[-]
Szybkie szukanie


Baner sklepu jdtech.pl
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YI Dome Camera przestała sie łączyć z apka
26-10-2020, 11:29
Post: #1
YI Dome Camera przestała sie łączyć z apka
Hej, moze znacie jakieś rozwiązanie.

Kamera łączy sie z siecią Wi-Fi bo widzę ją po wejściu na adres IP.(ma wgrany yi hack) Próbuje ja przywrócić do stock FW ale nie wiem co jest nie tak. Jakby nie czytała z karty wrzuconego FW .

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2020, 19:40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2020 19:41 przez szopen.)
Post: #2
YI Dome Camera przestała sie łączyć z apka
Nie bardzo rozumiem sens wracana do stocka skoro masz soft z rtsp?

Karta raczej na 100% MUSI być sformatowana na fat32 (więc rozmiar między 4GB a 32GB by nie kombinować).

tego masz moda?
https://github.com/TheCrypt0/yi-hack-v4

PS pytałbym tam, gdzie są spece od Xiaomi
https://xiaomifans.pl/

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2020, 20:28
Post: #3
RE: YI Dome Camera przestała sie łączyć z apka
(26-10-2020 19:40)szopen napisał(a):  Nie bardzo rozumiem sens wracana do stocka skoro masz soft z rtsp?

Karta raczej na 100% MUSI być sformatowana na fat32 (więc rozmiar między 4GB a 32GB by nie kombinować).

tego masz moda?
https://github.com/TheCrypt0/yi-hack-v4

PS pytałbym tam, gdzie są spece od Xiaomi
https://xiaomifans.pl/
tak ten mod. niech słowa żona będzie za tłumaczeniem czemu jest potrzeba działania przez apke

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2020, 20:41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2020 20:56 przez szopen.)
Post: #4
YI Dome Camera przestała sie łączyć z apka
spag napisał(a):niech słowa żona będzie za tłumaczeniem czemu jest potrzeba działania przez apke
A bo ja wiem? Confused

Gdybyś wykorzystując rtsp zorganizował podgląd (bo jak znam życie tylko o to chodzi) w inny wygodny sposób, to by się raczej problem skończył definitywnie (są alternatywne aplikacje do podglądu kamer).

Niestety nie mam żadnej kamery na flakach Huawei'a, więc nie jestem w stanie pomóc…

Pliki zapewne też muszą mieć odpowiednie nazwy (aby bootloader wykrył, że to pliki z firmware-recovery) i ostatnia kluczowa kwestia - to muszą być pliki przeznaczone dokładnie do tego samego modelu i wersji kamery (żeby się id sprzętu zgadzał).

Zajrzałem po linka, którego sam wstawiłem, ale gość nie udostępnia stockowego softu na githubie.

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
26-10-2020, 21:45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2020 00:31 przez szopen.)
Post: #5
RE: YI Dome Camera przestała sie łączyć z apka
(26-10-2020 20:41)szopen napisał(a):  
spag napisał(a):niech słowa żona będzie za tłumaczeniem czemu jest potrzeba działania przez apke
A bo ja wiem? Confused

Gdybyś wykorzystując rtsp zorganizował podgląd (bo jak znam życie tylko o to chodzi) w inny wygodny sposób, to by się raczej problem skończył definitywnie (są alternatywne aplikacje do podglądu kamer).

Niestety nie mam żadnej kamery na flakach Huawei'a, więc nie jestem w stanie pomóc…

Pliki zapewne też muszą mieć odpowiednie nazwy (aby bootloader wykrył, że to pliki z firmware-recovery) i ostatnia kluczowa kwestia - to muszą być pliki przeznaczone dokładnie do tego samego modelu i wersji kamery (żeby się id sprzętu zgadzał).

Zajrzałem po linka, którego sam wstawiłem, ale gość nie udostępnia stockowego softu na githubie.
Niestety dość ubogie sa informacje nt flashowania do stocka. miałem podobny problem z innym modelem YI ale okazało sie że winne było ustawienie przeze mnie podczas różnych testów opcji w interfejsie moda, po próbach udało się przywrócić.
Wtedy mogłem siebie winić ale tu niestety z partyzanta sie zepsuło. myślę żeby ustawić porty na zewnątrz z routera ale wydaje mi sie to mission impossible bo IP jest dynamiczny i za bardzo nie znam się na tym.


Zapytam u dostawcy czy da sie stałe IP u nich załatwić, wtedy jest szansa na to ze zonie ustawie jakaś apke, sam mam onvfier , co na IOS dla niej tez sie znajdzie.
Takie mam wybory dla ustawień
pole z routera i z onvfiera podpowiedzi

https://imgur.com/a/f8aQ4XH

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka


Załączone pliki Miniatury
           
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2020, 00:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2020 02:35 przez szopen.)
Post: #6
YI Dome Camera przestała sie łączyć z apka
spag napisał(a):ale tu niestety z partyzanta sie zepsuło.
Radośnie przyjąłem, że po wgraniu moda straciłeś dostęp do chmury, więc co masz na myśli? że na modowanym sofcie fabryczna chmura działała, działała i nagle przestała?
Może to wersja kamery na chiński rynek? (i padłeś ofiarą wprowadzania sztucznej niekompatybilności Tongue)
OK niech to nie będzie teorią spiskową - może akurat chodziło o załatanie dziury (ale faktycznie dopiero fabryczny soft by mógł wyjaśnić więcej, ale czarnolistowanie czy białolistowanie jest od dawien dawna przyjętą metodą w przypadku regionalizacji czy brandowania urządzeń i stosowania serwisów chmurowych utrzymywanych przez producenta/dostawcę technologii itd.).
Hmm jeszcze jedna kwestia - zhackowany soft jest pośrednio płatny 40$ rocznie? (za działające rtsp) no nie sądziłem, że jest aż taki hype na ten sprzęt by płacić abonament za alternatywny firmware ;D

W całej reszcie pozostałych kwestii ujmę to krótko - nie radzę, jeśli nie wiesz co robisz (szczególnie odradzam statyczny IP, ale pootwieranie portów też jest słabym pomysłem), ale jeśli się upierasz, to wystarczy wewnątrz LAN uruchomić dowolnego klienta DDNS, a na routerze zrobić przekierowanie portów
(wrzucaj normalnie załączniki do posta, dopiero za drugim razem zauważyłem, że tam są 3 obrazki a nie 1, jakoś mogą to robić wszyscy i nie stanowi to dla nich problemu)

PS a nie jesteś czasem za firewallem operatora?

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2020, 08:27
Post: #7
RE: YI Dome Camera przestała sie łączyć z apka
(27-10-2020 00:13)szopen napisał(a):  
spag napisał(a):ale tu niestety z partyzanta sie zepsuło.
Radośnie przyjąłem, że po wgraniu moda straciłeś dostęp do chmury, więc co masz na myśli? że na modowanym sofcie fabryczna chmura działała, działała i nagle przestała?
Może to wersja kamery na chiński rynek? (i padłeś ofiarą wprowadzania sztucznej niekompatybilności Tongue)

Akurat to nie wersja na Chiny i od marca smigala jak należy. Po prostu nagłe przestała przesyłać obraz do apki.


Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
27-10-2020, 17:46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-10-2020 17:47 przez szopen.)
Post: #8
YI Dome Camera przestała sie łączyć z apka
No cóż warto było kupić 2
(i to nie są hahaszki - kluczowy sprzęt zwykle mam zdublowany, jeśli są to "groszowe kwoty", wtedy wyjąłbyś z szuflady tą z fabrycznym softem)
albo lepiej kupić od razu coś, co działa bez podobnych kombinacji (jest mnóstwo "chińczyków" niewiele droższych, które po prostu działają…)


zajrzyj na discord i tam pytaj co jest grane
https://discord.com/invite/upPsFWZ

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi szopen za tę wiadomość:
spag (2020-10-30)
30-10-2020, 10:34
Post: #9
RE: YI Dome Camera przestała sie łączyć z apka
(27-10-2020 17:46)szopen napisał(a):  No cóż warto było kupić 2
(i to nie są hahaszki - kluczowy sprzęt zwykle mam zdublowany, jeśli są to "groszowe kwoty", wtedy wyjąłbyś z szuflady tą z fabrycznym softem)
albo lepiej kupić od razu coś, co działa bez podobnych kombinacji (jest mnóstwo "chińczyków" niewiele droższych, które po prostu działają…)


zajrzyj na discord i tam pytaj co jest grane
https://discord.com/invite/upPsFWZ
Uff udało sie przywrócić do stanu ze apka widzi. Flash wg tutka
https://github.com/roleoroleo/yi-hack-MStar


Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
[-] 1 użytkownik podziękował użytkownikowi spag za tę wiadomość:
szopen (2020-10-30)
30-10-2020, 15:48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-10-2020 15:49 przez szopen.)
Post: #10
YI Dome Camera przestała sie łączyć z apka
He He.
Zatem firmware Huawei'a (HiSilicon) nie mogło działać, bo w takim razie ona jest na zupełnie innym chipsecie - Mediatek (MStar).

Statystyki Folding@home
[Obrazek: sigimage.php?un=szopen&t=247478]
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Podziękuj Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Podobne wątki
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Apka - klient poczty na Androida Ekonomista 2 1 184 08-10-2021 13:02
Ostatni post: szopen