[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
AERO2 prędkość 1 Mb
06-04-2013, 17:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2013 18:07 przez przem997.)
Post: #1
AERO2 prędkość 1 Mb
Uzyskałem bardzo interesujący efekt - podłączyłem 2 karty aero2 za pomocą 2 modemów oraz użyłem programu do sumowania prędkości na każde z łącz uzyskując w ten sposób ponad 1MB - 1,5MB w Aero2 Smile
(średnio 1,2MB)

Teoretycznie gdybym miał więcej kart i modemów byłoby więcej...

Sposób oczywiście nie jest żadną nowością i korzystają z niej od dawna serwerownie czy też dostawcy interentu jak i niektóre firmy jednak na warunki domowe i fakt wolnego internetu w Aero jest to jednak nielada wyczyn Smile

Plusy:
- 2 razy większy DOWNLOAD
- 2 razy większy UPLOAD
- niezawodność łącza - jak się zresetuje jedne połączenie po godzinie zanim się ponowi to internet działa nadal ze standardową prędkością
- 2 adresy IP

Minusy:
- 2 modemy lub 2 karty Wifi wraz z 2 routerami 3G Wifi
- 1 USB zajęte więcej

Z racji, iż jest to chyba bardzo poważne złamanie regulaminu ukryję swoje IP Smile

Tym samym zrezygnowałem z dotychczasowego internetu na stałe, bo w końcu YT działą dużo lepiej i torrent ma sens...
1,3MB to mało ale mi w zupełości wystarczy.

[Obrazek: 84836064.jpg]

[Obrazek: 45931131.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 19:15
Post: #2
Odp: AERO2 prędkość 1 Mb
jakiego programu użyłeś?

Wysyłane z mojego Blade III za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 19:45
Post: #3
RE: AERO2 prędkość 1 Mb
A ja nie musiałem używać dwóch kart... Smile
[Obrazek: 58864773]
[Obrazek: 2625794809.png]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 19:55
Post: #4
RE: AERO2 prędkość 1 Mb
AERO2 nie ma 1MB normlanie tylko 512, zresztą po twoim pingu 38ms widać ze jest coś oszukane Smile
na 4 kartach aero i roznych modemach nie miałem nigdy poniżej 70ms, zazwyczaj ponad 100...
zdaża się, że chwilami pokazę taką zartość chwilową=szczytową ale taką prędkością Ci nie działa na stałe...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 20:15
Post: #5
RE: AERO2 prędkość 1 Mb
(06-04-2013 19:55)przem997 napisał(a):  po twoim pingu 38ms widać ze jest coś oszukane Smile

Co jest oszukane? Smile Wyniki jak najbardziej prawdziwe, ping też, uzyskane wczoraj ok. 23, powtarzalne...
A ty masz cały czas takie wyniki...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 20:20
Post: #6
RE: AERO2 prędkość 1 Mb
Zasadniczo kolego przem997 odnosze wrazenie, że nie masz pojecia o czym piszesz. Najgorsze jest to, że jest to forum fachowe i ktoś mogłby wziąć Twojego posta za fachową poradę....

Jeśli już coś uzyskałeś, to dwa niezależne łącza po 512kbps, co nie ma nic wspolnego z jednym łaczem 1mbps.

To z czego korzystają serwerownie to BGP i nie ma to nic wspolnego z tym co zrobiles na dwóch modemach. Czyli wiesz ze gdzies dzwonią, ale nie wiesz w ktorym kosciele. Na koniec polecam dowiedzenie się co to jest routing i dlaczego to co ci sie wydaje ze zrobiles jest w zasadzie nieosiagalne w warunkach domowych, bez dodatkowego oprogramowania, itp.

Jesli nawet speed tester pokazał ci 1M to byc moze dlatego ze zagregował transfer z dwóch niezaleznych łaczy, czego nie da sie jednak zrobic w klasycznym korzystaniu z internetu,

Vide: routing, polityki routingu, koszt trasy, metryki, priorytety....

Daruj sobie naprawde tego typu "rewelacje", bo naprawde ktos potraktuje to powaznie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 22:01
Post: #7
AERO2 prędkość 1 Mb
a jakby tak połączyć 2000 kart aero to wychodzi łącze 1 Gbitowe
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-04-2013, 22:37
Post: #8
AERO2 prędkość 1 Mb
przem997: napisz co to za program i jak zrobiłeś, że z taką prędkością jesteś dalej rozpoznawany jako jeden adres IP należący do Aero2 - wiem, że to się da zrobić, ale na pewno nie tak, żeby adres IP był ciągle jeden i do tego ciągle należący do Aero2.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2013, 01:40
Post: #9
AERO2 prędkość 1 Mb
IP ciągle należy do Aero2 bo niby skąd ma być inny. Myślę, że to co zrobiłem można podporządkować pod warunki domowe bo to tylko 2 modemu i soft - żadna filozofia ineosiągalna nie z tej ziemii.

" 1M to byc moze dlatego ze zagregował transfer z dwóch niezaleznych łaczy,"
takie bzdury piszecie, ja tego nie wymyśliłem, to są znane techniki każdemu kto się zna na czymś więcej niż odpaleniem facebooka, transfer jest osiąglany na każdym programie czy to pobieraie przez przeglądarkę (port 80) czy też FPP (port 21) czy też wymyślen porty torrenta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2013, 01:50
Post: #10
RE: AERO2 prędkość 1 Mb
(07-04-2013 01:40)przem997 napisał(a):  (...)
" 1M to byc moze dlatego ze zagregował transfer z dwóch niezaleznych łaczy,"
takie bzdury piszecie, ja tego nie wymyśliłem, to są znane techniki każdemu kto się zna na czymś więcej niż odpaleniem facebooka, transfer jest osiąglany na każdym programie czy to pobieraie przez przeglądarkę (port 80) czy też FPP (port 21) czy też wymyślen porty torrenta.

Nie trolluj, plizzz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2013, 01:51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2013 02:00 przez przem997.)
Post: #11
Photo AERO2 prędkość 1 Mb
"to dwa niezależne łącza po 512kbps, co nie ma nic wspolnego z jednym łaczem 1mbps."

w pierwszym poście jasno napisałem o tym, przepisujesz moje słowa swoimi?

1MB osiagam dzieki temu na każdym programie czy też pobiersanie plikow przez przeglądarkę czy też FTP czy też torrent.
Zasada działania jest niemal identyczna jak dysków RAID - zapis pliku 2 razy szybszy na 2 róznych dyskach jeśli podzielimy go po połowie na każdym...

Ja tego nie wymyśliłem, tak każda serwerownia ma czy dostawca internetu.

" to co ci sie wydaje ze zrobiles jest w zasadzie nieosiagalne w warunkach domowych, bez dodatkowego oprogramowania" - no dobra, jestem w wielkiej korporacji która ma potężną serwerownię w piwnicy i dostęp do zabroinonego i tajnego oprogramowania... tak sobie patrzę na moje biurko i lapa z 2 kartami sieciowymi i śmiać mi się chce z tej opinii... dobrze, że mam dostepn do rzeczy nieosiągalnych dla "spamcop"...

Co niektórych to przerosło, niepotrzebnie pisałem o tym... ... a reszta niech pisze co chce
mam wyklepane na to, nie mam potrzeby uszczesliwiac innych.

niech inni fachowcy opowią Wam o tym Smile

[Obrazek: 94046862.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2013, 08:11
Post: #12
AERO2 prędkość 1 Mb
Co nie zmienia faktu, w jaki sposób to zrobiłeś. Używając innego programu czy po prostu dwóch kart sieciowych.

Proszę resztę o powrót do tematu, bez ocen kto jest jaki....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2013, 10:14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-04-2013 10:38 przez spamcop.)
Post: #13
RE: AERO2 prędkość 1 Mb
Podkreslam dwa niezalezne linki 512 to nie jest to samo co jeden 1M.

Wyjasnij mi ta rewelacje, jak w warunkach domowych (bez BGP wpieranego przez dostawce ) zrealizujesz routing z dwoch roznych IP.....

Jesli ci sie wydaje ze wystarczy miec dwa lacza na dwoch IP zeby byly widoczne jak jedno łacze (bez BGP), to po prostu blazenstwo i ignorancja.

Wez miszczu jeden plik np 100MB i sprobuj go wyslac na zewnatrz tym swoim łaczem 1M, albo taki sam sprobuj sciagnac, nie przez torrenta, tylko normalnie, wtedy zobaczysz jaki masz jeden megabit, hehe
Zapewne zdziwi Cie to ale nie osiagniesz transferu wiekszego jak na laczu 512kb..... Dlaczego, bo nie masz 1Mbita.

Owszem, jesli podzielisz taki plik na dwa i jedna czesc bedziesz wysylac jednym laczem, a drugi drugim, to chwilowo osiagniesz transfer 1Mbps, tylko jesli jedno lacze sciagnie swoja czesc szybciej, reszta bedzie musiala sie dociagnac na wolniejszej czesci lacza z predkoscia 512. Bo sa to dwa lacza, a nie jedno Smile
Jak chcesz realizowac takie dzielenie? To na wieksza skale jest nierealne bez zrobienia przezroczystosci warstwy 3 i nizszych. A nie da sie tego zrobic bez BGP.

Jak skonstruujesz tablice routingu? aby uzyskac wlasciwy balancing. aby z poziomu warstwy 3 OSI, łacze dla komputera było widziane jako jeden link (bylo przezroczyste) a nie widziane jako dwa niezalezna lacza, co nigdy nie bedzie łaczem 1M

Dyskusja zaczyna przypominac udowadnianie, ze ktos znalazl perpetum mobile i podzielil sie rewelacja na forum, a inni naiwnie dopytuja się jak to zrobil bo moze byc prawda..... zwykłe karmienie trola.

Wypisywać takie androny może ktos kto nie ma pojęcia jak działa protokol transportowy (routing, enkapsulacja, numery sekwencyjne pakietow, itp).

Ah zapomnialem dodac, ze ten akapit z podzieleniem pliku na dwa jest mozliwy pod jednym waznym warunkiem - serwer zrodłowy MUSI obslugiwać RESUMING. Bez tego nie da sie zrealizowac wysylania, pobierania na raty.

Czyli np poczty nie da sie tak pobierac/wysylac i wielu innych rzeczy rowniez Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2013, 11:29
Post: #14
AERO2 prędkość 1 Mb
za duzo napisales az czytac mi sie nie chce, reasumujac co chciales powiedziec?
1) ze to fejk i sciema?
2) ze nie uzyskalem predkosci 2x wiekszej?
3) nie niepotrzebne to nikomu?

Czy ty widzisz zdjęcia za speedtesta i torrenta?

Nad czym ty scierasz i co probujesz mi powiedziec po tym jak napisalem o tym sposobie dualnym?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2013, 11:31
Post: #15
RE: AERO2 prędkość 1 Mb
Podaj nazwe tego tajemniczego oprogramowania do sumowania łacza Smile

PS. czasami warto poczytac, bo mozna sie czegos dowiedziec....
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-04-2013, 11:33
Post: #16
RE: AERO2 prędkość 1 Mb
(07-04-2013 01:40)przem997 napisał(a):  IP ciągle należy do Aero2 bo niby skąd ma być inny. Myślę, że to co zrobiłem można podporządkować pod warunki domowe bo to tylko 2 modemu i soft - żadna filozofia ineosiągalna nie z tej ziemii.

Kolego, co to za tajemniczy program, co się nim chwaliłeś na początku?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2013, 18:30
Post: #17
AERO2 prędkość 1 Mb
a tu 2 karty aero2 pobieraja osobno pliki, łacznie 157kb/s

[Obrazek: 58206852.jpg]
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2013, 18:42
Post: #18
AERO2 prędkość 1 Mb
Jedyny software który znam, który może to robić od ręki to http://www.connectify.me/dispatch/
Ktoś ma siłę, żeby to przetestować?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-04-2013, 18:52
Post: #19
RE: AERO2 prędkość 1 Mb
(08-04-2013 18:42)jakubd napisał(a):  Jedyny software który znam, który może to robić od ręki to http://www.connectify.me/dispatch/
Ktoś ma siłę, żeby to przetestować?

to tak jak podcieranie pupy ręcznikiem papierowym do rąk - niby można ale bez sensu...

a sam windows nie wystarczy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-04-2013, 10:33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-04-2013 10:34 przez lukkki.)
Post: #20
RE: AERO2 prędkość 1 Mb
(06-04-2013 17:51)przem997 napisał(a):  użyłem programu do sumowania prędkości na każde z łącz uzyskując w ten sposób ponad 1MB - 1,5MB w Aero2 Smile
(średnio 1,2MB)

...

(08-04-2013 18:52)przem997 napisał(a):  a sam windows nie wystarczy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Problem z Aero2 petekolakowski 1 2 811 22-11-2018 03:08
Ostatni post: szopen
  LG G4S - brak Aero2 LTE spag 1 3 816 09-06-2018 16:55
Ostatni post: jakubd
  Lenovo Tab3 8 Plus problem z Aero2 jachu 8 8 128 28-03-2018 20:34
Ostatni post: szopen
  Problem z połączeniem Aero2 ShirowZen 9 14 650 19-08-2017 10:33
Ostatni post: Arekxxx
  Problem z połączeniem z Aero2, Huawei e3372h janrod11 8 10 710 10-06-2017 13:32
Ostatni post: szopen