[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anonimowość w sieci
31-07-2020, 08:30
Post: #1
Anonimowość w sieci
Kiedyś interesowałem się, ale bardzo krótko i mało, anonimowością w sieci i na forum, którego już nie ma, ktoś coś wspomniał o Raspberry Pi. Może wiecie o co mogło chodzić? Albo macie pomysły jak wykorzystać malinkę w tym celu? Niestety akurat ten wątek nie można otworzyć w web archive. Tu przykładowy zrzut z tego forum:

https://web.archive.org/web/201309250623...anizm.net/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2020, 14:49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2020 14:51 przez szopen.)
Post: #2
Zbiór ciekawych projektów do zbudowania na bazie Raspberry Pi
To jest miejsce (chodziło o "Zbiór ciekawych projektów do zbudowania na bazie Raspberry Pi") na ciekawe projekty, a nie na dyskusje, proszę Cię przecież sam chciałbyś mieć porządek na forum…
zatem oddzielam

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2020, 14:59
Post: #3
Anonimowość w sieci
Ok. Sorry, zapędziłem się. Zatem odpowiedz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2020, 15:36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2020 20:12 przez szopen.)
Post: #4
Anonimowość w sieci
Ale ja nie znam tamtego forum, a skoro było w pełni prywatne tj. niedostępne do czytania bez zalogowania to się nie zarchiwizowało…

To takie minusy prywatności w sieci Tongue

a wracając do tematu: malina nic nie pomoże, gdy się nie szyfruje przesyłanych treści
przez VPN proxy można ukryć gdzie realnie jest się w sieci póki provider tego proxy nie ujawnia danych (ale zastosowania specyficznego dla maliny tu nie widzę)

jeśli się ktoś nadmiernie ukrywa, to od razu podejrzewam, że jest SPAMerem (bo tylko ta grupa zawodowa intensywnie korzysta z ukrywania wszystkiego co się da)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2020, 21:05
Post: #5
Anonimowość w sieci
Ekonomista napisał(a):Niestety akurat ten wątek nie można otworzyć w web archive.
A zapodaj jaki to był wątek.
szopen napisał(a):Ale ja nie znam tamtego forum, a skoro było w pełni prywatne tj. niedostępne do czytania bez zalogowania to się nie zarchiwizowało…
Nie wiem czy było prywatne i też nie znam tego forum, ale np. pierwszy z brzegu wątek - Tymczasowe i wirtualne konta mailowe. I inne fajne rzeczy.. Vol2. jest w archive - https://web.archive.org/web/201604180853...hp?tid=492
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
31-07-2020, 22:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-07-2020 22:14 przez szopen.)
Post: #6
Anonimowość w sieci
Więc jednak nie było prywatne - najwyraźniej miałem timeouty przy "wykopywaniu z głębokiego archiwum" Tongue

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2020, 07:54
Post: #7
Anonimowość w sieci
tps4 napisał(a):A zapodaj jaki to był wątek.

Po co? On się nie zarchiwizował. Web archive jest do d...y - skoro nie wszystko można wyciągnąć to najczęściej istotne osobiście strony, znając moje szczęście akurat przepadną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2020, 11:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-08-2020 11:11 przez tps4.)
Post: #8
Anonimowość w sieci
@szopen

Chyba jednak było prywatne od początku i miało dość liberalne zasady, lub w którymś momencie zmieniło się na prywatne bo w/g regulaminu:
Cytat:Forum Libertarian jest prywatnym forum dyskusyjnym polskiego ruchu wolnościowego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-08-2020, 15:25
Post: #9
RE: Anonimowość w sieci
(01-08-2020 07:54)Ekonomista napisał(a):  
tps4 napisał(a):A zapodaj jaki to był wątek.

Po co? On się nie zarchiwizował. Web archive jest do d...y - skoro nie wszystko można wyciągnąć to najczęściej istotne osobiście strony, znając moje szczęście akurat przepadną.

Nie, nie wiń archive.org, to te miejsca w internecie, które nie są publicznie dostępne są do d… Big Grin

Poczytaj też o robots.txt

Druga kwesta jest taka - archive to jest organizacja non-profit, więc swoje zasoby musi dzielić w rozsądny sposób, więc np. jednym z kryteriów jest popularność czy ruch na danej stronie.

Jakkolwiek jeśli jesteś zarejestrowanym użytkownikiem archive, a dana strona jest publiczna, to możesz "zamówić" jej zarchiwizowanie.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-08-2020, 07:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 02-08-2020 07:09 przez Ekonomista.)
Post: #10
Anonimowość w sieci
szopen napisał(a):swoje zasoby musi dzielić w rozsądny sposób, więc np. jednym z kryteriów jest popularność czy ruch na danej stronie.

Chyba o to chodzi, bo wątek jest na liście w dziale, ale nie można w niego wejść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-08-2020, 08:16
Post: #11
Anonimowość w sieci
szopen napisał(a):a wracając do tematu: malina nic nie pomoże, gdy się nie szyfruje przesyłanych treści
przez VPN proxy można ukryć gdzie realnie jest się w sieci póki provider tego proxy nie ujawnia danych (ale zastosowania specyficznego dla maliny tu nie widzę)

A co powiesz na VPN na malinie?

https://technologiewdomu.pl/najlepsze-ur...i-w-sieci/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-08-2020, 16:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-08-2020 16:43 przez szopen.)
Post: #12
Anonimowość w sieci
No przecież pisałem, że to tego nie potrzeba maliny, znacznie lepiej postawić serwer VPN na własnym routerze (warto się pozbyć grata od providera jeśli to możliwe, jeśli nie to przełączyć go w tryb mostka przed własnym routerem) ale skoro się upierasz(?) jest to jakieś możliwe zastosowanie, mi by było szkoda marnować tak spasiony sprzęt na takie zastosowanie (jakkolwiek i tak musisz skonfigurować sobie router, chyba że masz w planie jakiś chmurowy VPN, a nie własny).

Jest tylko pytanie podstawowe - czy z zewnątrz faktycznie potrzebujesz dostępu do całego swojego LANu
(swoje potrzeby ogarniam za pomocą Zero Tier One - to też VPN, ale właśnie chmurowy = nie wymaga posiadania serwera, klienty mam tylko na tych urządzeniach, które potrzebują dostępu i tych które mają być dostępne, no ale to też kwestia, że wszystkie moje lokalizacje wiszą na LTE (=brak publicznego IP)= NAT u operatora + dodatkowo firewall operatorski).

No i to nie jest proxy którym maskujesz pochodzenie własnego ruchu.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick Sieci WiFi - czyli co wokół nas "piszczy"? K4r0lSz 3 11 535 24-05-2016 15:10
Ostatni post: szopen
  Gwarancja dużych sieci handlowych w UE - jak to wygląda? szopen 2 3 894 09-07-2014 18:40
Ostatni post: szopen
  problem z działaniem sieci WiFi raven.michal17 51 47 955 23-02-2014 21:48
Ostatni post: debe