Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 + Huawei E3131 [OK]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
A ja zakupiłem sobie MR-TL3420V.1 miał być lepszy stabilniejszy niż V2.TL-MR3420V2 używam chyba 3 mce tylko jakby nie ten zasięg wi fi.Teraz ćwicze V1 i katastrofa zaktualizowałem soft do najnowszego i łączy z Aero 5minut.Jak rozłączy to znowu do 5 minut.Może niepotrzebie aktualizowałem.Proszę o pomoc, który to soft działał stabilnie i jak go skonfigurować może coś niedopatrzyłem.E 3131 ten sam do obu wersji V2 szybciej łączy.
V1 i V2 działają w miarę tak samo, o ile je prawidłowo skonfigurować. Sygnał WiFi jest w zasadzie identyczny - można go poprawić za pomocą dodatkowych anten - nawet TP-Link takie sprzedaje.
Najnowszy soft do V1 działa bez pudła z E3131. Softy do V1 i V2 (podobnie jak urządzenia) są kompletnie inne, więc nie da się powiedzieć, że ten sam.
To co poważnie różni te routery to ustawienie gniazda USB - w V1 jest niekorzystne o tyle, że wiele modemów może gorzej działać z tyłu wciśnięte pomiędzy anteną i blisko elektroniki głównej routera - efekt może być taki, że bez użycia przedłużacza USB czasem modem może odbierać (nieznacznie) słabszy sygnał sieci w tej samej lokalizacji i to może powodować problemy.
Doczytałem,że po zmianie softu pasowałoby wprowadzić nastawy fabryczne a tego nie uczyniłem.Jeszcze raz podejdę do tematu rano.Dokupiłem 2 anteny TP-Linka 8dB i na wersji V2 rewelacji nie ma, natomiast na V1 już widać.Może dlatego ,że V2 ma anteny 2 x 5dB a V1 2x 3dB?
Sumaryczny sygnał emitowany na zewnątrz w stanie fabrycznym jest taki sam. A jeżeli zamienisz anteny 5dBi na 8dBi to wiadomo, że efekt będzie mniejszy, niż przy zmianie 3 na 8.
Je zeli kupować anteny do tplinków to najlepiej te na przedłużaczu - żeby odsunąć drugą antenę od routera.
Jutro dokupię w sklepie jest za 20PLN 5dB na przedłużaczu.Zobaczę efekt.
Witam.
Posiadam TP-Link TL-MR3420.v2 + Huawei E3131s-2 + oczywiście Aero2.
Wszystko działa póki korzystam z komputera, lecz gdy zostawię cały ten zestaw, odejdę od komputera i np zostawię coś do ściągania (np uTorrent) router potrafi wyłączyć modem, i włączyć go dopiero gdy próbuję załadować (odświeżyć) jakąś stronę internetową.
Czy może mi ktoś podesłać zrzut ekranu z ustawieniami jakie powinny być dla owego rutera, by niezwłocznie ponawiał połączenie po jego zerwaniu.


Ustawienia mam następujące:

Network:

Internet Access: 3G/4G Only

3G/4G: Connection Mode: Connect on Demand, przy Max Idle Time 0 min
Authentication Type: Auto
ziolo2001, zmień ustawienie z Connect on Demand (łaczenie na żądanie) na Connect Automatically.
Connect on Demand oznacza "łącz, gdy coś zażąda dostępu do Internetu" z tym, że prawdopodobnie reaguje to często tylko na połączenia TCP, a nie UDP (a torrenty niektóre mogą chodzić na gołym UDP). Nie do końca rozumiem skąd pomysł na użycie innego ustawienia, niż "Connect Automatically", ale niektórzy próbują eksperymentować, gdy pojawiają się problemy.
I znowu wróciły problemy z połączeniem.Oba moje routery TL-MR3420 w wersjaach
V1 i V2 przestały łączyć z Aero 2.Włożyłem modem do komputera ;połaczenie z ręki czasem za pierwszym razem ,ale przeważnie po kolejnej próbie połączy.W routerach nie.I nie wiem czy problemem jest zapchana sieć?Routery? Czy modem?Nie mam już siły.
zgaduj-zgadula czy dziś będę miał internet czy nie?

Dodano 07-03-2013 g14.45
Problem rozwiazął się sam.Serwisanci 2 dni siedzieli na dachu budynku, na którym są anteny.Łaczy się już normalnie tylko sygnal z 67% spadł do 46%
Ewidentnie problemy z siecią operatora - przeciążenie. A router tego nie lubi - mija timeout na połączenie, to robi modemowi reset i znowu próbuje.
Polecam spróbować z pasywnym przedłużaczem USB:
http://forum.jdtech.pl/Watek-tp-link-tl-...0#pid12840
Miałem podpięty modem E3131 (z Playa) bezpośrednio do komputera na przedłużaczu. Sygnał 38% (wg TopNetInfo) - internet działał dobrze.
Dziś postawiłem router MR3420v1 i mam ciągle migającą diodę granatową.

Zakładka STATUS/3G pokazuje:
3G USB Modem: Unknown modem. Click here to configure the modem manually
Signal strength: 0%
Message: Unknown PIN status, please insure that your SIM/UIM is on unlock status.

Zakładka NETWORK/3G pokazuje:
3G USB Modem: Unknown modem. Please configure the modem on Modem Settings manually.
Poniżej cały czas widać napis "Connecting".

Firmware version: 3.12.19 Build 110617 Rel. 39329n
Hardware version: MR3420v1 00000000

Numer dostępu i APN wpisane poprawnie. User i password puste. PIN chyba żaden nie był ustawiony skoro mi wcześniej działało.
Co powinienem zrobić? Uaktualnić firmware? Wgrać jakiś plik konfiguracyjny modemu?
Musisz najpierw zaktualizować firmware routera do wersji co najmniej z maja 2012 - oprogramowanie do pobrania ze strony producenta.
Dziękuję.,
Widzę, że na ich stronie najnowsza wersja dla v1 jest z 23 XI. Rozumiem, że ta najnowsza radzi sobie nie gorzej niż poprzednia z E3131? Smile
na stronie tp link jest też plik .bin do tego modemu


pzdr
pawelarc

wysłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Jednak w przypadku tego firmware z 2011 bardzo wiele daje zmiana firmware na nowszy (jeżeli chodzi o stabilność działania modemów). Plik BIN można dodać, ale w wersjach od maja nie ma takiej potrzeby.
Ja rozumiem, że plik *.bin to jest właśnie firmware.
I znalazłem na ich stronie taki plik: mr3420v1_en_3_13_1_up(121123).bin z datą 23 XI 2012. I ten plik zamierzam mu wgrać.
Czy czegoś nie zrozumiałem?
Tak, to jest firmware główny do routera.
Są jeszcze pliki BIN (kilkusetbajtowe) z informacjami o sposobie obsługi poszczególny modemów.
Nowy firmware wgrany. Widzę jednak, że chwilę to trwa zanim router zidentyfikuje modem (E3131s-2 Play) po włączeniu. Czy zatem warto wgrać *.bin pod ten konkretny model? Czy taki plik istnieje dla tego modemu?
I jeszcze jedno. Jaką minimalną siłę sygnału potrzebuje MR3420 z E3131 do stabilnego działania? W tej chwili mam 32-51%, ale nie jest to mieszkanie, w którym sprzęt będzie stał docelowo.
jak dotąd zauważyłem, że dogranie binu poprawia zachowanie routera przy wznawianiu połączenia (jeśli trwa ponad minutę)

mierzenie procentami to żadne mierzenie (zazwyczaj te wskazania mają się nijak do rzeczywistości) - realną siłę sygnału masz np. w TNI podaną w dBm
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie