[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Asus RT-N10U + E3372 Ograniczona prędkość
13-11-2015, 12:58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-01-2016 00:46 przez szopen.)
Post: #1
Asus RT-N10U + E3372 Ograniczona prędkość
Witam serdecznie na forum, jest to mój pierwszy post bo dziś się zarejestrowałem, mam nadzieję, że zabawię tu na dłużej. Chciałbym uzyskać pomoc ze swoim małym zestawem i kłopotami jakie napotkałem. Do rzeczy w skrócie:

Jak w temacie zakupiłem modem lte ten najbardziej popularny huawei e3372 4glte z playa, roczny z 2giej ręki i do tego router asus RT-N10U lte. Gdzieś mi nawet mignął na forum post że ten zestaw spokojnie dźwiga domową sieć małą lte i akurat ja trafiłem na olxie go w niezłej cenie.

O ile internet z heyah/tmobile chodzi bardzo dobrze na samym modemie zainstalowanym bo łapie 30mbps/25 tak po podpięciu go pod router prędkość max to 12-15mbps/7-8mbps. Spadek o ponad 50% i zastanawiam się jak go zniwelować.
Zaznaczę że nie znam się w temacie jakoś mocno, wiem co chcę przekazac i jakieś tam drobne informacje potrafię znaleźć, ale jeśli chodzi o oprogramowanie routerów etc to jestem w tym laikiem bo nigdy nie softowałem niczego poza wgrywaniem flash menu do w200i x lat temu Wink... Na tym się moje eksperymenty skończyły, nawet mając bardzo dobry smartfon do rootowania i modów etc - motorole moto g2 dual sim bałem się coś w nim grzebać że ucegle telefon. Mniejsza o to, zmierzam do tego że tu ograniczenie prędkości przez router chyba też bierze się z jego softu fabrycznego? Czy może to wynikać z innej przyczyny? Dodam że laptop czy smartfon znajduą się ok metr od routera i moc sygnału jest właśnie taka jak piszę wyżej. Mam wzmaczniasz asusa którego używałem do poprawy jakości sygnału na łączu po kablu w innym miejscu zamieszaknia, teraz z ciekawości też go wpiąłem i połączyłem wpsem z routerem i niestety nic to nie dało, moż 1mbps poprawiło na smartfonie prędkość...

Także byłbym wdzieczny za pomoc jak się tego ograniczenia wyzbyć najmniejszymi ingerencjami, które będę w stanie sam wykonać przy instrukcji kogoś życzliwego z forum może. Wiecie, niby 15mbps to nie jest źle, ale mając modem lte i łapiąc na nim 30 czyli teoretycznie chyba max tego co operatorzy dają dla zwykłego klienta i chcąc stworzyć sieć domową dla 2-3 smartfonów, laptopa i stacjonarki, to trochę szkoda nie wykorzystać pełni możliwości.

Pozdrawiam i liczę że zainteresują się dobrzy ludzie tym tematem Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 16:00
Post: #2
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Modem twój jest HiLinkowy, czy tradycyjny? W trybie HiLink zwykle wydajności są wyższe i od tego bym zaczął zabawę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 18:21
Post: #3
RE: Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
S-153 chyba. Ale wydajnosc z 30 na 12-14 by spadła na routerze? Nie ma szans. Nawet na infolinii asusa nie pomogli, powiedział gość żeby może firmware routera zaktualizować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 21:16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2015 21:16 przez szopen.)
Post: #4
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
majecki napisał(a):Ale wydajnosc z 30 na 12-14 by spadła na routerze?
tak to możliwe - niektóre routery (a właściwie ich komponenty) były projektowane w czasach gdy nikt nie spodziewał się tak powszechnego użycia modemów USB, a port USB miał służyć w początkowym zamyśle do podłączenia drukarki (print-serwer)

jakkolwiek aktualizacja firmware routera jest wskazana (bo nowsze wersje mogą zawierać pewne optymalizacje)

PS podejrzewam, że masz model RT-N10U B (bardziej popularny w PL)
https://www.asus.com/pl/Networking/RTN10..._Download/
a nie RT-N10U
https://www.asus.com/pl/Networking/RTN10..._Download/

nie wiem czy firmware jest między nimi zamienne, więc sprawdź faktyczny model na tabliczce znamionowej (choć podejrzewam, że różnią się tylko obudową, to jednak mogą mieć inną konstrukcję)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 22:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2015 22:07 przez majecki.)
Post: #5
RE: Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Takie informacje mam na znamionowej tabliczce (plik załączony), wygląda na to że to wersja bez B, skoro w nazwie modelu nie figuruje to oznaczenie. Port usb jest 3.0 z niebieskim klipsem w środku, ponadto mam w pudełku taki kabelek przedłużkę - nie wiem czy istotne jest podłączenie modemu do routera właśnie przez ten kabel czy bezpośrenio w port routera. Sys operacyjny w komputerze mam Windows 10 i nie wiem czy ew przy aktualizacji wybrać z listy inne, skoro nie ma Win10 na rozwijanej liście wyboru sys operacyjnego czy po prostu Win 8.1 64 z którego przechodziłem na 10? Ma to jakiekolwiek znaczenie przy zmianie oprogramowania routera jakby co?


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 22:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-11-2015 23:02 przez szopen.)
Post: #6
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
majecki napisał(a):Takie informacje mam na znamionowej tabliczce
masz "RT-N10U B" świadczy o tym H/W ver B1
swoją drogą poznałbyś po obudowie gdybyś zajrzał w linki powyżej - wersja bez B wygląda zupełnie inaczej

majecki napisał(a):Port usb jest 3.0 z niebieskim klipsem w środku
port USB to 2.0
https://www.asus.com/pl/Networking/RTN10...fications/
nie wiem czemu producent zastosował akurat niebieskie gniazdo, sprawdziłem właśnie w innym modelu Asusa też jest niebieskie USB, a jestem w 100% pewien, że to jest USB 2.0

majecki napisał(a):ponadto mam w pudełku taki kabelek przedłużkę
skoro masz, to skorzystaj z niego - kabelek eliminuje przynajmniej częściowo wzajemne zakłócenia modemu i routera

majecki napisał(a):Sys operacyjny w komputerze mam Windows 10 i nie wiem czy ew przy aktualizacji wybrać z listy inne
wybierz cokolwiek (chyba, że chciałbyś skorzystać z jakichś windowsowych dodatkowych narzędzi), firmware pobierasz w formie archiwum *.zip
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireles...763754.zip
należy je rozpakować do dowolnego katalogu do którego znasz ścieżkę - w środku jest plik *.trx
który jest właściwym firmware
instrukcja po polsku (tłumaczenie pozostawia wiele do życzenia…)
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireles...Polish.pdf
na 37 stronie masz informację jak zaktualizować fw

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
13-11-2015, 23:44
Post: #7
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
majecki napisał(a):S-153 chyba
Ponawiam pytanie - HiLink, czy tradycyjny?
Podpowiedź - http://jdtech.pl/2013/10/huawei-e3131s-2...ilink.html
Play niestety odmianę E3372s-153 oferował w obu odmianach, dopiero od początku 2015 tylko są tradycyjne.

Jeżeli tradycyjny, pobawiłbym się w przerobienie na HiLinka - być może będzie działał znacznie szybciej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2015, 00:47
Post: #8
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
jakubd napisał(a):Jeżeli tradycyjny, pobawiłbym się w przerobienie na HiLinka - być może będzie działał znacznie szybciej.
pewnie działałby szybciej, jednak przeróbki nie proponuję wątkotwórcy, ryzyko uwalenia jest spore, a to zabawa raczej dla zaawansowanych w grzebaniu w fw

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
14-11-2015, 22:43
Post: #9
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Bardzo słuszna uwaga, zapomniałem dopisać Smile
Poza tym grzebanie w modemie zwykle oznacza pozbycie się gwarancji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2015, 03:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2015 03:09 przez szopen.)
Post: #10
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
jeszcze tego fragmentu nie skomentowałem…
majecki napisał(a):Mam wzmaczniasz asusa którego używałem do poprawy jakości sygnału na łączu po kablu w innym miejscu zamieszaknia, teraz z ciekawości też go wpiąłem i połączyłem wpsem z routerem i niestety nic to nie dało, moż 1mbps poprawiło na smartfonie prędkość...
jak rozumiem masz na myśli repeater
jego zastosowanie ogranicza wydajność sieci WiFi o połowę (jeśli jest w tym samym standarcie co reszta sprzętu, albo nawet bardziej jeśli repeater to "g" a resztę sprzętu masz "n")

i drugi błąd - używanie (niewiadomego) smartfona do oceny wydajności - użyj komputera i to najlepiej podpiętego kablem

tak się zastanawiałem czy porównujesz wydajność również przy połączeniu kablem z routerem - w przypadku znaczącej różnicy względem WiFi należy zoptymalizować sieć WiFi

niezbyt często ten problem jest poruszany, ale jeśli mieszkasz w blokowisku, to zazwyczaj powodem kiepskiej wydajności wifi jest ogrom zakłóceń od sieci sąsiadów (chociaż repeater raczej sugeruje domek jednorodzinny)
i wypada wybrać jakiś niezajęty (lub najmniej zajęty kanał) - poniżej link do narzędzia dla windows
http://www.techspot.com/downloads/5936-inssider.html
prawidłowa suma kontrolna MD5 pliku to
32c9e8f9bade0be37bf8f52af7f653ff
(zgodnośc z nią gwarantuje brak wirusów w pobranym pliku)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2015, 11:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2015 11:19 przez majecki.)
Post: #11
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Tzn ja nawet nie mogę się zalogować na ten router wpisując 192.168.1.1 i nazwę użytkownika: admin, hasło: admin nie przyjmuje tego i wyświetla okno ponownie wymagane uwierzytelnianie. Nawet nie mogę zrobić tego 1 kroku opisanego przez was czyli update firmware'u routera. Da się jakoś dostać inaczej na ten router? Wydaje mi się że to jego wina z tym obcinaniem o prawie 2/3 mocy sygnału tego który idzie na samym modemie. Teraz laptop stoi metr od routera i zasieg sieci to tylko 1 kreska :|

Repeatera używałem kiedyś jak potrzebowałem wzmocnić sygnał który szedł z routera w mieszakniu obok. Wtedy nic nie obcinał (ale to inny sprzęt całkowicie od tego co tu opisuję i inna lokalizacja już, żeby nie mieszać wątków) - dostawca dawał net 20Mb, z routera na wifi w każdym miejscu w mieszkaniu w którym stał router i u mnie tam po połączeniu z siecią repeatera też miałem 20Mbps. Zero problemów tak jak tu - modem daje 30, router 11 na laptopie metr od zestawu oddalony. W grzebanie w modemie się nie bawię bo to ewidentnie nie jest jego wina. Może kupiłem zły router (z 2 ręki po gwarancju już, z października 2013)? Jestem w stanie odsprzedać go za grosze na olx czy allegro i kupić sprzęt, który byście polecili (też używka, bo nie mam funduszy dużych na taki zabieg), by ten sprzęt współgrał dobrze z modemem a nie obcinał sygnał o prawie 65%...
Pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2015, 11:54
Post: #12
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Laptop stoi metr od routera i sygnał WiFi jest taki słaby (pisz jaki sygnał, bo mamy tutaj dwa: sieci komórkowej i sieci WiFi).
Podłącz laptopa kablem ethernet i tak testuj.
Jeżeli sygnał WiFi taki słaby, to masz problem - z WiFi - albo routerowi zrobiłeś jakąś krzywdę (brak anten, ustawienie minimalnej mocy nadawania, uszkodzenie mechaniczne lub elektroniczne) albo komputerowi (takie same uwagi).
Zbadaj sygnał innym urządzeniem - np. smartfonem z Androidem za pomocą "WiFi Analyzer". Sygnał w tym samym pomieszczeniu (takim 4x4m) w zasadzie nie powinien się specjalnie zmieniać, o ile router stoi normalnie na biurku i ew. anteny nie są niczym zasłonięte.

No chyba, że pominąłeś tak istotną informację, że router stoi w metalowej szafie pancernej, albo na odcinku tego 0,5m jest żelbetowa ściana.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2015, 14:44
Post: #13
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Komputer na pewno jest ok, jestem przekonany że to router - nawet po otrzymaniu paczki antena z tyłu była luźno dokręcona to złącze od niej było zluzowane. Sprawdzilem na dwóch simach - na LTE z playa tym free (100gb) i na tmobileu. W obu przypadkach jest znaczne obnizenie jakości sygnału wifi po połączeniu z siecia. Daje sobie spokoj z tym routerem wartym 40zl.. Polecicie coś co z tym modemem będzie współgralo i nie obniży aż tak jakości sygnału Wi-Fi?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2015, 00:54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2015 00:59 przez szopen.)
Post: #14
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
0) nie kumam jak udało Ci się skonfigurować ten router skoro nie możesz się zalogować do jego webui
1) nie chcę sugerować nic bo moim zdaniem ciężko znaleźć coś sensownego poniżej 200zł
2) jeśli mieszkasz we Wrocku to ja jak zwykle jestem otwarty na osobistą i darmową pomoc, ale pod warunkiem ustalenia czasu i miejsca spotkania mi odpowiadającego, a akurat do wtorku jestem i dysponuję czasem
(inne większe miasta też są możliwe pod warunkiem, że akurat tam będę - kwestia ustalania harmonogramu na PW, jakkolwiek najpierw "musisz się przyznać" gdzie mieszkasz), za Jakuba nie chcę się wypowiadać ale zwykle można liczyć na jego pomoc w stolicy
3) za 40zł to mogę odkupić ten router "w ciemno" licząc się z ryzykiem tego, że jest uwalony, ale pod warunkiem że jest kompletny (ta kwestia na PW)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2015, 08:35
Post: #15
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
szopen napisał(a):W obu przypadkach jest znaczne obnizenie jakości sygnału wifi po połączeniu z siecia.
Uwagi Szopena masz.
Moja uwaga - znowu piszesz o "sieci", a nie mówisz o jakiej.
Jeżeli po podłączeniu modemu komórkowego zasięg WiFi staje się mniejszy, to odsuń modem od routera - przedłużacz USB twoim przyjacielem - i problem zniknie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2015, 14:45
Post: #16
RE: Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Dzięki za zainteresowanie Panowie
Router skonfigurowałem bo zaczęło go wykrywać jak go zresetowałem z tyłu szpilką wciskając przycisk na panelu. Firmware zaktualizowane do najnowszego tego co wrzucałeś.
Niestety nie mieszkam ani we Wrocku, ani w Wawie, a w Radomiu.
Oddalenie przez przedłużkę kilkucentymetrową która była w pudełku routera samego modemu od urządzenia nic nie daje, dalej jest 1 kreska zasiegu na laptopie tej sieci routera. Wpiąłem ten reperater asusa, który posiadam i na nim co prawda zasięg jest kompletny, ale prędkość dochodzi i tak do max 14 z kawałkiem Mbps i koniec.
A tu dla przykładu wynik testu łacza teraz na samym modemie wpiętym do laptopa: http://www.speedtest.net/my-result/4836594154

i od razu wynik po wpięciu modemu do routera przedłużką (czy bezpośrednio w usb, jest to samo)
http://www.speedtest.net/my-result/4836616336
Prędkość na routerze nigdy nie przekroczyła 15Mbps. Wygląda jakby gdzieś było takie ograniczenie wklepane w nim, tylko gdzie..

oba wyniki na lte tmobile. na simce play w tym lte100gb wyniki mam jeszcze mniejsze, ale to już jest zwiazane z infrastrukturą sieci własnej lte playa i ich nadajników oraz użytkowaniu ich przez ogół, inna sprawa oczywiście.

Tak więc co panowie proponujecie? Szopen tak jestem w stanie Ci wysłać ten router za 40zł i tam przesyłkę paczkomatem czy czymś byśmy doliczyli. Wszystko kompletne jest, pudełko dowód zakupu, papierki płytka etc. Tobie się pewnie uda go przywrócić do normalnego działania w kilka chwil, ale ja się na tym nie znam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2015, 17:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2015 18:44 przez szopen.)
Post: #17
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
1) aby porównać wydajność musiałbyś znaleźć kogoś z identycznym modelem routera
2) w tym punkcie tylko gdybanie: bardzo prawdopodobne, że to jest po prostu ograniczenie sprzętowe wynikające z zastosowanego chipsetu w routerze, w końcu to dość stary (i w sumie okrojony) model, a był reklamowany jako router z możliwością użycia modemu USB jako łącza backupowego a nie podstawowego (być może producent wiedział już na etapie wprowadzania na rynek o ograniczonej wydajności USB)
3) z tego co piszesz problemy mogą wynikać z uwalonego access pointa w routerze
(dlatego cały czas sugerowałem i sugeruję wykonanie pomiarów z komputerem podpiętym przewodowo!)
4) no niestety Radom nie znajduje się na liście miast w których będę w dającej się przewidzieć przyszłości (rzędu kilku miesięcy)
5) skoro masz papiery w tym dowód zakupu możesz skorzystać z gwarancji/niezgodności towaru z umową i wtedy odzyskasz całą wydaną kwotę (przypuszczam ~100zł) tak niski sygnał wifi świadczy niemal na 100% o uszkodzeniu, którego najprawdopodobniej i tak nawet rozgrzebując sprzęt nie będę w stanie usunąć (a grzebanie w środku = utrata jakiejkolwiek gwarancji)
6) słowo się rzekło tyle, że 40zł za złom to miałem na myśli wraz z przesyłką Big Grin
pomoc świadczę nieodpłatnie, więc fundusze na wygłupy pod tytułem skupowania niesprawnego sprzętu mam ograniczone
paczkomat jest OK, ja niestety nie mam czasu na dochodzenie praw gwarancyjnych, więc jeśli widzisz we mnie tego który będzie walczył ze sprzedawcą sprzedaj go na OLX czy innym portalu z uczciwym dopiskiem o prawdopodobnym uszkodzeniu sprzętu (są łowcy okazji, którzy być może dadzą za niego więcej nawet mając świadomość kupowania czegoś uszkodzonego, ja wiem, że to ekonomicznie nie ma żadnego sensu, elektroniką zajmuję się wyłącznie hobbystycznie i mam w związku z tym ograniczone możliwości)\
7) są też osoby które przyjmują sprzęt (sprawny lub nie) za darmo

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2015, 19:38
Post: #18
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Na kablu jest to samo jeśli chodzi o prędkości, sprawdzalem już. Rozmawialem dzis z osoba od ktorej odkupilem ten sprzet i tez mowil, ze przy jego uzytkowaniu sprzet do max 15Mbps dawal sygnal. Nie napisal mi tego przed zakupem.
Nie polecasz nic używanego co zapewni przyzwoite parametry na wifi w cenie do 100zl max?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2015, 20:39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2015 20:41 przez szopen.)
Post: #19
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
majecki napisał(a):Na kablu jest to samo jeśli chodzi o prędkości, sprawdzalem już.
więc to eliminuje kwestię wpływu wydajności WiFi na wyniki

majecki napisał(a):i tez mowil, ze przy jego uzytkowaniu sprzet do max 15Mbps dawal sygnal
co potwierdza teorię o ograniczonej wydajności USB tego modelu

majecki napisał(a):Nie polecasz nic używanego co zapewni przyzwoite parametry na wifi w cenie do 100zl max?

na moje oko musisz się szarpnąć przynajmniej na 2x wyższą kwotę, chociaż gdybyś się zdecydował na alternatywne oprogramowanie, to pewnie znajdziesz jakiś sprzęt do 100zł, który dałby się zmodyfikować, coś mi się jednak zdaje, że potrzebujesz czegoś co działa po wyjęciu z pudełka

szkoda, że Radom nie jest mi po drodze, bo chętnie bym zobaczył jak się wydajnościowo sprawdza router, którego używam w trasie czyli TL-WR710 (@gargoyle oczywiście, bo fabryka nie przewidziała obsługi modemów)

ale może jednak coś znajdziesz?, ja nie mam warunków do testów (u mnie LTE samo w sobie osiąga w porywach 25Mbps i to u kliku różnych operatorów więc trudno szukać ograniczeń w routerze skoro głównym ograniczeniem są sieci operatorów - lepsze wyniki osiągałem czasami w HSPA-DC czyli w 3G)
jakkolwiek nie czuje większych potrzeb - prędkości rzędu 15Mbps już wystarczają do oglądania streamingu fullhd

tak przy okazji - ostatnio jak bumerang wraca temat routerów dovado
jeden z nich to dovado tiny - ten model przycina prędkość podobno do około 70Mbps (ale to dotyczy tych szczęśliwców gdzie LTE przekracza takie osiągi) - przez pewien czas używki były na allegro za ~100zł ale od dłuższego czasu ich nie widzę

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2015, 23:10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-11-2015 23:18 przez majecki.)
Post: #20
Ograniczona prędkość ASUS RT-N10U + E3372
Właśnie zajrzałem na allegro i najtańsza używka dovado tiny to koszt 169zł z gwarancją 12mscy... Kurcze mam ograniczony mocno budżet, ale jeśli te routery działają dobrze jak to określiłeś po wyjęciu z pudełka, czyli bez grzebania w ustawieniach skomplikowanych bardziej niż ustawienie hasła do wifi i do routera, to na mikołajki sobie sprawię chyba taką używkę - http://allegro.pl/router-usb-dovado-tiny...98671.html (nie wiem czy można wklejać linki z allegro jak coś, w razie czego usuńcie jeśli to narusza regulamin)

Zależy mi by nie obcinał router za takie pieniądze już sygnału który daje operator mi w danym momencie. 15Mb ok ale jeśli płacę za lte i provider daje mi w tmobileu zasięg który łapie 30 to czemu mam z niego nie korzystać? (Co innego druga karta z playa ta 100gb lte i tam w zależności od obciążenia nadajnika skacze od 8 do 25Mb, ale za 5zł miesiecznie to i 8 dobre)

Chyba że są jeszcze jakieś inne budżetowe bardziej modele które modem e3372 dźwigają w miarę dobrze oferując prędkość w tych granicach REALNA, o których pisałem wyżej. Np TL-MR3420 300Mbps ? On może być rozwiązaniem mojego problemu?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Asus RT-AC51U + Huawei e3373h-153 - słaba prędkość egotrip 1 2 524 06-02-2020 06:10
Ostatni post: szopen
  Asus RT-AC51u, TP-Link TL-MR3420 i Huawei E3372s-153 oem 24 71 787 25-03-2019 15:54
Ostatni post: mshmaster
  wymiana tp-link 3420 na asus rt-ac750 mshmaster 4 3 764 07-03-2019 21:01
Ostatni post: Ekonomista
  Dovado PRO + Modem LTE na USB = jaki? (E398 vs E3372 vs E3276 vs ...); bakahk 17 15 456 01-08-2018 16:51
Ostatni post: jakubd
  Asus Ac51u vs Assus 750u @@Maciek@@ 3 2 483 09-07-2018 23:23
Ostatni post: @@Maciek@@