Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: AERO2 prędkość 1 Mb
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4
@jakubd

W takim razie rzeczywiście ma to sens. Jednak użycie VPS bardzo mocno ograniczy "darmowość" kożystania z tego rozwiązania. Nadal jednak nie jest to nowość i router także poradzi sobie z takim zadaniem. Load-balancing jednak pomoże w kwesti używania tego w sieći o większej ilości użytkowników. Co do nie ciągnięcia tematu to uważam to za bzdure. Nie można ograniczyć wiedzy, a kwestie czy ktoś będzie tego naduzywał to już chyba pozostaje w gesti danej osoby. Pzdr

Edit: btw dwóch modemów, można używać bez żadnego oprogramowania na komputerze. Pseudo multib można robić rozpoczynając strumień danych i dopiero w tym momencie podpięcie drugiego. W takim przypadku można by było np. pobierać plik i bez zauważalnego spadku predkości przeglądać sieć. Jest to jednak uciązliwe.
(30-01-2014 01:29)sebol2934 napisał(a): [ -> ]Co do nie ciągnięcia tematu to uważam to za bzdure. Nie można ograniczyć wiedzy, a kwestie czy ktoś będzie tego naduzywał to już chyba pozostaje w gesti danej osoby. Pzdr

No chyba nie do końca leży to w gestii użytkownika. To jest łamanie regulaminu użytkowania bezpłatnego dostępu do Internetu. Ja tylko zasugerowałem, że dalsze ciągnięcie tematu daje kolejne powody do wprowadzenia captcha. Rozumiem gdybyś łączył Aero2 ze swoim komercyjne świadczonym łączem ale nie oszukujmy się, że ktoś to będzie robić.
Chłopaki nasladujcie to rozwiązanie [Obrazek: dsc_3809.jpg?w=545&h=763] gosc zrobił z tego w pełni mobilna wersję trzy powerbanki to zasilają i nosi w plecaku Big Grin
To sa trzy raspberry pi
Trzy modemy w tym dwa e8278 jeden nie rozpoznaje wiec teoretycznie mógłby mieć przy dobrych wiatrach między 200 a 300MBs, nie czytałem do końca po co mu to było bo trzech różnych operatorów, może bał się o zasięg.
Big Grin
從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
Rozwiązanie ciekawe, ale przesadnie skomplikowane i drogie - a już użycie Rpi to kompletna zabawa i utrudnianie sobie życia, patrz problemy z zasilaniem. Z pewnością nie ma wydajności powyżej 20-30Mbit/s z powodu.... routera mobilnego na dole - to MR3020 lub odpowiednik bez USB, które są paskudnie powolne.
Wystarczy jeden router mobilny z obsługą OpenWRT i połączenie przez USB.

Modem którego nie rozpoznajesz to chyba E3276?
Znajde artykuł to wrzuce link Big Grin
Ok mam http://decryption.wordpress.com/2014/01/...ct-part-3/
Modem trzeci to rzeczywiście E3276

從我的 用 Galaxy Note II LTE 發送
tak się zastanawiam... 2 karty aero2, connectify i 2 użytkowników mobilnych, będących jednocześnie właścicielami kart SIM... czy to łamanie regulaminu czy nie? Smile
pzdr
pawelarc


Sent from my GT-P1000 using Tapatalk
Niestety, ale ten wasz Connectify Dispatch jest g... warty. Nie wiem po co go tu tak zachwalacie. Właśnie testuję i nie zwiększa transferu pobierania pliku z danego serwera w żadnym wypadku.
Prawidłowo skonfigurowany - działa. Ale soft jest po prostu trudny w obsłudze i nie zawsze instaluje się prawidłowo.
Oświeć mnie bracie, jak mam go skonfigurować...
Nie robiłem tego eksperymentu jeszcze - skończyło się na moim głównym komputerze... reinstalacją systemu, taką sieczkę zrobił w podsystemie sieciowym. Na razie nie miałem czasu na zabawę. Więc nie czuję się na siłach oprowadzić po tym sofcie.
skoro program robi sieczke to proponuję testowac go na maszynie wirtualnej
I dlatego nie robię tego teraz codziennie, bo po prostu mam za dużo zajęć Wink Ale już mam przygotowaną platformę testową na 7 urządzeń.
już z niecierpliwością czekam na relację... choćby na priv Smile
mój eksperyment nie zakończył się reinstalacją ale i tak dużo czasu kosztował, soft mocno się wgryza w system i dużo śladów zostawia;
pzdr
pawelarc

Sent from my SGSA using Tapatalk
Witam podpowie mi ktoś jak w Connectify Dispatch ustawić aby te połączenia były stabilne?
Wypowiedzi powyżej sprawiają wrażenie, że więcej z tym walki i nerwów niż radości z podwójnego darmowego neta Smile
Testowałem przez parę dni ten ConnectifyDispatch na 2 kartach aero 2 (jedna moja druga pożyczona od kolegi). Sprawdza się tylko jak program (akcelerator ścigania) korzysta z paru połączeń oczywiście dużo zależy czy dany serwer to obsługuje. Najlepiej natomiast wychodzi jak pobiera się parę plików naraz choć i tutaj czasami bywaj problemy bo ConnectifyDispatch lubi dość często się przywiesić i przerzuca całe obciążenie na jedno łącze. Natomiast problemy zaczynają się ja chcemy się zalogować na jakieś forum czy portal. Jak wiadomo ConnectifyDispatch przerzuca połączanie raz na 1 raz na 2 łącze wiec jak korzystamy z 2 ip zewnętrznych to wystarczy że zmienimy stronę na forum już na prosi o ponowne logowanie. Niektóre portale wogule nie działaj. Wiec jak sebol2934 nie jest to zbyt dobre rozwianie już lepiej pobierać osobno 2 różne pliki na 2 łączach niż 1 plik z pomocą 2 łączy. Swoją droga jak już się zagłębiamy w ten temat czy istnieją jeszcze jakieś inne programy co łączy dwa łącza w 1 całe
Testuje to rozwiązanie od kilku dni i jestem zadowolony. Pliki przez akcelerator pobierania ściągają się 2 razy szybciej. Youtube działa jakby szybciej. Tylko filmy na serwisach online typu zalukaj.tv ładują się tak samo jak z jednym modemem.
Doczytałem opis i już wiem, że poszczególne połączenia z siecią są dzielone pomiędzy nawiązane połączenia. Przyspieszone są więc tylko usługi, które pobierają jednocześnie w kilku wątkach, np. wyświetlanie stron WWW, czy pobieranie kilku plików na raz. Strumienie wideo i audio nie są dzielone, więc tutaj zysku nie będzie.
Wie ktoś jak zrobić żeby to połączenie tak nie skakało?
O jakim skakaniu mówisz w kontekście łączenia wielu kart Aero2 w jedno łącze?
Stron: 1 2 3 4
Przekierowanie