[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
100GB na YT w Play/RBM prepaid na wakacje
04-07-2019, 15:04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2019 14:11 przez szopen.)
Post: #1
100GB na YT w Play/RBM prepaid na wakacje
Widzieli już tę ofertę?
https://blogplay.pl/2019/07/100-gb-na-fi...w-prepaid/

Pytanie jest, jak te transfery na appki działają? W sensie, skąd wie, że to jest appka do YT? Jak ja korzystam z YTvanced, to będzie mi zliczać transfer czy nie? Podobnie z innych appek typu skytube czy newpipe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2019, 15:43
Post: #2
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
Na poziomie sieci prawie na pewno sprawdzają, czy łączysz się z serwerami YT, czy innymi. Jak użyjesz jakiegokolwiek VPN - zapłacisz normalnie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2019, 18:59
Post: #3
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
A ja z kolei sprawdziłem taką rzecz: Mam kartę RedBull w modemie w routerze i katowałem YT na FHD w telefonie po Wi-Fi chyba pół godziny, więc około 1,5 GB powinno zejść, a zeszło około 150 MB, z czego ogarniałem kilka godzin sprawy na kompie, więc na 99 % w ten sposób można korzystać z darmowego pakietu.
Ubijałem apkę play24 i uruchamiałem ponownie dla pewności, chociaż teraz ona dość szybko aktualizuje zużycie danych nawet bez tego.
Jeszcze sprawdzę na smartboksie "wypożyczonym" od Playa w ofercie Play Now TV.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2019, 19:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-07-2019 19:11 przez morfik.)
Post: #4
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
U mnie jest w ogóle jakoś porąbane. Ilość zużytych danych wskazanych przez andka ~1GiB. Z kolei appka P24 pokazuje 1,3GiB zużycia pakietu 50G za 30 zł, a jak się sprawdzi ile danych zeszło z tego pakietu youtuba przy pomocy *632#, to pokazuje, że zostało 98,88 GiB. Big Grin To wygląda tak, jakby zjadało jednocześnie z tego pakietu YT i pakietu normalnego :]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2019, 21:08
Post: #5
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
Ekonomista napisał(a):Jeszcze sprawdzę na smartboksie "wypożyczonym" od Playa w ofercie Play Now TV.

Sprawdziłem i też nie żre.


morfik napisał(a):To wygląda tak, jakby zjadało jednocześnie z tego pakietu YT i pakietu normalnego :]


I to jest właśnie system billingowy Playa... Tongue
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-07-2019, 23:14
Post: #6
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
Na YT masz sporo treści spoza YT - w większości chodzi o reklamy (elementy spoza wideo, ale niektóre wideo też mogą być poza YT).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2019, 12:22
Post: #7
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
No właśnie ten YTvanced, wyświetla tylko treści z YT (blokuje cały syf reklamowy). Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2019, 12:49
Post: #8
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
jakubd napisał(a):Na YT masz sporo treści spoza YT - w większości chodzi o reklamy (elementy spoza wideo, ale niektóre wideo też mogą być poza YT).

morfik napisał(a):No właśnie ten YTvanced, wyświetla tylko treści z YT (blokuje cały syf reklamowy). Big Grin


No, a poza tym tyle tego nie ma żeby było ponad 1:1 syf/treść, 1:5 jeszcze bym uwierzył.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2019, 13:02
Post: #9
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
No tak czy inaczej troche tam YT ogladalem ale ilosc danych pod *632# jest ciągle taka sama. Może tam nigdy nie było 100G tylko te 98,88G ? Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2019, 13:07
Post: #10
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
morfik napisał(a):Może tam nigdy nie było 100G tylko te 98,88G ?

Mogło tak pokazywać bez zużycia. Z różnymi cyrkami się można spotkać w play24. Tak czy inaczej widocznie pakiet działa tylko w prawilnej aplikacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2019, 13:26
Post: #11
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
No ale to ciekawe jak oni odróżniają kiedy dane do YT lecą z appki YT a kiedy z innej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2019, 13:32
Post: #12
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
Pewnie apka YT wysyła jakiś identyfikator. Też ciekawe czy to idzie apk>serwer YT>op czy apk>op.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-07-2019, 22:41
Post: #13
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
Adresy Loadbalancerów (bo nie samych maszyn, których są dziesiątki tysięcy) Youtube są powszechnie znane, pierwszy lepszy wynik z google:
https://www.lifewire.com/ip-address-of-youtube-818157
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2019, 10:36
Post: #14
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
Odpowiedzieli mi tak:

Cytat:Chciałabym wyjaśnić, że dokładnie sprawdziłam działanie Pana usługi w naszym systemie. Jednak nie udało mi się odnaleźć jednoznacznej przyczyny opisanych przez Pana problemów. Na koncie nie ma Pan żadnych blokad ani ograniczeń.

Sprawdziłam, że pakiet YouTube za darmo na lato działa prawidłowo

W historii połączeń zauważyłam, że w sesjach internetowych mógł Pan mieć inne działające w tle aplikacje. Bardzo proszę o wyłączenie wszystkich dodatkowych usług na czas korzystania z YouTube (aktualizacje aplikacji, lokalizację, automatyczną synchronizację, inne aplikacje). Transfer danych nie powinien być już wtedy pobierany z wykupionego pakietu podstawowego.

Czy oni są poważni? Big Grin Chcą bym zatrzymał wszystkie appki androida, które korzystają z neta, by ta usługa mogła działać prawidłowo? Przecie to jakiś kretynizm, w andku co chwila jakaś appka chce dostęp do neta.

Jak ktoś chce się w te usługę bawić, to powodzenia, ja odpuszczam, bo to bez sensu. Big Grin
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2019, 11:02
Post: #15
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
Chodziło jej chyba o sprawdzenie czy w w momencie korzystania z YT, a nie innego klienta jest naliczanie wyłącznie z pakietu YT. Swoją drogą chyba nie da się zupełnie wszystkiego wyłączyć. No ale i tak problem leży u Ciebie w tym, że w ogóle pakiet nie działa, więc i tak no... jakby to powiedzieć... trafiłeś na kompletnego laika (-czkę?), który nie wie co robi i o co chodzi w problemie.

Mi działa pakiet akurat, chociaż na zapytanie USSD o stan pakietu wyskakuje tylko coś w stylu "sprawdzanie, proszę czekać", więc czekam i już nic się dalej nie pojawia. Też mógłbym to reklamować i pewnie też z "playowskim" skutkiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2019, 11:09
Post: #16
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
No jednak wychodzi na to, że by z tej usługi korzystać, to trzeba zablokować całkowicie komunikację z netem we wszystkich pozostałych aplikacjach w telefonie, na czas oglądania YT. :]

Z tego co widzę, to zjadło mi trochę, jest 98,21. Big Grin

Ja im napisałem co o tej promocji sądzę...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2019, 11:24 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2019 11:58 przez Ekonomista.)
Post: #17
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
Ja mam kartę w modemie w routerze i wszystkie urządzenia jednocześnie korzystają z neta przez ten router i włączam sobie YT w aplikacji w telefonie albo smartboxie i na 100% nic mi nie pobiera z pakietu "normalnego" za ten YT - już z kilkanaście GB co najmniej "obejrzałem", a w tym czasie wszystkie urządzenia zużyły około 3GB przez tydzień (z pakietu "normalnego" za inne niż YT z aplikacji korzystanie).

Zatem, przynajmniej ja mogę potwierdzić, że u mnie działa pakiet YT i to w czasie korzystania z innych "pobieraczy".

Tak myślę, że Play tą promocją testuje zapotrzebowanie na YT przez internet mobilny u klientów i mam nadzieję, że "wyskoczą" potem z jakąś fajną ofertą nielimitowanego internetu na YT. Sam z chęcią bym zapłacił dodatkowo za pakiet typu "nielimitowany YT + Tidal + Netflix", gdyby był za 5 zł w ofertach na internet do max 25 zł/100GB, ale to chyba pobożne życzenia dopóki nie nastąpi jakiś kolejny postęp ilościowo-cenowy w usługach mobilnych w Polsce.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2019, 14:01
Post: #18
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
Gdyby testowali zapotrzebowanie nie byłoby ograniczeń dotyczących oglądania YT przez przeglądarkę (zamiast aplikację), w sumie nie sprawdziłem czy te ograniczenia realnie występują, ale przecież i tak nie będę oglądał specjalnie na telefonie, tv-boxie czy w emulatorze tylko po to by korzystać z apki zamiast przeglądarki - wciąż do tego celu najczęściej używam komputera i to raczej się nie zmieni (a promo włączyłem na wszystkich numerach, na których się dało, w tym na numerze który jest w routerze).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2019, 14:15
Post: #19
100G na yt w play/rbm prepaid na wakacje
Zależy co się ogląda i w jakiej sytuacji. Jak "rozkminiasz" jakiś temat to raczej komputer, albo "cygańskie życie" to laptop, ale jak włączasz teledyski i muzykę, ewentualnie "lekkie" vlogi czy głupoty to bardziej tv-box albo smartfon. A chyba ludzie częściej oglądają właśnie rozrywkę i wydaje mi się, że wtedy korzystają z apki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-07-2019, 14:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-07-2019 14:26 przez szopen.)
Post: #20
100GB na YT w Play/RBM prepaid na wakacje
Sprawdzanie stanu kodem *632# też wygląda idiotycznie (jakoś dotąd większość promocji byli w stanie ogarnąć w p24 a tej akurat nie? włączyć można, ale sprawdzić stanu już nie - to nie pachnie profesjonalnie…), a tak się pechowo składa, że mam soft w routerze bez obsługi USSD, więc przecież nie będę przekładał SIM do czegoś innego by sprawdzić ile z tego pakietu poleciało…

Ale fakt, w celach "rozrywkowych" źródłem dla mnie zwykle jest telefon (ciekawe czy NewPipe jest zliczane jako apka YT Tongue).

PS pisząc komputer mam na myśli laptopa (stacjonarny stoi i się kurzy - to już zabytek, więc tylko do "biurowych" działań, a szkoda kasy na modernizację skoro i tak z niego nie korzystam).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Play - 100 GB w aplikacji Play24 dla nowych starterów tps4 2 1 495 20-02-2021 16:54
Ostatni post: izaw
  3x 10GB "za darmo", ale jedynie po doładowaniou w Play szopen 2 3 289 20-02-2020 14:36
Ostatni post: szopen
  Play OdNowa darmowy pakiet 5GB bezterminowy. Ekonomista 20 9 729 05-01-2019 21:17
Ostatni post: whiteindian
  Lato 2018 promocje dla prepaidów w Play/RBME szopen 0 2 416 23-06-2018 16:01
Ostatni post: szopen
  Promocja sieci Play „PRZENIEŚ NUMER DO PLAY NA KARTĘ” 14.09.2017 Ekonomista 13 16 882 24-10-2017 15:56
Ostatni post: szopen