Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Asystent Google na telefonie - optymalizacja, tricki.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Dopiero wczoraj, działając na zasadzie intuicji odkryłem fajne możliwości Asystenta Google. Całkiem przypadkiem zakupiłem Chromecast 3, a do tego żarówkę Yeelight model: YLDP15YL. Dopiero jak to wszystko połączyłem w Google Home (właściwie chromecasta musiałem na starcie) zauważyłem, że Asystent Google rozpoznaje mowę "naturalną" przy odpowiedniej konfiguracji pomieszczeń i nazw. Fajna sprawa.
Problem z tym bajerem teraz mam taki, że jak mówię "ok google" do telefonu, kiedy jest zablokowany to odpala i rozpoczyna jakby wykonywać działanie, ale "prosi" o odblokowanie telefonu. Nie pomagają na to wszelkie ustawienia Smart Lock, ani głosu, a tu:

https://support.google.com/assistant/answer/7394306

się okazuje, że odblokować się nie da telefonu z Androidem 8.0 lub nowszym, a z kolei nie wiem jak sprawić, żeby w mojej lokalizacji Smart Lock sprawił, aby nie blokował się telefon po naciśnięciu przycisku zasilania. Może da się coś zrobić? Czy pozostaje zakup głośnika Google Home Mini?
Odpowiem tylko odnośnie smart-locka - u mnie działa(ło) Tongue (na andku 8), ale nie używam w powiązaniu z lokalizacją
tzn. lokalizacja w smart-locku musi być dodana i włączona, oprócz tego musi być włączona lokalizacja gps (wydaje mi się, że powinien być tryb wysoka dokładność, ale tego akurat nie jestem pewien)
https://support.google.com/android/answe...cking&rd=2
Po dwukrotnym wciśnięciu przycisku zasilania (z trybu gotowości) powinien być wyświetlony ekran blokady "z otwartą kłódką".
[attachment=3477]

a tu wersja z wyłączonym smart-lockiem
[attachment=3478]



A teraz najlepsze, po dłuższej zabawie z opcjami smart-locka działać przestało… (normalnie nie używałem opcji w/g lokalizacji), co gorsza akurat smart-locka używałem dotąd normalnie - w powiązaniu z głośnomówiącym zestawem samochodowym, mam nadzieję, że tej opcji też szlag nie trafił przy okazji.

edit: jednak działa - po restarcie systemu musi chyba odnaleźć lokalizację, a wcześniej pewnie zgubiłem sygnał GPS
edit2: załączniki z SS miały zbyt duży rozmiar pliku więc zmniejszyłem rozdziałkę (a trzeba było przekompresować na jpegi, edit3: już zrobione ;P) mam tapetę, która się źle kompresuje.
Zadziałał mi smartlock z gps'em, ale czasem chyba gubi gps i nie działa, a z kolei czasem język sam zmienia się na angielski mimo ustawionego polskiego i nie wykonuje poleceń.
Przekierowanie