Forum bloga technologicznego JDtech.pl i użytkowników bezpłatnego dostępu do internetu Aero2

Pełna wersja: Za granicą
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Czy ktoś się orientuje czy jest jakaś możliwość darmowego korzystania z internetu w innych krajach? Czasem jedzie się na jeden, dwa dni i chciałoby by się być w kontakcie z siecią. Może jakieś zagraniczne PrePaidy oferują coś darmowego? Może są jakieś odpowiedniki Aero2?
UBDI to wyjątek w skali światowej - w USA podobna akcja się nie udała, mimo udziału Google w przetargach na częstotliwości. Wydaje mi się, że ciągle nie ma nic podobnego nigdzie na świecie.
A ceny dostępu ogólnie w większości sieci - komercyjnie - są po prostu wyższe, niż u nas, porównując choćby z Play Online na Kartę, czy Orange Free na Kartę.
Rozwiązań trzeba szukać konkretnie dla wybranych regionów. Na bez-kabli są odpowiednie wątki i dział, a takze powstały 2-3 serwisy międzynarodowe zbierające oferty prepaidowe.
Jak zwykle w wielu krajach przeszkodą do zdobycia lokalnej karty SIM może być... biurokracja. Np. w Niemczech i Włoszech wymagana jest pełna rejestracja abonenta i późniejsza aktywacja, która może trwać... kilka dni.
Posiadanie odpowiedniego modelu "Amazon Kindle" gwarantuje ogólnoświatowy (chyba, w każdym razie międzynarodowy) zasięg, jednak trudno tu mówić o normalnym dostępie do internetu, ale traktując to jako ersatz chyba może być.
http://jdtech.pl/2012/02/alternatywy-ama...le-3g.html
Właśnie do mnie przyszedł ten z groupona - zrobię unboxing i przetestuję - to nie wygląda źle.
i jak tam się kindle sprawuje?

Wysłane z mojego Kindle Fire za pomocą Tapatalk
Bardzo zacne urządzenie, czytam pierwsze książki - jednak widać, że jest to tradeoff - ekran lepszy jest w moim iRex DR800s, ale funkcje internetowe po prostu są nie do zastąpienia - i działają.
Jak działają strony web , jakieś skomplikowane wyświetla czy wykrzacza ?

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
Zrobiłem filmik, postaram się go w końcu obrobić i opublikować - wiadomo, że to ma sens tylko do prostych tekstowych stron, ale np. jdtech wyświetla się bez problemu - BA, nawet javascriptowe animacje działają, choć wiadomo, jak mogą działać na epapierze.
Przy okazji - znowu jest na grouponie.
Miałem w ręku i patrzyłem tylko na stronę logowania do hotspota wifi i takie darmowe odnośniki przy ekranie logowania do niego, trochę dziwne wrażenie, ale do podstawowego przeglądania daje radę

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk
Nasze sieci komórkowe, są wykupione przez zagraniczne sieci - TMobile, Orange. Ale oferta tanich rozmów i internetu w odpowiedniku zagranicznej siostrze naszej sieci nie istnieje, kiedy jedziemy do Braci na Zachód. Przecież zamiast mieć ogólne tańsze opłaty dla TMobile Europa Smile (czyli Germany, PL, Czechy) rżnie się klienta i wyciska ostatni grosz. I po co nam smartfony bez internetu ?
Nie narzekaj, EU docisnęła śrubę i ceny za transmisję i rozmowy nie są aż takie horrendalne, jak dawniej. A spółki mają wspólny brand, ale niewiele więcej.
Ja już miałem smartfona, jak o internecie mobilnym nikt nie słyszał (no, może prawie - ale pakietów wtedy jeszcze nie było). I żyłem jakoś, owszem - teraz się zmieniłem, telefonu używam głównie do internetu a nie do rozrywki. Ale za granicą da się przeżyć, jak jechałem do Słowacji to tam w każdym barze był hot-spot. A w aucie jako kierowca i tak przecież nie będę z niego korzystał.
Ja korzystam - nawigacja z aktywnym informowaniem o korkach i wyliczaniem trasy on-the-fly. Aero2 idealnie się do tego nadaje.
(08-07-2012 22:32)jakubd napisał(a): [ -> ]Ja korzystam - nawigacja z aktywnym informowaniem o korkach i wyliczaniem trasy on-the-fly. Aero2 idealnie się do tego nadaje.

Za granicą?

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Też mi się zdarzyło, ale to było z użyciem tego TomTom'a, co ma wbudowaną kartę własną SIM i płaci się abonament roczny.
A na razie do używania zagranicą... to do czytania mam Kindle 3G Smile
Ale aero2 za granicą? Rozumiem przy granicy gdzie jeszcze może zawiac sygnał Smile ale roaming chyba odpada
Podaj mi jakoś link do tego tomtoma

Wysyłane z mojego GT-P1000 za pomocą Tapatalk 2
Wydaje mi się, że wyliczanie ruchu na drodze jest jeszcze w powijakach. Automapa się świetnie sprawdza i nie wymaga internetu Wink
spag: Oczywiście, że nie chodziło o Aero2 za granicą Smile
grzech1991: AM bardzo dobrze się sprawdza w Warszawie z tym systemem przeliczania trasy z użyciem aktualnych informacji o korkach. Ale podobno NaviExpert jeszcze lepiej działa. Na prawdę warto czasem spróbować.
Przekierowanie