Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Sony Xperia E - dyskusja ogólna
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
dlatego link2sd wymiata - przenosi też biblioteki i co ważniejsze dalvikcache, który w mocno okrojonych telefonach (np. samsungi serii galaxy Y) jest w stanie zawalić cała pamięć telefonu
(systemowe przenoszenie aplikacji na karte, app2sd i a2sd przenoszą tylko pliki aplikacji)
Czeka mnie niezła zabawa. Liczę na waszą pomoc bo w sumie nigdy się w takie rzeczy nie bawiłem. Jedynie modyfikacje jakie przeprowadzałem to na Goclever A73, aczkolwiek tam root już był a do tego ciężko było go uceglić, ze 3 razy myślałem, że padł ale gdy mu poświęciłem więcej czasu przywracałem go do życia.
Jak zrobić backup flasha? I tak na zaś jak potem wygląda przywrócenie stanu fabrycznego z backupu? To chodzi o to jakby postawić andka na nowo tak albo wgranie jakiegoś customa?

szopen napisał(a):wcześniejszej deinstalacji oprogramowania grzebiącego w systemie
czy każdy telefon takie coś posiada? Ewentualnie jak sprawdzić czy takie coś jest?
(29-05-2013 15:29)raven.michal17 napisał(a): [ -> ]
szopen napisał(a):wcześniejszej deinstalacji oprogramowania grzebiącego w systemie
czy każdy telefon takie coś posiada? Ewentualnie jak sprawdzić czy takie coś jest?
jeśli coś sobie zainstalowałes to masz, to co jest w fabrycznym systemie nie jest interesujące, bo zakładam, że nie będziesz robił własnych modyfikacji

reszta kwestii jest wiadoma - backup wykonujesz tak samo jak przed wgraniem custom roma (custom romy podmieniają cały system, więc w razie W musisz mieć nand-backup by wrócić do stanu fabrycznego)
Chwila moment, bo albo w tej chwili coś nie ogarniam, albo całkowicie.
Chodzi o to by zrobić backup, bez apek doinstalowanych do fabrycznego systemu, jak avast , mx player i inne pierdoły? Czyli powinienem przywrócić ustawienia domyślne tak? I jasna sprawa, że nie będę robił własnych modyfikacji. Zależy mi tylko na tym by w razie W mieć co przywrócić, oraz zrobić roota, to sobie ewentualnie usunę kilka zbędnych apek i rozwiąże problem z przenoszeniem na kartę SD.
Backup się robi przed rootem tak? Jeszcze jedna zasadnicza sprawa, nie mam pojęcia jak się robi backup, podlinkujesz mi może jakąś stronę?
Przepraszam, że tak pytam, ale nie chcę czegoś spieprzyć a dla ludzi ogarniających może być to trochę denerwujące.
raven.michal17 napisał(a):Backup się robi przed rootem tak?
tak, zasadniczo najlepiej zrobić w stanie fabrycznym (ale kilka aplikacji nie powinno przeszkadzać)

nie mam xperii, więc musisz trochę poczytać (nie tylko tego linka poniżej)
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2130276
Wieczorkiem poświęcę chwilę czasu i postaram się czegoś nowego dowiedzieć. Czy przy robieniu backupa można coś spieprzyć i system złapie bootlopa?
Dodatkowo na szybko jak coś czytałem o zrootowaniu tej xperii to czy trzeba bootloader odblokowywać, czy jest on odblokowany?
I ogólnie jaka jest różnica? Jeśli bym miał zablokowany to nie mogę flashować innego romu czy jak?
już pisałem nie mam takiego sprzętu, więc musisz poczytać, nie grzebałem dotąd w xperiach, a co do pytań:

raven.michal17 napisał(a):Czy przy robieniu backupa można coś spieprzyć
tak jak przy robieniu czegokolwiek spieprzyć zawsze można Big Grin
jakkolwiek samo wykonanie backupu ma zerową szkodliwość
natomiast wykonanie restore ze spieprzonego backupu może się skończyć różnie

raven.michal17 napisał(a):i system złapie bootlopa?
patrz wyżej

raven.michal17 napisał(a):czy trzeba bootloader odblokowywać, czy jest on odblokowany?
dla samego roota nie trzeba

raven.michal17 napisał(a):Jeśli bym miał zablokowany to nie mogę flashować innego romu czy jak?
poczytaj, wydaje mi się, że dla zmiany romu na inny jest to konieczność, ale pisałeś, że będziesz leciał na stocku, więc nie masz takiej potrzeby
(i zdaje mi się, że odblokowanie bootloadera kończy się niemożliwością wykonania restore ze zwykłego backupu)

PS głowy sobie nie dam uciąć za powyższe informacje (tak mi tylko świta a nie mam czasu drążyć tematu)
Czytam czytam szopenku, widzisz zamiast spać, szukam informacji, to tu na forum to na innych stronach. Także nie denerwuj się. Zdaję sobie sprawy, że nie masz tego fona, aczkolwiek dziewczyna grzecha ma (styczność z tym fonem zakłada, że ma) , dlatego liczę, że weźmie udział w dyskusji i coś doradzi konkretniejszego ;P
Pisałem, że będę jechał na stocku, aczkolwiek znalazłem na necie czystego andka 4.1, jesli fonik będzie mi zamulał od czasu do czasu jak się zdarzało, to myślałem by czystego andka wgrać, aczkolwiek chciałbym mieć w razie W backup stocka od Tmobile. Zobaczymy jak to będzie, jeśli dam rade, to go wyciągnę, jeśli nie, to nie wiem czy będę się bawił w zmianę romu obawy o gwarancję. Z roota na pewno nie zrezygnuję gdyż jest to konieczność, mam nadzieję, że chociaż przy tej operacji nie uceglę telefonu.
No nic narazie spróbuję się jakoś w to wgłębić.

Mimo swoich nie pewnych informacji i tak dziękuję za rozjaśnienie pewnych rzeczy.
spadam spać, ale mam jedną istotną informację, jeśli planujesz użyć link2sd:
karta musi byc jak najszybsza - w sumie nie ma co patrzeć poniżej class 10

możesz zajrzeć do wątku z wynikami testów CrystalDiskMark - na tej karcie opisanej jako fabryczna od samsunga miałem częste przycinki w przerzuconych aplikacjach, na sandisku 16GB wszystko chodzi jak po masełku na sporo słabszym telefonie, a testy syntetyczne (w tamtym wątku) dały takie wyniki (jak na mój gust nie aż tak miażdżąco różne), że dość mocno się zastanawiałem czy zmiana karty ma jakikolwiek sens biorąc pod uwagę, że jest trochę pieprzenia przy klonowaniu karty na inną o innym rozmiarze

swoją drogą xperia c1505 ma 4GB flashu z czego połowa to pamięć użytkownika, jeśli już udało Ci się ją zapchać to podejrzewam, że masz tam niezły śmietnik

a w kwestii przycinania - usuń avasta powinno pomóc (swoją drogą po kiego grzyba antywirus na telefonie bez roota? a właściwie skoro to nie windows-phone, to i tak sens chyba niewielki ;P)
Posiadam taką kartę http://www.x-kom.pl/p/104009-pamiec-tran...4mb-s.html
Co do używania tej apki, to i tak najpierw zabawa z rootem, ale to już jutro koło południa, by teraz czegoś ze zmęczenia nie skopać.
Nie będę ukrywał, mam lekki śmietnik, powgrywałem sobie parę apek, oraz parę gier dla relaksu. Myślałem, że jak sobie dokupię kartę SD to nie będzie mimo wszystko z tym problemów.
Obeznania z andkiem niestety jeszcze nie mam, wszystko przede mną.
Co do Avasta, owszem posiadam, nie zwróciłem uwagi ale bardzo możliwe ze po zainstalowaniu jego mam takie ścinki. Niekiedy dosłownie z chęcia rzuciłbym soniakiem w ścianę Big Grin
Czyli mówisz, że avast tam gdzie roota nie ma jest nie potrzebny? A do urządzeń z rootem?
Poza tym, fajna ma opcję anti thief, w razie jakbym zgubił telefon, albo w przypadku kradzieży, fajna to sprawa, także dobrze by było mimo wszystko mieć tego avasta.
jak lewizny noe instalujesz to antywirus zbędny jest
avast andkowy jest tragiczny, jeśli już upierasz się przy apce av to polecam dr. web, zdecydowanie najlepsza apka i do tego bardzo lekka (u mnie znalazła ostatnio w tabie robala sms... ale w tabie mam kartę aero2 :))

btw nigdy nie robiłem backupu a sprzętów z androidem mam kilka... jak nie pomaga czyszczenie cache to od początku...

pzdr
pawelarc

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Z tą apka na złodzieja to poczytaj wątek gdzie kolega pisze o Nokii ze nie może tego wywalić ale w andku wgranie rom raczej usuwa problem, zabezpieczenia przed złodziejem też tak na marginesie, tak jak szopen nie mam doświadczenia z soniakami po prostu jakaś mam awersje do nich może przez kumpla który miał i jakoś słabo wyposażony wtedy w apki (brak menedżera plików) co irytowalo. Ale do rzeczy czytałem że niektóre sony (bez simlocka fabrycznie) mogą mieć odblokowany bootloader ale sądzę że jeśli masz z Orange to jest zablokowany, po moich doświadczeniach z HTC (tu chyba s-on to jest odpowiednikiem zablokowanego bootloadera) podchodzę ostrożnie do tej kwestii, w samsungu i Motoroli nie miałem takich cudów, więc lepiej poczytaj dokładnie zanim zaczniesz bo metody dla każdego telefonu bywają inne bo możesz uwalic telefon jak ja pomoglem HTC w agonii skończyło się na wymianie....gwarancyjnej nie dało się uruchomić więc wymieniono płytę główną (pewnie była wadliwa i tak a ja ją dobilem).
Jak gada szopen samo zrobienie backupu nie szkodzi ale jak zrootujesz to radziłbym przed wgraniem romu zrobić backup używając titanium backup (pamiętaj żeby mieć pełną wersję kupić/zhackowac) tylko wskaż jako miejsce backupu kartę sd bo inaczej ci zapcha pamięć telefonu, wybierz razem z apkami systemowymi. Nie wiem czy w sony tzw. Nandbackup w recovery mode da się zrobić bez odblokowania bootloadera przez cwm ale jeśli będziesz miał dostęp do zrobienia backupu w recovery mode to również to zrób ale przygotuj odpowiednio dużo miejsca na ten backup NIE ŚPIESZ SIĘ jeśli wyskocza błędy usuń jakieś apki żeby zwolnić miejsce i ZRÓB BACKUP JESZCZE RAZ!! oszczedzi ci to nerwów i czasu no i miej baterię doladowana przynajmniej na 90%

Wysłane z mojego GT-I9305
Do backupu nie musi być naładowana komórka. Jak ktoś ma kartę SD 2GB to pamięć wewnętrzna jest tej samej pojemności co karta.

Bootloader jest zablokowany w orange, nie wiem tylko co zmienia to, że jest / nie jest zablokowany. Natomiast, u mnie ta metoda przeszła bez problemu którą podałem wyżej.
Staram się lewizny nie instalować, ale wiecie, że to różnie z tym bywa, także lepiej dmuchać na zimne. Tego doktora co polecasz obczaje sobie w między czasie.

Cytat: Z tą apka na złodzieja to poczytaj wątek gdzie kolega pisze o Nokii ze nie może tego wywalić
kojarzę taki wątek, osobiście nie próbowałem jeszcze tego usuwać

Soniaka mam od Tmobile bez sima, w wolnej chwili może sprawdzę czy mam zablokowanego czy odblokowanego bo chyba sprawdza się to jakimś kodem?

Właśnie zrootowałem fona (tu należą się też podziękowania dla grzecha) także limit na dziś chyba wyczerpany.
Jak będę miał siłę to może coś wyskrobię i uda mi się zrobić backup romu. Chyba, że poddam się w trakcie Big Grin

Teraz pytanie do szopena, polecasz link2sd, tylko pisałeś, że trzeba podzielić kartę na 2 partycje.
Jakim programem dzieliłeś i mam na coś uważać? Druga sprawa, czy nie będzie potem problemu żeby scalić te 2 partycje z jedną? Choć raczej nie sądze ale z kartami SD tego nie robiłemSmile
link2sd to najlepsza metoda powiększania pamięci wewnętrznej na apki. Wada jest taka, że mocno integruje się z... kartą SD. Bodajże wtedy lepiej jej nie wysuwać, odłączać, wyjomować.

Nie widzę tutaj raczej sensu pisania konkretnie o link2sd skoro w google jest pewnie ze 100 tutoriali.
No i stało się, przekombinowałem i teraz mi telefon sypie błąd, między innymi przy starcie urządzenia: "niestety, aplikacja com.sonyericsson.usbux została zatrzymana"
Możliwe, że stało się to tak, że najpierw programem może jakąś apke zintegrowaną z systemem (jakieś pliki czy coś, nie znam się) przeniosłem na kartę SD (wg programu) potem przenosiłem to wszystko co przeniosłem na kartę SD z powrotem na pamięć urządzenia tak jak to było na początku, bo i tak nie widziałem, żeby coś się przenosiło, uruchomiłem na nowo telefon i zaczęły się problemy.
Resetowałem i przywracałem ustawienie fabryczne, troszkę pomogło, ale i tak ten błąd się sypie m.in przy starcie, albo jak wejdę w ustawienia -> pamięć a także ustawienia -> zabezpieczenia . Na razie tyle zaobserwowałem.

No nicBig Grin backupu nie zdążyłem zrobić, jak wcześniej przewidziałem, dobrze że ktoś udostępnił czystego JB, teraz tylko muszę się nauczyć i popróbować jak go wgrać Smile

na stronie http://www.hackmyandroid.com/manually-fl...ria-e/5272
podane jest Turn off your phone and boot it into flash mode. To do this, press and hold the volume down button and inset the USB cable that is already connected to the PC running FlashTool. You must see a green LED light up on your phone.

O co dokładnie chodzi w części pogrubionej?

Widzę, że to nie będzie jednak takie łatwe. Dochodzę do tego 4 kroku, uruchamiam na nowo telefon, i pisze mi prócz tego 1 błędu "niestety, proces android.process.media został zatrzymany.

Mam nadzieje, że ja coś źle robię, aczkolwiek mam złe przeczucie;P
[attachment=658]Udało mi się w końcu sflashować tego JB, ale problem nie minął, ten błąd dalej występuje.

Przed drugim razem wyjąłem kartę SIM oraz SD i sflashowalem go ponownie. Jest już trochę lepiej bo błędu nie wysypało na starcie i mogę już wejść w ustawieniach w pamięć oraz zabezpieczenia, ale jak wchodzę w ustawieniach w aplikacje i przejeżdżam do wszystkim to wyrzuca mi błąd i zamyka ustawienia.
Tylko ten soft nie jest chyba czysty JB, bo instalują się takie rzeczy jak Play filmy itd, wcześniej miałem o T-mobile te same rzeczy i była możliwość usunięcia, teraz niestety się nie da. To tak na szybko
(31-05-2013 12:28)raven.michal17 napisał(a): [ -> ]No nic:D backupu nie zdążyłem zrobić, jak wcześniej przewidziałem, dobrze że ktoś udostępnił czystego JB, teraz tylko muszę się nauczyć i popróbować jak go wgrać :)
No to dopiero...l
Cytat:podane jest Turn off your phone and boot it into flash mode. To do this, press and hold the volume down button and inset the USB cable that is already connected to the PC running FlashTool. You must see a green LED light up on your phone.

O co dokładnie chodzi w części pogrubionej?

Wyłącz telefon i uruchom w trybie flash, prztrzymaj przycisk głośności w dół i podłącz wtedy kabel USB do komputera w którym jest uruchomiony flashtool powinieneś zobaczyć diode zielona na telefonie

Wysłane z mojego GT-I9305
Dzięki spag za wyjaśnienie, ale do tego czasu już do tego doszedłem ;D
Dziwna sprawa z tymi apkami, włączyłem na nowo telefon, apki o których mówiłem znikły, dodatkowo nie wywala już ww błędu. Ok sprawdzam dalej !

Nie ogarniam już tego, problem znów powrócił, czyli raz jest raz nie, ch w czego!
Spróbuj poszukać takich samych problemów w wątkach na xda może ktoś wrzucił zmodowane te pliki ale bez usterek

Wysłane z mojego GT-I9305
Tak oczywiście, poszukam, narazie zainstalowalem sony update service i właśnie sflashowało mi na nowo softa, dam znać co i jak.

Znów to samo. No nic, chwila przerwy, ide polatać za piłeczką, wrócę do zabawy wieczorem
Stron: 1 2 3 4 5
Przekierowanie