[-]
Szybkie szukanie

Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Promocja sieci Play „PRZENIEŚ NUMER DO PLAY NA KARTĘ” 14.09.2017
21-10-2017, 16:55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2017 20:18 przez Ekonomista.)
Opiszę jak to wygląda.
Na dobry początek strona www promocji oraz regulamin promocji.
W załączeniu są też pliki "dla potomnych"

Wszystko, (poza jedną kwestią, która mnie nurtowała, a o której na końcu napiszę, a nie znalazłem informacji na stronie, ani w regulaminie) jest na stronie promocji w FAQ, a dokładniejsze informacje są zawarte w regulaminie.
W skrócie:
-idziesz do salonu Play z dowodem tożsamości i telefonem z kartą innego operatora, zarejestrowaną na siebie (chociaż z mojego doświadczenia wynika, że wystarczy dowód tożsamości i podanie nru do przeniesienia, ale dla pewności lepiej wziąć telefon z kartą SIM w środku);
-składasz wniosek o przeniesienie;
-podpisujesz 3 formularze (potwierdzenie rejestracji, oświadczenie o przeniesieniu i wniosek o przeniesienie);
-dostajesz kopię tych dokumentów oraz nową, nieaktywną kartę SIM "Play na Kartę";
-praktycznie po chwili dostajesz SMS'a z potwierdzeniem złożenia wniosku;
-po paru godzinach dostajesz 2 SMS'y: 1.Przeniesiony zostaniesz jutro; 2.To samo napisane innymi słowami;
-praktycznie pomiędzy godziną 00:00, a 01:00 (według zapewnień sprzedawcy Play, który mnie obsługiwał) następuje deaktywacja "starej karty" i aktywacja "nowej" (w moim przypadku to po prostu włączyłem rano telefon i już było)...i tu ciekawostka - stara karta a2mobile praktycznie nie działała w tym momencie, ale telefon pokazywał zasięg;
-musisz wykonać połączenie i musi zostać odebrane (ja dla pewności chyba 3 sekundy "potrzymałem się na linii");
-wpisujesz kod USSD *111*341*1# Uwaga! link w smartfonie przekierowuje na trochę inny kod, więc trzeba to zrobić ręcznie!!!
-praktycznie po chwili dostajesz SMS'a z potwierdzeniem zlecenia bonusu;
-mniej więcej w tym samym czasie otrzymujesz SMS o tym, że nr został przeniesiony;
-możesz dodać nr do konta play24 - tam też szybko sprawdzisz stan bonusów.
-cieszysz się 500 złotymi do wykorzystania na krajowe połączenia komórkowe i stacjonarne, SMS'y i MMS'y na polskie nry komórkowe - ważnymi 150 dni; oraz 50 GB na internet w Polsce ważnymi tyleż; oraz rok na połączenia wychodzące, a w tej taryfie masz nolimit rozmów i SMS'ów do Play.
Praktycznie już za samo przeniesienie dostajesz 5 zł, z tym, że 1 zł na normalne konto (to ważne rok), a 4 zł na tej samej zasadzie co te 500 zł (więc defacto 505 zł=504 zł na połączenia i wiadomości i 1 zł na wszystko co chesz).
-operator ma 48 godzin na ewentualną przerwę w świadczeniu usług, co jest zapisane we wniosku o przeniesienie nru do sieci Play.
... I na koniec (dla cierpliwych) jak obiecałem taka informacja, że można mieć w momencie podpisywania dokumentów dowolną ilość nrów w Play'u nie kolidując z promocją!
.pdf  regulamin-oferty-promocyjnej-przenies-numer-do-play-14-09-2017.pdf (Rozmiar: 118,94 KB / Pobrań: 46)
.zip  Zarejestruj swój numer w Play.zip (Rozmiar: 2,13 MB / Pobrań: 34)

Właśnie - jeszcze dwie kwestie:
Minusem pakietu internetowego jest to, że liczy się on w sieci macierzystej - P4.
Plusem całego przeniesienia jest czas, który z mojego doświadczenia z innych sieci wynosił +/- tydzień, a w Play'u - jak zapewniał sprzedawca na 95% jest to 1 dzień roboczy i tak było w moim przypadku.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi Ekonomista za tę wiadomość:
szopen (2017-10-21)
22-10-2017, 10:00
Czy jest ograniczenie transferu do 7 Mb/s ?
czy z 500 zł można korzystać z internetu w roamingu krajowym ?
22-10-2017, 12:30 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2017 14:08 przez Ekonomista.)
mshmaster napisał(a):Czy jest ograniczenie transferu do 7 Mb/s ?
Sprawdzałem kilka razy. Za każdym był transfer pomiędzy 7, a 7,1 Mbps.
W regulaminie jest napisane: "Korzystanie z transmisji danych w ramach usługi odbywa się z szacunkową maksymalną prędkością wynoszącą
7,2 Mb/s dla pobieranych danych oraz 1 Mb/s dla wysyłanych danych."

mshmaster napisał(a):czy z 500 zł można korzystać z internetu w roamingu krajowym ?
Poużywałem właśnie na roamingu i na razie nie pokazuje nawet zużycia transferu. Sprawdzę jeszcze później.
...Zrobiłem testy i łączyłem się z sieciami 2G i 3G T-mobile i schodziło z pakietu 50 GB, z 4G nie połączyło z żadną siecią roamingową, chociaż pokazywało wszystkie w ręcznym wyborze. Jak będę w centrum większego miasta, gdzie wszystkie sieci mają 4G - to sprawdzę.
Sam regulamin kwestii roamingu danych nie precyzuje, ale FAQ na stronie promocji mówi wyraźnie o korzystaniu z pakietu tylko w sieci P4.
23-10-2017, 19:42
RE: Promocja sieci Play „PRZENIEŚ NUMER DO PLAY NA KARTĘ” 14.09.2017
No zrobiłem dziś testy w centrum dużego miasta i wynik jest taki, że nie może się połączyć telefon z 4G w roamingu na tej karcie.
23-10-2017, 20:59 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2017 23:26 przez szopen.)
zaraz, zaraz - przecież nie ma w tym nic nienormalnego

w Playu nie działa roaming krajowy LTE
(a chyba nawet w żadnej polskiej sieci, ale nie sprawdzałem wszystkich, a właściwie to poza Playem reszta nie stosuje na taką skalę roamingu krajowego)
nawet w ofertach abonamentowych

swoją drogą jaki by miał sens roaming LTE skoro połączenie danych w roamingu krajowym dla kart SIM Playa jest ograniczone do 1,5Mbps…
edit: 3Mbps
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-10-2017, 21:02
No to wszystko jasne.
23-10-2017, 21:08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2017 21:08 przez szopen.)
jeśli chcesz korzystać z roamingu krajowego to bez wymuszenia LTE (hmm, ale w RMN4X raczej nie ma wymuszenia?)
23-10-2017, 21:12
Już ktoś mi to pisał odnośnie RBM, ale już nie byłem pewien czy w każdej ofercie Play. No to jest sprawdzone. A najważniejsze, że ta oferta nie zrzera kasy za Internet, bo nawet po wykorzystaniu pakietu do końca czasu jego ważności można korzystać z ograniczoną prędkością. Pytanie - jaką?
23-10-2017, 21:17
roaming playa to 3 Mb/s

prawdopodobnie w przyszłym roku będzie można korzystać z LTE Orange
23-10-2017, 21:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-10-2017 21:52 przez szopen.)
z tego co kojarzę krajowo-roamingowe 3Mbps zostało zmienione na 1,5Mbps w okolicach wakacji

jakkolwiek jak jest faktycznie w tej chwili nie mam jak sprawdzić, bo nie mam już żadnego pakietu danych na karcie w Playu (a nie będę kupował i marnował go tylko dla testu, w końcu inne pakiety danych i tak mam w ilości "nie do przejedzenia")

ale @Ekonomista może zapuścić jakiś speedtest

Ekonomista napisał(a):Już ktoś mi to pisał odnośnie RBM
odnośnie RBM to kwestia jest taka - DIL działa wyłącznie w zasięgu LTE Playa - tylko wtedy mamy słynne 100GB całkowicie za free

w każdej innej konfiguracji dane schodzą z pakietu "podstawowego" (z bonusu do doładowania) lub dodatkowego kupionego ze środków na karcie

no a poza wszystkim to, póki co, nie ma LTE w roamingu krajowym w Playu
Odpowiedz