[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakupy w ChRL
03-11-2017, 15:28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2017 13:44 przez szopen.)
Post: #1
Zakupy w ChRL
///mod: wydzielone z:
http://forum.jdtech.pl/Watek-escam-g02-k...ternetowym

Nie wiem czy jest sens otwierać nowy wątek. Sprawa z ostatnią kamerką wygląda tak, że czekam od miesiąca i niby od dwóch tygodni jest ona w PL. Przed chwilą jeszcze sprawdziłem w skrzynce pocztowej i listonosz był, a przesyłki nie ma. Wczoraj już napisałem po angielsku do banggooda przez zakładkę "contact us" w aplikacji banggood i nie otrzymałem mejla nawet, że odebrali wiadomość. Nie wiem co robić. Żałowałem jednego $ na przesyłkę rejestrowaną z ubezpieczeniem i tym razem nie płaciłem PayPal'em.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-11-2017, 02:09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-11-2017 02:10 przez szopen.)
Post: #2
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
Chcesz mieć ochronę? - tylko Paypal (wprawdzie można walczyć w inne sposoby, ale PP jest zdecydowanie najprostszy).

Nie chcesz przepłacać za ich przewalutowanie - podepnij kartę walutową do PP (a nawet zwykłe przewalutowanie w pierwszym lepszym banku jest korzystniejsze niż to w PP, więc wystarczy dać sobie obciążyć nawet kartę złotówkową w walucie sprzedawcy, czyli $).

Na pocieszenie - nieraz już czekałem ponad "standartowo maksymalne" 2 miesiące i towar zawsze dochodził (z tych kilku popularnych sklepów - być może także z BG?, chociaż u nich większość przesyłek w mój rejon to przeciętnie jakieś 4-5 tygodni),
a nawet właśnie dzisiaj (jakoś tak zszedł temat na zakupy w ChRL i ogólnie w necie) znajomy z roboty (z innego miasta) mówił, że ma u siebie taką pocztę, na której wszystkie przesyłki zalegają czasem po kilka tygodni (nawet krajowe) zanim się pojawi awizo.

Nie chce mi się szukać po "pół-trackingach" by sprawdzić jak to dokładnie wygląda w takich wypadkach (dla już odebranych przesyłek), ale z tych kilku powszechnie znanych sklepów nie maiłem żadnego przypału z zaginiona przesyłką, a w przypadku ali zdarzało się trafić na sprzedawców przekręciarzy .

Sprzęt do maksymalnie kilku stówek często zamawiam z pośrednictwem najtańszej formy przesyłki (czyli z zasady nierejestrowanej, mimo to większość przewoźników daje jakiś szczątkowy tracking nawet przy takiej przesyłce, ale wtedy przeważnie nie widać czy utknęła na cle lub choćby lokalnym WER).

Weź też pod uwagę, że właśnie było święto w środku tygodnia, a to zwykle rozpieprza niejeden grafik Big Grin

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
04-11-2017, 08:54
Post: #3
RE: ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
To jest jakieś pocieszenie. Jeśli chodzi o PayPal to zrobiłem dużo więcej:
1. Oczywiście założyłem i udaremniłem konto PayPal.
2. Założyłem konto bankowe w USD + karta.
3. Udaremniłem kartę w PayPal'u.
4. Poustawiałem wszędzie na stronach PayPal'a "ściąganie" w USD + napisałem specjalną wiadomość do obsługi PayPal, aby rzeczywiście tak to działało, że ściąga dolary - w przeciwnym wypadku oni 2 razy przewalutowują.
5. Założyłem konto w cinkciarz.pl i udaremniłem tam konto USD i PL.
6. Przetestowałem czy wszystko działa.
...
Ale gdy decydowałem się na kamerkę miałem za mało USD na karcie i kupiłem kartą PL bez PayPal'a. Dopiero potem odważyłem się przelać jakieś grosze bezpośrednio przelewem wewnętrznym z konta PL na konto USD i okazało się, że idzie to po dosyć korzystnym kursie czyli dużo lepiej niż jak płace kartą PL w USD. No i tak właśnie będę już robił jak nie będę miał większej kwoty do zapłacenia, bo to kwestia chyba dwóch groszy różnicy względem cinkciarza...
No zrobił się mały poradnik płacenia PayPal'em w USD. Chyba wydzielę wątek.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-11-2017, 00:39
Post: #4
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
Tylko zapytam co to jest "udaremnianie karty" bo nie rozumiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-11-2017, 03:23
Post: #5
RE: ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
Podaje się dane karty, pobierają kilka złotych na próbę i później oddają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-11-2017, 12:10
Post: #6
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
Straszne kombinacje, o wiele prościej działa revolut opisany na forum.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-11-2017, 13:43
Post: #7
ESCAM G02 kamera IP wifi za 75zł i ogólnie o monitoringu internetowym
A co właściwie wiadomo o tej firmie? Ja staram się trzymać banków i instytucji finansowych o jakiejś tam reputacji, zarejestrowanych w Polsce i gdzie można sprawdzić cenniki i regulaminy. Nawet nie korzystam już z firmy "przelewy24", ponieważ okradli mnie, a na mejla nie odpowiedzieli. Na szczęście była to drobna kwota.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-11-2017, 19:03
Post: #8
Zakupy w ChRL
A jak to jest z cłem, do jakiej kwoty nie płaci się cła ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-11-2017, 21:20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2017 21:21 przez Ekonomista.)
Post: #9
Zakupy w ChRL
Coś kojarzę, że 31 EUR albo USD, ale Szopen powinien dokładnie wiedzieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
05-11-2017, 22:34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-2017 00:17 przez szopen.)
Post: #10
Zakupy w ChRL
z cłem i VATem to jest tak, że:

0) z tym zwolnieniem od cła, to krążą jakieś mity - nie ma żadnego zwolnienia w tej sytuacji (zamówienia wysyłkowego, bo są takie przypadki, gdy przysługuje zwolnienie z cła, ale to dość wyjątkowe sytuacje)

1) cło na nas najbardziej interesujące przedmioty (elektronikę) przeważnie jest zerowe (więc się go nie płaci nie ze względu na zwolnienie z cła, tylko ze względu na zerową stawkę), ale od tego jest odpowiednia tabela stawek celnych

2) zwolnienie z cła nie dotyczy przypadku zakupu w sklepie przez internet (w dużym skrócie - to co na wielu forach jest rozpowszechnianą plotką, to tylko życzeniowe podejście do sprawy przez wielu kupujących, którzy potem rozdziawiają paszczę, że coś trzeba płacić… a dotyczy całkiem innej sytuacji - np. prezentu od wujka, ciotki, czy innego znajomego, celnicy jednak nie są głupi - mimo oznaczenia przesyłki, że to "gift", raczej nie wierzą w takie kłamliwe zapewnienia)
http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/zwolnie...e-od-cla-1
(to co interesujące jest na 2 stronie - wystarczy zrozumieć co tam napisano ;O)

3) opłata, którą zapewnia nam w większości tych przypadków Urząd Celny, to… VAT (a ten jak wiadomo wynosi 23% od zapłaconej kwoty, są i inne stawki ale ta jest najpowszechniejsza w naszym gronie zainteresowań) i oczywiście nie ma żadnej kwoty zwolnionej z VATu, więc w zasadzie powinniśmy go płacić od każdej wartości towaru (chociaż minimalna wartość towaru to bodajże 3 grosze, przy których jest 1gr podatku do zapłacenia Big Grin ale uwaga - oVATowaniu podlega też koszt przesyłki), tu także są zwolnienia, ale jak zwykle nie dotyczą zamówienia wysyłkowego

4) druga opłata, która mamy zapewnioną w przypadku zatrzymania przesyłki na cle są koszta obsługi celnej i zależą one od przewoźnika - w przypadku Poczty Polskiej jest to coś w okolicach 20zł, a w przypadku firm kurierskich kwota oscylująca w okolicach stówki

5) to, że większość przesyłek przechodzi bez opłat wynika z czegoś zupełnie innego - po prostu obsługa celna stanowi także koszt dla urzędu, więc zatrzymywać przesyłek z towarem wartym kilka zł po prostu się nie opłaca (szczególnie, gdy potencjalny koszt przewyższyłby podatek i cło, bo przecież kasę za obsługę celną przytula przewoźnik… więc do państwowej kasy wpływa tylko "goły" podatek z cłem)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-11-2017, 21:01 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-2017 21:06 przez grzech1991.)
Post: #11
Zakupy w ChRL
Na VAT w przesyłkach jest kilka sposobów. Typu wpisanie wartości na przesyłce do oclenia, ale znacznie niższej niż realna wartość.

Druga sprawa to wysyłanie wszystkiego zwykłą pocztą. Kurierzy z tego co wiem muszą prywatnie zajmować się paczkami, efekt jest taki, że do każdej doliczą vat.

(05-11-2017 13:43)Ekonomista napisał(a):  A co właściwie wiadomo o tej firmie? Ja staram się trzymać banków i instytucji finansowych o jakiejś tam reputacji, zarejestrowanych w Polsce i gdzie można sprawdzić cenniki i regulaminy. Nawet nie korzystam już z firmy "przelewy24", ponieważ okradli mnie, a na mejla nie odpowiedzieli. Na szczęście była to drobna kwota.

W aliorze podobno nie opłaca się zbytnio wymieniać, a jak mam stosować 15 kombinacji bo polskie, bo coś tam - sorry. Nie kupuję tego.

Nic nie wiadomo, ale tam trzymasz głównie tyle kasy ile naprawdę potrzebujesz. Revolut już trochę czasu jest. Cinkciarz też nie wiem czy jest w jakikolwiek sposób pewny.

Przelewy24 po akcji z nie bezpiecznikiem mają pewny PR.

Ciekawostka, karta do revolut fizyczna kosztuje 10 zł za wysłanie, z tego co widzę nie ma prawie żadnych opłat. W określonych sytuacjach mogą doliczyć 2% za wypłatę z bankomatu, ale widzę, że to zależy od jakiś kwot. Nie wgłębiałem się.


Instant transfers (Revolut to Revolut)
Free
Bank transfers
Free
ATM withdrawals
Free up to £200/ €200/ Fr200/ 800zl (or currency equivalent) per month. A 2% fee applies thereafter
Currency exchange transactions (Currency exchange and cross-currency card purchases, withdrawals, and bank transfers)
Live market rate* with no fees, up to £5,000/ €6,000/ Fr6,000/ 20,000zl (or currency equivalent) per month. A 0.5% fee applies thereafter**
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
06-11-2017, 22:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-2017 22:45 przez szopen.)
Post: #12
Zakupy w ChRL
grzech1991 napisał(a):Na VAT w przesyłkach jest kilka sposobów. Typu wpisanie wartości na przesyłce do oclenia, ale znacznie niższej niż realna wartość.
korzystasz z tego sposobu, że jesteś taki pewien? czy po prostu "psim swędem" dotąd zawsze się jakoś prześlizgnąłeś przez kontrole?
(już pomijam fakt, że w razie wykrycia urząd się może przypieprzyć o to, chociaż z drugiej strony jest to powszechnie stosowana praktyka, więc prawdopodobnie takie deklaracje wcale nie są brane pod uwagę przez UC)

do UC w razie zatrzymania przesyłki musisz przesłać m.in. potwierdzenie przelewu/obciążenia karty płatniczej, więc musiałbyś odpowiednio mniej zapłacić (co swoją drogą może jest nawet wykonalne, ale nie zamierzam nikogo namawiać do przekrętów podatkowych)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-11-2017, 21:31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-11-2017 21:31 przez grzech1991.)
Post: #13
Zakupy w ChRL
O tym czytałem, firma kurierska ocli na tyle ile ma na paczce i nie będzie szukać dziury w całym.

Oczywiście, jak poproszą o dokumenty to co innego. I piszę o firmie kurierskiej, a nie poczcie.

Przesyłkę miałem ocloną ale przez pocztę i musiałem pokazać dowód, druga sprawa, że była wysłana jako gift z tego co pamiętam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-11-2017, 01:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-11-2017 01:25 przez szopen.)
Post: #14
Zakupy w ChRL
grzech1991 napisał(a):O tym czytałem, firma kurierska ocli na tyle ile ma na paczce i nie będzie szukać dziury w całym.
małe pocieszenie, że VAT będzie zaniżony, gdy za obsługę celną zapłacisz stówkę… (ewentualna różnica na korzyść kupującego w takim wypadku byłaby dopiero w przypadku sprzętu kosztującego w przeliczeniu przynajmniej 4-5 stówek, sorry dokłądnie mi się nie chce tego liczyć), mimo to trzeba brać pod uwagę, że jednak paczka z zaniżoną deklaracją zostanie skontrolowana przez UC i wtedy tą zaniżoną wartość można sobie w tyłek wsadzić

tak dla przypomnienia - ten wątek powstał z odcięcia "chińskiej historii" zakupu kamerki wartej między 60zł, a 100zł (i zdecydowana większość "typowych chińskich zakupów" radykalnie nie przekracza tej kwoty, wyjątkiem może są telefony czy sprzęt komputerowy, ale odważnych na większe kwotowo zakupy znam stosunkowo mało, swoją drogą w przypadku droższego sprzętu wysyłanego spoza UE można być pewnym opłat celno-podatkowych, przecież rozpoznanie takiej paczki jest bajerancko proste podczas rutynowego prześwietlenia RTG)

inna kwestia, to sam fakt, że sprzedawcy (w celu maksymalizacji swojego zysku, bo od tego zależy czy znajdą nabywców w danej cenie) szukają takich rozwiązań logistycznych, abyś jako odbiorca miał prawdopodobieństwo opłat możliwie niskie (zazwyczaj takie przesyłki są odpowiednio nazwane, aby się wyróżniać od typowej przesyłki darmowej=wliczonej w cenę), w takich wypadkach często jest też dostępne "ubezpieczenie od opłat celnych" (które w zasadzie polega na obniżeniu marży sprzedawcy na te losowo upolowane paczki przez celników, ale gwarantuję, że gdyby się to nie opłacało sprzedającemu, to takiej opcji by nie było)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-11-2017, 19:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-11-2017 16:53 przez szopen.)
Post: #15
Zakupy w ChRL
Dam więcej info, ale gdzieś za 3 miesiące. Będę kupował radio do auta, na aliexpress kosztuje 1300 zł w PL około 2200 zł.

Wysyłka kurierem. Kurierzy clą całość we własnym zakresie i oni wymagają dokumentów - przynajmniej tak przeczytałem na necie. Jest to poniekąd zrozumiałe, ze względu na to, że zrobią to szybko.

ciąg dalszy ze względu na tematykę poleciał do:
http://forum.jdtech.pl/Watek-chinskie-car-audio
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2017, 17:00
Post: #16
Zakupy w ChRL
Czy przy zakupach za np. 3 dolary warto dopłacać do przesyłki rejestrowanej , kto tą przesyłkę dostarcza w Polsce?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-11-2017, 18:04
Post: #17
Zakupy w ChRL
w pl dostarcza poczta-polska, bo innych firm transportowych poza kurierami nie ma.

Czy warto? Sam sobie odpowiedz, druga sprawa to zależy gdzie płaciłeś. Paypal i aliexpress oferują zwrot kasy/escrow.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 00:21
Post: #18
Zakupy w ChRL
tam gdzie jest opcja informacje o śledzeniu dostępne, to są przesyłki rejestrowane ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 03:17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-11-2017 03:49 przez szopen.)
Post: #19
Zakupy w ChRL
moim zdaniem nie opłaca się dopłacać do śledzenia przesyłki przy tak niskich kwotach

śledzenie wymaga przesyłki co najmniej poleconej, a to jak szczegółowy będzie tracking zależy od wybranego przez sprzedającego przewoźnika (a chińscy sprzedawcy mają sporo większy wybór niż jest u nas dostępny, ponadto wcale krajem źródłowym przesyłki nie muszą być Chiny Ludowe, choć na takie opcje raczej mogą sobie pozwolić tylko duże sklepy)

brak śledzenia = przesyłka zwykła nierejestrowana (lub ukryty dla klienta numer przesyłki poleconej)
przesyłka nierejestrowana niekoniecznie jest równoznaczna z całkowitym brakiem trackingu, ale jeśli akurat mimo wszystko jest dostępny, to zazwyczaj jest zaledwie szczątkowy

i jeszcze jedno - czas przesyłki przekraczający miesiąc nie jest niczym nadzwyczajnym (bywały przypadki przesyłek, które doszły po 3 miesiącach, ale zazwyczaj trzeba podjąć jakieś działania w okolicach 60 dni od zakupu!)



PS przez ostatnie parę lat tylko raz dostałem omyłkowo cudzą przesyłkę (nierejestrowaną, podrzuciłem ją właściwemu adresatowi),

żadna przesyłka do mnie jak dotąd nie zaginęła (poza ewidentnymi wałkami sprzedawców - co zawsze kończyło się sporem i zwrotem kasy)

raz na życzenie kumpla z roboty zamówiłem w ChRL słuchawki - okazały się badziewną podróbą i generalnie miały klika wad, ale odebrał je ode mnie (tzn. nierozpakowane pudełko) po okresie jakiejkolwiek ochrony i nie wywalczyłem nic, od tej pory zamawiam wyłącznie dla siebie

sugeruję sprawdzać sprzęt natychmiast po odbiorze i bezzwłocznie tworzyć spór (dispute) jeśli cokolwiek jest nie w porządku

kilka przesyłek było uszkodzonych, ale nigdy nie wiązało się to z trwałym uszkodzeniem przedmiotu (zwykle zawartość jest wrzucona do worko-koperty, ale delikatniejsze rzeczy niemal zawsze są dodatkowo zabezpieczone owijką z "gąbki"/folii bąbelkowej)

dla porównania - mniej więcej 1/4 przesyłek z Amazonu (czyli kurier DHL) doszła do mnie uszkodzona, choć trzeba przyznać, że Amazon pakuje solidnie, bo tylko w 1 przypadku towar był uszkodzony

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-11-2017, 12:28
Post: #20
Zakupy w ChRL
U mnie już dwie przesyłki nie doszły, najczęściej pierdoły wysłane byle czym z chin.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Czas dostawy z ChRL do PL. Ekonomista 19 3 315 01-02-2021 19:28
Ostatni post: szopen
  ZAKUPY W TAJLANDII :) Michal_S 4 5 280 04-03-2016 11:56
Ostatni post: tps4
  Zakupy w Chinach (co...jak...gdzie?) Oreo2 66 62 045 14-04-2013 20:10
Ostatni post: grzech1991