[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Za darmo w Play - też się da
22-11-2011, 00:37
Post: #1
Za darmo w Play - też się da
Czytając forum telepolisu trafiłem na taką metodę na praktycznie całkiem darmowy dostęp do Internetu w... prepaidach Play. Jeszcze nie miałem okazji sprawdzić, ale to brzmi interesująco.
Nie nadaje się na bloga, bo to jest dziura w regulaminie, a nie oficjalna metoda, ale jednak warto wspomnieć.

1. Bierzemy Play Fresh (dowolny)
2. Zmieniamy taryfę na Lubię to! (bezpłatnie)
3. Mamy od razu aktywny lejek 32kbit/s - przez 30 dni
4. Po 30 dniach lejek pada, zmieniamy taryfę na dowolny zwykły Fresh
5. Po zmianie Taryfy znowu przechodzimy na Lubię to i... mamy lejek 32kbit/s...

Kokosy to to nie są, ale piechotą nie chodzi - ktoś sprawdził, czy to działa? ja dopiero za 2-3 zużyję Playowy pakiet danych i będę eksperymentował.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-11-2011, 14:06
Post: #2
RE: Za darmo w Play - też się da
Zestaw kodów do przełączania się między taryfami i ich sprawdzania:
*163*2# - migracja do Play Fresh (gołego)
*163*5# - migracja do Lubię To!
*111*49*1# - aktualna taryfa.

UWAGA: zmiana taryfy powoduje zwykle skasowanie zawartości kont promocyjnych i zebranych pakietów.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2011, 19:42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-11-2011 19:55 przez anteoculos.)
Post: #3
RE: Za darmo w Play - też się da
Możemy także wykorzystać samą taryfę Play Fresh aktywując na niej usługę Darmowy Internet Bez Limitu Danych. W ramach doładowania za 30zł otrzymujemy pakiet na transmisję danych. Jeżeli pakiet się skończy a konto na połączenia wychodzące jest jeszcze ważne, mamy dalej możliwość korzystania z Internetu ale ze zmniejszonym transferem.
Szczegóły tutaj: http://www.play.pl/resources/pdf/Regulam...danych.pdf
Dużo większy jednak pakiet na transmisję danych internetowych można otrzymać w taryfie All Inclusive. Tutaj 300 kilobitów kosztuje wtedy 1 grosz. A za 30zł dostajemy 2GB. Po wykorzystaniu pakietu nadal można korzystać z Internetu w ramach ważności konta. Szczegóły tutaj: http://www.play.pl/pl/oferta/internet/in...index.html
Regulamin oraz szczegóły można znaleźć klikając na stronie poniżej w Dokumenty
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-11-2011, 20:15
Post: #4
RE: Za darmo w Play - też się da
Ale niestety nie jest to już... za darmo Smile
No chyba (będę sprawdzał), że aktywacja pakietu Darmowy Internet Bez Limitu Danych także uruchamia lejek jak przejście na Lubię to!.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-12-2011, 14:41
Post: #5
RE: Za darmo w Play - też się da
(23-11-2011 14:06)jakubd napisał(a):  Zestaw kodów do przełączania się między taryfami i ich sprawdzania:
*163*2# - migracja do Play Fresh (gołego)
*163*5# - migracja do Lubię To!
*111*49*1# - aktualna taryfa.

UWAGA: zmiana taryfy powoduje zwykle skasowanie zawartości kont promocyjnych i zebranych pakietów.

Wszystkie pakiety minutowe, oraz darmowe megabajty przepadają. Pozostają za to promocyjne złotówki które np. dostaliśmy za przeniesienie numeru (60zł) lub zakupiliśmy pakiet 30 za 10. Te środki nie przepadają po zmianie taryfy
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
01-12-2011, 20:49
Post: #6
RE: Za darmo w Play - też się da
Dzięki za wyjaśnienie - specem od taryf Play nie jestem Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2011, 14:53
Post: #7
RE: Za darmo w Play - też się da
Wczoraj przeniosłem się do taryfy lubię to i faktycznie internet jest darmowy, ale dostałem go tylko do 12 grudnia. Ciekawe czemu nie na 30 dni
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2011, 15:25
Post: #8
RE: Za darmo w Play - też się da
Na telepolis ludzie też to zgłaszali, ale to musi być jakiś błąd ze strony play. W taryfie Lubie TO nie ma stawki za połączenie internetowe, więc internet powinien działać przez kolejne 30 dni. Osobiście tego nie sprawdzałem
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
02-12-2011, 21:27
Post: #9
RE: Za darmo w Play - też się da
Faktycznie ważność pakietu danych jest krótsza, niż 30 dni w Play24. Póki co dalej testuję zobaczymy jak to działa z tym przełączaniem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2011, 14:55
Post: #10
RE: Za darmo w Play - też się da
W ofercie Play Fresh Darmowy internet też można korzystać za darmo z internetu przez 30 dni po doładowaniu za 30 zł. Jednak za to doładowanie jest tyko 300 MB transferu, a po przekroczeniu tego limitu, prędkość internetu spada do wielkości, która uniemożliwia normalne korzystanie z internetu. Jest wtedy nawet problem z otwarciem jakiejkolwiek strony internetowej.
Więc jeśli chodzi o darmowy internet to na razie nie ma żadnej alternatywy dla Aero2.
W aero2 prędkość internetu jest w miarę wystarczająca do normalnego korzystania, a poza tym nie ma żadnych limitów transferu. Bo tak naprawdę 300 Mb to można w jeden dzień wykorzystać oglądając kilka stron internetowych i kilka filmików na youtube.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
09-12-2011, 22:19
Post: #11
RE: Za darmo w Play - też się da
32kbps to jest mniej więcej tyle ile się uzyskuje na tzw. wdzwanianym połączeniu modemowym przez analogową linię telefoniczną (np. słynne 0-202122 teraz już bez zera) za około 10gr/min.

w czasach analogowych modemów była to naprawdę przyzwoita prędkość Big Grin
a tymczasem dziś się nie da przeglądać stron (no cóż poniekąd wynika to z wszechobecnych nieoptymalizowanych pod względem objętości reklam)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
10-12-2011, 17:48
Post: #12
RE: Za darmo w Play - też się da
Co nie zmienia faktu, że strony mobilne (m.interia.pl, lajt.onet.pl itd.) daje się bez problemu na tym czytać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
23-12-2011, 18:22
Post: #13
RE: Za darmo w Play - też się da
OK, mija właśnie miesiąc - dostałem szereg ostrzeżeń o końcu 30-dniowego okresu ważności konta, internet (masakrycznie wolny, ale jednak za darmo) działał dzielnie cały czas.
Sprawdzam teraz jak pójdzie wahadełko: skok do Fresha i z powrotem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2011, 01:43
Post: #14
RE: Za darmo w Play - też się da
Ok, to faktycznie działa. Ważność konta na wychodzące miałem do 24 grudnia. Po przejściu do Fresh i powrocie do Lubię to! mam teraz ważność do... 24 stycznia 2012. Hm... to faktycznie działa i jest faktycznie 100% za darmo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2011, 20:02
Post: #15
RE: Za darmo w Play - też się da
A można taki myk zastosować w Play Mixtura ? Z tego co mi się zdaje to nie, a szkoda :/
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
25-12-2011, 20:08
Post: #16
RE: Za darmo w Play - też się da
Fresh i Lubie to! to taryfy prepaidowe - a to bez związku z mixem. Musiałbyś go spłacić i przenieść do fresha. Ale wtedy uważaj, bo nie wiem co się dzieje ze środkami promocyjnymi. Ja do tego używam oddzielnej aktywacji po prostu. I tak to tylko na testy i do zabawy. Nie wiadomo jak długo podziała.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2011, 14:18
Post: #17
RE: Za darmo w Play - też się da
Ja próbuję się przenieść do z powrotem do Fresha i nie jestem w stanie, ponieważ wyskakuje błąd "Zarządzanie kontem jest chwilowo niemożliwe. Spróbuj później."
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2011, 16:41
Post: #18
RE: Za darmo w Play - też się da
małe pocieszenie dla sergerona - nie używam wprawdzie tej metody i nie zmieniam taryf co jakiś czas, ale na podobne błędy w playu trafiłem już wielokrotnie - uruchomienie jednej usługi często implikuje niemożliwość skonfigurowania następnej "z tej samej puli" wcześniej niż za 24h,
dodatkowo częstym błędem ostatnimi czasy była niemożność zmiany jakiejkolwiek usługi w play24 - manifestuje się to komunikatem o braku rejestracji w sieci numeru, czy czymś w tym rodzaju i sugerowane jest wykonanie połączenia głosowego oraz spróbowaniu za jakiś czas (błąd występuje również gdy telefon jest prawidłowo zarejestrowany w sieci, więc ta podpowiedź oraz błąd ma się nijak do rzeczywistości)
rozwiązanie jest proste - trzeba poczekać (kiedyś to czekanie zajęło mi ze 3 dni, bo przecież nie będę sprawdzał co chwilę czy już działa)

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2011, 17:10
Post: #19
RE: Za darmo w Play - też się da
dwie dodatkowe uwagi:
1. Właśnie z powodu problemów z Play24 przełączam się między taryfami kodami USSD (podanymi w drugim wpisie). Zawsze można skontaktować się z BOKiem po pomoc.
2. Kody USSD czasem (w niektórych sieciach) przestają działać, jak mija ważność konta na połączenia wychodzące - dlatego ja wahadełko ->Fresh->Lubię to! zrobiłem na dzień przed końcem ważności konta.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
29-12-2011, 20:02
Post: #20
RE: Za darmo w Play - też się da
Mi się kończy ważność 31 grudnia, ale miałem 0 zł na koncie i doładowałem teraz za 5 zł, żeby sprawdzić czy to przez to. To, że na 24h się blokuje to w moim przypadku nie problem, bo na Lubię to! przeszedłem na początku miesiąca, a kilka dni temu chciałem wrócić to zrobiłem przez Play24, ale to nic nie dało. Dziś robiłem kodem z drugiego postu, ale wyskakuje błąd, o którym pisałem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Play ma zwrócić klientom ofert prepaidowych niewykorzystane środki tps4 15 4 224 23-02-2021 17:37
Ostatni post: morfik
  Play odNowa - jak zoptymalizować utrzymanie numeru? Ekonomista 15 9 609 25-03-2019 16:44
Ostatni post: adamus581
  Kody USSD Play (szybkie kody, ekspresowe kody) szopen 9 306 834 13-02-2019 14:41
Ostatni post: szopen
  Play oraz MVNO na jego infrastrukturze z ograniczeniem do 3Mbps w roamingu? mshmaster 6 8 381 23-07-2018 13:32
Ostatni post: mshmaster
  Od kiedy działa roaming LTE danych w Play? Ekonomista 12 6 579 12-03-2018 21:13
Ostatni post: mshmaster