Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 + Huawei E3131 [OK]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Jak najbardziej jest możliwa. Kabel to Ethernet (LAN) tudzież skrętka.

W Twoim przypadku wyglądało by to np. tak:
Antena
Kabel 5 metrów
Modem
Przedłużka usb 3 metry
Router
Komputer kablem, komputer przez wi-fi

Od routera długość połączenia nie ma znaczenia poza dwoma czynnikami:
Kabel w teorii nie może mieć więcej niż 100 metrów (w praktyce jest przyjęte 90 metrów), dalej powinieneś dać bramkę wzmacniającą sygnał. Wi-fi, ograniczenie masz przez miejsca gdzie dociera sygnał ale i to się da rozwiązać, chociażby kolejnym routerem tp-linka z funkcją WDS.
Grzech dzięki za szybką odpowiedź,właściwie mnie satysfakcjonuje ale mam dwa ale : - po co ta przedłużka USB ? czy nie można bezpośrednio umieścić modemu w routerze ? czy są jakies ku temu przeciwwskazania lub minusy ?
- a to juz właściwie informacyjnie że wifi router-komp odpada poniewaz budynek jest tak skonstruowany że znika sygnał na każdej komórce w każdej sieci po wejściu do niego.
A może istnieje jakies inne urządzenie niz router lub mozliwość podłączenia aero2 w takiej konfiguracji ?
Jeżeli do modemu podłączasz prawidłowo ustawioną antenę, to przedłużacz USB nie jest konieczny, ale:
1. Daje ci dodatkowe kilka metrów
2. Zapewnia elastyczność połączenia (trudniej będzie wyłamać gniazdo antenowe w modemie - ale i tak pigtail bym zabezpieczył plastrem do modemu).
W miarę możliwości możesz po prostu zamienić część kabla antenowego, na kabel USB. Ten pierwszy powoduje straty, a ten drugi nie Wink.

Jako ciekawostkę, widziałem urządzenie do przesyłania sygnału USB kablem LAN. Zasięg był dość spory, około 30 metrów Wink
Jestem sceptyczny do takich wynalazków - rzadko kiedy spełnia to wymagania i normy standardu USB. Czasem działa, a częściej wiele urządzeń odmawia współpracy.
Ooo ! dzieje sie coraz lepiej bo z tego co radzicie wynika że przy zastosowaniu anteny i zabudowie modemu w np.puszce anteny leci mi tylko do kompa kabel USB np. taki http://allegro.pl/aktywny-przedluzacz-ka...38649.html , czy to możliwe ? bo w tym wypadku nie musiałbym kupować routera.
wszystko fajnie, tylko niestety naprawdę dobre ekstendery usb bywają droższe od przyzwoitej klasy routera

ale jak masz ochotę zaryzykować (ten kabel w sumie nie kosztuje jakoś strasznie dużo), to czemu nie, weź jednak pod uwagę, że modemy nie są zasadniczo przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach klimatycznych (tak samo jak i ten aktywny przedłużacz nie jest przeznaczony do pracy na zewnątrz pomieszczeń)
Zapewne ten przedłużacz bierze energię z portu usb na działanie, według mnie nie będzie działał. Jednak polecał bym router. O wiele lepsze rozwiązanie. Tam nie płacisz za kawałek kabla Wink

Tapnięte z Galaxy S +
Cytat:Jego cecha unikalną jest brak konieczności stosowania zewnętrznego zasilacza.
więc w tym względzie sprawa jest jasna - najprawdopodobniej będzie potrzebny kabelek Y (2 wtyki usb i jedno gniazdo), który dość skutecznie rozwiązuje problemy zasilania prądożernych urządzeń usb
(25-11-2012 17:44)szopen napisał(a): [ -> ]kabelek Y (2 wtyki usb i jedno gniazdo), który dość skutecznie rozwiązuje problemy zasilania prądożernych urządzeń usb

Możesz podać jakiegoś linka ? bo ten co ja podałem nie ma dwóch wtyków, a może ma to rozwiązane poprzez ten wtyk ?
miałem na myśli fakt, że wspomniany kabelek będziesz musiał podłączyć przez przejściówkę z 2 wtykami i 1 gniazdkiem (tak aby całość była zasilana z 2 portów usb)
W opisie jest że ma zasilanie i wzmacniacz.
no sorry nie przeczytałeś opisu aukcji ze zrozumieniem
Cytat:Zasilanie - z portu USB
wskazany wzmacniacz jest konieczny do działania usb na odległość większą niż 3-5m

być może do tego wszystkiego trzeba mieć pojęcie o zasadzie działania tego sprzętu i choćby fragmentu specyfikacji usb mówiącej o tym, że pojedynczy port ma mieć obciążalność do 500mA (zazwyczaj ma nieco większą), nie dotyczy to portów usb "highpower" stosowanych od niedawna

niestety większość modemów w warunkach znikomego zasięgu pobiera około 600-650mA (co bywa barierą nie do pokonania dla wielu komputerów)
wspomniany wzmacniacz też wymaga zasilania rzędu 100mA (a może i 200?) jak widać jest to sporo więcej niż dopuszczalne 500mA, sumując obciążalność 2 portów usb możemy uzyskać do 1000mA
Czyli takie rozwiązanie z takim kablem odpada tak ?
podpierając się zdaniem pojawiającym się w niejednym reality-show:
"ja jestem na nie"

ale oczywiście można kombinować - przeczytaj jeszcze raz to co powyżej
osobiście uważam, że jest to wyrzucanie pieniędzy w błoto, mimo, że jest szansa na działanie
(stawiam na to, że taka konstrukcja nie przetrwa więcej niż 1,5 roku w naszych warunkach klimatycznych)
Router ma też inne zalety, odciąża od PC pracę modemu. Dawniej za czasów PIII wszyscy unikali urządzeń USB jak ognia - każde obciążało procesor. Tak jest pewnie do dzisiaj, z tym, że czasy tak wolnych jednostek minęły.

Chociaż z drugiej strony na IBMie r51e widać pozytywne zmiany po wyborze routera Wink
A może jest jakieś inne urządzonko zmieniające sygnał z modemu na kabelek typu skrętka ?czy tylko router ?
No właśnie takie urządzenie nazywa się router, jeżeli mowa o internecie.

Mam taki aktywny przedłużacz o długości 20m - ale nie udało mi się uruchomić na nim.... nic, poza jednym pendrive. Ale nie miałem dużo czasu na testy.
Jeśli chodzi o modemy USB to tylko i wyłącznie router. Przynajmniej finansowo i możliwościami. Bo pewnie są jakieś Mi-Fi z wyjściem na skrętkę.

Jako ciekawostkę dodam, że inaczej ma się sprawa z modemami ADSL. Tutaj jest do wyboru USB, LAN lub router. Z czego te dwa ostatnie kosztują prawie tyle samo.
(25-04-2012 01:15)jakubd napisał(a): [ -> ]Dodam, że (dla chętnych) po zmianie firmware na OpenWRT+Gargoyle (z eko.one.pl) mamy konfig do Aero2 wbudowany Smile
Może to głupie pytanie. Ale jeśli zamierzam używać modemu E3131 z routerem, to wszystkie sterowniki dla tego modemu też oczywiście muszę wgrać do kompa? Innymi słowy, używanie routera nie zwalnia mnie z konieczności instalowania sterowników do modemu?
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie