[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asystent Google na telefonie - optymalizacja, tricki.
27-05-2020, 08:47
Post: #1
Asystent Google na telefonie - optymalizacja, tricki.
Dopiero wczoraj, działając na zasadzie intuicji odkryłem fajne możliwości Asystenta Google. Całkiem przypadkiem zakupiłem Chromecast 3, a do tego żarówkę Yeelight model: YLDP15YL. Dopiero jak to wszystko połączyłem w Google Home (właściwie chromecasta musiałem na starcie) zauważyłem, że Asystent Google rozpoznaje mowę "naturalną" przy odpowiedniej konfiguracji pomieszczeń i nazw. Fajna sprawa.
Problem z tym bajerem teraz mam taki, że jak mówię "ok google" do telefonu, kiedy jest zablokowany to odpala i rozpoczyna jakby wykonywać działanie, ale "prosi" o odblokowanie telefonu. Nie pomagają na to wszelkie ustawienia Smart Lock, ani głosu, a tu:

https://support.google.com/assistant/answer/7394306

się okazuje, że odblokować się nie da telefonu z Androidem 8.0 lub nowszym, a z kolei nie wiem jak sprawić, żeby w mojej lokalizacji Smart Lock sprawił, aby nie blokował się telefon po naciśnięciu przycisku zasilania. Może da się coś zrobić? Czy pozostaje zakup głośnika Google Home Mini?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-05-2020, 12:52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2020 13:26 przez szopen.)
Post: #2
Asystent Google na telefonie - optymalizacja, tricki.
Odpowiem tylko odnośnie smart-locka - u mnie działa(ło) Tongue (na andku 8), ale nie używam w powiązaniu z lokalizacją
tzn. lokalizacja w smart-locku musi być dodana i włączona, oprócz tego musi być włączona lokalizacja gps (wydaje mi się, że powinien być tryb wysoka dokładność, ale tego akurat nie jestem pewien)
https://support.google.com/android/answe...cking&rd=2
Po dwukrotnym wciśnięciu przycisku zasilania (z trybu gotowości) powinien być wyświetlony ekran blokady "z otwartą kłódką".
   

a tu wersja z wyłączonym smart-lockiem
   



A teraz najlepsze, po dłuższej zabawie z opcjami smart-locka działać przestało… (normalnie nie używałem opcji w/g lokalizacji), co gorsza akurat smart-locka używałem dotąd normalnie - w powiązaniu z głośnomówiącym zestawem samochodowym, mam nadzieję, że tej opcji też szlag nie trafił przy okazji.

edit: jednak działa - po restarcie systemu musi chyba odnaleźć lokalizację, a wcześniej pewnie zgubiłem sygnał GPS
edit2: załączniki z SS miały zbyt duży rozmiar pliku więc zmniejszyłem rozdziałkę (a trzeba było przekompresować na jpegi, edit3: już zrobione ;P) mam tapetę, która się źle kompresuje.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-05-2020, 11:46
Post: #3
Asystent Google na telefonie - optymalizacja, tricki.
Zadziałał mi smartlock z gps'em, ale czasem chyba gubi gps i nie działa, a z kolei czasem język sam zmienia się na angielski mimo ustawionego polskiego i nie wykonuje poleceń.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Asystent Google jako baza inteligentnego domu. Ekonomista 11 2 266 25-10-2020 02:33
Ostatni post: szopen