Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: AERO2 prędkość 1 Mb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
(08-04-2013 18:52)przem997 napisał(a): [ -> ]a sam windows nie wystarczy?

Ano nie wystarczy. Chyba żeby zrobić takiego fejka. A pokaż kolego jaki masz transfer z tego linku
A po co karmić trolla?

Wysłane z/Send from: Lenovo IdeaTab A2107A-H 3G (mod) przy użyciu/using: Swype beta 1.4.
Witam.

Program Connectify Dispatch działa i łączy internet z dwóch modemów 3g podwajając szybkość łącza. Udało mi się znaleźć w sieci program i to przetestować. Udało się nawet połączyć internet stacjonarny i dwa modemy 3g.

Więc taka opcja jest jak najbardziej możliwa.

Problem tkwi tylko w znalezieniu odpowiedniego programu (crack itp) bo instalacja tego jest strasznie uciążliwa .
Potwierdzam sumowanie predkosci programem Connectify Dispatch Pro:
- 2 karty Aero2
1. Ruter Huawei MR 3420 + modem Huawei E3131 - polaczenie wifi
2. Ruter Huawei E52020 - polaczenie usb
aż pewnie sprawdzę...
connectify + dispatch pro 7.2.1.29658?
pzdr
pawelarc


Sent from my GT-P1000 using Tapatalk
fajny wynalazek chociaż ja szukałem przez chwilę modemu mobilnego z taką opcją ale się poddałem Wink
testowali nawet z netem z 10 modemow ! Wink
https://www.youtube.com/watch?v=cWrH6nWtNOs
nawet działa, tak dla sztuki sprawdziłem...
instalacja upie* bo program dość głęboko w system operacyjny wchodzi, procesy ubijane dowolnym softwm wstają itd Smile
fajny soft o niezłych nawet mozliwosciach ale i o sporych wymaganiach...
pzdr
pawelarc


Sent from my GT-P1000 using Tapatalk
Zrobię chyba test na kilku (może uda się wypożyczyć do testu 6 sztuk w sumie) kartach Aero2 - to może być ciekawy eksperyment. Mam modemy działające na różnych sterownikach, więc to można zrobić. Ale artykułu na bloga z tego nie będzie, bo to jednak nie jest zgodne z założeniem BDI Smile
ja to tak naprawdę dla sportu sprawdziłem i z czystej ciekawości...
(a dużo wysiłku mnie ten sport kosztował... musiałem win 7 postawić "na chwilę", normalnie w domku Linuks, Vista i android Smile )
ale eksperyment niezwykłe ciekawy,
pzdr
pawelarc

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk
@pawel97 - ewidentnie myliłeś się co do "fachowości" tego forum bo nawet administrator podchwycił temat.

Zacząłem czytać ten temat i większość to bzdury. Testy chyba nie mają większego znaczenia bo przecież jest oficjalna storna a tu dokładne wytłumaczenie link

Tak jak pisał pawel97 2x512 nie daje 1024 w tym przypadku. Działa to w taki sposób - jeżeli masz powiedzmy na allegro 2 zdjęcia w dużej rozdzielczości to w tym przypadku jeden modem będzie ładował 1 zdjęcie a drugi 2 zdjęcie. Load balancing to nic nowego - powszechnie stosowane w ogólnodostępnym oprogramowaniu na routery.

YOUTUBE NIE BĘDZIE DZIAŁAŁ SZYBCIEJ - nadal będzie się przycinał ponieważ wysyłany jest tylko jeden strumień danych. Ale już pobranie jakiegoś filmiku przez akceleratora pobieranie będzie szybsze ponieważ podzieli plik na części.

pzdr tyle w temacie

edit: Zapomniałem dopisać, że sumowanie łącz jest oczywiście możliwe ale musi posiadać prawdziwy VPN i mega dużo czasu na zabawę w ustawienia.
Ależ my mówimy o VPN wykorzystującym oprogramowanie Connectify o nazwie dispatch.
Nie wydaje się wam to z deka nieetyczne rozwiązanie. Dajecie Aero2 kolejny powód do wprowadzenia kapcia. Ludziom zamula przez cały dzień a taki jeden szaleniec robi sobie kilku megowe łącze.
No przecież to też napisałem i dlatego nie planuję publikować tej sztuczki szerzej.
Tu chodzi o czysto akademicki test działania tego typu rozwiązania - chodzi o samą możliwość zrobienia tego z dowolnymi łączami internetowymi w ramach rozwiązań domowych, a nie profesjonalnych.
(29-01-2014 02:27)sauron76 napisał(a): [ -> ]Nie wydaje się wam to z deka nieetyczne rozwiązanie. Dajecie Aero2 kolejny powód do wprowadzenia kapcia. Ludziom zamula przez cały dzień a taki jeden szaleniec robi sobie kilku megowe łącze.

A co to za problem zrobić 1mbps (tak wiem, nie mają takiego obowiązku) albo dostawić kolejny nadajnik skoro zamula?

Ta captcha to przeniesienie odpowiedzialności za BDI na użytkowników.

Znów zaczyna się temat rzeka. Fakt, kombinowanie nieetyczne ale tak samo jak captcha.
Ale tak hipotetycznie możemy mieć w obrębie swojej stacji bazowej samoluba, który złączy sobie przykładowo 10 modemów (albo dwie osoby po 5). W takim przypadku inne osoby będą miały duży problem z siecią. Można testować ten sposób czysto akademicko ale gwarantuje wam, że znajdzie się grupka osób, która poleci po bandzie. No i w takim przypadku jedynym zabezpieczeniem przed takimi delikwentami jest captcha, której chyba nikt nie chce.
Problem z takim kolesiem jest tylko wtedy, gdy ściąga dane z maksymalną prędkością cały czas. Problemem są leecherzy, czyli ilość przesyłanych danych, a nie liczba podłączonych klientów.
No to wyjaśnił kolega na poprzedniej stronie. Taki delikwent włącza sobie ściąganie pliku przez jakiś manager albo klienta torrenta i sieć jest dla innych zawalona. Paradoksalnie ściąganie danych jest jedynym sensownym wykorzystaniem tego rozwiązania. Przecież już się zdarzają osoby, które używają Aero2 do ciągłego ściągania plików a jak się im da oręż w postaci pomnożenia transferu to jest kaplica dla normalnych użytkowników.
Nie tyle się zdarzają, co generują olbrzymi procentowo wolumen ruchu (w granicach 70-80%) mimo, że liczbowo stanowią w granicach 5%. I stąd CAPTCHA.
Co do efektów i wpływu na sieć - podłączenie większej liczby modemów ogranicza także temu delikwentowi dostępne pasmo.

Dla mnie interesujące jest potwierdzenie, że faktycznie 20% zasobów jest zarezerwowane na potrzeby BDI i to właśnie da się zrobić za pomocą takiego zestawu z kilkoma kartami: odpalamy w zasięgu danego sektore stacji bazowej 10 kart SIM i sprawdzamy - jeżeli osiągniemy na każdym modemie prędkość 512 - ograniczenia nie ma. Jeżeli już przy 9 karcie wydajność na wszystkich spadnie - jest limit i to jest dokładnie taki limit, jak nakazuje UKE.

20% z 21 Mbit/s = 4,2 Mbit/s - co daje 8,4 użytkownika z pełną prędkością 512. Oczywiście pomiar gdzieś daleko od miasta i w środku nocy, żeby było jak najmniej chętnych do korzystania.
To zaczyna brzmieć nawet ciekawie. Trochę jak dziennikarstwo śledcze Big Grin.
W kwestii Aero2 tym też się zajmuję Smile
Pamiętam zdjęcia z ramienia telefonem w siedzibie Aero2 w celu oceny liczby złożonych i nieodebranych zamówień - ciągle są na blogu w artykule sprzed 2 lat.
Jeżdżenie i testowanie sieci oraz fotografowanie stacji bazowych - to samo.
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie