Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Sony Xperia E - dyskusja ogólna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Póki co uporałem się z problemem, szczerze nie wiem jak i dlaczego, nie pamiętam nawet ile razy flashowałem softa. Na końcu jak flashowałem wyjąłem kartę SD oraz SIM, jak nie sypnęło błędu, wszedłem w ustawienia ->pamięć, równiez nie sypnęło błędu, założyłem sobie, że nie włożę na start mojej karty z playa, tylko włożyłem virgin mobile, no i jak nie sypnęło błędu, to wtedy już włożyłem moją starą kartę playa. To raczej nie ma nic do rzeczy, ale dmuchałem na zimne ;P
W chwili obecnej mam czystego softa JB 4.1 (szkoda, że na nim jest chrome i facebook) nie ma apek od tmobile czy też play jak wcześniej wspomniałem
Często np. cyanogenmod wymaga aby go flashowac bez microsd bo jest inna ścieżka do karty

Wysłane z mojego GT-I9305
Z facebooka może nie korzystasz, ale jak ktoś lubi ten portal (jak ja) to dzięki temu jest fajna integracja z systemem Wink
Spag flashowalem na rozne sposoby, nie jestem pewien czy czasem bez karty i tak wywalal blad, ale to jak ktos ma taki problem to trzeba probowac do skutku az wyjdzie:-)
Mimo wszystko dzieki panowie
Ja trochę się xperią pobawiłem. Udało mi się bez problemu wgrać softa niebrandowanego, dodatkowo ponownie zrootowałem telefon. Dzięki temu ożył i jest więcej pamięci wewnętrznej dostępnej.

Dodatkowo mam wrażenie, że klawiatura ma więcej opcji. Finalizacja softu po wgraniu trochę trwała.
Również mam niebrandowanego czystego JB 4.1, roocik również przeszedł jak po maśle, co do klawiatury nie zauważyłem różnicy. Telefon jako tako chodzi nawet płynnie aczkolwiek, jeszcze go za bardzo nie przymuliłem apkami, rzecz jasna zdarzają mu się spowolnienia ale reasumując jest przyzwoicie.
Problem który męczyłem przez chwilę zdaje się być rozwiązany. Zamieniłem 2 linijki (2 wyrazy) miejscami w pliku vold.fstab. Teraz pamieć wewnętrzna telefonu jest widziana jako karta SD, a karta SD widziana jako pamięć wewnętrzna. Mnie takie rozwiązanie zadowala.

Jaki polecicie program do otwierania worda, excela, pdfów? Domyślnie mam jakiś OfficeSuite ale spełnia moich wymagań. Dobrze jakby posiadał edycję tekstu oraz koniecznie by po przybliżeniu skalował tekst.
Ja używam officesuite w wersji płatnej. Chodzi aż miło.

Swoją drogą u mnie automatycznie ładuje się bateria (bez podpięcia do ładowarki). Ma ktoś jakieś pomysły czemu tak jest? Zmieniłem softa na czystego i bez zmian...

[Obrazek: 2iWBAX8.png]

Ktoś ma jakieś pomysły co zrobić bez serwisu?
Powiem Ci, że na wykres nie patrzyłem u siebie, ale jak miałem brandowany od Tmobile to również zauważałem, że np wzrosła bateria z 24% do 28%, to samo mi się działo na starej K750i, teraz na czystym JB nie zwracałem na to zbytniej uwagi
U mnie widać, że doładowanie było raz. A tak cały czas bateria skakała. Ciekawe co na to sony, bo na normalne to nie wygląda. Z innej strony, telefon nagle twardo się wyłączył - a tak być przecież nie powinno.

Coś czuje, że to ostatni sony który miałem. Za to na oficjalnym forum już jest 4.1.2 http://talk.sonymobile.com/message/474935#474935
wahania wskazywanego poziomu naładowania akumulatora są normalne, wynikają one głównie z 3 czynników:
- sposobu pomiaru (stopień naładowania/rozładowania szacowany jest na podstawie przyrostu/spadku napięcia w funkcji czasu)
- tzw. efektu pamięciowego występującego w każdym akumulatorze (mimo, że jest on niewielki dla akumulatorów opartych na licie, to jednak występuje) czego skutkiem może być przyrost napięcia zamiast spadku na krótkich odcinkach charakterystyki rozładowania
- zaawansowanych technik oszczędzania akumulatora (choćby radykalne zmiany częstotliwości taktowania procesora) oraz nierównomiernego obciążenia w zależności od zasięgu i sposobu użytkowania telefonu w danej chwili
Spróbuj zrobić wipe baterii, po każdym flashu warto zrobić wipe oczywiście trzeba zrobić wcześniej backup

Wysłane z mojego GT-I9305
kasowanie statystyk akumulatora ma sens jedynie w wypadku radykalnej zmiany romu (np. ze stocka na custom)
one m.in. właśnie są po to, by telefon wiedział kiedy bezpiecznie zamknąć system

przy zmianie ze stocka brandowanego na niebrandowanego (czy odwrotnie) raczej nie polecam kasowania, bo fabryczne romy stosują ten sam schemat zarządzania energią

PS optymalnie jest flashować z aku naładowanym na 100%
Właśnie zapomniałem dodać żeby wipe baterii zrobić to niech będzie ona 100% naladowana,
@szopen
Ale żeby zlikwidować błąd to właśnie najlepiej skasować statystyki niech się utworzą na nowo, bo czasem głupoty właśnie wychodzą

Aż się łezka w oku kręci na wspomnienie telefonu który sprzedałem 7-8dni na baterii ale to taki prosty telefon e2550.

Wysłane z mojego GT-I9305
Wipe robiłem jak softa wgrywałem. Dziwne, że takich wahań nie mam na galaxy s +

Wysłane z mojego GT-I9001
Ale na sgs były :P

Wysłane z mojego GT-I9305
Witam.Mam pytanie co do ustawiania tapety w sony xperia E.Czy zawsze wybierając tapete z własnej galeri np.(zdjecie) trzeba ją przyciąc ?? Chciałbym miec cały obraz a nie tylko jego czesc.Dzieki i Pozdrawiam.

Ps.Próbowałem zmienic rozdzielczosc zdjecia na komputerze do wymiaru wyswietlacza ale i to nic nie dało dalej nawet to zmienione zdjecie zeby wrzucic na tapete trzeba przyciąc. Smile
Witam wszystkich,

zakupiłem w sieci t-mobile telefon sony experia E. Po 10 minutowej zabawie postanowiłem zainstalować hasło na wygaszacza tak, jak mam to w zwyczaju od dłuższego czasu. Hasło wpisałem oraz zatwierdziłem. Telefon odłożyłem na kilka minut i wróciłem do niego. niestety jak sie okazało hasło które wpisuje jest nieprawidłowe. Dzwoniłem do serwisu Sony, kazano mi zaktualizować system, zrobiłem wszystko krok po kroku. Dalej nic. Ktoś coś poradzi ?

Z góry dziękuje
Reset i przywrócenie ustawień fabrycznych z poziomu recovery/bootloadera?
w tym modelu recovery odpala się za pomocą skrótu klawiszowych. i nie chce sie włączyć. prawdopodobnie przez tą blokadę klawitury/wygaszacza...
Recovery odpala się podczas uruchamiania - wtedy jeszcze telefon nie wie o tym, że jest jakaś blokada.
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie