[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Za granicą
15-02-2012, 19:22
Post: #1
Za granicą
Czy ktoś się orientuje czy jest jakaś możliwość darmowego korzystania z internetu w innych krajach? Czasem jedzie się na jeden, dwa dni i chciałoby by się być w kontakcie z siecią. Może jakieś zagraniczne PrePaidy oferują coś darmowego? Może są jakieś odpowiedniki Aero2?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2012, 21:21
Post: #2
RE: Za granicą
UBDI to wyjątek w skali światowej - w USA podobna akcja się nie udała, mimo udziału Google w przetargach na częstotliwości. Wydaje mi się, że ciągle nie ma nic podobnego nigdzie na świecie.
A ceny dostępu ogólnie w większości sieci - komercyjnie - są po prostu wyższe, niż u nas, porównując choćby z Play Online na Kartę, czy Orange Free na Kartę.
Rozwiązań trzeba szukać konkretnie dla wybranych regionów. Na bez-kabli są odpowiednie wątki i dział, a takze powstały 2-3 serwisy międzynarodowe zbierające oferty prepaidowe.
Jak zwykle w wielu krajach przeszkodą do zdobycia lokalnej karty SIM może być... biurokracja. Np. w Niemczech i Włoszech wymagana jest pełna rejestracja abonenta i późniejsza aktywacja, która może trwać... kilka dni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2012, 21:47
Post: #3
RE: Za granicą
Posiadanie odpowiedniego modelu "Amazon Kindle" gwarantuje ogólnoświatowy (chyba, w każdym razie międzynarodowy) zasięg, jednak trudno tu mówić o normalnym dostępie do internetu, ale traktując to jako ersatz chyba może być.
http://jdtech.pl/2012/02/alternatywy-ama...le-3g.html

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
15-02-2012, 23:26
Post: #4
RE: Za granicą
Właśnie do mnie przyszedł ten z groupona - zrobię unboxing i przetestuję - to nie wygląda źle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 17:31
Post: #5
Odp: Za granicą
i jak tam się kindle sprawuje?

Wysłane z mojego Kindle Fire za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
11-03-2012, 19:20
Post: #6
RE: Za granicą
Bardzo zacne urządzenie, czytam pierwsze książki - jednak widać, że jest to tradeoff - ekran lepszy jest w moim iRex DR800s, ale funkcje internetowe po prostu są nie do zastąpienia - i działają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2012, 13:29
Post: #7
Odp: Za granicą
Jak działają strony web , jakieś skomplikowane wyświetla czy wykrzacza ?

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
12-03-2012, 15:01
Post: #8
RE: Za granicą
Zrobiłem filmik, postaram się go w końcu obrobić i opublikować - wiadomo, że to ma sens tylko do prostych tekstowych stron, ale np. jdtech wyświetla się bez problemu - BA, nawet javascriptowe animacje działają, choć wiadomo, jak mogą działać na epapierze.
Przy okazji - znowu jest na grouponie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
17-03-2012, 08:14
Post: #9
Odp: Za granicą
Miałem w ręku i patrzyłem tylko na stronę logowania do hotspota wifi i takie darmowe odnośniki przy ekranie logowania do niego, trochę dziwne wrażenie, ale do podstawowego przeglądania daje radę

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
07-07-2012, 22:05
Post: #10
RE: Za granicą
Nasze sieci komórkowe, są wykupione przez zagraniczne sieci - TMobile, Orange. Ale oferta tanich rozmów i internetu w odpowiedniku zagranicznej siostrze naszej sieci nie istnieje, kiedy jedziemy do Braci na Zachód. Przecież zamiast mieć ogólne tańsze opłaty dla TMobile Europa Smile (czyli Germany, PL, Czechy) rżnie się klienta i wyciska ostatni grosz. I po co nam smartfony bez internetu ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2012, 12:02
Post: #11
RE: Za granicą
Nie narzekaj, EU docisnęła śrubę i ceny za transmisję i rozmowy nie są aż takie horrendalne, jak dawniej. A spółki mają wspólny brand, ale niewiele więcej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2012, 14:19
Post: #12
RE: Za granicą
Ja już miałem smartfona, jak o internecie mobilnym nikt nie słyszał (no, może prawie - ale pakietów wtedy jeszcze nie było). I żyłem jakoś, owszem - teraz się zmieniłem, telefonu używam głównie do internetu a nie do rozrywki. Ale za granicą da się przeżyć, jak jechałem do Słowacji to tam w każdym barze był hot-spot. A w aucie jako kierowca i tak przecież nie będę z niego korzystał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
08-07-2012, 22:32
Post: #13
RE: Za granicą
Ja korzystam - nawigacja z aktywnym informowaniem o korkach i wyliczaniem trasy on-the-fly. Aero2 idealnie się do tego nadaje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 02:30
Post: #14
Odp: RE: Za granicą
(08-07-2012 22:32)jakubd napisał(a):  Ja korzystam - nawigacja z aktywnym informowaniem o korkach i wyliczaniem trasy on-the-fly. Aero2 idealnie się do tego nadaje.

Za granicą?

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 09:30
Post: #15
RE: Za granicą
Też mi się zdarzyło, ale to było z użyciem tego TomTom'a, co ma wbudowaną kartę własną SIM i płaci się abonament roczny.
A na razie do używania zagranicą... to do czytania mam Kindle 3G Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 09:53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-07-2012 09:53 przez spag.)
Post: #16
Odp: Za granicą
Ale aero2 za granicą? Rozumiem przy granicy gdzie jeszcze może zawiac sygnał Smile ale roaming chyba odpada
Podaj mi jakoś link do tego tomtoma

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 10:30
Post: #17
RE: Za granicą
Wydaje mi się, że wyliczanie ruchu na drodze jest jeszcze w powijakach. Automapa się świetnie sprawdza i nie wymaga internetu Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-07-2012, 10:57
Post: #18
RE: Za granicą
spag: Oczywiście, że nie chodziło o Aero2 za granicą Smile
grzech1991: AM bardzo dobrze się sprawdza w Warszawie z tym systemem przeliczania trasy z użyciem aktualnych informacji o korkach. Ale podobno NaviExpert jeszcze lepiej działa. Na prawdę warto czasem spróbować.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Internet mobilny za granicą - Białoruś szopen 0 2 621 31-07-2019 01:13
Ostatni post: szopen
  Internet mobilny za granicą - Szwajcaria szopen 6 24 947 28-02-2018 19:05
Ostatni post: Steaven
  Internet mobilny za granicą - Włochy spag 16 24 642 18-05-2017 01:10
Ostatni post: locarno
  Internet mobilny za granicą - Niemcy szopen 44 199 528 08-10-2016 19:34
Ostatni post: szopen
  Internet mobilny za granicą - Austria petrus 6 17 108 08-08-2016 20:47
Ostatni post: szopen