Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: 100GB na YT w Play/RBM prepaid na wakacje
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3
Widzieli już tę ofertę?
https://blogplay.pl/2019/07/100-gb-na-fi...w-prepaid/

Pytanie jest, jak te transfery na appki działają? W sensie, skąd wie, że to jest appka do YT? Jak ja korzystam z YTvanced, to będzie mi zliczać transfer czy nie? Podobnie z innych appek typu skytube czy newpipe.
Na poziomie sieci prawie na pewno sprawdzają, czy łączysz się z serwerami YT, czy innymi. Jak użyjesz jakiegokolwiek VPN - zapłacisz normalnie.
A ja z kolei sprawdziłem taką rzecz: Mam kartę RedBull w modemie w routerze i katowałem YT na FHD w telefonie po Wi-Fi chyba pół godziny, więc około 1,5 GB powinno zejść, a zeszło około 150 MB, z czego ogarniałem kilka godzin sprawy na kompie, więc na 99 % w ten sposób można korzystać z darmowego pakietu.
Ubijałem apkę play24 i uruchamiałem ponownie dla pewności, chociaż teraz ona dość szybko aktualizuje zużycie danych nawet bez tego.
Jeszcze sprawdzę na smartboksie "wypożyczonym" od Playa w ofercie Play Now TV.
U mnie jest w ogóle jakoś porąbane. Ilość zużytych danych wskazanych przez andka ~1GiB. Z kolei appka P24 pokazuje 1,3GiB zużycia pakietu 50G za 30 zł, a jak się sprawdzi ile danych zeszło z tego pakietu youtuba przy pomocy *632#, to pokazuje, że zostało 98,88 GiB. Big Grin To wygląda tak, jakby zjadało jednocześnie z tego pakietu YT i pakietu normalnego :]
Ekonomista napisał(a):Jeszcze sprawdzę na smartboksie "wypożyczonym" od Playa w ofercie Play Now TV.

Sprawdziłem i też nie żre.


morfik napisał(a):To wygląda tak, jakby zjadało jednocześnie z tego pakietu YT i pakietu normalnego :]


I to jest właśnie system billingowy Playa... Tongue
Na YT masz sporo treści spoza YT - w większości chodzi o reklamy (elementy spoza wideo, ale niektóre wideo też mogą być poza YT).
No właśnie ten YTvanced, wyświetla tylko treści z YT (blokuje cały syf reklamowy). Big Grin
jakubd napisał(a):Na YT masz sporo treści spoza YT - w większości chodzi o reklamy (elementy spoza wideo, ale niektóre wideo też mogą być poza YT).

morfik napisał(a):No właśnie ten YTvanced, wyświetla tylko treści z YT (blokuje cały syf reklamowy). Big Grin


No, a poza tym tyle tego nie ma żeby było ponad 1:1 syf/treść, 1:5 jeszcze bym uwierzył.
No tak czy inaczej troche tam YT ogladalem ale ilosc danych pod *632# jest ciągle taka sama. Może tam nigdy nie było 100G tylko te 98,88G ? Big Grin
morfik napisał(a):Może tam nigdy nie było 100G tylko te 98,88G ?

Mogło tak pokazywać bez zużycia. Z różnymi cyrkami się można spotkać w play24. Tak czy inaczej widocznie pakiet działa tylko w prawilnej aplikacji.
Stron: 1 2 3
Przekierowanie