Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: TP-Link TL-MR3420 + Huawei E3131 [OK]
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
XPekiem katujesz netbooka? O kurdę. Ale jak udało się rozwiązać to gratuluję Wink
Witajcie,
Nie mam jeszcze routera. Cały czas jadę na modemie E3131 (Play) wpiętym bezpośrednio do kompa i skonfigurowanym w TopNetInfo.
W ustawieniach mam aktywne wznawianie połączeń (ustawione na 5 sekund) i zauważyłem, że połączenie najczęściej jest wznawiane w przedziale 11-14 sekund (odczyt z okienka rejestru połączeń TopNetInfo). Czy jest to dobry wynik? Też tak macie? Czy jest sens skrócenia tego czasu w ustawieniach np. z 5 do 2 sekund?
Pytam o to w tym temacie, bo w najbliższym czasie będę miał router MR3420 (v1) i w związku z tym chciałbym też się dowiedzieć, czy mam rację, że po podłączeniu modemu E3131 do routera program TopNetInfo stanie się nieprzydatny na komputerze?
I czy jest jakieś ustawienie w opcjach routera MR3420, które zapewni automatyczne wznawianie połączeń co godzinę? Jeśli tak, to jakie ustawienie jest najbardziej optymalne, żeby zapewnić, że czas przerwy w połączeniu będzie jak najbardziej zminimalizowany?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
1) możesz ustawić nawet 1sekundę, ale wtedy zmiana jakichkolwiek opcji jest mocno utrudniona
2) tak TNI nie jest potrzebny jeśli używasz routera
3) w standartowym firmware nie masz wpływu na czas wznawiania
parametr to "max idle time" który należy ustawić na 0 minut, aby router potrzymywał połączenie niezależnie od faktu czy używasz internetu czy nie
TNI do routera nie jest potrzebny, to fakt!
ale do modemu przydaje się, zwłaszcza wtedy, gdy się czasem coś w modemie grzebie
czasem szybciej i łatwiej jest przepiąć modem do kompa i TNI odpalić niż rzeźbić przez putty Smile
pzdr
pawelarc
Dziękuję za odpowiedzi.
(05-01-2013 01:48)szopen napisał(a): [ -> ]w standartowym firmware nie masz wpływu na czas wznawiania
parametr to "max idle time" który należy ustawić na 0 minut, aby router potrzymywał połączenie niezależnie od faktu czy używasz internetu czy nie
A czy ktoś może sprawdzał jak długo trwa ta cogodzinna przerwa w sygnale internetu, gdy "max idle time" jest ustawiony w routerze na 0 ?
Bo wiadomo, że nie jest to 0, ale czy to kwestia, powiedzmy, 2 czy 10 sekund?
to nie jest "przerwa w sygnale" tylko planowe rozłączenie po godzinie! Smile
a trwa tyle, ile sprzęt potrzebuje do ponownego nawiązania połączenia i tyle, na ile warunki i oprogramowanie operatora pozwalają ...
pzdr
pawelarc
(05-01-2013 15:07)pawelarc napisał(a): [ -> ]to nie jest "przerwa w sygnale" tylko planowe rozłączenie po godzinie! Smile
Oczywiście to miałem na myśli; może tylko źle się wyraziłem. Mówiąc "przerwa w sygnale" miałem na myśli to, że komputer w tym czasie ma "przerwę" w działaniu internetu.
Jeśli ktoś wie ile sekund potrzebuje E3131+MR3420 na pełne wznowienie połączenia, to będę wdzięczny.
U mnie E3131 wpięty bez routera potrzebuje zwykle 11-14 sekund (sprawdzone w TopNetInfo), więc ciekawi mnie jak to będzie wyglądało z MR3420.
na sofcie "fabrycznym" niewiele mniej niż minuta
na gargulcu podobnie jak wpięty do portu bezpośrednio
pzdr
pawelarc
to może jeszcze dopowiem odnośnie "max idle time" dotyczącego softu fabrycznego jeśli ustawimy 0 to połączenie jest wznawiane niezależnie od tego czy jest jakiś ruch sieciowy czy nie

natomiast wpisanie dowolnej innej wartości powoduje rozłączenie po wskazanym w minutach czasie bezczynności (braku ruchu) oraz ponowne połączenie dopiero w razie potrzeby (a łączenie jak wiadomo trochę trwa, więc przy dowolnej innej wartości niż 0 łatwo można oszaleć Big Grin )

stosowanie tej opcji ma sens tylko wtedy, gdy używany taryfy w której koszty są powiązane z czasem połączenia
to i ja dopowiem...
przy fabrycznym sofcie połączenie "martwe" jest traktowane jako działające... Smile
przy "niefabrycznym" połączenie martwe jest wyłapywane i ponownie zestawiane
pzdr
pawelarc
Sam z siebie OpenWRT testuje pingiem połączenie bez dodatkowej konfiguracji???
Czyli jeśli mi zależy na tym, żeby ten cogodzinny moment rozłączenia był jak najkrótszy to właściwą opcją jest soft niefabryczny?
W domyśle ten?: openwrt-ar71xx-generic-tl-mr3420-v1-squashfs-factory.bin
Mam go szukać na eko.one.pl?
Wydaje mi się, że warto przetestować, ale generalnie działa dobrze i na fabrycznym - pewnie znaczenie ma też lokalizacja. Tu gdzie ja testowałem wznawianie jest prawie niezauważalne (klilka sekund).
Ano sam z siebie, i robi to świetnie
przy martwym połączeniu rozłączeniem i ponownie nawiązuje połączenie
Oczywiście na ekoone /to już nie do Jakuba Smile )
pzdr
pawelarc
(05-01-2013 21:13)jakubd napisał(a): [ -> ]Wydaje mi się, że warto przetestować, ale generalnie działa dobrze i na fabrycznym - pewnie znaczenie ma też lokalizacja. Tu gdzie ja testowałem wznawianie jest prawie niezauważalne (klilka sekund).
No proszę, czyli nawet na fabrycznym można wznowić połączenie w kilka(naśćie) sekund?

Czyli bywa różnie, bo wcześniej pawelarc pisał:
Cytat:na sofcie "fabrycznym" niewiele mniej niż minuta
na gargulcu podobnie jak wpięty do portu bezpośrednio
na sygnale np. 67% (-71dBm, CSQ: 21) wznawianie na sofcie fabrycznym trwa zdecydowanie dłużej niż na open czy przy bezpośrednim wpięciu...
dużo korzystam ze skype'a i na "fabryce" połączenie zawsze było przerywane! w pozostałych 2 przypadkach nie urywa się (a jedynie chwilowy zanik i reanimacja automatyczna przez skype)
pzdr
pawelarc
(a mieszkam obecnie w dość spokojnej radiowo okolicy Smile )
gargoyle-1.5.8.5-ar71xx-tl-mr3420-v1-squashfs-factory.bin ...
(06-01-2013 10:56)pawelarc napisał(a): [ -> ]na sygnale np. 67% (-71dBm, CSQ: 21) wznawianie na sofcie fabrycznym trwa zdecydowanie dłużej niż na open czy przy bezpośrednim wpięciu...
O takim sygnale to mogę tylko pomarzyć. U mnie waha się między 30-38%.
Jak już będę miał ten router, to zobaczę ile będzie trwało wznawianie. Jeśli będzie to 30-60 sekund, to wtedy zainstaluję Gargoyle.
taki sygnał mam przy źle ustawionej antenie /w starego bts wycelowana/, po zmianie mam nadzieję na poprawę
pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Ja te 30-38% mam bez żadnej dodatkowej anteny. Po prostu sam E3131 w miarę blisko okna.
A jak mogę się dowiedzieć, z którym BTS-em jestem połączony?
Za pomocą Top NetInfo możesz odczytać LAC i CID nadajnika, z którym się łączysz. Jeżeli masz szczęście (maniaka GSM) to znajdziesz te oznaczenia w bazie btsearch. Jeżeli nie - jeździsz po okolicznych lokalizacjach nadajników z modemem i komputerem, aż znajdziesz źródło nadawania tych kodów LAC i CID.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Przekierowanie