Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Raz działa, drugi raz nie...
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam,
przewertowałem forum zarówno dziś, jak i jakieś 2-3tyg temu (nie chcę dublować tematów, jeżeli tak się stanie to przepraszam) i nie mogę niestety znaleźć odpowiedzi na mój problem.

Sprawa wygląda następująco: Łączę się poprzez zalecane na stronie powiązanej z forum ustawienia wprowadzane do top-netinfo, połączenie jest nawiązywane, ale... raz internet śmiga jak miło, strony się otwierają naprawdę szybko, kolejnym razem nic się nie otwiera albo jest to ślimacze tempo, które po chwili ładowania strony i tak się zatrzymuje (połączenie oraz jakieś tam pobieranie danych przez program jest widoczne). Dodam, że laptop jest ciągle w tym samym miejscu, siła sygnału ok. 32%, tłumienie ok. 90dBm, wg urządzenia jestem połączony "przez" HSPA plus.
Powyższe problemy nie mają żadnej reguły, pojawiają się i znikają same z siebie ...
Modem Huawei E173.
Czy w czasie "zacięcia" modem świeci przypadkiem na ciemnoniebiesko?
Próbowałeś wymuszać UMTS 900? http://forum.jdtech.pl/Watek-wymuszanie-...ach-huawei
UMTS wymuszałem - zaraz po pierwszych problemach to zrobiłem.
Kolor cały czas jasnoniebieski - też to wcześniej sprawdzałem.
Uwaga szczegółowa: mowa o wymuszaniu UMTS 900, a nie samym UMTS. To zapobiegnie przełączaniu się na nadajniki Plusa 2100.
Ale jeżeli nawet to nie pomaga - to niestety niewiele da się zrobić.
Przekierowanie