[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Aero3 by sebus [modemy],[win]
05-10-2015, 22:12
Post: #241
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Ciekawe, nie zauważyłem takiego zachowania Aero3 u siebie. Tzn czasami pokazuje mi IP z początkiem 100.83. po odpaleniu twierdząc że jestem w sieci internet (choć tak nie jest) - ale to tylko oznacza że mój modem zbzikował i musze zresetować WAN Miniport (pisałem o tym wcześniej w tym wątku).
Zawsze kiedy sesja wygaśnie i wyłącze kompa (naprzykład) to po ponownym odpaleniu uruchamiam Aero3 i odrazu łączy, i pokazuje mi captcha.

Przy okazji chciałem stwierdzić że odkąd używam Aero3 w wersji 25-05-2015 życie stało się prostsze Wink. Genialnie rozwiązane jak dla mnie super wygodnie korzysta się.
Podziękowania dla autora.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-11-2015, 22:11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-11-2015 22:21 przez egri.)
Post: #242
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Od ok 2 dni (ten weekend) znowu coś się zmieniło w konfiguracji Aero2, co naturalnie spowodowało kolejne zakłócenia w działaniu sebusowego programu Aero3.
Aero3 rozłącza połączenie, kiedy do końca sesji pozostaje jeszcze co najmniej minuta. Ale na nowy kod capcha w Aero3 trzeba tę minutę odczeać. Jeżeli nie chcemy czekać - należy wejść na stronę capcha w przeglądarce, gdzie capcha jest dostępna bez czekania - od ręki.
................................................................................​................................................................................​...
Te nowe trudności spowodowały, że w obecnej chwili całkowicie zrezygnowałam z używania programu Aero3.
Zauważyłam, że w tej chwili (niedziela, 15.11.15) na koniec sesji modem jest nie tylko odcinany od dostępu do internetu, ale całkowicie resetowany (wylogowywany z sieci operatora).
To ogromnie komplikuje i przedłuża czas potrzebny do wznowienia połączenia. Przed operacjami na stronie capcha trzeba obecnie otworzyć Centrum Sieci i Udostępniania i zainicjować zalogowanie siię do sieci (to często trwa dłuższą chwilę), następnie połączyć się z internetem (strona bdi) i dopiero wtedy można przyrtąpić do wpisywania kapcia.
Te nowe (które już z kolei ?) utrudnienia wyglądają mi na celowe działania, mające na celu wyeliminowanie wielkigo ułatwienia, jakim dla aerowiczów była dotychczas możliwość wspomagania się programem Aero3.

Drogi @ sebusie - czy dałoby się po raz n-ty dostosować Twój wspaniały program do najnowszych zmian ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2015, 04:07
Post: #243
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Powierdzam, również od ok. 2 dni obserwuję zmianę w działaniu trybu captcha, która praktycznie blokuje dotychczasowe bardzo ładne działanie programu Sebusa.

A więc w Aero2 znów musiały zostać wprowadzone jakieś modyfikacje w konfiguracji - może oni tam faktycznie stale wymyślają, jaką kolejną przeszkodę wymyślić dla użytkowników Aero ;-)

Choć dokładniej mówiąc, podczas używania Androida z programem Aero2 Asystent, wydaje się że tryb captcha i obrazek z kodem są wykrywane i pokazywane poprawnie.

Również mój skrypt do podtrzymywania połączenia/modemu przed usypianiem w dalszym ciągu poprawnie rozpoznaje przejście w tryb captcha i jego zakończenie - oczywiście żadna to zasługa samego skryptu, tylko polecenie portqry, za pomocą którego wykrywany jest tryb captcha, na szczęście pozostało odporne na wprowadzone przez Aero zmiany.

Pozostaje nam więc mieć nadzieję, że Sebus kolejny raz będzie mógł poświęcić swój czas, aby znów naprawiać to, co kolejny raz zepsuło Aero (można tak w pewnym sensie powiedzieć).


Jeszcze tylko dodam, że nie zauważyłem dokładnie takich samych objawów ubocznych, jakie opisuje Egri - może objawy te zależą także od szczegółów konfiguracji połączenia.

Natomiast zauważyłem jeszcze, że program Aero3 czasami tak samo jak dawniej poprawnie wychwyci przejście w tryb captcha i pokaże obrazek, ale wtedy pomimo poprawnego przepisania (i poprawnego zakończenia trybu captcha po 10 s.) następuje próba załadowania (przez program Aero3) kolejnego obrazka i ikona programu w zasobniku pozostaje mrugająca, gdyż program pozostaje przekonany nadal o znajdowaniu się w trybie captcha.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
16-11-2015, 20:14
Post: #244
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Witam
Przez weekend też obserwowałem "zaburzenia" w działaniu aero2, na pewno miałem problemy z pobieraniem obrazka z kodem, ale wyglądało mi to na jakieś problemy z infrastrukturą sieci, bo już po uzyskaniu dostępu do internetu, ten działał nędznie. Dziś już dwa razy kod wyświetlił się poprawnie ...i wygląda na to że jest "po staremu", choć pierwsze zalogowanie trwało coś z 5 minut. W wolnej chwili będę przypatrywał się działaniu aero3 i będę poprawiał błędy na bieżąco, jak tylko je wyłapię, choć na tygodniu mało korzystam z aero2 Smile
Pzdr.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi sebus za tę wiadomość:
tomaszmister (2015-11-17)
17-11-2015, 02:14
Post: #245
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Sebus dziękuję za tak szybką reakcję i faktycznie również dziś potwierdzam, że na szczęście najprawdopodobniej były to tylko jakieś przejściowe problemy z funkcjonowaniem mechanizmu captcha po stronie Aero i tym wszystkim wokół co zachodzi, gdy zbliża się czas rozłączania połączenia, jak zbadała i opisała to Egri.

A więc wszystko powinno już być dobrze!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
20-11-2015, 23:38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2015 00:17 przez tomaszmister.)
Post: #246
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Szlag by to ... Undecided

Aero2 znowu coś musiało zmodyfikować w wyświetlaniu captcha, gdyż program Aero3 teraz ponownie nie może rozpoznać pojawienia się trybu wpisywania captcha.

Może Aero2 ma już taki plan, aby napsuć coś zawsze, gdy zbliża się weekend, żeby weekendy dla użykowników Aero nie były miłe ;-)

Choć jeszcze dłużej powinienem to przetestować, jednak postanowiłem napisać już teraz, na wszelki wypadek, bo możliwe, że mój poprzedni wpis był niepotrzebnym alarmem.

Mianowicie po zaznaczeniu w ustawieniach Aero3 opcji "Czas dla kodu" i wpisaniu w polu czasu wartości 5 sekund, pojawienie się captchy jest już poprawnie wykrywane.

Być może jest ważne także to, że problem z wykrywaniem trybu captchy (i jego rozwiązanie przez ustawienie opcji "Czas dla kodu") zauważyłem pod Windows XP.

Pamiętam że w jednej ze wcześniejszych wersji Aero3 w ustawieniach istniała dodatkowa opcja alternatywnego wykrywania obecności captcha, przeznaczona właśnie dla problemów z wykrywaniem kodu pod Windows XP, a więc może to tylko użytkownicy XP są obecnie narażeni na napotkanie takiego problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
21-11-2015, 08:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-11-2015 08:02 przez Krystyna z gazowni.)
Post: #247
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
seba pls napraw to aero3 Rolleyes

bo człowieka może trafić Confused z tym aero2 ,
co oni tam k.. kombinują znowu ? Angry
nie rozpoznaje wpisanego kodu ,nie wysyła,nie pobiera go ,nie sygnalizuje rozłączenia itd.
twierdzi ,że jest się w sieci ,a nie jest ...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-11-2015, 14:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-11-2015 14:35 przez Nimbus.)
Post: #248
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Zauważyłem następującą prawidłowość:

1. Zlikwidowano konieczność resetu modemu! Przetestowałem to: gdy nie mogłem wysłać captcha przy pomocy Aero3, to przełączyłem się na firmowe oprogramowanie modemu Huawei (Mobile Partner), połączyłem się z siecią przy pomocy tego oprogramowania i wpisałem captcha normalnie na stronie internetowej Aero2.

Kod został przyjęty, i pokazała się informacja, że połączenie zostanie uruchomione za 10 sekund! Odczekałem 10 sekund i faktycznie Internet zaczął śmigać, bez wyłączania i włączania modemu.

2. Odniosłem wrażenie, że captcha jest teraz przez Aero2 wysyłany jakby z opóźnieniem. Nawet gdy wpisuje się ten kod poprzez oryginalną stronę internetową, to captcha ładuje się bardzo powoli, jakby na raty, tak jakby to specjalnie było opóźniane przez Aero2.


.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-11-2015, 17:54
Post: #249
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Korzystam z aero na codzień i zauważyłem to o czym pisze Nimbus (pkt 2).
Na stronie Aero obrazek captcha ładuje sie często do połowy i po chwili dalej lub wcale i trzeba kliknąć ikonę 'odśwież'. Program wywala najczęściej komunikat o problemie.

Ludzie dla pieniędzy zrobią wszystko żeby ci uprzykrzyć życie tym chętniej jeśli robią to anonimowo za fasadą instytucji/firmy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-11-2015, 23:43
Post: #250
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Nimbus napisał(a):1. Zlikwidowano konieczność resetu modemu!
Tak jest od bardzo dawna.
http://jdtech.pl/2015/04/aero2-rezygnuje...-kodu.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2015, 17:48
Post: #251
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Nie chcę zapeszyć, ale dziś w poniedziałek w dzień mechanizm captcha w Aero2 znów działa normalnie, sprawnie - tak jak powinien, dzięki czemu program Aero3 Sebusa również może od razu wykryć captchę i działa bardzo ładnie i sprawnie.

Natomiast jeszcze dość długo w nocy w niedzieli na poniedziałek captcha działała wyraźnie słabo, z problemami, tak jak chyba przez cały czas zaczynając od ok. piątku.

Już drugi więc raz powtarza się taki cykl, że od ok. piątku do nocy z niedzieli na poniedziałek mechanizm captcha działa wyraźnie gorzej, kulawo.

Ciekawe czy sytuacja taka to już stały punkt programu w Aero2, mający na celu chyba obrzydzenie korzystania przez weekend ;-)
Albo może Aero2 przygotowuje w ten sposób grunt pod wprowadzenie jakiś komercyjnych pakietów weekendowych ;-)

W każdym razie można już chyba potwierdzić, że to nie program Aero3 wymaga poprawki, ale to mechanizm captcha w czasie około weekendowym jakoś sypie się, a więc to znów w Aero2 coś "zepsuto" i to Aero2 musi (ale nie chcem :-)) dokonać naprawy tego problemu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2015, 18:09
Post: #252
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
(22-11-2015 23:43)jakubd napisał(a):  
Nimbus napisał(a):1. Zlikwidowano konieczność resetu modemu!
Tak jest od bardzo dawna.
http://jdtech.pl/2015/04/aero2-rezygnuje...-kodu.html

Sorry, nie wiedziałem o tym, bo cały czas korzystam z Aero3 Rolleyes
W każdym razie coś z Aero2 jest obecnie nie tak.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2015, 18:42
Post: #253
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Nimbus pomyślałem, że możesz mieć starszą wersję programu Aero3, bo gdy w Aero2 doszło do zmian (było to chyba w kwietniu) likwidujących konieczność restartowania połączenia po poprawnym przepisaniu kodu, wtedy Sebus przygotował nowszą wersję programu Aero3 (jeśli czegoś nie pomyliłem) - warto używać najnowszej wersji, gdyż starsze wersje Aero3, ze względu na zmiany wprowadzane przez Aero, mogłyby nie działać w pełni poprawnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2015, 16:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2015 16:31 przez Krystyna z gazowni.)
Post: #254
Aero3 by sebus [modemy],[win]
na chomiku jest nowa wersja programu od seby ,chociaż dzisiaj aero2 od rana działa ok
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
24-11-2015, 22:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2015 22:46 przez aggman.)
Post: #255
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Działa znowu ok. Z tym weekendem to dziwne - może więcej osób korzysta i ich serwer nie nadąża z wysyłaniem reklam razem z captcha przez co połączenie się 'dusi'Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2015, 10:29
Post: #256
Miganie ikony nowego Aero3
Używam najnowszego Aero3 (z 24.11.2015). Wszystko jest ok, oprócz jednej sprawy: po podaniu captcha Aero3 wyświetla komunikat:

"Brak potwierdzenia z sewera Aero2 - ponów próbę".

Mimo to internet chodzi prawidłowo, ale ikona Aero3 w trayu cały czas miga i nie liczy czasu połączenia (a przynajmniej nie pokazuje). Pomaga dopiero zamknięcie programu Aero3 i ponowne uruchomienie, wtedy ikona przestaje migać, i zaczyna pokazywać czas połączenia.

Też tak macie? Może mam złe jakieś ustawienia?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
03-12-2015, 00:17
Post: #257
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Nimbus coś musi być u Ciebie lokalnie nie tak, ale nie mam zupełnie pomysłu, dlaczego tak może się dziać;

bo u mnie Aero3 działa i obsługuje captchę bardzo ładnie, tak samo jak dawniej
(tylko wokół weekendów tego wcześniejszego i jeszcze poprzedniego były problemy w działaniu captchy, opisywane właśnie tutaj we wcześniejszych wpisach, ale jak się okazało była to wina Aero2 i słabego działania mechanizmu captcha w tych okresach).

Co do ustawień programu Aero3, do wykrywania wejścia w tryb captcha i jego opuszczenia nie są nawet potrzebne jakiekolwiek ustawienia (Aero3 poradzi sobie z tym nawet przy wszystkich ustawieniach "pustych"), natomiast dla maksymalnej wygody korzystania moim zdaniem warto zaznaczyć opcje "Uruchom zminimalizowany" oraz "...i chowaj".
Jeszcze opcja "Zawsze łącz Aero2" może również być bardzo pomocna, szczególnie dla użytkowników Windows 8/10 (jeśli nie korzystają oni z jakiegoś innego sposobu automatycznego wznawiania połączenia Aero2 po jego przerwaniu).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi tomaszmister za tę wiadomość:
Nimbus (2015-12-05)
03-12-2015, 23:14
Post: #258
RE: Aero3 by sebus [modemy],[win]
Zastanowiło mnie to co napisałeś, że to może być lokalna sprawa i postanowiłem zacząć od samego komputera, a właściwie od lokalnych ustawień, i wykonałem w programie Aero3 opcję: Połączenie ----> Wyczyść rejestr (ustawienia programu). Potem ponownie skonfigurowałem Aero3 (ustawienie profilu, włączenie różny opcji) i... Sukces! Wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegarku! Nie mam pojęcia czym ta sytuacja była spowodowana, ale ważne, że teraz działa bezbłędnie.
Dzięki za podpowiedź. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2016, 19:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2016 19:10 przez Krystyna z gazowni.)
Post: #259
Aero3 by sebus [modemy],[win]
dzisiaj od samego rana problemy z wpisanym kodem
pojawia się ,wpisuję i komunikat brak potwierdzenia - ponów próbę
ale okazuje się że kod wpisany dobrze i net działa
tylko wisi ten komunikat ,ikona aero3 cały czas miga w pasku zadań
i brak widocznego czasu połączenia :/
trzeba dodać że net bardzo muuuli

[Obrazek: qROT7zl.png]

[Obrazek: LquzPmn.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2016, 23:14
Post: #260
Aero3 by sebus [modemy],[win]
Krystyna z gazowni napisał(a):dzisiaj od samego rana problemy z wpisanym kodem
pojawia się ,wpisuję i komunikat brak potwierdzenia - ponów próbę
ale okazuje się że kod wpisany dobrze i net działa
tylko wisi ten komunikat ,ikona aero3 cały czas miga w pasku zadań
i brak widocznego czasu połączenia :/
trzeba dodać że net bardzo muuuli

POTWIERDZAM! U mnie to samo: Aero3 informuje o "braku potwierdzenia z serwera", ale net działa. Niestety ikona Aero3 mruga, tak jakby nie zrestartowana, więc trzeba ręcznie zamykać Aero3 i ponownie otwierać. Net muli.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
Brick AeroGUI [win/lin/osx(python)] [androidowe "modemy" z adb] [skrypty reconnectu] juniorjpdj 12 17 593 13-12-2014 16:50
Ostatni post: onyx73
Brick Kapciochy by penknife [modemy,(routery,HiLink)],[win] penknife 13 18 283 08-10-2014 11:05
Ostatni post: penknife
  [Ipad i ios]istnieje Cos ala aeroconn/aero3? spag 1 3 730 31-08-2014 16:30
Ostatni post: jakubd
  Aero3 by sebus - NIE działa z HiLinkami! Aguero 6 6 074 01-08-2014 22:09
Ostatni post: szopen
Brick garg by sebus [routery z gargoyle],[win] izaw 8 8 454 17-07-2014 00:08
Ostatni post: juniorjpdj