektroniku obok mnie mają jeszcze coś takiego:
http://nowyelektronik.pl/searchsklep.php...s&nr=77395

Mam mały maszt na tarasie, tylko problem w tym, że nadajnika nie widzę stąd, a po drodze są drzewa i budynki. To nie wiem czy zakup takiej kierunkowej ma wtedy sens? W sumie zawsze można wziąć i sprawdzić i ewentualnie oddać, ale wolę się spytać mniej więcej jak to wygląda.

W ogóle na co patrzeć przy takich antenach?
Na zysk energetyczny? Bo jeśli tak, to ten "pałąk" z allegro wypada trochę lepiej od tej kierunkowej.

Nie znam się, dlatego liczę bardzo na Waszą pomoc.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-07-2012, 14:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-07-2012 14:57 przez szopen.)
ATK-LOG ma mniej więcej realne 6-8dBi w interesującym nas paśmie (to jest szerokopasmówka, swoją drogą całkiem przyzwoita dla użycia w sieciach gdzie używany jest zakres 2100MHz wraz z 900MHz np. Play, bądź do użycia generalnie jako antena gsm),

[NIE NA TEMAT] dipol produkuje też anteny wyłącznie na pasmo 900MHz o większym realnym zysku (i tym samym o węższej wiązce) - ATK-8, ATK-10 czy ATK-20
[TERAZ NA TEMAT]
jak również na pasmo 2100MHz - już o tym wspomniałem wcześniej - przy zakupie trzeba patrzeć na obsługiwane pasmo!

ta druga "11dBi" to tzw. śmieć, prawa fizyki umożliwiają uzyskanie zysku rzędu 3dBi (czyli nie więcej niż antena wbudowana w modem) jedynym zyskiem z takiej anteny jest fakt możliwości jej ustawienia w miejscu, gdzie jest lepszy sygnał oraz mniejsze zakłócenia (daleko od komputera)
24-07-2012, 23:54
Chyba zrobię po prostu tak, że kupię tego "śmiecia" oraz tą kierunkową i po prostu przetestuje obie.
Która będzie nie pasować to się odda.

No i ta antenka mała, to właśnie głównie mi o to chodzi, żeby móc ją za okno wystawić.
Za oknem siła sygnału jest prawie o połowę lepsza i chyba leci już maksymalnie jak tylko może wtedy.
Bo z tego co widzę, to więcej niż 5mb/s w downloadzie i około 250kb/s w uploadzie nie pociągnie.
Albo takie limity są narzucone, albo nie wiem, ale więcej nie poszło nawet jak miałem prawie full siłę sygnału.

Bo kupowanie kierunkowej to mi się bardziej w moim przypadku kojarzy z pójściem z gaśnicą na ognisko.
Download wg mnie leci maksem, do uploadu brakuje tylko trochę. Przynajmniej tak mi się wydaje.

Rozumiem, że gorzej na tej antence nie będzie niż na zwykłym modemie jest? Może być tak samo, albo minimalnie lepiej?
25-07-2012, 00:38
w Playu limity prędkości na download są narzucone odgórnie i są przypisane do taryfy jest to 0,5Mbps, 1Mbps, 2Mbps i 4Mbps (w prepaidach 1Mbps i za dodatkową opłatą 4Mbps)
natomiast nie zależą od technologii połączenia (o ile nie jest to GPRS, który ogranicza nas sprzętowo)
25-07-2012, 15:27
No i kupiłem tego śmiecia, z pałąkiem 41cm.

W programie TNI mam około 90db, czyli mam lepiej o ponad 10db, bo wcześniej miałem prawie, że cały czas koło 100db.

Ale co ważniejsze, od razu upload lepszy, 40kb/s leci już spokojnie Smile A to w godzinach szczytu, zobaczymy jeszcze jak będzie wieczorem.

Staty ze speedtesta (wiem, że mało dokładne, ale w końcu coś się poprawiło...)
[Obrazek: 2083184429.png]
25-07-2012, 16:15
Wyniki przyzwoite, sygnał jak na 3G jest OK. Dzięki temu, że pewnie antena na zewnątrz sygnał miał prawo się tak poprawić - tylko nie połam kabla Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-07-2012, 18:17
W każdym razie bardzo dziękuje Wam za pomoc Smile Okazała się nieoceniona po prostu Smile
Na pewno będę się jeszcze odzywał, bo pewnie jakieś pytania się nawiną przez ten czas Smile

Raz jeszcze dziękuje bardzo za pomoc.
No i właśnie mam takie pytanko, co prawda troszkę nie na temat, ale liczę na pomoc.

Jak jest z wytrzymałością takiej anteny? Bo teraz jest lato to w porządku.
Ale jak w przypadku deszczów, zimy, itd.? Wytrzyma to to, czy lepiej jakoś zabezpieczyć?
26-07-2012, 17:00
Jeżeli mówisz o tym magnetycznym "śmieciu", to jeżeli umieściłeś go na płaskim kawałku metalu, to nie ma co się przejmować, wytrzyma. To jak anteny CB - 140km wiatr bez problemu powinno przeżyć. Tylko uważaj na pioruny - antena powinna być poniżej instalacji odgromowej i najlepiej daleko od niej.

Deszcz niegroźny, dopóki oknem nie przytniesz kabla i nie rozszczelnisz go. A to będzie pewnie pierwsza awaria, zanim rdza zacznie zjadać antenę Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
26-07-2012, 23:12
Odp: Bardzo słaby upload w PLAY
Ja mieszkam na parterze i mam go za oknem ba parapecie.

Chodzi mi po prostu o to czy wytrzyma w deszczu i śniegu. Zresztą jak śniegu napada to będę to ogarniał tam jakoś.

W każdym razie dzięki za pomoc.

Wysłane z mojego SGS2 przy pomocy TapaTalk 2.
Odpowiedz