[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZTE MF60
25-05-2012, 10:15
Post: #41
RE: ZTE MF60
witam

ja niestety, być może z uwagi na swoje antytalencie nie jestem w stanie skonfigurować ZTE MF60 pod kątem aero2.

dodałem profil w zakładce "ustawienia APN" :
wpisałem aero2 jako profil, darmowy jako apn a następnie kliknąłem domyślny i ... nic, chociaż po zmianach działa nowy profil a nie profil T-mobile.

żeby było ciekawiej to wyświetla mi na routerku 3 kreski 3G, słowa cyfrowy polsat (zasięg jest), komp jest podłączony do wifi (na wyświetlaczu widać 1 urządzenie podpięte do routera)

na wyświetlaczu w lewym dolnym rogu jest "A", a w prawym dolnym rogu rozłączony Sad

macie jakieś pomysły? co robię źle?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2012, 16:45
Post: #42
RE: ZTE MF60
Sprawdź proszę, czy w zakładce "Ustawienia APN" ustawiłeś/zaznaczyłeś "Ręczny APN". Jeśli nie, to zaznacz tę opcję. W zakładce "Połączenia WAN" powinieneś zaznaczyć "Zawsze Wł".
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-05-2012, 20:21
Post: #43
RE: ZTE MF60
Można także pobudzić do życia funkcję wznawiania połączenia przez przełączenie na ręczny tryb sterowania, nawiązanie połączenia i powrót do automatycznego.
No i ważne, żeby APN wpisać prawidłowo: darrmowy, bez spacji i z małej litery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-06-2012, 21:17
Post: #44
RE: ZTE MF60
Witam,
kupilem ten router i mam nastepujace pytanie, na ktore nie znalazlem odpowiedzi ani tutaj ani w instrukcji. Jezeli jest lamerskie to przepraszam.
Jak ustawic aby ten router pracowal jako dysk sieciowy? Wsadzilem w niego karte micro sd i wgralem kilka testowych plikow, ale nie widze zadnych dyskow sieciowych i nie wiem co ustawic.
Czy to jest w:ustawienia/firewall/przekierowanie portow?
Poprosze o lopatologiczna instrukcje, bo zawsze dawalem sobie rade sam, ale to jednak mnie przeroslo.
Jezeli ma jakies jeszcze inne ciekawe funkcje sieciowe, to tez bylbym wdzieczny za opis i wyjasnienie.
Dzieki
figer
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-06-2012, 01:22
Post: #45
RE: ZTE MF60
MF60 nie ma funkcji dysku sieciowego. Po włączeniu trybu udostępniania zawartości karty SD przez sieć (czyli wyłączeniu udostępniania przez USB) zawartość karty staje się widoczna... przez interfejs zarządzania modemem - http://ufi.home - po zalogowaniu do panelu. Totalnie bezużyteczna funkcja.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-06-2012, 10:52
Post: #46
RE: ZTE MF60
To faktycznie kiszka Sad
Mogliby przy upgradzie softu wykorzystac fakt, ze jest slot na karte w jakis inteligentniejszy sposob.
Dzieki za info
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-06-2012, 11:34
Post: #47
RE: ZTE MF60
Operator za to nie zapłaci (w tym za zmianę instrukcji itd.), a producent na siłę funkcji nie będzie wciskał - po za tym nie wiemy, ile tam jest RAM w tym urządzeniu - może po prostu trudno by było odpowiednią funkcję dokleić.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2012, 17:09
Post: #48
RE: ZTE MF60
Witajcie, mam już kartę Aero 2 i przymierzam się do zakupu ZTE MF60, mam kilka pytań do użytkowników tegoż routera jak jest z zasięgiem tzn, jaka maksymalna odległość może dzielić ZTE np. z laptopem/tabletem aby sygnał WiFI był dobry.
Drugie pytanie w instrukcjach pisze, że niby wytrzymuję 4 godziny pracy non stop a jak jest w normalnym użytkowaniu wytrzymuje Wam cały dzień? (synchronizacja poczty, facebook, twiter, instagram na androidzie).
Ostatnie pytanie co lepiej wybrać ZTE MF60 a może Huawei E585/6/7?

Pozdrawiam
Hubert
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2012, 17:23
Post: #49
RE: ZTE MF60
MF60 i wszystkie inne routerki mobilne mają ograniczony zasięg - laboratoryjnie wyjdzie pewnie około 50m, w praktyce jedno pomieszczenie (nawet duże) i w zależności od konstrukcji ścian i drzwi - być może sąsiednie.

Przy moim mobilnym użyciu (nie non-stop, tylko przy poruszaniu się po mieście - wyciągam telefon i używam) starcza na pół dnia (gdy pozwalam mu zasypiać). Ciągłej pracy 4-5h tylko przy minimalnym obciążeniu - intensywnie pobieranie zje baterię nawet w 3 godziny.

ZTE sprawdza się idealnie, gdy używasz go mobilnie, ale gdy chcesz także stacjonarnie (automatycznie wyłączanie się i zasypianie może przeszkadzać, a w MF60 nie da się tego wyłączyć) to lepiej kupić Huaweia. Ale jeżeli potrzebujesz złącza antenowego do 3G, to chyba tylko MF60 i pochodne mają taki bajer.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
18-06-2012, 17:43
Post: #50
RE: ZTE MF60
Wielkie dzięki za odpowiedz. Smile Czyli wybór padł na ZTE MF60 na razie będzie współpracował z SGS2. @jakubd kiedy spodziewasz się dostawy ZTE MF60?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2012, 09:51
Post: #51
RE: ZTE MF60
(18-06-2012 17:09)hubert21 napisał(a):  Witajcie, mam już kartę Aero 2 i przymierzam się do zakupu ZTE MF60, mam kilka pytań do użytkowników tegoż routera jak jest z zasięgiem tzn, jaka maksymalna odległość może dzielić ZTE np. z laptopem/tabletem aby sygnał WiFI był dobry.
Drugie pytanie w instrukcjach pisze, że niby wytrzymuję 4 godziny pracy non stop a jak jest w normalnym użytkowaniu wytrzymuje Wam cały dzień? (synchronizacja poczty, facebook, twiter, instagram na androidzie).
Ostatnie pytanie co lepiej wybrać ZTE MF60 a może Huawei E585/6/7?

Posiadam Huawei E586 - kupiłem go ze względu na markę i fakt, że miałem go taniej niż ZTE.

Zasięg wi-fi jest na mieszkanie 45m2 (o ile nie będziesz zasłaniał palcem anteny wi-fi w telefonie) i gdy w obrębie pracuje mało sieci. Dobry sygnał to jedno dosyć duże pomieszczenie (np. wielki pokój). Co do działania baterii, router ładuje niskim natężeniem (500mA) i 4-5 godzin z telefonem. Przeglądam wtedy głównie strony, fora i siedzę na gadu. Zasad usypiania nie mam żadnych bodajże, albo tylko takie jak żadne urządzenie wi-fi nie jest podłączone - bo nie widzę sensu ograniczenia tego dla telefonu z androidem.

Innymi słowy - jeśli masz naładowany w 100% to starczy na prawie cały dzień w szkole lub połowę czasu solidnej wycieczki.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
19-06-2012, 10:20
Post: #52
RE: ZTE MF60
(18-06-2012 17:43)hubert21 napisał(a):  Czyli wybór padł na ZTE MF60 na razie będzie współpracował z SGS2. @jakubd kiedy spodziewasz się dostawy ZTE MF60?
Mam nadzieję, że dotrze MF60 jeszcze w tym tygodniu, ale ilości będą mizerne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2012, 16:02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-08-2012 16:06 przez biesieq.)
Post: #53
RE: ZTE MF60
Witam
Otrzymałem ostatnio karte AERO2 i kupiłem modem MF60 ale za żadne skarby nie moge połączyć się z internetem

na wyświetlaczu mam zasięg 5kresek informacje iż 1 urządzenie jest podłączone wyraz usługa ograniczona literke A Rozłączony

wchodziłem na strone ufi.home
i tam skonfigurowałem
Ustawienia 3g
wybór sieci Ręczny
Ustawienia APN
Ręczny APN
Wybór i nazwa profilu AERO2
APN darmowy
DNS CHAP
nazwa użytkownika i hasło zostawiłem puste


Prosze o inf co robie źle na początku jak kupiłem i uruchomiłem modem to przez chwile maiłem na wyświetlaczu słowo Polsat Cyfrowy a teraz tylko usługa ograniczona

A i mam pytanie czy ten modem trzeba instalować tzn czy jest do tego jakiś program lub sterowniki czy wystarczy wypełnić strone ufi.home/login.asp
bo żadnej płytki do modemu nie było

PRACUJE na Windows7
POZDRAWAIM i dziekuje za odp
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-08-2012, 18:07
Post: #54
RE: ZTE MF60
Wygląda na to, że jesteś po prostu poza zasięgiem Aero2: http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spraw...egu-2.html
Listę operatorów też można sprawdzić za pomocą strony ufi.home - tak, tam się ustawia wszystko co dotyczy tego routerka, nic więcej nie trzeba.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-08-2012, 18:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-08-2012 18:41 przez biesieq.)
Post: #55
RE: ZTE MF60
Tylko najdziwniejsze jest to że kiedy włożyłem pierwszy raz karte AERO2 do modemu to wyskoczyl mi komunikat sieć cyfrowego polsatu a spr zasięg i na mapie pokazuje że jest wszystko ok
Może cos t6rzeba zainstalować na laptopie albo coś źle skonfigurowałem
Może ktoż ma jakieś pomysly

Możliwe że coś z tym zasięgiem ale na mapie jest moja ulica w zasięgu i czy antena zewnętrzna coś pomoże?

Z góry dziekuje
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2012, 10:06
Post: #56
RE: ZTE MF60
A może sygnał był, po czym potem zniknął (wyłączenie nadajnika, gorsze warunki pogodowe), albo jesteś w nieco innym miejscu, gdzie akurat sygnał nie dociera? Wyjdź najlepiej na świeże powietrze (mapa CP nie pokazuje zasięgu we wnętrzach budynków).

Dopóki nie masz informacji "Cyfrowy Polsat" na wyświetlaczu i co najmniej jednej kreski, to w zasadzie nie ma mowy o połączeniu się. Do wyświetlenia tej informacji nie trzeba nic konfigurować. Niezbędne jest ustawienie profilu dla Aero2 z APN "darmowy", aby nawiązać połączenie z internetem, ale nie w celu samego zalogowania się do sieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2012, 15:18
Post: #57
RE: ZTE MF60
Czy w ZTE MF60 da się podłączyć antenę bez otwierania klapki itd.? Czy złącze nie urwie (popsuje) się od ciągłego wyjmowania/wkładania anteny?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2012, 20:08
Post: #58
RE: ZTE MF60
Jak w większości urządzeń jest klapka chroniąca gniazdo antenowe. Samo złącze jest w standardzie TS9 (zatrzaskowe) i prawie na pewno niestety jest montowane powierzchniowo, a nie w postaci przewlekanej, więc nadmierna eksploatacja grozi jego wyrwaniem.
Ja podłączyłem do swojego MF60 antenę kilkanaście razy (ale ostrożnie) i nie widzę objawów zmęczenia. Jednak nie nadużywam tej opcji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-08-2012, 21:48
Post: #59
RE: ZTE MF60
A może ktoś z forumowiczów jest z Dąbrowy Górniczej i pracuje na Aero2 żebym mógł sobie spr czy mój problem z AERO i MF60 to problem z zasięgiem bo dziś jeździłem samochodem i byłem w Sławkowie i Sosnowcu i ani razu nie wyświetliła się inf Cyfrowy Polsat i w jaki sposób spr czy nie ma SIMLOCK-a moj modem na zewnątrz pisze T-Mobile
POZDRAWIAM
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
22-08-2012, 23:27
Post: #60
RE: ZTE MF60
Kupiłem router na allegro, bo w sklepie jdtech niestety od dłuższego czasu ich nie ma. Dostałem taki z logo T-mobile. No i mam problemy, bo nie po włączeniu go nic się do niego "samo" nie podłącza.
Telefon widzi sieć bezprzewodową, ale po wpisaniu klucza wyświetla komunikat "Nie można połączyć. Współdzielony klucz WPA nieważny". W laptopie klucz działa, ale nie udaje się pobieranie adresu sieciowego (automatycznie). W efekcie nie mogę nawet wejść na http://ufi.home.
Podłączyłem przez USB - z marnym efektem. Zainstalowała się aplikacja "Mobile Internet blueconnect" oraz sterowniki, ale te drugie są widoczne tylko w menedżerze urządzeń. W programach w menu start nie znajduję żadnego nowego driwera (poza wspomnianym blueconnectem) służącego do komunikacji z urządzeniem.
Czy to ja coś pochrzaniłem, czy mam jakiś niezgodny egzemplarz?
Aha, na wyświetlaczu mam na zmianę "usługa ograniczona" / "3G Pl Plus" / "3G Cyfrowy Polsat" - chyba zależy co mu się uda złapać - w każdym razie w domu z zasięgiem jest słabo. No ale nie do tego to ma służyć.
pozdrawiam, tomek
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Win 7 nie wykrywa ZTE MF60 przez USB coder1 7 12 559 25-01-2017 23:29
Ostatni post: szopen
  Ponowne uruchamianie router'a ZTE MF60 Marylka 3 5 959 26-12-2014 19:55
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF60 - aktualizacja firmware dla wersji z polskiego T-mobile jakubd 31 65 876 28-05-2014 21:38
Ostatni post: spag
  ZTE MF60 - jak sprawdzić czy posiada simloka ? Cyfrowy Polsat. skaktus 1 10 145 24-03-2014 16:34
Ostatni post: jakubd
  ZTE MF60 / MF61 / MF62 / MF63 - różnice. skaktus 2 9 024 24-03-2014 14:37
Ostatni post: skaktus