Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Sony Xperia E - dyskusja ogólna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Od kilku dni jestem posiadaczem Sony Xperia E Dual. Mało jest informacji w sieci na temat tego modelu, dlatego kilka zdań na jego temat.
Od pewnego czasu szukałem telefonu na dwie karty SIM. Pierwotnie mój wybór padł na Tipo Dual jednak zanim zdecydowałem się na zakup pojawił się E, trochę droższy, ale lepszy procesor i wydajność, przynajmniej na papierze i w opisach na zagranicznych forach.

To mój pierwszy telefon z Androidem, dlatego nie mogę go porównać do innych tego typu telefonów, mam tylko tablet i ewentualnie do niego będę się odnosił w porównaniu.
Pierwsze uruchomienie z dwoma kartami SIM Plus i Vectra - Play. Telefon ściągnął ustawiania i od razu można było konfigurować karty SIM. Przy wybraniu trybu sieci na WCDMA dla karty przeznaczonej do internetu (Play), druga automatycznie przestawiła się w 2G. Obie karty są aktywne, ale tylko do odebrania połączenia telefonicznego, wtedy internet się rozłącza na czas trwania połączenia, jednak po jego zakończeniu startuje automatycznie. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale do moich potrzeb w zupełności wystarcza.
Bez problemu działa także przenośny hotspot WiFi, konfiguracja sprowadza się w zasadzie do ustalania własnego hasła i wpisania go w urządzeniu, które do takiej sieci podłączamy. Korzystam ciągle z tego rozwiązania w połączeniu z moim Nexusem wszędzie tam gdzie nie ma WiFi i działa to naprawdę bardzo dobrze. Takiego rozwiązania właśnie szukałem.

Telefon bez problemu działa także z kartą AERO 2, wystarczyło tylko stworzyć nowy punkt dostępu, wpisać APN - darmowy, resztę zostawić bez zmian i zaznaczyć w menu Dane w roamingu.

Kilka słów o zasilaniu. Niestety tutaj jestem trochę rozczarowany, z dwoma aktywnymi kartami SIM akumulator wytrzymuje jeden dzień. Na szczęście zawsze można wyłączyć kartę od netu, kiedy nie jest nam potrzebna. Przy takim rozwiązaniu mój najlepszy wynik to około 48 godzin co przedstawiają załączone zrzuty ekranu.


W ciągu tych 48 godzin
- rozmowy w Plusie to 2g 31m
- WiFi aktywne 19g
- ekran włączony 2g 44m
- druga karta aktywna około 4g
- jako hotspot działało około 1g


dzisiaj chciałem rozładować baterię i włączyłem hotspot na stałe, bateria padła po prawie 7 godzinach dosyć intensywnego korzystania z internetu na połączonym z Xperią Nexusie 7, w między czasie było też kilkanaście minut rozmów.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2

//zmieniłem nazwę tematu - grzech1991
Bateria w androidzie na jeden dzień to normalne. Czy ten telefon ma nagrywanie rozmów? Jak tak to chyba się skusze mimo mojej powsciagliwosci do Sony (appla tez :D)

Wysyłane z mojego GT-I9305 za pomocą Tapatalk 2
Z tego co wiem tak z automatu nie ma nagrywania, ale chyba są odpowiednie programy w markecie, niestety ja się tym tematem nie interesowałem.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
Według prawa, żaden telefon nie może mieć nagrywania rozmów.
A na pewno nie bez pikania. Co nie zmienia faktu, że obejść to się da.
Przepraszam za off top, mam problem z flashem na Xperi E (nie dual ale to nie robi problemu).
Stockowa przeglądarka, jak i chrome czy opera nie obsługują flasha. Nie wspominając, że JB nie wspiera flasha.
Aczkolwiek są sposoby bo go odpalić, ale niestety trochę mi nie wychodzi. Pobrałem sobie apke z flashem i zainstalowałem go, jedynie na Firefoxie pojawia się obraz (testowane na meczyki.pl) aczkolwiek, nie ma głosu a w dodatku ekran cały czas miga także nie sposób cokolwiek oglądnąć.
Podzielcie się jak obejść problem. Spróbuję jeszcze jakąś inną przeglądarkę.
W razie zbyt dużego zaśmiecenia, proszę przenieść Smile
Dziewczyna ma xperie e z orange

Łatwo robi się root, ciekawe funkcje w porównaniu do czystego androida 4.1 (ale kilku funkcji też brakuje). Pełno syfu z orange, telefon śmiga płynnie. Ekran nawet daje radę (aczkolwiek do amoleda mu sporo brakuje). Gry działają ale bez rewelacji.

Na tą cenę bardzo przyzwoity telefon, aplikacje od sony fajne, dioda powiadomień, przycisk aparatu. Wad większych nie stwierdziłem.
A co z flashem? Zapodasz jakis tutek by zrotować ten telefon bo nie chce mi się szukać ;P a wolę od miejsca sprawdzony przepis. I mowa o wersji z jedną kartą SIM?
Jak wrócę do domu to Ci zapodam. Z Flashem nie kombinowałem, raz, że działa słabo, dwa nie aktualizowany a trzy, że mi na komórce do niczego nie potrzebny.

Oczywiście ja mam wersje jedno simową. Ale telefon to telefon ;p

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
Takze pamietaj o mnie i podrzuc potem linki;) ja do flasha w wolnej chwili wroce. Przydalby sie chociaz do meczyki.pl :P
Jaka przegladarke dziewczyna uzywa? Chrome wg troche przymula i wolno strony wczytuje, stockowa nstomiast szybko strony wczytuje ale chcac otworzyc wiecej kart w tle to w pewnym momencie troche ja zmuli. Obecnie korzystam z opery :)
Chrome/opera/internet. Innych sensownych przeglądarek na androida nie ma.

Włączasz tryb debugowania, wgrywasz te stery: http://adbdriver.com/
ściągasz program stąd: http://www.srsroot.com/

Na etapie odpalonej apki na telefonie, wybierasz drugą metodę na exploita (będzie bodajże po włosku, dwie opcje - wybierz tą niżej).
A na jakim źródle się opierałeś?
Źródle czego?
(23-05-2013 20:31)grzech1991 napisał(a): [ -> ]Chrome/opera/internet. Innych sensownych przeglądarek na androida nie ma.

Żartujesz oczywiście? Stockowa przeglądarka to jedna z najgorszych na rynku. Chyba dawno liska mobilnie nie używałes, polecam. A oprócz liska jest kandydat na podium czyli Maxthon. Rewelacyjnie szybka mobilna przeglądarka.
Opera przy niej to gniot rzadkiej maści.


Wysłane z/Send from: Lenovo IdeaTab A2107A-H 3G przy użyciu/using: Swype & Tapatalk w/in: Aero2

(21-05-2013 13:03)raven.michal17 napisał(a): [ -> ]Pobrałem sobie apke z flashem i zainstalowałem go, jedynie na Firefoxie pojawia się obraz (testowane na meczyki.pl) aczkolwiek, nie ma głosu a w dodatku ekran cały czas miga także nie sposób cokolwiek oglądnąć.
Podzielcie się jak obejść problem. Spróbuję jeszcze jakąś inną przeglądarkę.
W razie zbyt dużego zaśmiecenia, proszę przenieść :)

To wcale nie musi być problem przeglądarki. Niektórzy źle implementują Flasha na stronach i na to nic nie poradzisz.


Wysłane z/Send from: Lenovo IdeaTab A2107A-H 3G przy użyciu/using: Swype & Tapatalk w/in: Aero2
(24-05-2013 20:11)kinta napisał(a): [ -> ]Żartujesz oczywiście? Stockowa przeglądarka to jedna z najgorszych na rynku. Chyba dawno liska mobilnie nie używałes, polecam. A oprócz liska jest kandydat na podium czyli Maxthon. Rewelacyjnie szybka mobilna przeglądarka.
Opera przy niej to gniot rzadkiej maści.

Każdy będzie zachwalał co innego, ale pisanie, że opera to gniot... Jest na wyrost. Tryb offroad, ciekawe informacje i bezproblemowe skalowanie tekstu na stronach. Tego nie da się jej odmówić.

Ale dla mnie nie ma jednej, idealnej przeglądarki na androida. W operze mnie denerwuje brak obsługi HTML 5, strony mobilne są w widoku jak dla urządzeń z symbianem/javą. Wzorowo jest to zrobione np. w chrome. Ale tylko tyle, do opery zbyt się przyczepić nie mogę. Jest szybka, kompresuje dane i skaluje tekst Big Grin
opera (ta nowa, for android) tragedia, autorzy na uwagi odpowiadają, sorry, to tak na razie, zainstaluj mini i poczekaj...

Firefox - po zsynchronizowaniu z PC kobyla sie z liska zrobiła, wolny, duży i ciężki

maxthon - po dodaniu obsługi chmury jakieś nieporozumienie wyszło...

pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Ja używam różnych przeglądarek - najbardziej lubiłem dolphina, chrome jest podstawową, ff dla rozrywki, opera dla stabilności - nowa i stara, wszystkie mam pod ręką. Po zmianie silnika na chromowy w operze stara wróciła jeszcze jako classic podobno do marketu, bo ludzie się tak wkurzyli.

Na pomysł sycnrhonizacji telefon/tablet<->PC nie wpadłem właśnie z powodu opisanych problemów.
Co do przeglądarek jeśli chodzi o xperie E, chrome strasznie mi zamula, stockowa sprawnie ładuje strony i nawet się nie przycina, to samo z operą. Jeśli chodzi o tą nową to szybko mi wczytuje strony w trybie off road, bo bez tego to załamka, już lepiej chodzi wtedy opera classic. Wracając do tej nowej opery, czy ktoś zna sposób jak zrobić by po przybliżeniu/powiększeniu tekstu, tekst był dopasowany do ekranu? W operze classic nie ma z tym problemów.
Pytanie troszkę z innej beczki, jak przenieść apki na kartę SD bo niestety nie ma takiej opcji, jest jedynie możliwość z telefonu na pamięc wewnętrzną. Czy do tego będę potrzebował roota oraz czy dobrze pamiętam, że jak zrootuje telefon to gwarancja automatycznie jest tracona? Czy wtedy jest jakiś łatwy myk by przed wysłaniem na gwarancje to zatuszować?
raven.michal17 napisał(a):jak przenieść apki na kartę SD
np. używając a2sd, ale link2sd jest o niebo lepszy (choć wymaga przygotowania karty z 2 partycjami fat32 oraz ext3)

raven.michal17 napisał(a):Czy do tego będę potrzebował roota oraz czy dobrze pamiętam, że jak zrootuje telefon to gwarancja automatycznie jest tracona? Czy wtedy jest jakiś łatwy myk by przed wysłaniem na gwarancje to zatuszować?
- będziesz potrzebował roota
- gwarancja jest tracona jeśli zrobisz cokolwiek łamiącego postanowienia jej regulaminu, możesz założyć, że root=utrata gwarancji
- jest "myk" nazywa się unroot, do zaaplikowania wymaga działającego telefonu (przynajmniej w trybie flashowania) oraz wcześniejszej deinstalacji oprogramowania grzebiącego w systemie (zdjęcie roota podczas używania aplikacji takiej jak link2sd kończy się raczej dziwnym zachowaniem telefonu), najprostsze rozwiązanie - pełen backup flasha i w razie W przywrócenie stanu fabrycznnego z backupu
app2sd to jest to samo, co przenoszenie aplikacji za pomocą zarządzania nimi (w ustawieniach).
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie