[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zapasowy laptop.
08-11-2017, 21:54
Post: #21
Zapasowy laptop.
no masło maślane, faktycznie.....tam sprzedają albo z iejscem na modem 3g, albo w ogole bez modmeu. czy więc te modemy 3h w tych starych modelach śa okej?

z klawiaturą słabo dostępne, GoClever Insignia świetna lecz......1GB RAM i 16GB, czy oni oszaleli?
szopen napisał(a):a reszty nie zrozumiałem! (co masz na myśli z tymi penami?)
taki klocek 2 kilo, z wbudowanym modemem chyba lepszy, niż jeszcze do niego wkładać i konfigurowac dla osoby z grubsza zielonej

te klawiaturki w tych teabetach to od ilu cali nie są irytujące. Zostaje laptop E6400 już pod tym względem
szopen napisał(a):natomiast wiele Dell'i (i innych nowszych) konstrukcji miewało klawiaturę świecącą "od wewnątrz" co jest dużo lepszym rozwiązaniem

A które to, 14" z takim wynalazkiem i baterią na 2h przy obciążeniu to chyba złoty środek. Matryca matowa z rozdzielczością większą niż 1280x800 za 300 PLN, hmm chyba z wadami.
08-11-2017, 22:28
Post: #22
Zapasowy laptop.
Klawiatura podświetlana do dziś jest opcją. W moim E6500 kupiłem od razu z tym bajerem, ale w nowszych można za 100 PLN wymienić na nową z tym "ficzerem". Używane kupisz od 25 zwłaszcza, jak będzie układ inny, niż US.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
09-11-2017, 13:43
Post: #23
Zapasowy laptop.
Czy do takiego taniego tabletu z klawiaturą można zamienić na system Windows XP, bo to jest żenada z tym 1GB RAM? Czy to działąc będzie normalnie?
http://goclever.com/pl/insignia-1010-win
09-11-2017, 14:05
Post: #24
Zapasowy laptop.
Nie zmienisz systemu na WinXP, bo to ma secure boot i nie przyjmie ci nic poniżej 8.x. A nawet jakby, to nie znajdziesz sterowników. No i jak rozwalisz Windows to bywają problemy z odtworzeniem, bo sterowników do tego nie ma.
Ramu jest żenująco mało, do tego nie da się jak zwykle powiększyć. Wydajność też "atom"owa.

To będzie się ślimaczyć nawet w Wordzie. Notatnik i WordPad może będą działały płynnie. Przeglądanie WWW może być wyzwaniem - nawet jednej strony na raz biorąc pod uwagę, że chrome, czy nadchodzący Firefox potrzebują około 500-600 MB ramu na okno z prostą stroną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-11-2017, 11:15
Post: #25
Zapasowy laptop.
A dlaczego phablet typu Fonepad 7 jest gorszy jako tablet od zwykłego tabletu? Co tu decyduje o takiej opinii subiektywnej zresztą? 7 cali + telefon w jednym to raczej telefon jeszcze?
10-11-2017, 11:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2017 15:09 przez szopen.)
Post: #26
Zapasowy laptop.
znowu coś zniknęło zanim zdążyłem nawet odpowiedzieć…

ale z grubsza pamiętam o co chodziło - wykorzystanie androidowego tabletu czy telefonu w charakterze repeatera (czyli po naszemu "powtarzacza" sieci, bo nie jest to w żadnym wypadku "wzmacniacz") jest bardzo słabym pomysłem
choć nie jest to niemożliwe, jednakże wymaga roota lub płatnej aplikacji, co czyni sam pomysł słabym już w zarodku - przy cenie prostego chińskiego repeatera 20-50zł, czyli mniej niż zapłacisz za soft, ale ja nie pisałem wyżej o użyciu jakiegoś urządzenia jako repeatera, co jest słabe, ale ogólnie o tym, że repeater to zły pomysł (chyba, że ma także funkcję zwykłego AP i po prostu przeciągniesz kabel między AP, a routerem)

przykładowa apka
https://play.google.com/store/apps/detai...hering.pro



a teraz w odniesieniu do aktualnego stanu wątku - jeśli jest coś do wszystkiego to jest zwykle do niczego

7calowy phablet jest po prostu
- maławy jako tablet (względna wygoda to 8-10 cali)
- natomiast jako telefon jest za duży, bo jest w takim zastosowaniu wyjątkowo nieporęczny
(sam jestem zwolennikiem telefonów w rozmiarach 4-5 cali, tyle, że mniejszych niż 5 cali już nie produkują takich, by miały sensowne flaki…)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-11-2017, 13:31
Post: #27
Zapasowy laptop.
szopen napisał(a):natomiast jako telefon jest za duży, bo jest w takim zastosowaniu wyjątkowo nieporęczny

ja bradzo rzadko dzownię, ale z lasu zadzownić byłoby okje niż wyjmowac telefon prosty swój

szopen napisał(a):7calowy phablet jest po prostu
- maławy jako tablet (względna wygoda to 8-10 cali)

Dzisiaj rano przyjechali fachowcy, wyłączyli coś, godzinę nie miałem jak odpowiedzieć na Inernecie.
Na tym 7 cali coś w ogóle widać, otworzę stronę, obejrze youtube 720p, odczytam ebooka, czy cały czas trzeba powiększac elemnty obrazu?
Phablet/tablet 7 cali z 3g, to nie to samo co tablet 8/10 cali bez modemu ale z klawiaturą - ten drugi do lasu zwłąszcza z Windowsem to nie wezmę raczej....
10-11-2017, 15:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2017 15:14 przez szopen.)
Post: #28
Zapasowy laptop.
Jeśli masz dobry wzrok, to wystarczy. Wielkość czcionki można zmieniać w systemie, tyle że wybór "bardzo dużej" lub "ogromnej" powoduje pokraczny wygląd interfejsu.
Strony internetowe domyślnie wyświetlają się w wersji mobilnej ( o ile taka istnieje dla danego serwisu).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-11-2017, 15:29
Post: #29
Zapasowy laptop.
Czyli tylko pod WIndows może to wyglądać w miarę normalnie, no ale Windows na 8" brzmi dziwnie i chyba rónie małe to, tam się tez skaluje wielkość jak na Anroid?
Wzrok mam taki, że mam wadę wzroku poważną, ale nie męcze się gdy treść jest wyświetlona poprawnie, nie wiem czy ma to znaczenie - wyświetlacz, bo wczoraj u znajomego widziałęm Huawei P9 nie bolało ale to nadal telefon.
10-11-2017, 19:22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2017 19:32 przez szopen.)
Post: #30
Zapasowy laptop.
szopen napisał(a):Strony internetowe domyślnie wyświetlają się w wersji mobilnej ( o ile taka istnieje dla danego serwisu).
whiteindian napisał(a):Czyli tylko pod WIndows może to wyglądać w miarę normalnie,
możesz sobie włączyć wygląd typu "wersja na komputer"/"tryb stacjonarny" (czyli jak na stacjonarnym kompie) przynajmniej w takich przeglądarkach jak chrome czy firefox

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-11-2017, 19:26
Post: #31
Zapasowy laptop.
Czyli Bieda. Otworzę pocztę, otworzę jakiś serwis społecznościowy, zrobię przelew - o ile prędzej mi haseł ktoś nie ukradnie (jakoś przez Windows nie boję). I tyle. No jeszcze youtube otworzę. I tyle.
A 8 cali tablet z Windows-em, hmmmm...... małę rączki trzeba mieć i małe oczka, żeby pisac coś więcej niż przepisy kulinarne...
10-11-2017, 20:48
Post: #32
Zapasowy laptop.
ja tam nie narzekam
whiteindian napisał(a):o ile prędzej mi haseł ktoś nie ukradnie (jakoś przez Windows nie boję)
ja bym się bardziej bał pod windowsem Big Grin
ale generalnie zawsze czujność jest wskazana
banki zawsze ostrzegają o potencjalnych niebezpieczeństwach

pewne rzeczy są znacznie wygodniejsze w "bankowości mobilnej", czyli przez specjalizowane aplikacje (wygoda zależy od banku),
ale niektóre rzeczy faktycznie robię tradycyjnie "bankowością elektroniczną", czyli przez przeglądarkę na komputerze (szczególnie przelewy na niepredefiniowane konta)

osobiście w banku ostatnio byłem przez ostatnie kilka (>5) lat zaledwie parę razy z powodów:
1) chodziło o znaczną sumę
2) zamykałem konta (co w zasadzie można ogarnąć i korespondencyjnie, ale szybciej jest w banku niż godzinę stać na poczcie…)
3) bank w danej sytuacji nie oferował żadnej innej możliwości (PKO BP)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
11-11-2017, 00:22
Post: #33
Zapasowy laptop.
Z laptopów E6400/E6500/T60/T61

Z tabletów ja tu widze mocnego zawodnika, słąbo dostępny i w ziwązku z tym drogi LG G PAD 8.3 - lecz bez 3G.
Taniej na razie nie ma podobnego kozaka od Samsung SM-T325 - robi różnicę ale nadal nie warto ze względu na Androida i WWW? https://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_...e-6049.php
12-11-2017, 02:50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2017 04:47 przez szopen.)
Post: #34
Zapasowy laptop.
laptopy dobre, ale raczej stare

co do tabletu, to ten powyżej chyba jest bez modemu

a na dziś w kategorii "bez modemu" ten jest chyba najlepszym strzałem (8 cali):
https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_641529.html

ten też ciekawy (10 cali choć wydajnościowo słabszy od tego wcześniejszego)
https://www.gearbest.com/tablet-pcs/pp_696395.html

gdzieś się wcześniej przewinęło pytanie o pracę na tablecie z klawiaturą - tu 10 cali wydaje się niezbędnym minimum
kilka razy widziałem, że ktoś używa takiej konfiguracji jak tablet + odpowiednie etui z klawiaturą (+ smartfon w trybie hotspota jako źródło internetu) i wydaję się to w miarę sprawdzać, ostatnio wczoraj trafiłem na gościa, który pisał w ten sposób maile i wyglądało na to, że się z tym całkiem ogarnia (sam używam klawiatury ekranowej i mi wystarcza - słownik całkiem daje radę z podpowiedziami)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
12-11-2017, 08:26
Post: #35
Zapasowy laptop.
Ale podałeś bez 3G i w didatku z Androidem, pół biedy z Androidem ale z 3G

Czyli 8 cali na Anroid - OK do WWW lecz uproszczona przeglądarka
10" z klawiatura-etui i Android - j.w.
10" z Windows - średnio bo mniej mobilny niż j.w. 3G najczęsciej trzeba podłączyć
10" z klawiaturą i WIndows - j.w. choć jakoś zastąpi laptopa, o ile bateria jest bardzo dobra
Poniżej 10" z klawiaturą słąbo.

Najlepszy to z 3G/4G, 8 cali, klawiatura, z Windows/Android do wyboru. Chińczyki to tylko oferują.
Inaczej to albo nawigacjo-przeglądarka poczty na Android, albo quasi-laptop 10" którego do lasu lub w pole nie weźmiesz.
Ból zębów, bo jakbym miał używkę za 400PLN kupić, to taki LG G Pad 8.3" nietypowy ekran lecz nawet Retina, ale z 3G.
Ale jak twierdzisz nie dość że słąbo z WWW, i w dodatku za małę to 8" to już 7" faktycznie za grosze jakiś fablet sie nada - poczta, czasem youtube, przelew jakiś czasem. Z łóżka jak wstaję mkompa tez przeciez nie będę włączał tak. Telefon do dzownienia mam Samsung GT z 2011 zwykły 256kolorów Smile

http://pc-tablet.pl/wyszukiwarka-tabletow.html
13-11-2017, 14:26
Post: #36
Zapasowy laptop.
PS. A może okazyjnie Asus Transformer? Tyle że tam jak wygląda podpięcie i praca na modemie E3131? Nawigacji też nijak używać na Windows, zwłaszcza gdy odepniemy tablet od klawiatury to zostaje nam tylko ekran bez modemu?
13-11-2017, 19:40
Post: #37
Zapasowy laptop.
whiteindian napisał(a):Ale podałeś bez 3G i w didatku z Androidem, pół biedy z Androidem ale z 3G
podałem bez 3G, bo te na dziś są raczej optymalne cenowo (wersja 3G tego lenovo to ponad 1000zł)
powinienem zaznaczyć, że to OFF TOPIC

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-11-2017, 20:57
Post: #38
Zapasowy laptop.
To zamykamy.
13-11-2017, 21:10
Post: #39
Zapasowy laptop.
zwykle nie zamykamy, bo może jeszcze ktoś coś napisze na temat (to forum - nie każdy tu zagląda codziennie),
ale mogę to zaplanować np. na za tydzień

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-11-2017, 23:00
Post: #40
Zapasowy laptop.
Nie ma co pisać, wszystko odpisaliście, włąśnie dzisiaj za grosze przegapiłem T60. E6400 są w obiegu 250 PLN. A z drugiej strony mam do wyboru albo phableta 7 cali albo 10 cali coś na Windows. 8 cali to Samsung Tab 4. I za nic nie trafię na dwusystemowy, bo jest Teclast - ale o nim piszą że ma słąby WIFI. Siłą rzeczy producenci, czytaj menedzerowie, dobrze wiedzą co ludzie chcą, ale celowo te specyfikacje sprzetowe robią dla wlasnych ideologicznych korzysci.
Dla mnie 9 cali, z 3G, OTG, dwusystemowy to już jest nie ta półka cenowa. Transformera od Asus napisze maila w domu, ale nie wezmę go w trasę rowerową, żeby włączyć naiwgację w Widnows.

Dzięki.
Wątek zamknięty 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nowy laptop bez OS. Jaki system na kilka miesięcy? Ekonomista 8 1 744 27-07-2021 02:15
Ostatni post: szopen